Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

zanim ci sie zwoje zagotują :lol: policz ile w miejscu parapetu zewnętrznego i wewnętrznego (uwzględniając piane i komory w podparapetowce) będziesz miał sławetnego współczynnika "k" a później porównaj z "k" ościeżnicy i.... zostaw te rozważania w spokoju i rob jak ci inni radza hi hi hi

 

 

 

no dobra dobra - i tak nie widze innego rozwiazania- myslalem ze trzymacie jakis patent w ukryciu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlie - jaki zart :(

1998 rok, wlodarzewska II, odbiór lokatorski, środek salonu i ooooogromna kupa na samym środku

Zresztą to była wogole dziwna budowa

ani jednej sławojki czy Toyki

nie zdziwiłbym sie gdyby po dziś dzień śmierdziało uryną przy wejściu do budynku

:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale mamy rok 2008 a dekada to szmat czasu i wiele się powinno zmienić w kulturze okołobudowlanej.

Chociaż spece na budowie to też ludzie i nie ma się co dziwić, że czasem muszą załatwić gdzieś swoje potrzeby, a jeśli nie ma żadnej tymczasowej toalety.. Nie pochwalam, ale to milo jak kibelek jest równie ważnym elementem działki jak garaż na składowanie sprzętów. Bez tego się nie da życ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znam przypadek gdzie inwestor trzymał na budowie gumofilce,celem zmiany obuwia,z wyjsciowego na robocze.Niespodzianka tym razem tkwiła w środku.....niestety przekonał się o tym dopiero w momencie włożenia nogi:):):)Na szczęście to nie byli ludzie od okien,gdyz dopiero przyjachałem na pomiar.Pytanie,któremu wykonawcy tak zalazł za skórę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

relacje między inwestorem a wykonawcami to temat rzeka :D

Dla pocieszenia to na całym świecie nie jest halo na tej linii a powód jest prozaiczny - nie ustalenie precyzyjnie warunków realizacji na papierze.

Inwestorzy popełniają podstawowy błąd - z pazerności nie żądają FV za poszczególne etapy budowy. Nie do udowodnienia jest wtedy cokolwiek komukolwiek .

Boli jak się sprzedaje chałupę albo znajomi obgadają za plecami te "proste" ściany, wspaniały "tynk", czy "prosty" dach, "proste" kąty na glazurze :p i masę innych usterek - nie zapomnę tego programu w TVN pod tytułe własnie USTERKA :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

relacje między inwestorem a wykonawcami to temat rzeka :D

Dla pocieszenia to na całym świecie nie jest halo na tej linii a powód jest prozaiczny - nie ustalenie precyzyjnie warunków realizacji na papierze.

Inwestorzy popełniają podstawowy błąd - z pazerności nie żądają FV za poszczególne etapy budowy. Nie do udowodnienia jest wtedy cokolwiek komukolwiek .

Boli jak się sprzedaje chałupę albo znajomi obgadają za plecami te "proste" ściany, wspaniały "tynk", czy "prosty" dach, "proste" kąty na glazurze :p i masę innych usterek - nie zapomnę tego programu w TVN pod tytułem własnie USTERKA :D

. a już naturalnym wręcz są hałasujące rolety :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam w fabryce wtykają taśmę rozprężną - niezły pomysł ! Ups.. chyba sprzedałem patent konkurencji..

 

Patent stary jak idea taśm rozprężnych, o czym przekonują katalogi produkcyjne prawie wszystkich systemów, zalecające stosowanie dodatkowego uszczelnienia miejsca połączenia profili "głównych" i "dodatkowych" taśmą rozpreżną.

Żadna to nowość i autorski wynalazek, ale stosowanie się do zaleceń systemodawcy, to czyn godny pochwały jak najbardziej. Oby więcej takich umiejących czytać i wyciągać wnioski (marketingowe) producentów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam w fabryce wtykają taśmę rozprężną - niezły pomysł ! Ups.. chyba sprzedałem patent konkurencji..

 

Patent stary jak idea taśm rozprężnych, o czym przekonują katalogi produkcyjne prawie wszystkich systemów, zalecające stosowanie dodatkowego uszczelnienia miejsca połączenia profili "głównych" i "dodatkowych" taśmą rozpreżną.

Żadna to nowość i autorski wynalazek, ale stosowanie się do zaleceń systemodawcy, to czyn godny pochwały jak najbardziej. Oby więcej takich umiejących czytać i wyciągać wnioski (marketingowe) producentów.

 

Pozdrawiam

Test, mówiłem to w przenośni.

Z resztą - kto czyta katalogi systemodawców? Technologowie i owszem, ale jak taki szef firmy przegląda kosztorys na okna wykonane wg zaleceń to skreśla wszystko, co nie jest niezbędne. A jakaś gąbka to dal takiego zupełny wymysł, bo w pierwszej kolejnosci wyrzuci też prób podparapetowy.

Dopiero gdy dodzwoni się do niego Klient z krzykiem że wieje, to zaczyna zrzucać winę na montazystów którzy nie potrafią właściwie uszczelnić progu okna.

Więc idea taśmy przy listwie podparapetowej niezależnie od jej autorstwa jest godna szerszego stosowania.Chociaż kosztuje to kolejne 10 zł do okna..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwielbiam takie teksty

gdyby wszyscy trzymali sie zaleceń systemodawcy profili rynek byłby idealny, nie byłoby kłopotów z oknami lecz tylko z ich niechlujnym montażem

Systemodawca zaleca jeszcze maksymalne gabaryty i nie ma zmiłuj by je przekraczać nawet jeśli klient chce, odpowiednie wzmocnienie zależne od wielkości okna, odpowiednie odległości miedzy śrubami je trzymającymi, odpowiednie uszczelki, odpowiednie rozwiązania techniczne dla konkretnych sytuacji, odpowiednie kotwy, odpowiednie.... odpowiednie.... odpowiednie itd itd aż do znudzenia

Właściwie wszystko jest w dokumentacji technicznej ujete i co z tego?

Tak jak napisał finlandia, nagle okazuje sie ze na taśmie można zaoszczędzić, na śrubach, na wzmocnieniu, na szybkości i temperaturze zgrzewu, na leżakowaniu profili przed zgrzewaniem, na... na... na... itd aż do znudzenia

i nagle okazuje sie ze okna w tym samym systemie różnią się 50% cena i.... 50% ciężarem hi hi hi i w 100% jakością i trwałością

uwielbiam po prostu takie teksty szanownego Pana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerwę ten jakże ważny wątek i podpytam o naszą znajomą firmę - Oknoplast Kraków.

 

Dostałem od nich wycene i jest całkiem przyzwoita. Montaż 33zł netto.

W sumie całkiem nienajgorzej.

 

Słyszałem, że nie maja problemu z serwisem więc to kolejny atut.

 

Co możecie ew, jeszcze polecić jako alternatywe oknoplasta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc idea taśmy przy listwie podparapetowej niezależnie od jej autorstwa jest godna szerszego stosowania.Chociaż kosztuje to kolejne 10 zł do okna..

 

finlandia jest godna i jest tańsza od "poprawek" i "napraw gwarancyjnych".

 

jareko też Cię kocham, więc trzymaj się czego chcesz lub nie trzymaj.

 

Proszę tylko wytłumacz mi jak to jest jareko, polecasz czytelnikowi Oknoplast, firmę która oszczędza na "gąbce"? Przecież wyżej napisałeś, że tylko Jezierski, tą "gąbkę" wkłada do wszystkich odmian profili nie szczędząc sił i środków! Teraz zachwalasz oszczędny Oknoplast? Czytelnika na minę ładujesz? No to jak to w końcu jest, czy ta "gąbka" to potrzebna czy niepotrzebna? Może raz potrzebna, a raz niepotrzebna? Jak mówisz jareko w tym względzie? A może to dlatego, że w Kielcach bardziej wiater duje niż w Krakowie? :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... że w Kielcach bardziej wiater duje niż w Krakowie? :)

Nie wiem gdzie "duje" bardziej - czy w Krakowie czy w Kielcach :)

Wiem ze jesli okno i parapety zarówno zewnętrzny jak i wewnętrzny jest prawidłowo zamontowany i uszczelniony to realnie taśma miedzy ościeżnicą a podparapetowka nie jest potrzebna

To ze Kielce minimalizują błędy montażystów i dzięki temu, w przypadku reklamacji klienta ze cus mu tam duje - spokojnie mogą powiedzieć - nie nasza broszka :lol: - proszę reklamować montaż

Wiesz jaka to oszczędność kasy na bezsensowne wyjazdy serwisu? ;)

A ze Oknoplast produkuje dobre okna sam musisz przyznać - czyż nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zasłyszałem Oknoplast stosuje jakąś uszczelką przy parapecie, ale szczerze to nie zagłębiłem się w temat.

Generalnie nie jest aż tak istotne jak się uszczelni to miejsce, ale ważne by być tego świadomym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote="jarekoNie wiem gdzie "duje" bardziej - czy w Krakowie czy w Kielcach :). Wiem ze jesli okno i parapety zarówno zewnętrzny jak i wewnętrzny jest prawidłowo zamontowany i uszczelniony to realnie taśma miedzy ościeżnicą a podparapetowka nie jest potrzebna

To ze Kielce minimalizują błędy montażystów i dzięki temu, w przypadku reklamacji klienta ze cus mu tam duje - spokojnie mogą powiedzieć - nie nasza broszka :lol: - proszę reklamować montaż

Wiesz jaka to oszczędność kasy na bezsensowne wyjazdy serwisu? ;)

A ze Oknoplast produkuje dobre okna sam musisz przyznać - czyż nie?

 

Masz rację co do parapetów. Jak te elementy zamontowane po bożemu, to dodatkowe uszczelnienie "listwa-ościeżnica" wydaje się zbędne, a właściwie jest zbędne. Co więcej są systemy, w których listwy progowe mają uszczelki eliminujące konieczność stosowania dodatkowych uszczelnień połączenia "listwa-ościeżnica". No, a jak listwa ma 40 mm głębokości, uszczelkę i jest pięciokomorowa to już okienny cymesik.

 

Pewnie, że trzeba pochwalić Kielce za pomysł. Każda firma i każdy pomysł, który popycha coś w tej branży w dobrym kierunku wart jest pochwały. Nie mam zbyt wielu okazji do oglądania kieleckich wyrobów, ale jeśli faktycznie uszczelnienie jest pod każdym okienkiem, to piszę dużymi literami BRAWO JEZIERSKI. Przynajmniej okna mają lepsze od aktulanie prezentowanej na stronie internetowej, firmowej instrukcji montażu.

 

Czy Oknoplast produkuje dobre okna? Powiem tak. Nie wiem do końca jakie okna produkuje Oknoplast. Wiem, że dokłada starań, by dobre okna produkować lub by o jego wyrobach tak myślano. Jakimi konkretnymi właściwościami charakteryzują się okna Oknoplastu tego niestety ze strony internetowej tej firmy się nie dowiem. Zresztą ze strony Jezierskiego również.

Obie firmy piszą z czego produkują, ale nie piszą co produkują, a właściwie co im wychodzi z tej produkcji, więc trudno rzeczowo oceniać lub porównywać ich wyroby.

Oglądając wyrób "w naturze" i chcąc go porównywać trzeba mieć jakiś punkt odniesienia, inaczej można jedynie wypowiedzieć się na temat staranności wykonania, rzeczy ważnej, ale nie najważniejszej dla wyrobu jakim jest okno z PVC. Może obie firmy powinny na swoich stronach, tak jak AdamS, ujawnić choć częściowo wyniki badań (BRAWO AdamS), wtedy nabywca zyskuje realną płaszczyznę do porównań.

 

No i już tak tylko dla zabawy. Kielce i Kraków leżą w tzw. I strefie obciążenia wiatrem, więc teoretycznie duje tam podobnie, z tym zastrzeżeniem jednak, że Kielce ocierają się o "wysepkę" II strefy obciążenia wiatrem, a Kraków leży na granicy III strefy. Zatem teoretycznie większa szansa na "wiatrowe reklamacje" w okolicach Krakowa :).

 

Wniosek: Raczej bezpodstawnie powiada się, że wieje (pi...dzi) jak w Kieleckiem. :D

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test -

za Twoją namową wszedłem na stronę Adams`a i co.. nic. Nie znalazlem tam nic ciekawego. No może przesadzam, bo Adams to też uznany i sprawdzony Producent i jego przykład jest to niewłaściwy.

Chodzi mi tylko o sens całości, bo nie jestem technologiem ani inżynierem by patrzeć na szczegółowe badania. A od paru ładnych lat siedzę w tej branży i mam doczynienia nie tylko z ulotką handlową. Nie jest też tak, bym ignorował wyniki badań.

Ale na moim przykładzie spójrz jak niewiele osób ma zacięcie do studiowania lektury technicznej. Na ogół patrzy się na tytuły i na tym koniec. Ale nie dlatego że nas to nie intertesuje - tu liczy się po prostu zaufanie do Producenta.

Podejmując współpracę z kimś wierzę znajomym którzy mi polecają daną firmę (i mam po jakimś czasie to potwierdzone z własnych doświadczeń) że firma jest w porządku. Nie tylko od strony formalnej. Bo okno oddane do badań można świadomie wypieścić uprzedzając o fakcie badań pracowników na produkcji. I może to być idealna ta konkretna sztuka, a nawet seria z całego tygodnia. Bo jak ktoś chce, to się może przyłożyć do dokładnej pracy:)

Dla mnie liczy się to, co będzie dalej niż w papierach. Czyli:

- jasna i logiczna oferta bym nie musiał "kręcić" przed Klientem.

- skuteczny sposób składania i weryfikacji zamówień,

- terminowa produkcja i logistyka

- dobre okno,

- dobry serwis.

Nie jest dla mnie tak istotne, że inne okno ma parametry lepsze o ułamek po przecinku. Co mi z teoretycznie dobrego okna, jak Klient mnie przeklnie trzy razy zanim je dostanie..

Dlatego nasze doświadczenia oparte na odczuciach i fizycznym obcowaniu z oknem i Producentem mają inny, wcale nie gorszy niż Twój- techniczny wymiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj wiem.. że licho nie śpi.

kiedyś sobie nawet dałem spokój jak Panowie sie tak ładnie "spięli" na całą dużą stronę.. Nawet mi się wtedy tego nie chciało czytać :wink:

ale cóż poradzić.. to tylko życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...