Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

No tak oczywiście tylko veka posiada profile klasy A które powalają na kolana i nie potrzebują żadnych otworów odprężających. :lol:

Najpierw robiło się wodę sodową z mózgu klientom profilem bezołowiowym, a teraz veka wykorzystuje podświadomość klienta klasą A. Każdy z Nas kupował kiedyś lodówkę i na pewno handlowiec wytłumaczył nam że klasa A jest najlepsza, no i zapewne marketingowcy veki uznali że warto wykorzystać to w swoich reklamach. Ale w przypadku okien różnica pomiędzy klasą B wykorzystywaną w większości renomowanych producentów profili a naciągnięta klasą A veki wynosi często 0,1 mm :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca Oknoplastu opowiada bzdury (z przykroscia to stwierdzam). Manieq82 poproś go aby otworzył przy tobie okno i spojrzał na dolny i górny ramiak ościeżnicy sa tam otwory srednicy 10 mm niech również spojrzy na spód i góre skrzydła tam równiez są płaskie otwory odpowietrzające
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca Oknoplastu opowiada bzdury (z przykroscia to stwierdzam). Manieq82 poproś go aby otworzył przy tobie okno i spojrzał na dolny i górny ramiak ościeżnicy sa tam otwory srednicy 10 mm niech również spojrzy na spód i góre skrzydła tam równiez są płaskie otwory odpowietrzające

Arkady, gratulację za pokorę, ale chyba niesłusznie obwiniasz się za innych sprzedawców (handlowców). Chociaz Oknoplast mógłby bardziej przyłożyć się do szkoleń z technologii, a nie tylko z technik sprzedaży...

Z reszta czego ja wymagam. W dzisiejszych czasach handel niestety bierze górę nad rzetelną wiedza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem były takie podłużne otwory w ościeżnicy i w ramie ale sprzedawca zakomunikował mi że służą one tylko i wyłącznie odprowadzeniu wody.

Ma ktoś może takie wytyczne że trzeba te otwory na papirze - lub jakimś linkiem mnie potraktujcie

Dzisiaj po Twoim poście dzwoniłem do technika Veki, bo sam za chwilę otrzymam okna wykonane na ich profilu. Jak podasz mi na pw swojego maila, to prześlę Ci schemat w pdf, jak powinny być wykonane otwory, fi 8 zresztą...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że za jakiś czas wybiorę do Pana z Oknoplastu i zobaczymy co powie,

 

Manieq, myślę że możesz sprawić że wybrany przez Ciebie wstępnie sprzedawca zaczerwieni się (albo co gorsze nawyzywa forumowiczów do teoretyków;) - ale może jego szef da Ci dodatkowy rabat albo chociaż przeprosi. Jeśli będzie nadal tkwił w swoim twierdzeniu zmień salon - może w sąsiednim mieście jest ktoś kto bardziej interesuje sie tym co sprzedaje, a nie tylko prowizją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te okna generują non-stop problemy.

Normalnie jakbym nigdy nie miał doczynienia z branżą i wszedł na to forum to zwątpiłbym w polskie okna :D

JEDNAK PRODUCENT jest najważniejszy w tym okniarsko inwestorskim łańcuszku :roll:

 

Charlie, czytając forum można odnieść wrażenie że okna które trafiają do Klienta to wyłącznie buble. Taka już jest specyfika człowieka (przynajemniej w Polsce). Jeden z dziesięciu zadowolonych włascicieli nowych, dobrych okien pochwali się publicznie z dokonanengo wyboru, ale każdy niezadowolony rozgłosi o swioch odczuciach w dziesięciu różnych miejscach. I tak czytamy głównie o problemach..

Dlatego warto spojrzeć na to forum z dużą dozą trzeźwej analizy faktów. Głównie to sprawia, że staram się tu udzielać by prostować fakty i często bronię nieznanych mi wykonawców..

 

To może poproszę by w ten weekend chociaż po jednym zdaniu napisał każdy kto jest zadowolony ze swoich okien? Przydałoby się tu więcej optymizmu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja dopisze (tak jak wcześniej już wspominałem) że u rodziców i gdzie obecnie mieszkam sa okna Butzbach-a i

jestem (a bardziej rodzice) bardzo zadowoleni. :)

Widziałem kilka okien (oknoplastu nie widziałem) w domach u znajomych i niestety ale okucia i jakość wykonania Butzbach ma lepsze. 5 lat już są użytkowane, smarowane nie były nigdy i nie było problemów żadnych.

tyle że są cholernie drogie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda moje słowa są obarczone błędem :lol:

18 lat - KBE z firmy TRAS

16 lat - Schuco z MAGE Polska (firma już nieistniejąca w oknach)

10 lat - KBE z WAN OKNA (tez nie istnieje)

8 lat - REHAU z Wacławka

2 lata - Schuco od Jezierskiego

na żadne z nich narzekać nie mogę u mnie, u mamy, u byłych teściów, i teraźniejszych PO teściów i u siebie w drugim domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trzech nas przez weekend się zebrało :)

 

Nie no myślę że jest więcej, po prostu ten temat ludzie czytają jak "szukają" okien. Jak znajdą już pewnie nie :( a szkoda... gdyby nie nasi mentoży błądzilibyśmy w ciemności i szukali ... szukali tych okien :D

 

Pozdrawiam i życzę owocnego tygodnia pracy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak u moich teściów gdzie mieszkaliśmy 7 lat były zamontowane okna deceunincka i jedno aluplast - balkonowe. Deceuninck rewelka tylko jedna regulacja jednego okna po 5 latach - którego nie montował znajomy i wymiana w jednym oknie uszczelki bo teść smarował ją zwykłym smarem :roll: . Aluplast po regulacji znajomego ok ale kolor już nie ten sam i jakość wykonania też.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Charlie, czytając forum można odnieść wrażenie że okna które trafiają do Klienta to wyłącznie buble. Taka już jest specyfika człowieka (przynajemniej w Polsce). Jeden z dziesięciu zadowolonych włascicieli nowych, dobrych okien pochwali się publicznie z dokonanengo wyboru, ale każdy niezadowolony rozgłosi o swioch odczuciach w dziesięciu różnych miejscach. I tak czytamy głównie o problemach..

Dlatego warto spojrzeć na to forum z dużą dozą trzeźwej analizy faktów. Głównie to sprawia, że staram się tu udzielać by prostować fakty i często bronię nieznanych mi wykonawców.. "

 

 

Ja bym to ujął tak:przyzwoita jakość okna ujęta jest w jego cenie.za to właśnie płacę-to jest dziękuje za dobrą jakość.czasem(często?)jakość nie nadąża za ceną(dość mocno nawet)i generalnie to producent jest w lepszej sytuacji niż klient(na ogół).buble trafiają sie również dobrym producentom(mylę się?)czy to tragedia?nie!problemem jest to w jaki sposób w polsce załatwia sie reklamacje i to rodzi emocje.czy zawsze słuszne?może i nie ale moim zdaniem zbyt często klient traktowany jest "z buta"kiedy tylko wpłaci kasę i ośmieli się zgłosić wątpliwości.co do jakości towaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Odnośnie dziurek w oknach :)

 

Dzwoniłam wczoraj do Schuca. Otwory są w takich miejscach, że nie będzie ich widać i każdy producent współpracujący z Schuco ma dokładne wytyczne jak i gdzie je robić.

A i dokładnie tłumaczył po co są te dziurki ale nawet jednego słowa nie powtórzę bo mały darł się jak opętany i prawie nic nie słyszałam. W każdym razie nie chodzi tu podobno o ciśnienie powstające wewnątrz komór :roll: .

 

Ulżyło mi. Za 5 tygodni się okaże jakto będzie wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to ujął tak:przyzwoita jakość okna ujęta jest w jego cenie.za to właśnie płacę-to jest dziękuje za dobrą jakość.czasem(często?)jakość nie nadąża za ceną(dość mocno nawet)i generalnie to producent jest w lepszej sytuacji niż klient(na ogół).buble trafiają sie również dobrym producentom(mylę się?)czy to tragedia?nie!problemem jest to w jaki sposób w polsce załatwia sie reklamacje i to rodzi emocje.czy zawsze słuszne?może i nie ale moim zdaniem zbyt często klient traktowany jest "z buta"kiedy tylko wpłaci kasę i ośmieli się zgłosić wątpliwości.co do jakości towaru.

 

Witam,

 

i z zainteresowaniem czytam co Pan pisze. Mniej o tych reklamacjach, a bardziej o jakości i cenie. Dość prosto powiedzieć "okno dobrej jakości" lub "okno złej jakości". Może warto porozmawiać chwilę jakie okno można nazwać oknem "dobrej jakości". Jakie jest lub powinno być okno "dobrej jakości"?

 

To jest temat dla wielkich tego forum. Ustalić parametry techniczne okna "dobrej jakości". Dać klientom jedyną w swoim rodzaju wiedzę techniczną i marketingową pozwalającą dość obiektywnie oceniać produkty i wytwórców!

 

Na stronach różnych producentów wyczyta się bez problemu, że oni to tylko okna "dobrej jakości", ale ani słowa o tych oknach. Tylko, że profile super, szyby jeszcze bardziej super, a okucia to już niebiańsko dobre. Tylko czy klient kupuje profil, szyby i okucia luzem? Gdzie tu coś o "całym" oknie? Kiczowatych wyrobów ze złota, platyny czy jakiegoś tytanu co nie miara, więc może to z czego okno jest zrobione, jest mniej ważne od tego jak jest zrobione i jakimi charakteryzuje się końcowymi właściwościami?

 

Przecież to się da łatwo ustalić, zmierzyć, zważyć, porównać, a wtedy nie ma zmiłuj, wiesz za co płacisz i albo chcesz za coś tyle dać albo nie. Płaci się za wartość wyrobu, bo czy on tani czy drogi powinien być zawsze dobrej jakości.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...