Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam na forum. Mam pytanie odnośnie firmy SONAROL z Jedwabnego. Proszę o opinie na temat ich okien. I czy to prawda że okna tej firmy wytwarzane z PCV są utwardzane bez użycia ołowiu - jak powiedział mi ich przedstawiciel - dlatego z czasem nie ciemnieje dlatego biały kolor? Dzieki za p

omoc

Powracam do pytania,cena okien jest atrakcyjna.czy za tym idzie jakosc?na pozór profil jest jak wiele innych,czy moze ktoś powiedziec cos na temat tych okien.dzięki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszelkiego rodzaju stabilizatory dodaje sie właśnie po to by profil trzymał barwę

najlepszy był kadmowy - wycofany z racji recyclingu

później ołowiany - najpiękniejszą biel Salamandra uzyskano właśnie stosując największe dopuszczalne dawki tego stabilizatora

okna bez ołowiu.... no cóż.... białe to sa przez pierwszych kilka lat :( ale na szczęście nie żółkną tak jak kiedys tylko szarzeją - może inaczej - sprawiają wrażenie permanentnie brudnych :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszelkiego rodzaju stabilizatory dodaje sie właśnie po to by profil trzymał barwę

najlepszy był kadmowy - wycofany z racji recyclingu

później ołowiany - najpiękniejszą biel Salamandra uzyskano właśnie stosując największe dopuszczalne dawki tego stabilizatora

okna bez ołowiu.... no cóż.... białe to sa przez pierwszych kilka lat :( ale na szczęście nie żółkną tak jak kiedys tylko szarzeją - może inaczej - sprawiają wrażenie permanentnie brudnych :lol:

...moze cos więcej na temat okien z SONAROLa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ten przedstawiciel zabjerował, coś w stylu "jestem wysoki by sięgać wyżej" - a jest logiczne, że wzrost jest cechą genetyczną, wiec dorabianie takiej filozofi jest chore.

Sonarol produkuje /chyba/aktualnie na Avangardzie tłoczonej przez Dobroplast w Zambrowie.

O Avangardzie ciężko powiedzieć coś w skali długoterminowych doświadczeń, bo to stosunkowo nowy profil - zdaje się że jest dopiero 3 lata na rynku.

Czekają na Ciebie więc wyłącznie rady oparte na przeświadczeniach sprzedawcy a nie doświadczeniach.

Poza tym Sonarol w firmach okiennych które oferują 2-3 marki będzie zwykle tym najtańszym produktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoich okien może doczekam się 20 :) ale mam problem z dachowymi i może mi pomożecie bo sił juz nie mam.

 

Otóż wstępnie zamówiliśmy okna dachowe o wym: 78x140. Jak przyjechała ekipa od dachu pytałam na jakiej wysokości będą montowane. Ponieważ wyszły dość wysoko zmieniłam Veluxa na Fakro z uwago na klamkę ale pytałam też czy okno 140 zmieści się w pokojach gdzie mamy lany strop. Powiedzieli że tak. OK.

Niestety troszkę inaczej wyszło to w praktyce :(

Okna wchodzą na strop jakieś 2 cm a jeszcze dojdzie tynk. Ponieważ strop nie dochodzi do samedo końca połaci, skosu to powiedzieli, że sobie obrobimy to k-g pod skos. I tu moje wątpliwości. Ok ja sobie mogę to tak obrobić ale chyba nie o to tutaj chodzi prawda??? Boję się żę będzie się tam gromadziła wilgoć.

W poniedziałek mamy się na budowie spotkać z właścicielką firmy i chcielibyśmy aby okna zostały zamienione na 78x118. Jakich argumentów mogę jeszcze użyć???

 

A wygląda to mniej więcej tak:

 

http://img404.imageshack.us/img404/8758/beztytuuqy3.jpg

 

http://img145.imageshack.us/img145/6007/obudowakget2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesienne wiatry wywiały wszystkich. W ubiegłym tygodniu juz pisalem, ze raczej w tym wątku nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie, ale nie pomyslalem ze koledzy moze mają talenty wykonczeniowe to cos podpowiedzą..

A wszystko stąd, że okna dachowe poza nazwą mają niewiele z oknami ściennymi - i w ich montazu na ogół specjalizują się dachowcy (sorry - dekarze;) a w obróbce - wykonczeniowcy. Szczególnie Ci drudzy odpowiedzą szybciej, w oparciu o własne doświadczenia.

Na pierwszy rzut oka proponowane rozwiazanie nie wygląda chyba wcale źle. W tym "uniesieniu" z fizycznehgo punktu widzenia powinno się gromadzić raczej ciepłe powietrze.. Ale moze ja się mylę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

finlandia - albo ja ślepa jetsem albo posta wcięło. Napisałam we wnętrzach może tam ktoś nam doradzi. Co do wyglądu to ja wiem czy dobrze??? wolałabym normalnie :). Dzwoniłam do Fakro jedno jest pewne - będzie się tam zbierać para i najlepiej jak wymienią okna na mniejsze lub zamontują je niżej co raczej jest niemożliwe bo pod jednym jest wykusz.

 

W czwratek montują nam okna - już się dokształciłam 8) na stronie Jareko i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykowałem twierdzenie, a widzę że pewnie się pomyliłem. Ale tak tu jest, że każde błędne zdanie spotyka się z szybką ripostą osób bardziej doświadczonych - dzięki temu dyskusja nabiera tempa:)

 

A odnoście montażu.. jak się "podszoliłaś" to proszę - nie pouczaj montażystów, ale jeśli coś robią wg Ciebie inaczej niż potrzeba to raczej zapytaj dlaczego tak a nie inaczej.

Rozmową a nie siłą dotrwasz do końca pracy, w innym wypadku może być wszystko robione ze złością bo - delikatnie mówiąć: "jakaś osoba im się w robotę wtrąca" ;)

powodzenia!

Aha, zadbaj o gorącą kawę, choćby w kubeczkach = jest zimno - na pewno Panom będzie miło i nawet jak się pojawią lody - to może stopnieją.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odnoście montażu.. jak się "podszoliłaś" to proszę - nie pouczaj montażystów, ale jeśli coś robią wg Ciebie inaczej niż potrzeba to raczej zapytaj dlaczego tak a nie inaczej.

Rozmową a nie siłą dotrwasz do końca pracy, w innym wypadku może być wszystko robione ze złością bo - delikatnie mówiąć: "jakaś osoba im się w robotę wtrąca" ;)

powodzenia!

Aha, zadbaj o gorącą kawę, choćby w kubeczkach = jest zimno - na pewno Panom będzie miło i nawet jak się pojawią lody - to może stopnieją.. :)

 

Pouczać ich nie będe bo to oni montują nie ja jeszcze mi każą samej sobie montować, ale będe obserwować. W razie czego będę pytać. A czajniczek na placu boju jest więc kawusia i herbatka będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoich okien może doczekam się 20 :) ale mam problem z dachowymi i może mi pomożecie bo sił juz nie mam.

 

Otóż wstępnie zamówiliśmy okna dachowe o wym: 78x140. Jak przyjechała ekipa od dachu pytałam na jakiej wysokości będą montowane. Ponieważ wyszły dość wysoko zmieniłam Veluxa na Fakro z uwago na klamkę ale pytałam też czy okno 140 zmieści się w pokojach gdzie mamy lany strop. Powiedzieli że tak. OK.

Niestety troszkę inaczej wyszło to w praktyce :(

Okna wchodzą na strop jakieś 2 cm a jeszcze dojdzie tynk. Ponieważ strop nie dochodzi do samedo końca połaci, skosu to powiedzieli, że sobie obrobimy to k-g pod skos. I tu moje wątpliwości. Ok ja sobie mogę to tak obrobić ale chyba nie o to tutaj chodzi prawda??? Boję się żę będzie się tam gromadziła wilgoć.

W poniedziałek mamy się na budowie spotkać z właścicielką firmy i chcielibyśmy aby okna zostały zamienione na 78x118. Jakich argumentów mogę jeszcze użyć???

 

A wygląda to mniej więcej tak:

 

http://img404.imageshack.us/img404/8758/beztytuuqy3.jpg

 

http://img145.imageshack.us/img145/6007/obudowakget2.jpg

 

jeśli NIE MA INNEGO WYJŚCIA to nie ma problem montaż jak widać a w celu wykluczenia skraplania się pary wodnej w wiadomym miejscu można zastosować nawiewnik higrosterowalny bądź w inny sposób wymusić obieg powietrza np stosując na dole grzejnik.

Cała konstrukcja będzie miała wygląd jaki będzie miala ale z doświadczenia wiemy, że zwraca się uwagę na szczegóły przez pierwsze 3 miesiące a później oko nie wyłapuje już szczegułów. Przyzwyczajamy się z czasem do wszystkiego nawet do łysiny i zmarszczek.

 

Natomiast jeśli jest możliwość zastosowania mniejszego przeszklenia to dla tzw świętego spokoju stosować :roll:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlie dzięki wielkie! Właśnie o to skraplanie wody się boję :( i na to samo zwrócili uwagę jak zadzwoniłam do fakro. Hmm a co to jest ten nawiewnik higrosterowalny???? Czy to jest etn nawiewnik który jest w oknach fakro na górze bo takie mamy we wszystkich oknach.

 

Wczoraj był handlowiec z firmy która robiładach i wstawiała okna. Powiedział że dołoży wszelkich starańżeby okna zamienić na mniejsze. Mamnadzieję że przekona szefostwo.

 

Odliczanie trwa zostały dwa dni do wstawienia okien :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sobie wykrakałam :evil: Panowie przyjechali wszystko super tylko oparli kilka ram i otwory okienne iiiiiii jebudu poszło na glebę.Wieje dzisiaj jak diabli. Mąż woła ich i mówi, że okna się przewróciły na co jeden podszedł i powiedział że nic się nie stało. Podszedł drugi obejrzał dokładnie i powiedział, że rama jest do wymiany bo pękła. Po prawie dwóch godzinach przywieźli dwie bo jak się okazało w pokoju obok z podłogą przywitała się i druga :o . Dobrze, że skrzydła były oparte o pełne ściany. Montaż moim zdaniem OK na początku bo po kawce i śniadanku patrzę a tu okno pianuje pan bez skrzydła i idzie już do drugiego. Poszłam po męża. Przyszedł i pyta delikatnie czy ta pianka to nie wykrzywi ram??? Odparł, że nie ale zaraz założyli skrzydła 8) . Niestety końca nie doczekałam bo musiałam pojechać małego położyć spać. Mam nadzieję, że wszystko poszło dobrze - zostały tylko dwa balkony na górze.

Aaa i jeszcze jedno w balkonie na dole szprosy pozime w skrzydłach są nie równo tj w prawym skrzydle są jakby po lewej stronie niżej niż w lewym skrzydle ale powiedzieli że to może być kwesia regulacji. Czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa i jeszcze jedno w balkonie na dole szprosy pozime w skrzydłach są nie równo tj w prawym skrzydle są jakby po lewej stronie niżej niż w lewym skrzydle ale powiedzieli że to może być kwesia regulacji. Czy to prawda?

Jeżeli skrzydła są na jednakowym poziomie to może być ewentualnie kwestia przedystanowania wkładu szybowego (pod warunkiem, że ta różnica nie przekracza ok 2mm).

 

A tak poza tym czy ja dobrze zrozumiałem? Uszkodziły się 2 ramy i goście przywieźli od razu nowe :o Skąd je wytrzasnęli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolęsobie przerwać rozważania czy klient gorszy czy montazysta i jak to zły jest tani produkt z tanim montażem a jaki dobry drogi produkt z drogim montażystą :)

 

Zwracam sie do Drogich Ekspertów z nietypowym oknem :)

Zależy mi na informacjach:

1. Czy jest sens szukać tego i zamawiać u producentów masowych i renomowanych (obojętne czy plastik czy drewno) czy też warto realizować to siłami lokalnych stolarzy okiennych wyposażonych przeze mnie w szyby zespolone? w sensie czy to jest jakaś wielka sztuka? bo nie zależy mi na tym by okno ruchome było rozwierno-uchylne z podskokiem i przytupem, wystarczy e będzie sie otwierać sprawnie i przez wiele, wiele lat. Rozmiarowo to całość takiego okna nie miałaby więcej jak 180x120 albo 230x50 brutto (czyli w tym już jest drobna część ruchoma a większość to fix)

2. Czy macie jakieś doświadczenia z takimi oknami serwisowo, plotkarsko itp? Chodzi mi np o opinie o trwałości takich rozwiązań, jakichś ułomnościach (np bardziej skomplikowana wymiana jak sąsiad przypadkiem przestrzeli z wiatrówki :))

3. gdyby ktoś w Polsce ralizowal to w pvc i na niedrogim poziomie to czy mozna to montować w oparciu o lokalnych montażystów "Panie, ja to wszystko zamontuję" czy lepiej wtedy trzymać sie ekipy jakiejś producenckiej? jak to sie dzieje... ?

4. Domyślam się, że takie rozwiązanie może być 'na lata' ale wymaga pomyślunku przy montażu w ścianie i w ramie która prawdopodobnie jest w ścianie? to właściwy kierunek myślenia i montażu?

5. Z pewnością o czymś nie pomyślałem ale ja jeszcze tych okien nie używam i nie kupiłem więc moglem o czymś nie pomyśleć :):)

 

a chodzi o coś takiego (zasadę, nie otoczenie bo otoczeniem będzie drewno albo prosty tynk, może malowana cegła):

http://www.berschneider.com/media_upload/habermann08.jpg

http://www.berschneider.com/media_upload/habermann12.jpg

http://www.archdaily.com/wp-content/uploads/2008/10/249401887_house-n-fujimoto-4969.jpg

 

Wiem, zaraz usłyszę ze to luksus nad luksusy.... :) ale jakby go zmyślnie zrobić i montować to niekoniecznie musi być 'produktem z najwyższej półki a tylko efektem zdrowego pomyślunku...

I wybaczcie pytanie mało szablonowe (z kosmosu) i wymagające być może większego zamyślenia... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę najmniejszych problemów z wykonaniem zarówno z drewna jak i pcv (widok od zewnątrz będzie trochę inny - szczególnie na dole). Osobiście doradzał bym jednak wykonanie "szklenie stałe w skrzydle" a nie w ramie dla podniesienia estetyki (ale to mój spaczony gust) chociaż na zdjęciach wygląda, że jest to efekt celowy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jesli chodzi o to ze czesc nieotwierana (fix) nie ma widocznej ramy - to tak. Pomimo dziwności wydaje mi sie to logiczne, bo czesc mobilną okna mamy uwypukloną, wyraźną, chwytną, część pozostała służąca wyłącznie penetracji świata z drugiej strony, mamy nieograniczoną, otwarta przestrzeń sprawia wrażenie jakby nie dzieliło nas nic (w ramie)

Oczywiscie to moze nie przekonywać, ale mnie takie rozumienie tej sytuacji podoba się... lubię takie sytuacje gdzie dochodzi do sensownego rozróżnienia funkcji w obrębie jednej płaszczyzny/przestrzeni :roll:

 

mam swiadomosc ze problem bedzie z wymiana szyby w razie stłuczki. Tu trzeba to przemyslec na etapie konceptu montażu i późniejszego dojścia.

Estetycznie nie mam sprecyzowanej w wyobraźni sytuacji jak takie drewnopodobne/drewniane 'coś' ulokuje się w oblicowce a nie bialym tynku (jak w przykładzie), ale moze ciekawie. Widzialem takie okna wlozone w kamyczkowe elewacje i było to ciekawie (szkło w kamieniu z delikatnie widocznym pod kątem zespoleniem). Na pewno w drewnie i kamieniu łatwiej i spokojniej sie takie okna myje niz tak jak w tym przykłdzie z białym tynkiem :).

 

Czyli takie okno to nie jest jakis ewnenment produkcyjny (sprowadzenie z bangladzeszu nowej maszyny i formy = cena 6 letniego A4) ? :)

 

pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko - jutro posprawdzamy :(

 

bwojtek - zamawialiśmy okna u producenta więc raczej chyba nie mieli problemu. Albo mają na miejscu gotowe profile albo czyjeś okno poszło do przeróbki :wink: . Grunt że przywieźli nam nowe całe ramy :). Różnica jest rzeczywiście ok. 2-3mm. Mają to wyregulować jak już będziemy mieli zamieszać. Wtedy przyjadą na regulację wszystkich okien.

 

Okna - niestety zdjęcia robione telefonem ale jutro wezmę aparacik :) Pozdejmowałam folię z zewnątrz wyglądają pięknie.

 

http://img210.imageshack.us/img210/4895/zdjcie158hc8.jpg

 

http://img167.imageshack.us/img167/3893/zdjcie159ct3.jpg

Nieszczęsna pęknięta rama :(

 

http://img246.imageshack.us/img246/2872/zdjcie160ok0.jpg

 

http://img243.imageshack.us/img243/9832/zdjcie163xe9.jpg

 

http://img155.imageshack.us/img155/5858/zdjcie164wi9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...