Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

faktem jest, że w Polsce niewiele jest firm w stolarce otworowej, które REKLAMUJĄ przede wszystkim SIEBIE jako PRODUCENTA/WYKONAWCĘ.

Zachwala się podzespoły/półprodukty.

Hmm...tę sytuację może tłumaczyć po części tzw specyfika Polskiego rynku okien i drzwi z pvc a mianowicie jest tu olbrzymia rywalizacja, konkurowanie o Klienta na zasadzie głównie CENY. W dużej części są to firmy nie duże, gdzie liczy się każdy grosz a i kadra w osobie właściciela z tzw marketingiem marki nigdy nie miała doczynienia. Chyba nawet nie wiedzą co to jest :)

Oblicza się, że podmiotów jest w polsce okk 5500 produkujących wszelaki okna - to duż i mało. W tzw sezonie wszyscy wiemy, że okres oczekiwania na gotowy wyrób to minimum 3-4 tygodnie. O czymś to świadczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic dodać,nic ując...tylko że to chyba nie jest takie proste...powiedzieć które okna są dobre a które złe.wielu klientów podnieca się rodzajem profilu,okuciami,a mnie się wydaje czasem ,że zasadniczym problemem jest właśnie w jaki sposób produkt został wykonany ,bo spartolić można chyba wszystko.i po to własnie moim zdaniem są takie fora,aby pokazać ludziom z czym mają do czynienia i w jaki sposób na problemy klienta reaguje firma .sa oczywiste wady które zauważyć mozna od razu i odesłać w diabły,ale i takie które zauważyć można dopiero w trakcie eksploatacji.sam mam okna z których nie jestem zadowolony(sprawa że tak powiem w toku)ale mam znajomych którzy sa z takich samych okien(w sensie profilu,itd) bardzo zadowoleni.istnieje opcja że jako klient "czepiam się"..i to wydaje sie aktualne stanowisko producenta....choć nieoficjalne,bo po 10 miesiącach od zaintalowania nie doczekałem sie żadnej pisemnej odpowiedzi..i konkretnego rozwiązania problemu.wracając do meritum:"zmierzyć ,zważyc"sam raczej tego nie zrobie,wiec ew ocena rzeczoznawcy przed odbiorem ? :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

istnieje opcja że jako klient "czepiam się"..i to wydaje sie aktualne stanowisko producenta....choć nieoficjalne,bo po 10 miesiącach od zaintalowania nie doczekałem sie żadnej pisemnej odpowiedzi..i konkretnego rozwiązania problemu.wracając do meritum:"zmierzyć ,zważyc"sam raczej tego nie zrobie,wiec ew ocena rzeczoznawcy przed odbiorem ? :-?

Piotruspan, oczekuejsz pisemnej odpowiedzi, a czy taką drogą (pisemnie) złożyłeś reklamację? Łatwo jest wymagać, ale warto zacząć od siebie.

Często klienci "przy okazji", przez znajomych, ew. telefonicznie mówią że coś obciera w oknie itp - sam siebie czasem łapię, że takie zgłoszenia mi uciekają z pamięci.. A papier to papier - mobilizuje. Szczególnie gdy stosunek sprzedawca - klient jest pozbawiony innych emocji niż walka o pięniądze.

 

Piotrus - a jak złożyłeś pisemną reklamcję to zadzwoń, ustal nieodległy termin (np. tydzień), a jak nie zareagują to poślij kolejne pismo, i kolejne..

Może to nie jest przyjemne, ale skuteczne - szczególnie w przypomnieniu sprzedawcom o obsłudze serwisowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do meritum:"zmierzyć ,zważyc"sam raczej tego nie zrobie,wiec ew ocena rzeczoznawcy przed odbiorem ? :-?

 

Witam,

 

wydaje mi się, że to jest właśnie powszechny, choć nieprawdziwy pogląd ( nie wiem, nie potrafię), który prowadzi nabywców okien do pochopnych decyzji zakupowych. Wbrew pozorom, to nie nabywcy okien muszą "ważyć i mierzyć", ta czynność jest obowiązkiem producentów. Klientowi do podjęcia rozważnej decyzji wystarczy poznać wyniki tego "mierzenia i ważenia" u producentów, których wyroby ma na myśli, porównanie wyników "mierzenia i ważenia" i podjęcie decyzji.

 

Doradcy na tym forum z pewnością potrafią powiedzieć o jakie właściwości okien należy pytać sprzedawcę przed zakupem, co wynika z posiadania przez okno lepszych lub gorszych parametrów w zakresie poszczególnych właściwości i jak to oceniać.

 

Sensownie byłoby zakończyć festiwal pytań, co lepsze profil A czy B, okucie C czy D, kupić w firmie E czy F. Liczą się przede wszystkim właściwości gotowego wyrobu, a stopień ich posiadania przez okno mówi prawie wszystko o zastosowanych materiałach i technologii produkcji.

 

Okno jest wyrobem technicznym, więc polem porozumienia pomiędzy sprzedawcami i nabywcami jest szeroko rozumiana technika okienna, której zastosowanie w wyrobie nadaje temu wyrobowi pewne dające się zmierzyć właściwości (właściwości okien budowane przy pomocy techniki okiennej określają wartość wyrobu), polem "sporu" pomiędzy nimi jest cena odzwierciedlająca prezentowany poziom wartości wyrobu.

 

Według mnie zadaniem każdego okna jest maksymalnie skuteczne oddzielanie tego co przed oknem ( w mieszkaniu ) od tego co za oknem. Oddzielenie "klimatu wewnętrznego od zewnętrznego". Aby tak się mogło stać okno powinno posiadać kilka cech, które pozwolą spełnić ten warunek.

 

Według mnie to będą nastepujące cechy:

 

1. Okno ma być trwałe, nie zmieniać kształtu, "nie paczyć się". Ma być

"sztywne".

2. Okno ma być szczelne, dobrze izolując wnętrze pomieszczenia od

czynników zewnętrznych.

3. Okno ma chronić przed hałasem.

4. Okno ma chronić przed stratami energii niezbędnej do ogrzania

pomieszczeń.

5. Okno ma być szczelne, zapewniając jednak należyty komfort dla osób

przebywających w pomieszczeniach.

6. Okno ma być bezawaryjne w użytkowaniu, łatwo się otwierać i zamykać.

7. Okno ma zapewniać odpowiedni poziom bezpieczeństwa ludziom i

obiektom.

 

Nabywcom, którzy w podobny sposób zdefiniują cechy potrzebnych im okien pozostaje tylko poszukać wyrobu, którego właściwości najlepiej odpowiadają tym cechom i uważam, że to wcale nie jest takie trudne. Każde okno posiada bowiem właściwości w "jakimś stopniu" odpowiadające tym cechom wynikającym z potrzeb kupującego. Ustalenie "stopnia","poziomu","klasy","wartości" w jakim "właściwości okien" odpowiadają "cechom wynikającym z potrzeb" jest odpowiedzią na pytanie za co właściwie płacę i jaką jakość prezentuje wyrób.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test,

przejdź się po kilku salonach i dowiesz się że to właśnie u nich jest najlepsze okno, a do tego najtańsze. A jak kosztuje ciut więcej to na pewno ma wyjątkowy i niepowtarzalny kształt skrzydła bądź listwy przyszybowej i doznasz olśnienia, że właśnie dlatego musisz je kupić.

Dział marketingu przeciętnej firmy będzie siedział tydzień by odpowiedzieć na Twoje założenia. A co z tego siedzenia wyjdzie? Handlowy bełkot.

Jeśli chcę coś ucziciwie przedstawić - do tego mówiąc uczciwie mam na myślii swoje subiektywne odczucia - to nie osiągnę sukcesu - takie jest wg mnie postrzeganie rynku z perspektywy przeciętnego sprzedawcy. Dlatego te wszystkie okna muszą być "najlepsze" brrrrrrrr... przez gardło mi coś takiego nie przechodzi w rozmowie z Klientem.

Ech, i dlatego dla fabryk nie jestem najlepszym dealerem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedz już masz - najlepszy jest Oknoplast - marketingowo wykorzystują każda możliwość, później Budvar co ma bezołowiowe co akurat jest wada a nie zaleta profila, później Veka jako producent profila nadając nazwę "gereen line" - coraz więcej Polaków łapie sie na te zielen.

A tak naprawdę najważniejszy jest PRODUCENT i MONTAŻYSTA

reszta to tylko bełkot sprzedawców

Producent gdyż jest trzyma sie wytycznych to nie zrobi wyrobu "bez gwarancji" i nie będzie na nim oszczędzał - sam dobrze wiesz jakie to pole do manewru i ile kasy może zostać w kieszeni

Montazysta - bie nie schrzani tego co producent wyprodukował złym montażem

Reszta o której piszesz to oczywista oczywistość ale takie sa wszystkie okna jakie zamawiasz - ale nie zawsze dostajesz to co zamowilas

Bylo juz tu nie raz o tym jak wyregulować rynek okienny - nie da się - nie da się gdyż nietechnicznym nie wytłumaczysz tak naprawdę czym sie różnią profile i same okna od siebie i wyznacznikiem dla niego ciągle będzie cena a nie wyrób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dział marketingu przeciętnej firmy będzie siedział tydzień by odpowiedzieć na Twoje założenia. A co z tego siedzenia wyjdzie? Handlowy bełkot.

Jeśli chcę coś ucziciwie przedstawić - do tego mówiąc uczciwie mam na myślii swoje subiektywne odczucia - to nie osiągnę sukcesu - takie jest wg mnie postrzeganie rynku z perspektywy przeciętnego sprzedawcy.

 

Bylo juz tu nie raz o tym jak wyregulować rynek okienny - nie da się - nie da się gdyż nietechnicznym nie wytłumaczysz tak naprawdę czym sie różnią profile i same okna od siebie i wyznacznikiem dla niego ciągle będzie cena a nie wyrób

 

Witam,

 

finlandia działy marketingu po to są by latami siedzieć i tworzyć odpowiedzi na pytania rynku. Byle sensowne i poparte faktami. A co do "uczciwego" przedstawiania "subiektywnych" odczuć, to tu już wchodzimy na delikatny grunt wygłaszania własnych opinii, z którymi nie każdy i nie zawsze musi się zgadzać. Dlatego skutki wygłaszania opinii bywają różne. Ja miałem na myśli dość obiektywny sposób oceny wyrobów, w którym jedynym słabym punktem jest "powtarzalność", ale może jak się dyskusja rozwinie to będzie okazja do przedstawienia poglądów i na tę sprawę.

 

jareko zjadłeś ząbki na oknach to wiesz, że nie wszystko trzeba nietechnicznym klientom tłumaczyć, a już na pewno nie czym się różnią profile, bo to dla okna ma znikome znaczenie. Jak się sprzedaje okna, to się powinno tłumaczyć czym się różnią okna. No właśnie, czym mogą się różnić okna różnych producentów przeznaczone dla tego samego klienta i do tego samego obiektu? Tylko marką profila, szybami i marką okuć? A jak dwóch producentów proponuje ten sam profil, szyby i okucia? Okna nie różnią się? Różnią! Czym?

 

Po to jest, to forum, by odpowiadać na takie pytania. By te odpowiedzi znajdowaly oparcie w faktach, a nie tylko naszych subiektywnych ocenach.

 

Wpisy na tym forum świadczą, że największą rolę w sprzedaży po obu stronach gra "intuicja". Klienci intuicyjnie oceniają jakość wyrobów i profesjonalizm sprzedawcy, a sprzedawcy tak samo zasobność portfela klienta.

 

Obie strony poszukują "potwierdzenia dla intuicji".

 

A jeśli tak jest, to klientowi trzeba dostarczyć jak najbardziej wiarygodnego materiału do "intuicyjnych ocen". I wcale nie trzeba mu na dzień dobry mówić o profilach, szybach, wzmocnieniach itp itd.

 

Według mnie jest dość prosty sposób jak nietechnicznemu klientowi dać do ręki jednoznaczny materiał świadczący o wyższości "tych" okien nad "tamtymi". Więcej nawet, jeśli jestem pewien co sprzedaję, to twierdzę, że można klienta odesłać z takim materiałem, żeby się z nim "przespał". Czy wróci? Wróci! Zawsze wracają! :)

A jak wróci, to przeciętny klient podpisze umowę , a z ciekawskim będzie sobie można miło i technicznie porozmawiać.

 

Wiem i czuję, że niebranżowi czytelnicy tego forum chcieliby po prostu potwierdzić czy dokonują słusznego wyboru lub dowiedzieć się jak go dokonać, o co spytać i jak ocenić podobne oferty i odpowiedzi. Nadal mówię, że to możliwe i nietrudne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko zjadłeś ząbki na oknach to wiesz, że nie wszystko trzeba nietechnicznym klientom tłumaczyć, a już na pewno nie czym się różnią profile, bo to dla okna ma znikome znaczenie. Jak się sprzedaje okna, to się powinno tłumaczyć czym się różnią okna. No właśnie, czym mogą się różnić okna różnych producentów przeznaczone dla tego samego klienta i do tego samego obiektu? Tylko marką profila, szybami i marką okuć? A jak dwóch producentów proponuje ten sam profil, szyby i okucia? Okna nie różnią się? Różnią! Czym?

bierzesz mnie pod wlos :lol: Wiem czym i dlatego współpracuje z fabryka oddalona ode mnie o prawie 200km a nie kilkoma które mam pod nosem. Klientowi zas to rybka - ma kilka ofert w tym samym profilu i wybierze tańsza - co zrozumiale ale... no właśnie to ale czyni wielka różnice miedzy oknem od jednego a drugiego czy trzeciego producenta. Przecież klient nie będzie latał choćby z waga i porównywał wage okien, nie będzie kazał rozeszklic skrzydło by sprawdzić na ile wkrętów zamocowane jest wzmocnienie nie będzie.... przykładów różnic miedzy oknami w tym samym profilu można mnożyć - nie o to chodzi. Chodzi o mentalność typowo ludzka - nie znając sie na rzeczy przyjmujemy za pewnik głupoty jakie często sprzedawcy nam wciskają, powiem więcej, kilka razy miałem do czynienia z klientami których tak zbałamucono i takich głupot naopowiadano ze ja wyszedłem na totalnego laika nie znającego sie na towarze który sprzedaje

Według mnie jest dość prosty sposób jak nietechnicznemu klientowi dać do ręki jednoznaczny materiał świadczący o wyższości "tych" okien nad "tamtymi".

ciekawe rzeczy Waść mówisz - chętnie posłucham rozwinięcia tej myśli.

Wiem i czuję, że niebranżowi czytelnicy tego forum chcieliby po prostu potwierdzić czy dokonują słusznego wyboru lub dowiedzieć się jak go dokonać, o co spytać i jak ocenić podobne oferty i odpowiedzi. Nadal mówię, że to możliwe i nietrudne.
nie do końca się z tym zgodzę - szukają tu potwierdzenia ze wybrali dobrze i szukają porady jak wybrnąć z problemu - jak chocby ws wpadki f-my Butzbach u jednego z Was, kolejnej wpadki Warszawskiej Fabryki Okien i chamskiego sposobu w jaki ona traktuje klientkę, Tomstolu który wpadł na trzech HS u jednego z Was ale potrafi wyjść z tej wpadki z twarzą i zna nawet slowo "Przepraszamy Panią" (czego niestety większości firmom brakuje itd itd itd - przykładów gdzie proszony przez Was jestem by innych dzieła oglądać jest coraz więcej

Niestety forum tez nie oddaje ogolnego obrazu rynku, za malo Was by moc wpłynąć na cokolwiek, by jakiegoś Producenta wytknąć i spowodować by zmienił swoje podejście. I tak stanowicie ułamek jego klientów w skali roku.

Nie ma, niestety, nie ma metody na eliminacje partaczy. Jest wolny rynek a tu trzebaby wprowadzić rozwiązania systemowe, nadzory, może nawet koncesje jak w handlu alkoholem - sam nie wiem - ale było źle, jest lepiej ale dobrze w mej ocenie nigdy nie będzie

Nie zamierzam być wyrocznia, za cienki Bolek jestem, na dodatek sprzedający okna tym samym niewiarygodny dla większości wygłaszanych tu opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotruspan, oczekuejsz pisemnej odpowiedzi, a czy taką drogą (pisemnie) złożyłeś reklamację? Łatwo jest wymagać, ale warto zacząć od siebie.

Często klienci "przy okazji", przez znajomych, ew. telefonicznie mówią że coś obciera w oknie itp - sam siebie czasem łapię, że takie zgłoszenia mi uciekają z pamięci.. A papier to papier - mobilizuje. Szczególnie gdy stosunek sprzedawca - klient jest pozbawiony innych emocji niż walka o pięniądze.

 

Piotrus - a jak złożyłeś pisemną reklamcję to zadzwoń, ustal nieodległy termin (np. tydzień), a jak nie zareagują to poślij kolejne pismo, i kolejne..

Może to nie jest przyjemne, ale skuteczne - szczególnie w przypomnieniu sprzedawcom o obsłudze serwisowej.

złożyłem trzy pisemne reklamacje.dwie do salonu sprzedażyProducent twierdzi że nie ma pojęcia co w nich było-dziwne bo serwis przyjeżdżał ,a ten jest w gestii producenta)i trzecią do producenta...i czekam ...3 miesiące na odpowiedz.w sumie składając pierwszą reklamację dowiedziałem sie,że firma nie ma obowiązku odpowiedzieć pisemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Według mnie to będą nastepujące cechy:

 

1. Okno ma być trwałe, nie zmieniać kształtu, "nie paczyć się". Ma być

"sztywne".

2. Okno ma być szczelne, dobrze izolując wnętrze pomieszczenia od

czynników zewnętrznych.

3. Okno ma chronić przed hałasem.

4. Okno ma chronić przed stratami energii niezbędnej do ogrzania

pomieszczeń.

5. Okno ma być szczelne, zapewniając jednak należyty komfort dla osób

przebywających w pomieszczeniach.

6. Okno ma być bezawaryjne w użytkowaniu, łatwo się otwierać i zamykać.

7. Okno ma zapewniać odpowiedni poziom bezpieczeństwa ludziom i obiektom

 

 

Pozdrawiam

Noooo...takie okna to wszyscy produkują.ba! w salonie sprzedaży to nawet zobaczyć je można. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Według mnie to będą nastepujące cechy:

 

1. Okno ma być trwałe, nie zmieniać kształtu, "nie paczyć się". Ma być

"sztywne".

2. Okno ma być szczelne, dobrze izolując wnętrze pomieszczenia od

czynników zewnętrznych.

3. Okno ma chronić przed hałasem.

4. Okno ma chronić przed stratami energii niezbędnej do ogrzania

pomieszczeń.

5. Okno ma być szczelne, zapewniając jednak należyty komfort dla osób

przebywających w pomieszczeniach.

6. Okno ma być bezawaryjne w użytkowaniu, łatwo się otwierać i zamykać.

7. Okno ma zapewniać odpowiedni poziom bezpieczeństwa ludziom i obiektom

 

 

Pozdrawiam

Noooo...takie okna to wszyscy produkują.ba! w salonie sprzedaży to nawet zobaczyć je można. :lol:

jak widzę nie tylko ja się uśmiałem z tego tekstu - ale już nie chciałem jako pierwszy reagować gdyż Test na mnie cięty jest jak coś nie po jego myśli napisze.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie, śmiech to zdrowie. :)

 

Nie liczyłem na specjalne zrozumienie, ale tak sobie pomyślałem, że możnaby przez chwilę porozmawiać poważniej o jakości okien i sposobach oceny tej jakości. Wiem ,że to temat niewygodny dla producentów i sprzedawców, bo nagle mogłoby się okazać, że marketingowo najlepsze wcale nie jest takie dobre.

 

Może i wymienione przeze mnie cechy okna są śmieszne, może oczywiste, może wszyscy sprzedawcy twierdzą, że takie okna sprzedają. Ja postawiłem pytanie o co pytać sprzedawcę, by mógł udowodnić takie twierdzenie. Oprócz uśmiechu odpowiedzi żadanej. Szkoda. Może wszyscy oprócz mnie już wiedzą? Gapa ze mnie, że się nie zorientowałem.

 

Do tej pory wydawało mi się, że "jakość" zamyka się w cyklu "Zaplanuj, Wykonaj, Sprawdź, Popraw", ale słyszę, że nie można nic poprawić, no to jak tak, to tylko życzyć sprzedawcom wzrostu efektywności sprzedaży, doradcom jeszcze lepszych porad, a klientom wielkiej intuicji w przewidywaniu co też może "wybrańcowi" wyjść z kawałka PVC, szkła, stali i EPDM.

 

Jeśli jakość okien nie jest problemem, to faktycznie nie ma o czym rozmawiać. Nie wiedziałem, że to już załatwione, sorry.

 

Jednak czytelników, którzy byliby zainteresowani porozmawianiem o możliwości obiektywizacji oceny ofert pod kątem jakości przyszłych wyrobów zapraszam do prywatnej dyskusji, by nie zabierać czasu i miejsca na inne ciekawsze tematy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Według mnie to będą nastepujące cechy:

 

1. Okno ma być trwałe, nie zmieniać kształtu, "nie paczyć się". Ma być

"sztywne".

2. Okno ma być szczelne, dobrze izolując wnętrze pomieszczenia od

czynników zewnętrznych.

3. Okno ma chronić przed hałasem.

4. Okno ma chronić przed stratami energii niezbędnej do ogrzania

pomieszczeń.

5. Okno ma być szczelne, zapewniając jednak należyty komfort dla osób

przebywających w pomieszczeniach.

6. Okno ma być bezawaryjne w użytkowaniu, łatwo się otwierać i zamykać.

7. Okno ma zapewniać odpowiedni poziom bezpieczeństwa ludziom i obiektom

 

 

Pozdrawiam

Noooo...takie okna to wszyscy produkują.ba! w salonie sprzedaży to nawet zobaczyć je można. :lol:

jak widzę nie tylko ja się uśmiałem z tego tekstu - ale już nie chciałem jako pierwszy reagować gdyż Test na mnie cięty jest jak coś nie po jego myśli napisze.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

TEST

Nie sztuką jest napisać jakie okno powinno być. Taką wiedzę ma każdy, bez względu na stopień zaznajomienia z oknami.

Sztuka jest określić parametry, czynniki, właściwości etc. proste i zrozumiałe dla tego każdego aby mógł określić czy okno pozostające w jego zinteresowaniu odpowiadać będzie tym siedmiu punktom.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TEST

wybacz ale czepiasz sie nas jak rzep psiego ogona

Masz swoja działkę, doradzasz klientom w sytuacjach kryzysowych, mało tego, z tego co wiem nakłaniasz niektórych do wykorzystywania kruczków prawnych by wręcz mieli coś za darmo. Realnie w świetle prawa nie możnaby wykonać u 99% producentów balkonów z ruchomym słupkiem, jakichkolwiek luków czy trapezów itd.

Wybacz, twoje działania sa w mej ocenie moralnie dwuznaczne. Naganiasz sobie niezadowolonych klientów wypisując tu górnolotne teksty mające sie nijak do rzeczywistości - Twoja sprawa ale bądź obiektywny

NIE MA MOŻLIWOŚCI realnie ocenić i odróżnić wykonane juz okno - dlaczego? podałem ci konkretne sposoby porównania okna dobrego i złego - Ty może znasz inne - wiec podziel sie z nami swa wiedza a nie wykpiwaj tych którzy w dobrych intencjach podpowiadają co i jak z tymi cholernymi oknami, przestrzegają przed pewnymi rozwiązaniami, doradzają a w sumie mogliby mieć to głęboko... gdyż czas swój Wam poświęcają i dzielą sie wiedza która wymiernie przekłada sie na kasę w innych sytuacjach

Wiec zamiast se z nas jaja robić słuchamy konkretów Panie Test a nie banialuków ujętych w siedmiu punktach tak oczywistych jak to ze samochód powinien mieć silnik i kola - no chyba ze to czołg - wtedy gąsienice :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jareko

 

Pominę milczeniem nie pierwszą osobistą wycieczkę pod moim adresem, bo wiem, że kudy mnie tam do doradzania. Chciałeś konkretów?

 

Proszę. Przejdźmy do konkretów, panie dziejku.

 

Zestawienie wymienionych przeze mnie pożądanych cech okien z ich mierzalnymi właściwościami

 

1. Okno ma być trwałe,

nie zmieniać kształtu, nie

paczyć się. Ma być sztywne.

 

Właściwość wg PN-EN 14351-1:2006

 

Odporność na obciążenie wiatrem

Ciśnienie próbne (Pa)

Odporność na obciążenie wiatrem

Ugięcie ramy

 

2. Okno ma być szczelne, dobrze izolując

wnętrze od czynników zewnętrznych

 

Właściwość wg PN-EN 14351-1:2006

 

Wodoszczelność. Nieosłonięte (A)

Ciśnienie próbne (Pa)

 

3. Okno ma chronić przed hałasem

 

Właściwość wg PN-EN 14351-1:2006

 

Właściwości akustyczne. Izolacyjność akustyczna Rw (C;Ctr) (dB)

 

4. Okno ma chronić przed stratami

energii niezbędnej do ogrzania

pomieszczeń

 

Właściwość wg PN-EN 14351-1:2006

 

Przenikalność ciepła Uw (W/m2xK)

 

5. Okno ma być szczelne zapewniając

komfort dla osób przebywających

w pomieszczeniu

 

Właściwość wg PN-EN 14351-1:2006

 

Przepuszczalność powietrza

Wentylacja

 

6. Okno ma być bezawaryjne w

użytkowaniu, łatwo się otwierać

i zamykać

 

Właściwość wg PN-EN 14351-1:2006

 

Nośność urządzeń zabezpieczających

Wytrzymałość mechaniczna

Odporność na wielokrotne otwieranie i zamykanie.

 

7. Okno ma zapewniać odpowiedni

poziom bezpieczeństwa ludziom

i obiektom.

 

Właściwość wg PN-EN 14351-1:2006

 

Odporność na włamanie

 

Oto konkretne zestawienie pożądanych cech okna, z właściwościami okien, które są mierzalne, które można i trzeba zbadać choćby w badaniach wstępnych (ITT) jeśli chce się wiedzieć jaki jest efekt produkcji okien z najwyżej jakości profili, szyb i EPDM. To są też informacje, które każdy producent znakujący wyroby CE powinien podawać w informacji do oznakowania CE.

Nic nie stoi na przeszkodzie by podawać te informacje klientom przed sprzedażą, a nie tylko na nalepce po sprzedaży.

W pewnym uproszczeniu (intuicyjnie) klienci wiedzieliby przed zakupem, że im więcej przebadanych właściwości i wyższe parametry w poszczególnych właściwościach tym lepszy wyrób i tym więcej za niego warto zapłacić. Im więcej przebadanych właściwości tym większa dbałość o jakość.

"Zaplanuj, Wykonaj, Sprawdź, Popraw", ale rozumiem, po co "nietechnicznym" ta wiedza jak i bez niej kupią cokolwiek na marketingowe ściemki, i opowiastki, że profile, szyby i że nie można, że się nie da, że nic nie można zmienić, poprawić itd. itp. Można.

Można choćby podać właśnie takie zestawienie informacji o swoich oknach, a nie bzdurzyć o wyższości profili X nad profilami Y, bo wpływ tej wyższości na konkretne właściwości okien jest powiedzmy w okolicach 0,1%.

 

Pozdrawiam

 

P.S.

 

A może byłbyś skłonny tak na już odpowiedzieć jakimi właściwościami wg normy 14351-1:2006 charakteryzują się okna, które sprzedajesz, tak dla nauki nietechnicznych maluczkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TEST

wybacz ale czepiasz sie nas jak rzep psiego ogona

Masz swoja działkę, doradzasz klientom w sytuacjach kryzysowych, mało tego, z tego co wiem nakłaniasz niektórych do wykorzystywania kruczków prawnych by wręcz mieli coś za darmo. Realnie w świetle prawa nie możnaby wykonać u 99% producentów balkonów z ruchomym słupkiem, jakichkolwiek luków czy trapezów itd.

Wybacz, twoje działania sa w mej ocenie moralnie dwuznaczne. Naganiasz sobie niezadowolonych klientów wypisując tu górnolotne teksty mające sie nijak do rzeczywistości - Twoja sprawa ale bądź obiektywny

NIE MA MOŻLIWOŚCI realnie ocenić i odróżnić wykonane juz okno - dlaczego? podałem ci konkretne sposoby porównania okna dobrego i złego - Ty może znasz inne - wiec podziel sie z nami swa wiedza a nie wykpiwaj tych którzy w dobrych intencjach podpowiadają co i jak z tymi cholernymi oknami, przestrzegają przed pewnymi rozwiązaniami, doradzają a w sumie mogliby mieć to głęboko... gdyż czas swój Wam poświęcają i dzielą sie wiedza która wymiernie przekłada sie na kasę w innych sytuacjach

Wiec zamiast se z nas jaja robić słuchamy konkretów Panie Test a nie banialuków ujętych w siedmiu punktach tak oczywistych jak to ze samochód powinien mieć silnik i kola - no chyba ze to czołg - wtedy gąsienice :lol:

 

Jareko odpuść sobie. Naczytał się człowiek, wykuł teorię na blachę i publikuje gdzie tylko się da. Już sobie wyobrażam sytuacje w której przychodzi kupujący okna i zadaje pytania powiłując się na jakąś tam Polską Normę (istotną dla kogo innego ale nie dla większości użytkowników forum). Wyciąga z przepastnej torby przyrządy miernicze i mierzy jak określił TEST cechy mierzalne okna.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sobie wyobrażam sytuacje w której przychodzi kupujący okna i zadaje pytania powiłując się na jakąś tam Polską Normę (istotną dla kogo innego ale nie dla większości użytkowników forum). Wyciąga z przepastnej torby przyrządy miernicze i mierzy jak określił TEST cechy mierzalne okna.

 

Witam,

 

sądzę, że wystarczyłoby by ów kupujący spytał czy Ty je zmierzyłeś i czy je możesz podać. Potem spyta następnego, porówna i wybierze na podstawie tych samych informacji. To tak proste, że aż straszne. Najlepiej to wykpić nie podając rzeczowych argumentów. Po co "nietechnicznym" jakakolwiek wiedza o normach, jakości i takich tam bzdurach. Mają brać i nie grymasić. Szkoda, że masz takie podejście do klientów, choć może to dlatego, że też od dawna sprzedajesz okna wyłącznie najwyższej jakości. Najwyższej czyli jakiej?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sobie wyobrażam sytuacje w której przychodzi kupujący okna i zadaje pytania powiłując się na jakąś tam Polską Normę (istotną dla kogo innego ale nie dla większości użytkowników forum). Wyciąga z przepastnej torby przyrządy miernicze i mierzy jak określił TEST cechy mierzalne okna.

 

Witam,

 

sądzę, że wystarczyłoby by ów kupujący spytał czy Ty je zmierzyłeś i czy je możesz podać. Potem spyta następnego, porówna i wybierze na podstawie tych samych informacji. To tak proste, że aż straszne. Najlepiej to wykpić nie podając rzeczowych argumentów. Po co "nietechnicznym" jakakolwiek wiedza o normach, jakości i takich tam bzdurach. Mają brać i nie grymasić. Szkoda, że masz takie podejście do klientów, choć może to dlatego, że też od dawna sprzedajesz okna wyłącznie najwyższej jakości. Najwyższej czyli jakiej?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...