Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Paba (a może Pabo??), my również znaleźliśmy niewielkiego producenta, gdzie co prawda nie podjęto nas napitkami, ale obsłużono (wycena) bardzo szybko, sprawnie i fachowo. W przeciwnym wypadku byłabym załamana, bo moment wyboru zbliża się dużymi krokami.

A co do tej wyceny z M&S, to wiem, że wycenili mi typówkę, bo tak jest taniej a na moje zapytanie czy nie robią okien na wymiar już nie odpowiedzieli...

Pozdrawiam

 

pisząc o "napitkach" - być może nie są one standardem :lol: i jeszcze paru innych rzeczach - chciałem pokazać tę ogromną różnicę pomiędzy tym jak duże firmy traktują przeciętnego szarego człowieka, a tym jak traktują go firmy mniejsze - rodzinne. Aby "dogonić" te duże, mniejsze muszą być lepsze... właśnie pod takimi względami jak np obsługa klienta, technologia, terminy itd itp.

Co do firmy M&S swoje zdanie mam a raczej pośrednika, który w sposób bardzo pokrętny tłumaczył mi jak to firma nie bardzo ma możliwości robienia okien na wymiar - a że to długo trwa, potem transport z drugiego końca Polski itd, aż w końcu mi "doradził" żeby domurować te kilka centymetrów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tego pośrednika zakapował do firmy. To skandal nad skandale tłumaczyć się jak idiota i debil jakiś [innych słow nie znam] że transport okien na wymiar jest trudniejszy.

Co do okien typowych i na wymiar - widocznie mają w swoim podręcznym magazynie okna typowe i dupy im się nie chce ruszyć aby zamówić okna na wymiar. Co to za dealer??????? ALE TO SKANDAL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Okna typowe i na wymiar są takie same - prasa do sklejania ram pozwala na zrobienie dowolnego okna i sama się przestawia na żądany wymiar.

Zainteresowanym podaję [wściekły na tego idiotę dealera] adres do firmy do Dyrektora Zarządu - Pan Bogdan Tysiąc - z M&S - ciekawe co on na to.

Telefon 59/8419610. Zainteresowanym mogę podać komórkę.

Chyba się zajmę dystrybucją okien. U mnie klient będzie zadowolony jak zdobywva Oskara, zwycięzca w konkursie, jak wygrany miliona w totka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _ronin
Otrzymałam wycenę okien z Gebauera ,którym się tak wszyscy zachwycają,wypadł taniej niż Urzędowski,podobnie jak Włoszczowa,Adpol i paru innych,tylko gdzie ja mogę zobaczyć okna Gebauera?Czy naprawdę muszę jechać z Krakowa do Tarnowa Opolskiego?!Co wybrać?!

 

widziałem te okna na BUDMIE - nie zastanawiaj sie, bierz :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darkman22

Witam juz wybralem okna z Eurocoloru firma Rehau 5komorowe z szybami P4 na parter wzor DIAMENT maja extra wyglad takie polokragle wykonczenia jak drzewo wyglada to dla mnie jalepiej i przypomina drzewo a firam EUROCOLOR jest ok.

pozdrawiam

ps okucia ROTO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pchelku mam do Ciebie prośbę - pytanie - kilkukrotnie na tym forum czytałem, ze przed położeniem wewnętrznych tynków gipsowych (maszynowych) nie powinno sie zakładac okien drewnianych. Ale ... wykonawca tynków wewnetrznych twierdzi, ze nie widzie przeciwskazań i gwarantuje, że nie pobrudzi okien. Jesli chodzi o wilgoć wchłaniana przez okna tez nie widzi w tym duzego problemu. Podobne pytanie zadałem przedstawicielowi firmy od której kupie okna (FERNO) i tez otrzymałem odpowiedz, ze przy właściwym zabezpieczeniu okien, nie widza konieczności zakładania ich dopiero "po tynkach". Jak to naprawde jest ???

Druga prosba - pytanie, co sadzisz o jakości okien FERNO, konkretnie lini MINI-SOFT LINE ? Wiele się o tych oknach naczytałem ;-), ale ...na czasie zbytnio mi nie zależy i moge poczekac te 4 miesiace (choć gwarantują dostawę w ciagu 6 tygodni). Ponadto, obsługa z którą sie spotkałem była bardzo miła i profesjonalna, łącznie z wyceną którą otrzmałem (osobistym listem). Nareszcie FERNO dorobiło sie równiez katalogu z prawdziwego zdarzenia. Wprawdzie czekam również na wycenę GEBAUERA, ale sa oni niestety bardzo daleko odemnie, a FERNO mam "pod ręką".

Z góry dziekuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkadly przyjmuje się że powierzchnia przeszklenia nie powinna być większa niż 15% powierzchni pokoju.

Takie drzwi w "rozsądnej" cenie zrobi Ci każdy

Chciałbym Ci wierzyć, ale co najmniej 2 firmy produkujące z profili Veka powiedziały mi, że maksymalna wysokość na którą dają gwarancję to 2400mm. Zaznaczyli, że ich zdaniem sie da zrobić nawet 2500x2500, ale Veka daje gwarancję do 2400.

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Arkadly Jak Ci dadzą stal 2 mm w skrzydło i dobrze zaszklą to można takie drzwi zrobić podwójne, znaczy się dwuskrzydłowe o szerokości 2000, i wysokości 2500. Zamów je tylko rozwierane na czterech zawiasach każde - to poprawia ich funkcjonalność.

Faktycznie to bardzo dużo. Można też poprzeczki w skrzydłach.

Badliśmy takie skrzydła i wszystko było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pchelku mam do Ciebie prośbę - pytanie - kilkukrotnie na tym forum czytałem, ze przed położeniem wewnętrznych tynków gipsowych (maszynowych) nie powinno sie zakładac okien drewnianych. Ale ... wykonawca tynków wewnetrznych twierdzi, ze nie widzie przeciwskazań i gwarantuje, że nie pobrudzi okien. Jesli chodzi o wilgoć wchłaniana przez okna tez nie widzi w tym duzego problemu. Podobne pytanie zadałem przedstawicielowi firmy od której kupie okna (FERNO) i tez otrzymałem odpowiedz, ze przy właściwym zabezpieczeniu okien, nie widza konieczności zakładania ich dopiero "po tynkach". Jak to naprawde jest ???

 

Ja też jestem zainteresowany odpowiedzią na pytanie Ronina - Pchelku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...