Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam i ja się w tym wątku :)

 

Dobrnęliśmy do wyboru okien i my :/

Mamy takie okna :

 

580x2000 - 2szt - uchyle,otwierane

 

1480x2000 - 1szt stały słupek oba uchylne i otwierane

 

860x1450 - 4szt uchylne i otwierane

 

1770x2390 - balkon

 

1770x1450 - 2szt - stały słupek uchylne i otwierane

 

1480x840 - stały słupek, jedno uchylnei otwierane, drugie otwierane

 

2170x2020 - 2szt balkon, łuki, 2 hamulce w klamce,ruchomy słupek

 

CHCEMY - obustronny kolor orzech,profil 5-komorowy klasyczny i szprosy w kolorze okien.

 

 

I tak: znajomy który zajmuje się montażem okien od 15 lat poleca Deceuninck-a

 

No ale cena nas powaliła

 

DECEUNINCK - 21000 plus ok 3700 za szprosy :o montaż 600 Okucia winkhaus, szyba 1,0 - jeśli taka wogóle istnieje :/ ;)

 

Veka zakład z Wesołej RAFPLAST - 20330 ze szprosami i montażem. Okucia Siegenia, szyba 1,1.

 

Hmm po namyśle dzwonimy do znajomego i pyatmy o Vekę z którą onma nie najlepsze doświadczenia :( Radzi wiadomo Deceunincka. Pytamy go więc czy oporócz w/w coś proponuje bo szczerze mówiąc drogo wyszło więc poleca Schuco. ?????????????? A co to jest??? Poszperałam w necie i znalazłam. Dzisiaj pojechałam do Mińska Mazowieckiego do zakładu MIRO i ujrzałam światło w tunelu.

 

SCHUCO - 17390 z montażem i szprosami. :))). Okucia Siegenia,szyba 1,1. Profil 5 komorowy CT70 Classik

 

I co wy na to???

 

Jakieś rady, sugestie,opinie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SCHUCO CT 70 - na szarych uszczelkach z szybami 1,0, schuco rondo, cava lub [ten trzeci zpomnialem jak sie zwie]. trza to zobaczyc. A MIRO to silidna firma.

 

pchelek czyli z tych opcji wybrałbyś-polecił SCHUCO???

 

A te trzecie zwie się Classik i oto jego przekrój

 

http://www.schueco.com/web/contentblob/276320/large/103564/p2695_035_003_075x100.jpg

 

Aaa i babeczkaw Miro powiedziała żę nie ma już 1,0 tylko 1,1 :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Aaa i babeczkaw Miro powiedziała żę nie ma już 1,0 tylko 1,1 :roll:
to babeczkę trzeba uświadomić ze ciągle jest - a ze realnie to taka sama szyba to zupełnie inna bajka

Schuco jest dobrym profilem wiec skoro masz (o dziwo) najniższa cenę właśnie na nie - nad czym się zastanawiać?

 

Jareko no właśnie dokładnie o tym samym mówiła tylko już nie chciałam zamieszania wprowadzać zwolennikom 1,0 ;)

 

A jeśli chodzi o szkło to mamy w wycenie coś takiego - 4-16-4:TM+ARG 1.1 hmm ło co chodzi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może stopa zwrotu zabrzmiała zbyt pompatycznie... :) chodzi mi tylko o to żeby nie przepłacić za coś co nie ma przełożenia na rzeczywistość. Jeśli różnica między pięcio- i sześciokomorowymi oknami polega głównie na cenie i oczywiście ilości komór, ale jakoś specjalnie nie podnosi izolacyjności, to wolę pięciokomorowe!

 

Dobrze rozumuję? To jakie wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchelek dziękuję bardzo za odpowiedź.

 

Właśnie przed chwilą był mój brat i stwierdził że to jakaś hu......owa firma skoro 17390 wyszło :evil: :evil: :evil: no alemnie wkurzył.

Dał do wyceny nasze okna znajomemu firma Salamander ale na ich temat już nic nie wiem :roll:

 

CT 70 Classic to najprostsza pięciokomorowka w Shueco. U Jezierski nosi nazwę "Premium", ale to nadal może być bardzo dobre okno.

Jakieś 2 lata temu sprawdzałem ceny producentow Schueco na Mazowszu i MIRO mi wyszło drożej niż Jezierski, ale pytalem o trudnejszy w produkcji profil (Rondo). Miro widzę od blisko 10 lat i jeszcze istnieją i źle o nich nie słyszałem, a to niedaleko. Muszę być nieźli :)

Coś drogi ten Deceunik. I montaż do niego jakoś bardzo tani.. Chyba manipulują z przedstawianiem ceny, ale i tak to dość wysoko.

Jesli Twój brat myśli ze to za tanio to sprawdz u Jezierskiego okno Premium - będziesz miała porównanie do ogólnopolskiej, stabilnej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i ja się w tym wątku :)

 

Dobrnęliśmy do wyboru okien i my :/

Mamy takie okna :

 

580x2000 - 2szt - uchyle,otwierane

 

1480x2000 - 1szt stały słupek oba uchylne i otwierane

 

860x1450 - 4szt uchylne i otwierane

 

1770x2390 - balkon

 

1770x1450 - 2szt - stały słupek uchylne i otwierane

 

1480x840 - stały słupek, jedno uchylnei otwierane, drugie otwierane

 

2170x2020 - 2szt balkon, łuki, 2 hamulce w klamce,ruchomy słupek

 

CHCEMY - obustronny kolor orzech,profil 5-komorowy klasyczny i szprosy w kolorze okien.

 

 

I tak: znajomy który zajmuje się montażem okien od 15 lat poleca Deceuninck-a

 

No ale cena nas powaliła

 

DECEUNINCK - 21000 plus ok 3700 za szprosy :o montaż 600 Okucia winkhaus, szyba 1,0 - jeśli taka wogóle istnieje :/ ;)

 

Veka zakład z Wesołej RAFPLAST - 20330 ze szprosami i montażem. Okucia Siegenia, szyba 1,1.

 

Hmm po namyśle dzwonimy do znajomego i pyatmy o Vekę z którą onma nie najlepsze doświadczenia :( Radzi wiadomo Deceunincka. Pytamy go więc czy oporócz w/w coś proponuje bo szczerze mówiąc drogo wyszło więc poleca Schuco. ?????????????? A co to jest??? Poszperałam w necie i znalazłam. Dzisiaj pojechałam do Mińska Mazowieckiego do zakładu MIRO i ujrzałam światło w tunelu.

 

SCHUCO - 17390 z montażem i szprosami. :))). Okucia Siegenia,szyba 1,1. Profil 5 komorowy CT70 Classik

 

I co wy na to???

 

Jakieś rady, sugestie,opinie???

 

Cena powaliła a nie powinna (chociaż ktoś od Deceunincka przesadził)

Tak naprawdę ceny aż tak bardzo się nie różnią jak napisałaś. Co innego wyceniał Deceuninck a co innego Veka lub Schuco. Tak sądzę. Wycena Deceunicka była z 22% vatem pozostali z 7%. Jeśli się mylę poproszę o sprostowanie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet po znajomości to ten montaż tani. Po kosztach najniższych materiałów. Lub jako bonus do nietanich okien.

A poważanie to moi panowie policzyliby dla siebie conajmniej 2 razy tyle, wiec nie zdziw sie ze jak poznasz cenę montażu w innej firmie to może ona być znacznie wyższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc wyjaśniam :)

 

Deceuninck za obustronny kolor dolicza 40% wyszło 21000 za szprosy 27zł jedno pole :o czyli 3618 :o Razem 24618 plus montaż 600. Aaa i za łuki podobno +150%, dwa hamulce w klamce

Razem 25218 no wyłudziliśmy 1000 zeta czyli 24218 co i tak jest kosmiczną ceną

 

Veka za obustronny kolor doliczyła 35% Wyszło 15860. Szprosy 3216, montaż 1110 Też dwa hamulce w klamce

Razem 20186

Schuco hmmm w sumie nie wiem ile doliczyli za kolor - może nie ma dopłaty :roll: Jessu teraz się obawiam, że ta babeczka się rąbnęła i źle policzyła bo na wycenie komputer napisał kolor biały a ona ręcznie obustronny orzech ale pytałam jej ze trzy razy ?????

okna wyszło 11600 - 10% rabat czyli 10440,43 plus dodatki

szpros /po 20zł/ 2640

hamulec w klamce - 2x120 = 240

łuki 2x900=1800

16136+montaż 1254=17390

 

No i chyba będzie Schuko. W poniedziałek rano jedziemy do MIRO i zobaczymy. Zaliczkę bierzemy ze sobą :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szpros szprosowi nie rowny

wewnatrzszybowe sa albo lakierowane albo oklinowane - i jak sadze w Schuco dali Ci lakierowane zaś w Vece i Deceunicku okleinowane - sadzec po ich cenach

600 zeta za montaż to albo ja za jakiś czas będę Ci te okna wyrywał i wstawiał na nowo albo zupełnie czysty marketing - dla swego bezpieczeństwa dowiedz sie jaki ma być ten montaż i w przypadku jakichkolwiek wątpliwości spisz zakres prac montażowych przy umowie

Schuco CT-70 Premium (niemiecka nazwa Clasic), w kolorze, u Jezierskiego, w większości porównywanych przeze mnie ofert wychodzi podobnie jak Veka wiec na 90% kobitka policzyła ci bez koloru - albo... jeśli w kolorze to zanim dasz zaliczkę pomyśl

Nie chce dyskredytować producenta ale Schuco zawsze plasuje sie w zakresie wyższych czy tez najwyższych cen

Jeśli cena końcowa odbiega radykalnie w dol jest to już temat do choćby zastanowienia się - dlaczego ten producent cenowo odstaje

Nic nie bierze się z powietrza :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MonikaC,

jak już jedziesz do Mińska Maz. /Stojadeł to sprawdź jeszcze firmę Oskar na ul. 11 listopada (jak dobrze pamietam adres - na pewno niedaleko targowiska - też mają Schueco dla porównania, a firma jest równie godna polecenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kucze blade przeczytałam dopiero po wizycie w MIRO :( :cry: :evil:

 

No ale trudno okna zamówione. Podpisana umowa zlecenie wpłacona zaliczka 4000.

Jutro mają przyjechać na pomiar - i na co ja mam zwrócić uwagę?

Powiedzieli tylko że do łuków bedą robić szablon.

 

Cena ta sama a w niej to samo :) czyli profil 5 komorowy Classic CT70, okucia Siegenia, 2 hamulce w klamce, kolor obustronny orzech, szprosy obustronne okleina orzech.

 

Dostałam próbkę koloru do drzwi ale 3 komorówki

oto foty

 

http://img140.imageshack.us/img140/7003/dsc8288dz2.jpg

 

http://img137.imageshack.us/img137/3095/dsc8289iu6.jpg

 

http://img508.imageshack.us/img508/7851/dsc8290gx4.jpg

 

http://img87.imageshack.us/img87/246/dsc8291hq4.jpg

 

http://img524.imageshack.us/img524/1654/dsc8292di5.jpg

 

http://img523.imageshack.us/img523/3758/dsc8294wj5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...