Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

witam,

po pewnych zmianach w projekcie powiększyłem okno i teraz mam w salonie zaprojektowaną dziurę na okno o wymiarach 2.65 x 4.54 (wysokość pokoju 3m) i chciałbym w nim mieć okno maksymalne duże, bez szprosów, bez doświetleń. Moim marzeniem jest okno (drzwi) przesuwne o maksymalnych rozmiarach - nawet sięgających tych 3m - czyli cztero- częściowe (dwa boki fix, dwa środki przesuwne na boki). Z czego to to można wykonać ? myślałem o PVC ale ostatecznie może być drewno, tylko czy się da to zrobić ? jaką maksymalną wysokość może mieć takie okno - (idealnie byłoby nawet 2.80) ? a i zależy mi aby próg był naprawdę niski, maksymalnie niski

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sprzedaje uwierz mi lub poczytaj moj "dziennik" :)

Wiele firm stosuje chwyty marketingowe lub nie jest do końca obiektywne w ocenie konkurencji.

Co do komorowości okien to jak dla mnie jest to typowy chwyt. Jak patrze na przekroje i widze te pseudo komory to się zastanawiam po co te zabiegi. Po chwili sam sobie odpowiadam że dla zabieganych inwestorów którzy nie mają czasu zgłębiać tematu.

 

Jareko dlaczego to jest herezja ? Skoro okna osiągają takie dobre wyniki w badaniach coś musi być na rzeczy.

 

Adamol nie twierdzę że oszukują, ale avante ma to potwierdzone badaniami a inni nie. Oknoplast w wycenach przy szybie 0,7 podaje "u" dla cełego okna i np wymiar 830x12240 ma współczynnik u=1,25 ( zakładając że jest to wiarygodne wyliczenie ). Więc różnica jest znaczna.

 

zapraszam do zgłębiania mojego dylematu:)

 

 

p.s.

są to wyłącznie moje luźne wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

herezja jest twierdzenie ze k na całej powierzchni szyby jest identyczne

takie samo na środku jak i w miejscu ramek dystansowych

to nabijanie sie niewiedzy ludzi - a dlaczego tak nigdy nie będzie - sam pomyśl chwile i znajdziesz dopowiedz (mam nadzieje)

5 komorowka w szerokości 60 mm to tez kit i lanie wody z podobnych powodów jak wyżej - założenie ze klient nie ma rozumu i nie myśli porównując 5 kom szer 60 z 70 mm

A co do badan - jesli sami robia sobie takie badania to takie okno moze im wyjsc nawet k=0,00001 i co - uwierzysz?

Pomyśl

szyba o identycznym wyplenieniu ale z sumarycznie mniejsza grubością kryptonu ma k lepsze od drugiej?

pomyśl

o tym cały czas tu mówimy

MYŚLEĆ a nie przyjmować pisaninę marketingowców jak pacierz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A co do badan - jesli sami robia sobie takie badania to takie okno moze im wyjsc nawet k=0,00001 i co - uwierzysz?"

 

nie robią sobie sami tych badań tylko zlecają instytutowi "ift rosenheim" ("wiodący w Europie niemiecki Instytut Badań nad Stolarką Otworową w Rosenheim" - cytat ze strony oknoplastu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nurtuje mnie taka rzecz, zamówiłam okna z profili KBE, pięciokomorowe, typu greenline (jezeli ma to jakies znaczenie) w obustronnej "dębowej" okleinie, barwione w masie, ze szprosami węwnatrzszybowymi. Okna przyjechały, wszystko w porządku, ale przy ich wnoszeniu zauważylismy, ze w każdym skrzydle na górze są po dwie pary okrągłych, nawierconych otworów.

Samo nawiercenie, nie było specjalnie "oszlifowane", ani niczym zaślepione.

 

W tym kawałku który dostałam jako próbnik koloru też są takie otworki.

 

http://img137.imageshack.us/img137/3095/dsc8289iu6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niiko już odpowiedział

jejku ale kaszana - gdzie oni się uczyli okna robić? W stodole?

Otwory odpowietrzające robi się od wewnątrz lub jak czynią to niektóre firmy od zewnątrz ale od zewnętrznej, nieoklinowanej części ościeżnicy

Z zewnątrz okna są niewidoczne, widać je po otwarciu ościeżnicy na górnej części

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika, na Twoich profilach są jakieś inne dziurki - moze po wkrętach?- trudno mi je do czegoś sensownego przypisać, ale na odpadach nie przywiązywałbym do nich większej uwagi.

 

Ale to co jest na fotkach w KBE.. hmm... założę się że producent profili nie mówił o aż takich dziurach, bo dla sprężonego powietrza wystarczyłoby znacznie mniejszy przekrój. I to miejsce jakieś dziwne - nie spotkałem się z tym rozwiązaniem, ale może ono jest właśnie wskazane przez Producenta? Bo otwory na "zewnętrznej" krawędzi skrzydła odpowietrzają komorę zewnętrzną, ale ta komora od strony szyby może też wymagać swojego otworu..

Myślę że na spokojnie trzeba zapytać w pierwszej kolejności Producenta okien /ew. profili o zasadność wiercenia takich dziur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówi mój znajomy, który siedzi w branży, współczynnik zależy od wielkości łapówki...

Sprawdź ofertę konkurencji. Aluplast, Schuco, Veka mają lepsze profile i podejrzewam, że cenowo wyjdzie podobnie.

Co do U dla całego okna, to spokojnie można zejść w okolice 0,8 lub niżej. Przy okazji stosuje się pakiety szybowe o współczynniku 0,6-0,7.

Skoro chcesz mieć dobre okna i możesz wydać spore pieniądze, to poszukaj jeszcze...

Nie pisałeś chyba jeszcze też, co oferują w tych oknach (okleina, ruchome słupki, itd, itp.)

Udanego wyboru

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sprzedaje uwierz mi lub poczytaj moj "dziennik" :)

Wiele firm stosuje chwyty marketingowe lub nie jest do końca obiektywne w ocenie konkurencji.

Co do komorowości okien to jak dla mnie jest to typowy chwyt. Jak patrze na przekroje i widze te pseudo komory to się zastanawiam po co te zabiegi. Po chwili sam sobie odpowiadam że dla zabieganych inwestorów którzy nie mają czasu zgłębiać tematu.

 

Jareko dlaczego to jest herezja ? Skoro okna osiągają takie dobre wyniki w badaniach coś musi być na rzeczy.

 

Adamol nie twierdzę że oszukują, ale avante ma to potwierdzone badaniami a inni nie. Oknoplast w wycenach przy szybie 0,7 podaje "u" dla cełego okna i np wymiar 830x12240 ma współczynnik u=1,25 ( zakładając że jest to wiarygodne wyliczenie ). Więc różnica jest znaczna.

 

zapraszam do zgłębiania mojego dylematu:)

 

 

p.s.

są to wyłącznie moje luźne wnioski.

 

Może dołożę nieco moich wniosków (też miałem jeszcze 2 tygodnie temu na liście Avante, Oknoplast...)

 

A więc:

Oknoplast podaje zupełnie prawidłową wartość U=1.25 dla całego okna, przy szybie o U=0.7. Na wartość U dla powierzchni całego okna mają wypływ również: U dla ramy i skrzydła (te oscylują najczęściej wokół 1.4 - 1.6 ... można sprawdzić w aprobatach publikowanych przez producentów profili...Oknoplast to Veka, a Avante to Deceuninck...), U pakietu szybowego w jej środku i "dodatki" uwzględniające mostki na krawędziach pakiety szybowego (wokół ramki dystansowej) ... Sprawdź sam. A po tym sprawdź np. okno o wymiarach 1500x1500, jednoskrzydłowe z szybą U=0.7 (uwaga U dla szyb zespolonych, szczególnie w materiałach reklamowych podawane jest dla jej środka)... takie U wyjdzie Ci zdecydowanie bliżej wartości 1.0... Jeśli przyjmiesz jeszcze większe wymiary skrzydła (większy udział szyby w powierzchni skrzydła/okna) to U będzie jeszcze mniejsze... już bardzo blisko U=0.95, które Avante podaje jako przykład w materiałach reklamowych, które przytoczyłeś (zwróć uwagę, nie podają wymiaru okna...)

 

Chyba najpopularniejszym obecnie zestawem szybowym do okien jest pakiet dwuszybowy i coraz częściej z ciepłą ramką, gdzie U=1.1 lub 1.0. Dostępne są już pakiety trójszybowe (jak superclima u Avante) o U=0.7, 0.6...

Przyznam, że szukałem który z producentów szyb oferuje szyby o U=0.5... i jeszcze niedawno znalazłem w ofercie tylko jednej firmy, choć znalazłem już zapowiedź przygotowania do produkcji pakietu U=0.4 (na niemieckich stronach...)

 

Jednak może dodam coś co usłyszałem od technologa (bliska mi osoba) jednej z największych i najlepszych firm w tym kraju produkującej szyby ... "w pakietach trzyszybowych występują większe problemy z ich szczelnością..., tam jest trudnej o jej zapewnie... technologia jeszcze się dociera..." Taki pakiet scalany jest przecież nie "na raz" lecz "na dwa"...

 

Ja dodam od siebie, że okno to nie tylko szyba (pewnie wszyscy to wiemy)... Ale profil, okucie, uszczelki... i chyba dwie najważniejsze rzeczy: jakość ich produkcji i jakość ich montażu w domu. A jeśli to wszystko odnieść do Oknoplast lub Avante (poza jakością montazu), to w moich oczach lepiej wypada Oknoplast... Montaż uszczelek w oknie (niedokładnie zgrzane w narożach w oknach Avante, które widziałem), usuniecie nadmiaru PCW w narożach (u Avante nie usunięte, i na tym zgrzane uszczelki), jakość montażu okuć zbliżona (choć lepiej "pracują" te w oknach Oknoplastu), ale już Oknoplast jako jeden z niewielu "na styk" łączy profile skrzydła w narożach okien oklinowanych, a u Avante w tym miejscu jest frez...

 

Czy avante, to złe okna? Raczej nie... Widziałem wiele gorszych. A przy tym Avante standardowo oferuje je z zupełnie przyzwoitym "wyposażeniem", jednak (to moje subiektywna ocena) nie są warte swojej ceny... Mam wrażenie, że zapłaciłbym za image, który kreuje sobie ta firma...

 

Może dodam jeszcze, że nie wybrałem Avante, nie wybrałem Oknoplastu... wybrałem z Oknoplus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MonikaC Jeszcze co do tych otworów po wkrętach.Wkręty mocujące wzmocnienie profilu przykręcane są od strony zewnętrznej okna/tej która po zamontowaniu jest w murze/Jedynym wyjątkiem są słupki,o ile posiadają wzmocnienie:):):)Element na twoim zdjęciu nie jest słupkiem,a otwór po wkręcie jest od środka.Być może to było przyczyną że stał się odpadem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MonikaC Jeszcze co do tych otworów po wkrętach.Wkręty mocujące wzmocnienie profilu przykręcane są od strony zewnętrznej okna/tej która po zamontowaniu jest w murze/Jedynym wyjątkiem są słupki,o ile posiadają wzmocnienie:):):)Element na twoim zdjęciu nie jest słupkiem,a otwór po wkręcie jest od środka.Być może to było przyczyną że stał się odpadem.

Przyjrzyj się uważniej! To jest jednak słupek (ma kształt litery T). Jest po prostu podfrezowany od zewnętrznej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam pare pytań do WAs ;-)

 

Mamy takie okna :

 

--------------PARTER-----------------------------------------------------------------

 

SALON

----------------

210x230 - 1szt - Tzw - Przesuwane i uchylne - TARAS

Pytanie : - Czy sa u nas w Polsce "przesuwanki" bez widocznego machanizmu na dole ? Tylko jeden producent z Trojmiasta napisał mi ze sa chociaż ich nie widziałem , dlaczego sa one w kolorach bialy lub czarny a ja chce obustronny kolor np.zloty dąb ...wiem ze mozna samemu okleić - zaproponowano mi to ...można i tak :-)

 

210x230 - 1szt - Witryna dzielona

 

180x230 - 1szt - Dzielone z ruchomym słupkiem i uchylne i otwierane

 

180x230 - 1szt - Witryna bez dzielniea

Pytanie - przy takiej powierzchni daje sie szybe wzmocnianą ? i co jeszcze powienienm wiedziec - zamowic takze chcialem bezpieczna

 

90x230 1szt - uchylne i otwierane

 

 

KUCHNIA

---------------

150x120 - Witryna

 

150x150 - Dzielone ze słupkiem uchylne i otwierane

 

Pomieszczenie Gospodarcze - Kotłownia

-------------------------------------------------------

D=700 Koło - otwierane lub uchylne

Pytanie - dużo firm do ktorych dałem do wyceny mowiło że niemoga go zrobić jesli moga to nie bedzie otwierane albo musi byc wieksze d-900 ??? czemu tak jest czy to uzależnione jest od profilu ? czy od firmy ?

 

---------------------PIETRO-------------------------------------------------------------------------

łuki i jeszczer raz łuki ????? duzo pytan odrazu mnie nachodzi co do montazu tych okien czemu musi byc w srodek przesuniete taki okno , chyba przy niektorych katach łuku nie? ale czekam na porady jak sobie z tym poradzić sciana u mnie bedzie Gazobeton +15cm styropian

 

180x230 - 3szt - Dzielone słupikiem z otwierane i uchylne

 

90x120 - 3szt - Otwierane i uchylne

 

CHCEMY - obustronny kolor np złoty dąb ,profil 5-komorowy klasyczny lub inny - prosze o rady

 

TERAZ Podam co nam proponowali oczywiscie ceny orientacyjne bo rózne były oferty - ogolnie podam profile i okucia - prosze podajcie w kolejnosci na co zwroci uwage itd , pomijam fakt doplat za szybe bezpieczna lub za grubsza 4/16/6 zamiast standardowej 4/16/4

 

Okna Avante

Okna Avante w wyposaŜeniu fabrycznym posiadają :

- profil 5 komorowy firmy Deceuninck o szerokości 70 mm

- dźwiękoizolacyjny pakiet szybowy 4/16/6

- wzmocnienia stalowe zamknięte profila o grubości 2 mm

- pakiety szybowe o współczynniku k=1,0

- ciepła ramka swisspacer w kolorze białym, szarym, miodowym lub brązowym

- Okucia firmy Roto NT z trzema zaczepami antywywaŜeniowymi

- zabezpieczeniem zawiasu dolnego

- mikrowentylację, blokadę antywiatrową

- klamka firmy HOPPE typ Secustik

- blokadę obrotu klamki

- trzystopniowy uchył oraz podnośnik skrzydła w skrzydle UR

- listwa pod parapetowa

- Producent udziela na okna 7 letniej gwarancji potwierdzonej ksiąŜką gwarancyjną na całe okno

- Roczna polisa ubezpieczeniowa na okna

CENA 7%vat z montazem(2550) za Profil Maxima 31800... Profil Idea 30600....

-Dopłata do krytych zawiasow(sa ukrytew ramie okna)-850,00 zł dla całości stolarki. - odrazu Pytanie jak to sie ma do praktyki - estetycznie fasjnie to wyglada ale jak sie minusy - byla to jedyna firma proponujaca takie rozwiazanie.

 

Okna firma Chwil

System: VEKA Perfectline 5 KOMOROWY

Kolor: KOLOR OBUST BARWIONY W MASIE

Szkło: 331 X 14 X 4 K 1,1,331 X 14 X 4 K 1,1

OKUCIE SIEGENIA AUBI , Gwarancja 5 lat

Cena z 7%VAT - 23001.37 zł - nie robia okna okraglego otwieranego....

 

Okna firma Eurostandard

System: KBE System_70mm

Kolor: Zloty dab

Szkło: Szklenie zesp. 24mm Podstawowe U=1.0

OKUCIE WinkHaus , Gwarancja 5 lat

Cena z 7%VAT - 16600 zł - i wersja z szyba 6/16/4 (szklenie zesp.24mm Float(6mm)+TM 18089 .

 

Okna firma OknoBUr

System: Aluplast Ideal 4000

Kolor: Zloty dab

Szkło: Szklenie zesp.

OKUCIE , Gwarancja 5 lat

Cena z 7%VAT z montazem (2500)- 25000 zł .

 

Okna firma Windoows2000

System: REHAU-Brillant

Kolor: Zloty dab

Szkło: Szklenie zesp.

OKUCIE WinkHaus, Gwarancja 5 lat

Cena z 7%VAT z montazem(2520) - (23070)- z wesja szyby 6/16/4 i szyba bezpi z poz 1,2,3 - 27077 zł .

 

Okna firma Gdysnka Fabryka Okien

System: TROCAL InnoNova_70.A5 elegance

Kolor: Zloty dab

Szkło: Szklenie zesp.

OKUCIE Maco, Gwarancja 5 lat

Cena z 7%VAT z montazem(2120) - (26013) zł .

 

OK ale sie rozpisalem prosze o porady na co zwocic uwage co brac w ciemno co nie , bo naprawde jest to ciezka decyzja , pozatym zostaje kwestia zabezpieczen ale naczytalem sie i wiem w trawie piszczy pewnie klameczki zamontuje + jakies zabezpieczenie a jak chca to i tak wejda :-(

Acha co z profilem 2 kolorowym? czy lepszy bawiony czy oklejany ? , pozatym chce przesuwane wiem ze mechanizm musi byc dobry....pozdrawiam Tomek z Gdyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...