Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

cięcie kosztów w budownictwie na technologii :oops:

tanio budujesz dwa razy remontujesz :roll: będzie robota w każdym razie

Charlie - a nie zauważyłeś tego? Inwestorzy zawsze szukali oszczędności nie tam gdzie powinni - ale to już inna bajka

Na pewno zewnętrznie jak w w środku, po zamieszkaniu, będzie pełny wypas ze sąsiadom aż gały na wierzch wyjdą :lol:

Fakt, ze coraz częściej mam zlecenia poprawiania po innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie kosztów w budownictwie na technologii :oops:

tanio budujesz dwa razy remontujesz :roll: będzie robota w każdym razie

Charlie - a nie zauważyłeś tego? Inwestorzy zawsze szukali oszczędności nie tam gdzie powinni - ale to już inna bajka

Na pewno zewnętrznie jak w w środku, po zamieszkaniu, będzie pełny wypas ze sąsiadom aż gały na wierzch wyjdą :lol:

Fakt, ze coraz częściej mam zlecenia poprawiania po innych

 

To ja opowiem to, co znam od strony obserwacji znajomych rzemieslnikow.

Jakosc wykonania nie zawsze zalezy od ceny. Jak na kazdym rynku tak i na tym zdarzaja sie rozne przyczyny. Takze i takie gdy 'fachowiec' niedbale montuje odkno bo nie ma 3krotnego przebicia ('złoty strzał') wiec co to dla niego za biznes?.... Nie dlatego ze ma marżę 3%, lecz dlatego, ze nie widzi sensu starania sie jesli ktos nie docenia tego na poziomie 300%. A znam tez kogos kto trafienie takiej przeskalowanej nadwyzki traktuje jako 'trafienie jelenia' i w zadnym wypadku nie przyklada sie do tego proporcjonalnie tylko nadal na 'swoim stabilnym poziomie' :) To nie jest kraj dla naiwnych parafrazujac tytul pewnego filmu :) tu nei ma reguł z jakiejkolwiek strony nie popatrzeć :)

A tytul ma zwiazek o tyle ze starsi ludzie z branzy np stolarskiej sa moim zdaniem duzo wiarygodniejsi od mlodszych (patrze po znanych mi przypadkach rzemiosła). Wiek (w domysle - stara szkola) ma duże znaczenie w tej kwestii.

Nie mowie boże broń o osobach tutaj bo zupelnie nei znam tematu (a widze dużo pozytywnego podejscia) Sam jestem mocno wdzieczny za pomoc i rady. Chce tylko zareagowac na ujednolicanie 'narzekania' pod wizerunek "dobry wykorzystywany montazysta - skąpy zly klient (traci)" :)

Nie pisze nikt z Was o zadowolonych klientach, ktorzy zaplacili w miare dobrze lub mniej ale wykonaliscie (lub znani wam montazysci) wykonali dobrze swoja robotę i nei zarobili kokosów :) ...

Pewnie oddaję swoj glos w sprawie auto-wyalienowania w tym wątku ale uważam że trzeba na to wszystko patrzeć z wiekszego dystansu... Zwłaszcza że ida czasy kiedy sredni lub nieduzi inwestorzy faktycznie beda teraz uwazac na pieniadze, a to w pewnym uogolnieniu może oznaczać, że "idą czasy partactwa montazowego"... strach się bać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bez przesady ) nie narzekamy na klientów :) i ze skąpi są hi hi hi

Ale tu, przy montażach, jakoś to idzie w parze. A ci co szukają tylko jeleni....wcześniej czy później przejrzą na oczy i dotrze do nich ze warto starać się dla 1 czy dla 100 okien - reklama szeptana jest najlepsza i najskuteczniejsza

 

natomiast tu się z Toba całkowicie zgadzam

Zwłaszcza że ida czasy kiedy sredni lub nieduzi inwestorzy faktycznie beda teraz uwazac na pieniadze, a to w pewnym uogolnieniu może oznaczać, że "idą czasy partactwa montazowego"... strach się bać

i należy sie bać, bac ogromnie gdyz spartolić robotę łatwo, by poprawić czasem trudno zmusić...... ale tez więcej roboty dla nas dzięki temu bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakość usług budowlanych pogarsza się od 2 lat - statystyki nie kłamią. Jest to spowodowane emigracją zarobkową Polaków, która trwa i będzie trwała do momentu wyrównania poziomu zarobków.

Ośmielę się o stwierdzenie, że 2/3 jak nie 3/4 firemek usługowych poruszających się w obszarze domków to śmondaki - nie za bardzo wiedzą co robią.

Dosyć dobrze monitoruję rynek budowlany Łodzi i Warszawy stąd taka moja opinia, którą sami inwestorzy potwierdzają. Poprawek jest coraz więcej w każdym razie. Rekordzista (inwestor) nie był w stanie rozpocząć ocieplenia ewelacji z powodu miernej kondycji potencjalnych wykonawców - co widać przede wszystkim przy pierwszym kontakcie. Troche też zaliczek od niego wyłudzono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlie - o tym większość wie ale niestety, jak sie tu o tym mówi odbierane jest to na opak - zwłaszcza z ust montażysty to dziwnie dla wielu brzmi

Na Lewandowie wstawiałem parapety wewnętrzne - horror jak zamontowane sa okna. Poziomicy chyba nie mieli. W wykuszach różnica dochodziła do 10 mm - i jak to połączyć parapety ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlie - o tym większość wie ale niestety, jak sie tu o tym mówi odbierane jest to na opak - zwłaszcza z ust montażysty to dziwnie dla wielu brzmi

Na Lewandowie wstawiałem parapety wewnętrzne - horror jak zamontowane sa okna. Poziomicy chyba nie mieli. W wykuszach różnica dochodziła do 10 mm - i jak to połączyć parapety ?

Haha, w tym roku mialem identyczny przypadek - wykusz malutki, 3 okna po 86cm szerokości - środkowe przechylone 1 cm, skrajne różnily się o 1,5cm! Szok, firma niby solidna, okna montowane w ubiegłym roku.

Ale i tak się mi w pierwszej chwili dostało, bo zarzut był taki, że kazdy parapet ma inny kąt nachylenia - tzn nie jest prosto. A to i tak sukces, że dało się je w miarę możliwości równo połączyć przy czole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlie - o tym większość wie ale niestety, jak sie tu o tym mówi odbierane jest to na opak - zwłaszcza z ust montażysty to dziwnie dla wielu brzmi

Na Lewandowie wstawiałem parapety wewnętrzne - horror jak zamontowane sa okna. Poziomicy chyba nie mieli. W wykuszach różnica dochodziła do 10 mm - i jak to połączyć parapety ?

Haha, w tym roku mialem identyczny przypadek - wykusz malutki, 3 okna po 86cm szerokości - środkowe przechylone 1 cm, skrajne różnily się o 1,5cm! Szok, firma niby solidna, okna montowane w ubiegłym roku.

Ale i tak się mi w pierwszej chwili dostało, bo zarzut był taki, że kazdy parapet ma inny kąt nachylenia - tzn nie jest prosto. A to i tak sukces, że dało się je w miarę możliwości równo połączyć przy czole.

 

z ciekawosci zapytam:

W takich sytuacjach sygnalizujecie klientowi ze ma lekką fuszerkę u siebie (jesli nie wie) czy to w zasadzie niczego nie da i lepiej zrobic swoje i zapomnieć? Ciekawi mnie także czy te przypadki w większości są przypadkami 'nieświadomych userow' czy też po prostu wiedzą, widzą, ale akceptują bo np nie było ichstac na dobrego montazyste lub na obecność w czasie montażu a potem juz reklamacja ugrzęzla na 2 lata...

Jak to sie najczesciej toczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż... wpadki się zdarzają - nie ma co ukrywać

niektóre widać od razu i od razu się poprawia bądź następnego dnia ale niektóre wychodzą przy dalszych pracach

Ostatnio poprawialiśmy jeden balkon w rok po naszym montażu. Najprawdopodobniej dystanse miedzy skrzydłem a ościeżnicą były nie od tego systemu bądź źle założone - grunt ze zrobiła się beczka i to spora bo po 5mm na stronę - przyjechałem na zgłoszenie, zobaczyłem i umówiłem się na dzień dla klienta odpowiedni i się poprawiło

a konkretnie w opisywanej sytuacji zrobiliśmy tak jak zażyczył sobie KierBud. Maja sie z frontu licować i basta - wiec wygląda to tak ze zwymiotować można - ale cóż na to poradzić? Duze osiedle i nie miałem styczności z lokatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ogół niechętnie patrzy się na "fachowca" który przychodzi na budowę i od wejścia zaczyna marudzić na fuszerkę poprzedników.. więc chyba nie ma co przesadzać z krytyką..

Poza tym nie każda wada jest istotna z punktu widzenia montazysty okien, ale wiele rzeczy trzeba przewidzieć a nie uwierzyć na słowo.

Chociaż ja nauczony jakimś doświadczeniem niektóre sprawy sygnalizuję..

np. - niezgrywające się poziomy schodów, tarasów, wysokości drzwi wewnętrznych i zewnętrznych.. przeoczenie kosztuje potem kucie otworów by zmieścić dopasowaną w teorii stolarkę - albo gdy zostaje za duża dziura tlumaczyć się przed zdenerwowanym Inwestorem - wolę to powiedzieć wcześniej. Niestety - czyimś kosztem..

Inna sprawa to niierówno wytynkowane lub wręcz krzywe ściany - ma to znaczenie przy drzwiach wewnętrznych - opaski nie dolegają równo całą powierzchnią.. a wina i konieczność poprawiania i tak spada na montazystę drzwi.

 

A poza tym to tylko budowa i oby wyłącznie takie "drobne" wady były.. i tak wszystkiego się nie da przewidzieć :p - może ja jestem za młody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najgorsi to tzw "czwórka szturmowa" w składzie ojciec + syn + szwagier + zięć.

Jeżdżą polonezami osobowymi, ZNAJĄ SIĘ NA WSZYSTKIM, poziomnicę mają w lewym oku a centymetr w prawym, w bagażniku kielnia + młotek i ze dwie zardzewiałe pace.

 

:p i tak jezdżą to tu to tam - tu spier...tam spier... i tak to się toczy ta nasza budowlanka.

 

Z drugiej strony poziom gustu/estetyki sporej części inwestorów też pozostawia wiele do życzenia :p

Taką kupę potrafią sobie nie raz zaaranżować przy wykończeniu i jeszcze mówią, że to najwyższa półka :lol: albo wersal :lol:

a tyle magazynów o wnętrzach jest dostępnych ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Z drugiej strony poziom gustu/estetyki sporej części inwestorów też pozostawia wiele do życzenia :p

Taką kupę potrafią sobie nie raz zaaranżować przy wykończeniu i jeszcze mówią, że to najwyższa półka :lol: albo wersal :lol:

a tyle magazynów o wnętrzach jest dostępnych ,,,

wchodzisz na śliski temat - o gustach się nie dyskutuje :lol:

Ale faktycznie czasem można oczopląsu dostać - widać ze w domu jest kaaaaaasa ale na gust zabrakło ;)

Ale czyż to nie nasza cecha narodowa? Tylko złote łańcuchy u szyi to chyba z inne strefy kulturowej zapożyczone :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Z drugiej strony poziom gustu/estetyki sporej części inwestorów też pozostawia wiele do życzenia :p

Taką kupę potrafią sobie nie raz zaaranżować przy wykończeniu i jeszcze mówią, że to najwyższa półka :lol: albo wersal :lol:

a tyle magazynów o wnętrzach jest dostępnych ,,,

wchodzisz na śliski temat - o gustach się nie dyskutuje :lol:

Ale faktycznie czasem można oczopląsu dostać - widać ze w domu jest kaaaaaasa ale na gust zabrakło ;)

Ale czyż to nie nasza cecha narodowa? Tylko złote łańcuchy u szyi to chyba z inne strefy kulturowej zapożyczone :lol:

 

Wystarczy popatrzeć na kilka zdjęć z wątku o kominkach. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba jak ze szczęściem, różne rzeczy ludziom wystarczają by być szczęśliwym... nie zawsze są to rzeczy, które się nam podobają :) (ja mam tak że akurat rzadko mi sie coś podoba, ale i moje pomysły też z reguły są małoowacyjne :) wiec wiem o co chodzi :))

Jeśli jednak komus wystarcza to do sczęścia - to chwala mu. Grunt to być szczęśliwym i mieć swoje male niebo.

Apropos wątku o kominkach - zgadzam się. bardzo mało moim zdaniem jest tam ciekawych rzeczy. malmuc ma zebrane troche ciekawych kominów i chyba jeszcze dwie dziewczyny w swoich wlasnych wątkach. Widać ze one akurat mają już podrążony temat tego języka. Zresztą okna też mają dość wybredne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieć swoje małe niebo = mieć swoj kominek czy okna czy cokowliek z elementu domu, co nam sprawia wielka radość (nei mylić z 'powodem do dumy i respektu') Czasem te 'małe nieba' wydajasiedziwne, ale najważneisjze że Ci ludzie są szczęśliwi.

 

wątki to chyba znane Obywatelom Specjalistom :) bo tam też ich polecano (nie pamietam, którego w którym :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...