Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam,

Czy ktoś z Was miał kiedyś do czynienia z profilem 5komorowym Aura z Okfensu? Dostałem bardzo dobrą ofertę na zestaw okien ale mam dylemat bo nigdy nie słyszałem o tym profilu. Producent do nie garażowiec tylko w miarę nowocześnie wyposażona firma Romstan z Krakowa. Może ktoś ma okna od tego producenta i może podzielić się opinią na ich temat?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie mam zamówione okna Jezierski Elite - 3 szyby i sie tak zastanawiam czy 2 okna zrobic nieotwieralnymi ?
tylko masz klopot

W Elicie nie da rady wykonać z pakietem 4/12/4/12/4 k=0,7 fixa szklonego w ościeżnicy

Musisz albo zastosować ościeżnice od Si-82 albo zrobić fix szklony w skrzydle

 

To będzie stały w skrzydle i tyle :lol:

i tez sie bedzie podobać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno pytanko :

czy u Jezierskiego ( bo zapomniałem zapytać ) wystepuje tzw. niski próg w oknach balkonowych. ( jak ma to miejsce w Platinum Oknoplastu )

istnieje ale tylko w przypadku balkonów jednoskrzydłowych - i słusznie - w dwuskrzydłowych zawsze jest z tym kłopot

poza tym niski próg.... niski próg ma ok 20 mm wysokości, normalny próg ma 65 mm

szczelność jednego a drugiego rozwiązania to niebo a ziemia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawostka apropos okien w ociepleniu a nawet dalej :)

http://www.bdonline.co.uk/Journals/Builder_Group/Building_Design/03_August_2007/attachments/BD%20August%203;%20indetail.pdf

 

chodzi o te okna (na dole najwiecej fotek):

http://www.e-architect.co.uk/oxford/north_wall_performing_art_centre.htm

 

jesli zasmiecam, przepraszam, wystarczy sygnał i zrozumiem :) zakładam ze dla fachowców to moze ciekawe (dla mnie lamera - tak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno pytanko :

czy u Jezierskiego ( bo zapomniałem zapytać ) wystepuje tzw. niski próg w oknach balkonowych. ( jak ma to miejsce w Platinum Oknoplastu )

istnieje ale tylko w przypadku balkonów jednoskrzydłowych - i słusznie - w dwuskrzydłowych zawsze jest z tym kłopot

poza tym niski próg.... niski próg ma ok 20 mm wysokości, normalny próg ma 65 mm

szczelność jednego a drugiego rozwiązania to niebo a ziemia :lol:

 

Uwierz a podaj dowód to czasem dwa różne światy:)

Znam /poważną/firmę która przy niskim progu/poza HS`ami/ zawsze pisze "brak gwarancj na szczelność"

A to dlatego że uszczelka w niskim progu na ogół się "ślizga" po wierzchu progu i w zależności od stopnia jej sprężystości, regulacji okna i jeszcze innych zmiennych jest szczelnie, albo nie. A na pewno nie będzie super szczelnie przy silnych wiatrach, gdzie ciśnienie znajdzie każdą szczelinę by zagwizdać triumfalnie fakt znalezienia drogi do naszego ciepłego salonu :D

 

Normalny balkon jak i okno ma dwie uszczelki ściśnięte między ramą a skrzydłem i ten docisk czuć czasem na klamce.

Pewnie są od tego wyjątki, ale ogólnie można to tak przyjąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo najlepsze: casting - zaprasza się kilka firm, pokazuje jedno okno w mieszkaniu które jest do wymiany i pada zdanie: "no to co mi Panowie tutaj zaproponują..."

Sorry - ja bym wyszedł..

Myślę, że każdy z nas spotkał się z podobną sytuacją. Osobiście zdarzyło mi się podziękować w drzwiach w odwrócić na pięcie jak się okazało, że w mieszkaniu jest już jeden pan co mierzy, ja mam chwilę poczekać i do tego powiedzieć z której konkretnie firmy jestem bo umówił na pomiar kilkanaście. Tak samo uważam, że ze strony klienta brakiem szacunku do ludzkiej pracy jest wysyłanie zapytania do kilku przedstawicieli tego samego producenta po wstępną wycenę. No ale rynek jest popsuty przez pseudo-firmy oferujące "montaż gratis", 100 lat gwarancji, żaluzje gratis, parapety za darmo i promocje dla rencistów :(

Wojtek, to że ktoś porównuje oferty kilku przedstawicieli Producenta to normalna sprawa.. takie prawo rynku. Czasem odpisuje grzecznie że dziękuję - mam iny region działania, jeśli widzę z listy adresatów że jest tam zdecydowanie bliżej parę dobrych firm które są w stanie dobrze obsłużyć zainteresowanego..

To tyle na temat pomiarów. Poza tym każdy z nas jest tu raczej człowiekiem a nie sztywną, wielką firmą i zawsze można się dogadać co inych zasad. Właściwie u mnie takie "wyjątki" stanowią większość pomiarów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie mam zamówione okna Jezierski Elite - 3 szyby i sie tak zastanawiam czy 2 okna zrobic nieotwieralnymi ?
tylko masz klopot

W Elicie nie da rady wykonać z pakietem 4/12/4/12/4 k=0,7 fixa szklonego w ościeżnicy

Musisz albo zastosować ościeżnice od Si-82 albo zrobić fix szklony w skrzydle

 

Witam jestem tu nowy, ale nie w oknach

Chciałbym sprostować informację o fix-e.

W Elicie da się wykonać fix w ościeżnicy z pakietem 4/12/4/12/4 z listwą przyszybową 8371

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz mała informacja dla tych co padają z nóg słysząc realna cenę montażu w warstwie ocieplenia

dostosowane do tego montażu kotwy JB-D (Niemieckie) kosztują niewiele - raptem 34 zeta netto za 1 sztuke

oraz kotwy boczne minimum 13 zeta netto za sztukę. VAT oczywiscie 22% o marży detalicznej nie wspomnę

liczac lekka reka mamy minimum 136 zeta za JB i min 104 zeta za boki plus do tego tasma i folia czyli cirka 330 zetow netto kosztuje sam material dla okna 150/150 plus upierdliwy montaz....

 

 

te kotwy z SFS intec sa troche tansze zwlaszcza te o mozliwym wysunieciu 50 i 100m - jesli chcesz okno wystawic 150mm to faktycznie cena powyzej 30 zl - wiecej danych znalazlem na tej stronie:

 

http://www.plastico.pl/oferta.php?id_dzialu=3&id_grupy=17&id_strony=48&lang=pl

 

wlasnie walcze z takim montazem - zwlaszcza z polaczeniem go z systemem Ilbrucka

(niestety doradca Illbrucka na Kuj- Pom - to jakis dyletant i kazal mi folie kleic na takie kotwy i nic nie wspomnial ze trzeba je dodatkowo uszczelniac - co musialem mu wytknac)

 

u mnie koszt na okolo 95m obwodu okien (15 szt) to:

kotwy 2000 zl (uzywam te na 100mm wysuniecia)

Illbruck 1500zl

 

wiec nie jest tak zle

ale praktycznie trzeba caly czas patrzec na rece "innym"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety kotwy do domów pasywnych muszą mieć ponad 10 cm wysadzenia poza lico muru :( no chyba ze ktoś buduje "pasywny" a nie pasywny :lol:

no cóż... nie każdy potrafi wykonać montaż z taśmami a biorąc pod uwagę coraz większa kampanie na rzecz tego montażu - i nie ma znaczenia czy to mas sens czy nie - przerażająca większość firm montażowych nie ma o tym pojęcia :(

Niestety cześć z nich nie ma nawet pojęcia jak pracuje okno i z racji ciecia kosztów montażu przez klientów (zawsze zastanawiają się dlaczego taki drogi jest montaż i3) robią różne wynalazki które później zaowocują uszkodzeniami profili

http://forum.muratordom.pl/post2911148.htm#2911148

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...