Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

witaj

dziekuje, pamiętam o tych 'paletach':). Chodziło mi też o ogólną krytyczną opinie o tym konkretnie zestawie. Czy to dobre składowe czy minimalne?

Tak, to wlasnie ten poziom cenowy, o ktorym piszesz (brutto).

Odnosząc się porównawczo mialem na mysli cene nieduzo wyższą niz za tradycyjne rozwierne dwuskrzydłowe w drewnie + duzy drewniany fix (szer220x200wys).

Z tego co patrzyłem w sieci na ceny drzwi dwuskrzydłowcyh oszklonych w całosci lub prawie w całosci oraz takiego fixa to zamknelo by sie to w okolicach 5-6k (dobrze zrobionych jakosciowo)

Niestety przesuwka szer. 260cm to nie to samo co 220(fix)+210(drzwi) i to trochę mnie boli :) (przed werandą będą brzozy)

 

Zapytam też o to co mnei nurtuje od wczoraj: przesuwka dla dobra czegoś o czym nie wiem powinna sie odchylac i przesuwac do wewnatrz pomieszczenia czy na zewnatrz?

 

pozdr.

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjmujac dwuskrzydlowe z ruchomym slupkiem za poczatek - cena np. 2000

 

masz na mysli drewniane czy pvc ? te na które trafiam są droższe (drewno)

mam na myśli tylko relacje miedzy rozwiązaniami - podałem przykłady proporcji dla PVC

a juz myslales ze mam tak taniego producenta w drewnie? niedoczekanie hi hi hi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam na myśli tylko relacje miedzy rozwiązaniami - podałem przykłady proporcji dla PVC

a juz myslales ze mam tak taniego producenta w drewnie? niedoczekanie hi hi hi

 

nie tak :) po prostu pomyślalem że się pomyliłem w swoich orientacjach /poszukiwaniach/. Tak jak mówiłem już kiedys, mam cenniki gdzie biala przesuwka pvc podobnego rozmiaru kosztuje +/- 3k. Wiec zalożyłem że dobre drewno bedzie kosztować dwa razy tyle. A to pokrywa sie z tym co podaleś jako 'przyklad proporcji'

Nie pomyślałem nawet o tym że masz jakiegoś producenta, ani nie szukam u Ciebie dojścia bo nie dostrzegłem nawet takiej możliwości. Trafiłem kilka razy na pochwały Twojej osoby przez forumowiczów w kwestii 'oferty okiennej i obsługi'. Niemniej nie zmierzalem do tej relacji. Przeszkadzma Wam w różnych ciekawych dyskusjach gdyż jest to jedyny wątek gdzie wypowiadaja sie osoby miarodajne i pomocne (optymalnie obiektywne)

Dzięki za wyjaśnienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj przecież żartowałem z tym producentem.

i najważniejsze - NIE PRZESZKADZASZ - po to tu jesteśmy z własnej nieprzymuszonej woli. Znam osoby znające się na rzeczy ale wychodzących z założenia iz ich wiedza kosztuje - moja do pewnych granic jest bezpłatna - dla Was i czynie to z samej przyjemności pomocy

zawsze pytaj śmiało - pomożemy w miarę swej wiedzy lub tez ograniczeń o których wspomniałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toc przecie wiem tylko jaja sobie robie, Niechlujnie wykonane - to fakt, Wiertlo tepe jak tesciowa (to takie powiedzenie z zartow o tesciowych - bez uray je poprosze) a obroty tez duzo za male - pewnie w reku wiertlo trzymal a drugi nim krecil :lol:

Jareko, starszy jesteś więc powienineś pamiętać - są wiertarki ręczne, z korbką. Nawet kiedyś kupiłem z ciekawości taki zabytek, ale chyba oddam go do muzeum.

No chyba że ten wspomniany producent (szczęście jego że chyba nie padła nazwa) chce rozwinąć produkcję i otworzyć drugą linię - tanio sprzedam.

:D :lol: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znasz moja opinie o HS

a jzu cena prawie rowna dwuskrzydlowce - sorki - zakrawa to na zart lub g... produkt

cenowo mniejwiecej ksztaltuje sie to tak - o przepraszam - powinno sie ksztaltowac biorac pod uwage wszystkie aspekty - material, czasochlonnosc wykonania etc etc

przyjmujac dwuskrzydlowe z ruchomym slupkiem za poczatek - cena np. 2000

HKS to jzu 3500 - 4000

HS 6000-8000

pomysl ja za ciebie myslec nei bede zwlaszcza ze HS to wyzsza szkola jazdy dla producentow

HS wielkości 260x220 w drewnie to realny koszt rzędu minimum 7-8 tysięcy i jest to niedrogo.

I oczywiście warto poszukać doświadczonego producenta ( i koniecznie wykonawcę!) bo potem będą opinie że jest zapiaszczony próg, przewiewy w narożniku, gwizdy na górze itd. a Jareko będzie miał powody by nie polecać HS-ow w drewnie.

Konieczny jest dobry i doświadczony wykonowaca (pomiarowiec, montażysta i doradca od okien), bo bez uwzględnienia zawiłości technolgicznych rozwiązań z progu który ma teoretycznie 19 mm może się zrobić 5-7 centymetrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toc przecie wiem tylko jaja sobie robie, Niechlujnie wykonane - to fakt, Wiertlo tepe jak tesciowa (to takie powiedzenie z zartow o tesciowych - bez uray je poprosze) a obroty tez duzo za male - pewnie w reku wiertlo trzymal a drugi nim krecil :lol:

Jareko, starszy jesteś więc powienineś pamiętać - są wiertarki ręczne, z korbką. Nawet kiedyś kupiłem z ciekawości taki zabytek, ale chyba oddam go do muzeum.

No chyba że ten wspomniany producent (szczęście jego że chyba nie padła nazwa) chce rozwinąć produkcję i otworzyć drugą linię - tanio sprzedam.

:D :lol: :D

pamiętam :) i nawet gdzieś w piwnicy leży z takim ładnym kółeczkiem zębatym niczym nie zabudowanym i druga, większa z przekładnia, z duża korbką i dwoma biegami (!!!) - super sprawa

masz racje - jak w sam raz dla tego producenta - trzeba mu sprzedać :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i dziekuje za odpowiec (konkretną rownież)

HS wielkości 260x220 w drewnie to realny koszt rzędu minimum 7-8 tysięcy i jest to niedrogo.

z taką ofertą mam do czynienia (brutto) i dlatego ponownie waham sie mocno co wybrać (chodzi o układ przeszklenia). moje rysunki tutaj jeszcze pewnie pamietacie. Przesuwka jest o tyle fajna ze mozna ja uchylic odrobine lub bardziej. Natomiast klasycznych drzwi nie bardzo, chyba, ze beda z hamulcem jakims miejscowego polozenia.

I oczywiście warto poszukać doświadczonego producenta ( i koniecznie wykonawcę!) bo potem będą opinie że jest zapiaszczony próg, przewiewy w narożniku, gwizdy na górze itd. a Jareko będzie miał powody by nie polecać HS-ow w drewnie.

Konieczny jest dobry i doświadczony wykonowaca (pomiarowiec, montażysta i doradca od okien), bo bez uwzględnienia zawiłości technolgicznych rozwiązań z progu który ma teoretycznie 19 mm może się zrobić 5-7 centymetrów.

W ofercie ktora do mnie dotarła jest od razu dostawa+montaz (zamowienie z miesiecznym wyprzedzeniem). Tyle że transport to w razie wyboru byłby pewnie wielki kosztowo, ponieważ to producent z drugiego konca polski (ja -biesy).

mam tez reklamę tego mechanizmu (Sigenia) Wygląda to sensownie, ale sam wiem jak to robic by wygladalo sensownie :)

 

Nikt mi nie powiedzial ani słowa o komplecie :) czy te mechanizmy, szyba są dobre? wskazane? odradzane? czy wiażą sie z czymś specjalnym (np oliwieniem co miesiac :)) o szlaufie już wiem i o niemalowaniu także :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

Wiem, że mam parcie na drewno i nie umiem go wykorzenic:)

 

Niemniej z przyczyn finansowych na pewno czesciowo zdecyduje sie na pvc

Chodzi o okna od północy w trudniejszym kształcie (trójkątne górne zakończenie, dopasowane do kąta spadku dachu)....

Polecicie kogoś w pd-wsch podkarpaciu kto zajmuje sie takimi realizacjami i należy do niedrogich zarówno w produkcie jak i w montażu? Chodzi o okna okleinowane w drewnie a lokalizacja to bieszczady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj przecież żartowałem z tym producentem.

i najważniejsze - NIE PRZESZKADZASZ - po to tu jesteśmy z własnej nieprzymuszonej woli. Znam osoby znające się na rzeczy ale wychodzących z założenia iz ich wiedza kosztuje - moja do pewnych granic jest bezpłatna - dla Was i czynie to z samej przyjemności pomocy

zawsze pytaj śmiało - pomożemy w miarę swej wiedzy lub tez ograniczeń o których wspomniałem

 

rozumiem.

chcialem po prostu oczyscić niebo z chmurek.

Przyznałem już kkiedyś, że przeczytalem w sporej części ten wątek. Wasze rozmowy i dywagacje są ewidentnie rzeczowe/mądre, a nie wzajemnie złośliwe i podjazdowe (taka nasza forumowa i nie tylko cecha narodowa)

Stąd bardzo chetnie sięgam właśnie tutaj. Zresztą inni także piszą o osobach z tego wątku w pozytywnych, rzetelnych wypowiedziach.

Jeśli chodzi o wiedzę to masz troche rację. Mam podobny dylemat, jestem w dużej części specjalistą w pewnej dziedzinie ale jakos ciagle doradzam klientom za free. Wiem jednak, że w ten sposób tworzę cos dobrego, także wartość swojej działalności wobec nich.

To, co robicie tutaj wobec ludzi błądzących niejednokrotnie w ciemnościach (a nawet upierdliwych jak ja :)) skutkuje w postrzeganiu Was przez userów tego forum, i zapewne w jakiejś części wraca w 'profitach' wynikających z postrzegania Waszej rzetelności.

Mam taką nadzieję, bo nagroda za to co tu robicie powinna się materializować bardziej niż chwalenie/podziękowania z naszej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba że ten wspomniany producent (szczęście jego że chyba nie padła nazwa) :D :lol: :D

 

Padła.

I nie wiem, co was tak bardzo smieszy.

Druga linia może mu się przyda, bo dostarcza tez okna u nas do deweloperów na duże osiedla.

Kangai.

Piętnuj wady nie człowieka.

Taka myśl mi zawsze przyświeca (chociaż może nie zawsze się udaje). Jak zauważyłeś nie piszę, że producent X jest do bani bo to i to. Fatalnie wyglądają otwory w takim wykonaniu i nie da się tego ukryć.

To, iż ktoś dostarcza okna do deweloperów wcale nie oznacza, że jest "naj". Tu mam swoje zdanie i w mojej ocenie to kanał dystrybucji, który łatwo może doprowadzić Producenta do upadku jeśli się nie zachowa proporcji i właściwej ostrozności.

Nie mniej jednak trochę humoru chyba się przyda ?

 

A swoją drogą - Marekmarian napisał że przeszkadza.. Mam wrażenie że to my, ludzie z branży tu często przeszkadzamy wchodząc w zbyt obszerne, szczegółowe i teoretyczne rozważania czyniąc ten wątek nudnym.

A przecież chodzi o to, że "szukam dobrych okien"..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam takie pytanie:

zastanawiam sie nad wyborem okien

 

mam do wybrou okna:

VEKA Roundline

Vega magic

i Aluplast 4000 Roundline

 

które wybrac? :roll:

Witkacy, za chwilę napiszesz że ktoś Cię zignorował.. Warto się cofnąć w głąb wątku i przeczytać 10 stron. Wystarczy by się zorientować, że podanie nazw okien to za mało.

Liczy się równie bardzo producent i wykonawca.

No i ta Veka Magic - nie ma takiego profilu, podałeś jakąś mniej znaną ogółowi nazwę używaną przez jakiegoś producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą - Marekmarian napisał że przeszkadza.. Mam wrażenie że to my, ludzie z branży tu często przeszkadzamy wchodząc w zbyt obszerne, szczegółowe i teoretyczne rozważania czyniąc ten wątek nudnym.

A przecież chodzi o to, że "szukam dobrych okien"..

 

dodam tylko.

Zgadzam sie z twierdzeniem które tu kilka razy padło. W każdej branży są przypadki które katują renomę i podważają zaufanie do danej technologii. Wynikają one jednak często z wrodzonego fuszeranctwa i poszukiwania szybkiego i łatwego pieniądza.

Myślę też że to jest tak, że Waszymi radami i podpowiedziami mimo wszystko z naszą pomocą dbacie o jakośc danej (własnej) części rynku, a co za tym idzie i wzmacniacie jego obrót (pomijam relacje wizerunkowo kontaktowe tutaj).

Będzie to ważne bo idzie recesja. Bedzie sie budować mniej domów, bedzie sie bardziej patrzeć na każdy grosz i każdą rzecz, osobę lub usługę, ktora kosztuje i której trzeba zaufać.

 

spadam na jakis pyszny obiadek czego wszystkim tutaj życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki Starym Wyjadaczom za PRIVY

 

W domku chce duże, niedzielone okna np 150/150. Podejrzewam, że nawet przy alu beda problemy z opuszczaniem się pod ciężarem na zawiasach.

Zreszta otwierac takiego kolosa do srodka, to chyba zły pomysł.

Teraz pytanie. Czy ma ktoś doswiadczenia z oknami tylko uchylnymi.

Tzn os obrotu jest w połowie okna. Taki troszke norweski patent. okno wypycha sie dołem na zewnątrz.

 

Próbował ktoś?

I czy pomysł wydaje sie wam sensowny

 

pozdrawiam

MIchał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam,

To ja powrócę do omawianych ostatnio gorąco otworów rozprężających. Byłem dziś po pracy w punkcie Oknoplastu - tak zobaczyć co i jak i Pan stwierdził że takie nawierty stosują firmy które mają cieńszy PCV od strony zewnętrznej i słabsze zmocnienia. Oni produkują 5 komorowe z PEŁNYM profilem w ramie z kilkukrotnie wyginanym i zaklepywanym w skrzydle wzmocnieniem. Nawiertów nie stosuję jedynie odwodnienia.

Czy ma rację że mają lepsze profile od wcześniej wspomnianych "nawiercanych"? Czy powinni stosować takie nawiercanie?

Czy teksty o grubości zewnętrznego PCV i grubości wzmocnień (cały czas ich górą) to przechwałki czy faktycznie tak jest?

 

Z góry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...