Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Okno PCV. A pytam bo chciałbym zamówić okno typowe o ile to możliwe przy moich otworach w murach i grubościach podłogi.

Czyli jeszcze raz: jaka jest wysokość pomiędzy dolną krawędzią ościeżnicy i dolną krawędzią skrzydła w oknie PCV balkonowym? (Czy coś się zmieni gdy okno ma słupek ruchomy?)

Jestem jeszcze przed wyborem firmy. Stąd takie oszczędne informacje.

Oczywiście zawsze mogę najpierw zrobić podłogę a potem zainstalować okno według tego jaki otwór ostateczny wyjdzie, ale chciałbym dobrze zaplanować grubość wylewek i ocieplenia przy założeniu, że okno będzie jednak typowego rozmiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to musisz podejść do zagadnienia prawidłowo a nie od d... strony

najpierw MUSISZ zaplanować wysokość docelowego poziomu wykończonej posadzki

Powinieneś to mieć na przekroju pionowym chałupy podane przez architekta

I przy okazji polecam ci posprawdzanie od razu wysokości wszystkich nadproży w drzwiach wewnętrznych właśnie względem dpp (docelowy poziom posadzki)

koniec - kropka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak naprawdę wszystko zależy od tego jaka masz ekipę i jakich będziesz miał monterów od okien - czy potrafią wogóle montować w ścianie 3W i jaka metoda będą kotwić i podpierać okna

 

 

A co łatwiej spieprzyć? Ekipa raczej ok- chwalą ich na Forum, chociaż pewnie nie codziennie wstawiają okna w szachulec :wink: .Jak Ty byś robił, Jareko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do ekspertów:

Jaka jest odległość między dolną krawędzią ościeżnicy podwójnego okna balkonowego oraz dolną krawędzią części ruchomej.

Czyli krótko mówiąc ile maksymalnie mogę wpuścić ościeżnicę w podłogę aby móc otworzyć takie okno?

I drugie pytanko podwójne okna balkonowe są lepsze ze słupkiem ruchomym czy stałym (wymiary 180x2350)?

No tak..Tak jak mówi Pchełek to jest na ogół ok. 4cm. Ale to trzeba zawsze sprawdzić na wybranym ostateczni modelu, bo może się okazać że jest mniej.. Słupek ruchomy nie zmienia tej wysokości.

Poza tym trzeba pamiętać o docelowej podłodze i ew. miejscu na "puszystą" wykładzinę, ćwierćwałek do parkietu itp.

Z drugiej strony.. nie ma co teraz się nad tym tak zastanawiać, bo w życiu wychodzi różnie, np.:

- nadproże okna obok będzie niżej, a dobry montażysta to wychwyci i będzie chciał ustawić się do najniższego punktu.

- fundament będzie krzywo wylany i zawyżowny przy balkonie - będziesz musiał zrobić cieńszą warstwę posadzki..

Tak więc lepiej te 4 cm progu zostawić rezerwowo na jakieś nieprzewidziane okoliczności.

 

I w końcu te wymiary: wysokość 235 to "stara nomenklatura" spotykana jeszcze niekiedy w niektórych cennikach oknien drewnianych. Teraz "typowe" balkony mają na ogół wysokości 229,5 (w PCW) i 230cm (w drewnie). A i tak w znacznej części firm termin "typowość " ma znaczenie symboliczne i nie ma wpływu na cenę - robi się balkon taki jak potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 cm zazwyczaj - tylko ten zwyczaj do bani Pchelku

przeważnie mieści sie toto miedzy 30 a 40 mm ale... musisz pozostawić miejsce na dostęp do ewentualnej regulacji okuć - nikt nie będzie sobie klucza przycinał specjalnie dla 1 klienta :lol:, poza tym jak wspomniał Pchelek - otwory odwodnienniowe, później cokolwiek by podłożyć pod balkon by całej chałupy buciorami nie brudzić etc etc i na koniec dorzucił trafne uwagi finlandia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Experci,

Mam pytanie nieco egzystencjalne bo jedni radzą tak, inni inaczej- jak w życiu.

Buduję ścianę 3W: 24cm BK, 10 cm styro i 12 cm szachulec z cegłą. Ocieplenie i ściana zewn będą stawiane na wiosnę. Belki będą obramowywać okna. Poradzcie mi czy lepiej najpierw zrobić ścianę zewn i potem okna. Do czego je mocować? Czy klasycznie najpierw okna i później szachulec?

 

 

Oknomistrzowie,

Czy nikomu z Was nie zdarzyło się motować okien w ścianie 3W z murem pruskim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż... przyznam się bez bicia iz nie miałem tej przyjemności - oczywiście mam na myśli 3W i mur pruski a nie 3W

w mych rejonach króluje jednak tradycyjne murowanie

mur pruski kojarzy mi się ciągle z Mazurami czy Kaszubami a tam mnie jeszcze nie zagnało

Jak będę miał przyjemność - to na pewno znajdę sposób by zrobić to prawidłowo

co nie oznacza ze będę o wszystkim pisał na forum - w końcu z czegoś żyć trzeba :)

I tak zastanawiam sie czy nie wprowadzić kaucjonowania pomiarów - kilka razy zdarzyło się ze wzywano mnie do pomiarów a później z moja oferta zamawiana okna takie jakie ja wymierzyłem

coś tu nie gra - nie sadzicie?

Nomen omen byli to ludzie powołujący się na to Forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Experci,

Mam pytanie nieco egzystencjalne bo jedni radzą tak, inni inaczej- jak w życiu.

Buduję ścianę 3W: 24cm BK, 10 cm styro i 12 cm szachulec z cegłą. Ocieplenie i ściana zewn będą stawiane na wiosnę. Belki będą obramowywać okna. Poradzcie mi czy lepiej najpierw zrobić ścianę zewn i potem okna. Do czego je mocować? Czy klasycznie najpierw okna i później szachulec?

 

 

Oknomistrzowie,

Czy nikomu z Was nie zdarzyło się motować okien w ścianie 3W z murem pruskim?

 

SZPACHYLEC to nie MUR PRUSKI !!!

 

Uważam, że nie da się zamontować w SZPACHULCU bo nie ma do czego :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Experci,

Mam pytanie nieco egzystencjalne bo jedni radzą tak, inni inaczej- jak w życiu.

Buduję ścianę 3W: 24cm BK, 10 cm styro i 12 cm szachulec z cegłą. Ocieplenie i ściana zewn będą stawiane na wiosnę. Belki będą obramowywać okna. Poradzcie mi czy lepiej najpierw zrobić ścianę zewn i potem okna. Do czego je mocować? Czy klasycznie najpierw okna i później szachulec?

 

 

Oknomistrzowie,

Czy nikomu z Was nie zdarzyło się motować okien w ścianie 3W z murem pruskim?

 

SZPACHULEC to nie MUR PRUSKI !!!

 

chyba, że tak wymodelujesz belki drewniane, że stworzą one OŚCIERZE ( czyli otwór w który montuje się oscierznicę !!!).

Swoja drogą najlepsze byłyby okna skrzynkowe czyli najdroższe jakie mogą być na rynku !!!

 

tak wogóle to mam nadzieję, że drewnianą stolarke planujesz :roll:

 

 

Uważam, że nie da się zamontować w SZPACHULCU bo nie ma do czego :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Experci,

Mam pytanie nieco egzystencjalne bo jedni radzą tak, inni inaczej- jak w życiu.

Buduję ścianę 3W: 24cm BK, 10 cm styro i 12 cm szachulec z cegłą. Ocieplenie i ściana zewn będą stawiane na wiosnę. Belki będą obramowywać okna. Poradzcie mi czy lepiej najpierw zrobić ścianę zewn i potem okna. Do czego je mocować? Czy klasycznie najpierw okna i później szachulec?

 

 

Oknomistrzowie,

Czy nikomu z Was nie zdarzyło się motować okien w ścianie 3W z murem pruskim?

 

SZPACHULEC to nie MUR PRUSKI !!!

 

chyba, że tak wymodelujesz belki drewniane, że stworzą one OŚCIERZE ( czyli otwór w który montuje się oscierznicę !!!).

Swoja drogą najlepsze byłyby okna skrzynkowe czyli najdroższe jakie mogą być na rynku !!!

 

tak wogóle to mam nadzieję, że drewnianą stolarke planujesz :roll:

 

 

Uważam, że nie da się zamontować w SZPACHULCU bo nie ma do czego :lol:

 

Z tego co wiem to konstrukcja szachulcowa to potocznie zwany mur pruski. No i te okna gdzieś trzeba przymocować. Do wyboru ściana nośna, styropian lub ściana zewn. Obstawiam opcję nr 1. Tylko czy przed resztą czy po?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...