Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Nie widzę najmniejszych problemów z wykonaniem zarówno z drewna jak i pcv (widok od zewnątrz będzie trochę inny - szczególnie na dole).

 

Czy jest ktoś kogo godny polecenia do takich realicacj iw Podkarpaciu? jak najbardziej w dół (Krosno, Sanok etc)

 

Osobiście doradzał bym jednak wykonanie "szklenie stałe w skrzydle" a nie w ramie dla podniesienia estetyki (ale to mój spaczony gust) chociaż na zdjęciach wygląda, że jest to efekt celowy...

 

tak, to że szyba jest wstawiona w sztywną rame zatopioną w ścianie - to celowa zasada. Mi się podoba, ale nie znam jej minusów, tyle wiem ile widzę (logika), niewiele osób z którymi rozmawiałem mogło mi powiedzieć więcej, ogólnie to kręcili głowami i trochę się uśmiechali :):). Domek będzie trochę nowoczesnym rozwinięciem tematu stodoły (adaptacja bryły) wiec chciałem poszukać takiego nowoczesnego szklenia ale bez wchodzenia w jakieś duże koszty a tylko szukając stylistyką... Drzwi przesuwne już mi z tego powodu wybiliście z głowy (dzięki :))

 

Proszę jeszcze o podzielnie sie przyczyną tej rady o szkleniu w skrzydle? :) wtedy będzie to delikatna ramka niższa (np o połowę) od tej, w której będzie hulać otwierane okno ? czy też taka sama jak rama tego otwieranego skrzydła. Bo jak rozumiem jest to po prostu wstawione na sztywno niewielkie wysunięciem skrzydło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o pomoc!

Po przeczytaniu waszych uwag, zabierając się do zakupu okien chciałabym prosić o podanie dobrego producenta i montażysty okien DREWNIANYCH w okolicy Skierniewic (pomiędzy Łodzią a Warszawka). Może być dalsza okolica.

Szkoda, że nie mogę mieć plastików bo do Grodziska Maz. mam niedaleko:)

Z góry bardzo dziękuję za pomoc i za wszystkie porady-odpowiedzi, których udzieliliście do tej pory. Już wiem o co pytać. Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marekmarian - te okna rewelka - i do wykonania - dlugi fix w ramie i w srodku okno - to sie nadaje do katalogu dobrych rozwiazan

 

no są ciekawe (przynajmniej dla mnie :))

czyli technologicznie fix mniejszy o powierzchnię okna rozwiernego brutto byłoby osadzany w ramie 'obejmującej' wielkosci Fix+rozwierne brutto. Z czego pewnie rozwierne (tak główkuję) musi być chyba we własnej ramie wsadzonej w tą ramę całości... Bo na styku z fixem musi byc miejsce na zamocowanie tego fixa wobec krawedzi kwatery rozwiernej... troche chyba pogmatwalem ale ufam, że czyta sie sens tego mojego dedukowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szyby [fixy] oddzielnie i okno oddzielnie - jak to rozwiazac to nie wiem - le moze byc tak ze te szyby fixy w swoich malych ramkach [by zabepieczyc krawiedzie szkla] i osadzone to w murze [ale ramki jak najbardziej niskie, natomiast szerokie jak szerokoscramy okna [co zabezpieczy przed mostkami termicznymi na ramkach aluminiowych szyb - w pewnym stopniu zabezpieczy], okno osobno w swojej ramie - w kazdym razie jest to wyzwanie dla dobrego speca od montazu okien - np JAREKO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szyby [fixy] oddzielnie i okno oddzielnie - jak to rozwiazac to nie wiem - le moze byc tak ze te szyby fixy w swoich malych ramkach [by zabepieczyc krawiedzie szkla] i osadzone to w murze [ale ramki jak najbardziej niskie, natomiast szerokie jak szerokoscramy okna [co zabezpieczy przed mostkami termicznymi na ramkach aluminiowych szyb - w pewnym stopniu zabezpieczy], okno osobno w swojej ramie - w kazdym razie jest to wyzwanie dla dobrego speca od montazu okien - np JAREKO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szyby [fixy] oddzielnie i okno oddzielnie - jak to rozwiazac to nie wiem - le moze byc tak ze te szyby fixy w swoich malych ramkach [by zabepieczyc krawiedzie szkla] i osadzone to w murze [ale ramki jak najbardziej niskie, natomiast szerokie jak szerokoscramy okna [co zabezpieczy przed mostkami termicznymi na ramkach aluminiowych szyb - w pewnym stopniu zabezpieczy], okno osobno w swojej ramie - w kazdym razie jest to wyzwanie dla dobrego speca od montazu okien - np JAREKO

 

hmmmmmm, czyli inaczej niz myslalem...

Jareko to ma pewnie 259387 rzutów beretem w bieszczady :) zresztą tak dobry (nie tylko moje opinie) fachowiec to pewnie drogi jest.... ;) a ja za malutki... :) posonduję.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to spróbował wykonać w jednej ramie z PCV! Jeden duży zgrzew, w to 2 słupki w miejscu oczekiwanego okna otwieranego, a do tego dołem i górą profil wyrównujący dla zwężenia prześwitu. Do tego po montażu odpowiednia obróbka wewnątrz (np. płytą G-K) aż do samej listwy przyszybowej fiba dookoła a od zewnątrz wg uznania też przykrycie ramy ociepleniem. Problem jest tylko z odwodnieniami w przypadku PCV... Dół ramy od zewnątrz trzeba by zostawić odkryty albo zastosować jakiś patent typu okrągłe (a nie "fasolkowe") otwory odprowadzające wodę "przedłużone" przez warstwę ocieplenia wklejonymi rurkami.

 

W drewnie sprawa jeszcze łatwiejsza dla myślącego producenta!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i dziekuję za odzew !!!! czytam to powoli bo i język skomplikowany nieco :D :o

 

dla mnie kryterium będzie koszt i trwalsze/stabilniejsze osadzenie (montaż) na scianie z pustaków + ocieplenie + oblicowanej drewnem.

Jak juz kiedys tutaj pisałem lubię drewno dla okien ale wiem, że to kwestia upodobań/sentymentu a nie logiki (trwałość/konserwaacja etc.)

 

Pvc z kolei kojarzę w tym konkretnym przypadku jako wielką machnę jakiejś matrycy do wykonania czegoś indywidualnego (odlewu) i w takim kojarzeniu przekornie pvc wydaje mi się drogie (jednorazowo) choc na pewno jak widzę po Waszych słowach - wykonywalne.

 

Problemem moze byc (nie byłem świadom) to o czym wspomina 'bwojtek'.

Elewacja to oblicówka a parapety zewnętrzne prawdopodobnie także (z jednym wyjątkiem - kamień w zaprawie). Parapety będa raczej dyskretne, kombinuję jeszcze jakie dokładnie. Od wewnątrz oblicówka lub tynk. Parapetami chciałbym dyskretnie dopoziomować wnękę ale nie tworzyć wrazenia PARAPETU, by wzrok skakał wprost do fixa. Dlatego to idzie do mojego przemyslenia....

 

Aha, okna będą płytko w elewacji, w skrajnym scenariuszu osadzone (jesli sie uda) blisko lica oblicówki

Wszystko bedzie zalezec od kosztów i talentu osoby którą uda mi się przekonać do wdrożenia tego (a i konceptu architekta czekającego na moja decyzję).

Teraz wiem juz ze PVC sie da.

Być moze ktoś z Waszej strony ma na to spojrzenie bardziej ekonomiczne ode mnie?. Wiecie zapewne od razu ze to beda porownywalne koszta lub znacie ich ogolne proporcje dla wykonania takiego dziwactwa w ilosci 3-4 sztuk maskymalnie i roznych rozmiarow (220x50, 180x140, 150x50 ... - to są przypuszczalne wymiary brutto tych mix'ów). Oprócz tego będą klasyczne rozwierne i 2-3 fixy (jeden duzy 240x180)

Mozecie mnie też odeslać do słania do firm zamówien na te przykłady, ale miałem nadzieje przejsc do tego juz wybierajac wczesniej medium. Zwlaszcza że ważą sie jeszcze decyzje co do wymiarów reszty okien.

 

Lokalnie jest kilku ustolarzy i to wszystko co wiem na temat moich mix'ów. Jeszcze nei rozmawiałem z nimi. Ogólnie jednak dzielą sie na tych, którzy mówią "Panie, wszystko się da.." lub " nie, ja to sie tym nie zajmuje (z politowaniem i zaciekawieniem wobec 'kosmonauty':)) tutaj dopiero czekają mnei wywaidy. Jesli zasugerujecie drewno, jak obczaić takiego stolarza ? Jeden jest z doswiadczeniem w produkcji dla masowej fabryki okien w rzeszowskim - tylko czy to obecnie zaleta czy wada ? (casus tesco) :):)

 

spisalem sie sporo, wybaczcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jareko to ma pewnie 259387 rzutów beretem w bieszczady :) zresztą tak dobry (nie tylko moje opinie) fachowiec to pewnie drogi jest.... ;) a ja za malutki... :) posonduję.....
Spokojnie, nie za malutki :) ale faktycznie Bieszczady - mimo iz bardzo lubię - sa hmmm... ekonomicznie wykańczające ;) tym samym na pewno nie będę atrakcyjny pod żadnym względem a cenowym na bank. Milo słyszeć ze taka opinia o mnie krąży :) i chyba nie jestem az taki drogi skoro czasem Forumowicze z mych usług także korzystają :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa i jeszcze jedno w balkonie na dole szprosy pozime w skrzydłach są nie równo tj w prawym skrzydle są jakby po lewej stronie niżej niż w lewym skrzydle ale powiedzieli że to może być kwesia regulacji. Czy to prawda?

Jeżeli skrzydła są na jednakowym poziomie to może być ewentualnie kwestia przedystanowania wkładu szybowego (pod warunkiem, że ta różnica nie przekracza ok 2mm).

 

A tak poza tym czy ja dobrze zrozumiałem? Uszkodziły się 2 ramy i goście przywieźli od razu nowe :o Skąd je wytrzasnęli?

To jest zaleta zamawiania u nieduzych, elastycznych producentów. Jeden telefon i ludzie w firmie już zgrzewają nowe ramy. Potrzeba na to fizycznie może kwadrans. W dużej firmie za to sam przeplyw informacji zajmuje minimum kilka godzin..

Ale to tylko jedna zaleta małych producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiwat wszystko, co technicznie sensowne a ubarwia "nudną" stolarkę.

 

Ja zwykle jestem pesymistą i tak:

- nie widzę miejsca pod parapet zewnętrzny (pomysł bWojtka jest jakimś rozwiązaniem, ale tu nie chodzi wyłącznie o odwory odwadniające z wnętrza okien a całą powierzchnię - niewielki deszcz powoduje ze woda płynie pod okno. Może rozwiązanie rodem z drewnianych okien, gdzie aluminiowe okapniki są osłonięte listwą maskującą?

- jak umyć (tanio) taką szybę, jeśli będzie zamontowana powyżej zasięgu ręki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam jestem z natury sceptykiem :)

Stąd tutaj jestem szukając wszelkich możliwych utrudnień i ograniczeń w swoich wizjach. Inaczej pognałbym na łeb na szyję w realizacje czegos co moze byc nierealne. Dzięki za ten pesymizm :)

Mam kilka fotek z jakimiś parapecikami przy podobnych fixach w ścianie. Na jednym pamietam anwet jakis okap przy fiksie (na ramie) a nie przy rozwiernym co mnie własnie zdziwiło. Powklejam wieczorem linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...