Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Gość xxxx
A czy ktoś ostatnio miał doświadczenie z firmą Milewski? Ostatnie informacje o nich pochodzą z 2002 roku. Może się poprawili? Bardzo mi się podobają ich okna. No a poza tym, jak podają, okna drewniane malowane są lakierem na bazie wosku. Co wy na to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:oops: Cena to nie wszystko- racja ale drogo też nie zawsze znaczy dobrze a tanio- źle :) Z kolejnej strony- czy w porządku jest, że producenci widząc wzmożony ruch "przedmajowy" podnieśli ceny (nie mówię o firmie ww). Niee, taki jest kapitalizm, na tym polega handel- jest popyt można podnieść ceny, nie ma to schodzimy z cenami aby go stworzyć, Każdy z nas budując w takich ciężkich czasach, stara się jak najwięcej zaoszczędzić (oczywiście sensownie) i wynegocjować jak największe promocje. :)

To taka luźna dywagacja- niekoniecznie o oknach.

Miłego kupowania wszystkim życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ufffff przebrnęłam ale nie było łatwo ....

Mam pytanie do Pchełka (chyba nie będę tu zbyt oryginalna :D )

 

Chcę pokonać kolejny etap bez uszczerbku dla moich skołatanych już budową nerwów i wybrać optymalnie okna na moją wychudzoną kieszeń

Pełen wypas nie wchodzi w grę :oops:

I tak jak do tej pory otrzymałam wyceny: Gelan czterokomorowy, dwa wzmocnienia antywyważeniowe tudzież antywłamaniowe kolor po jednej stronie - 10.500,-(nie wiem z jakiej firmy jakaś chyba mało pewna) , Veka pięciokomorowa, kolor po jednej stronie, jedno wzmocnienie antywyważeniowe z montażem - 13.700,- (Fabryka Szklik z Pruszkowa), Knipping (na temat tego systemu było bardzo mało powiedziane), kolor po jednej stronie, pięciokomorowy, jedno zabezpieczenie antywywazeniowe z montażem 14.700,-, Roplasto 7001, pięcokomorowy, kolor po jednej stronie, ciepła ramka, trzy stopniowy uchył, jedno wzmocnienie antywyważeniowe, 15.800,- bez montażu ale i jeszcze bez rabatu wiec pewnie wyjdzie na to samo firma Famix.

Co ty na to...

ach i podobno Aluplast ale czterokomorowy wyjdzie ok 14 tys. ale podobno na kolor nie ma aprobaty :-(

Wiem już że wszędzie mam walczyć o okucia antywłamaniowe i do tego zastanawiam się jednak nad szybą P2 ...

pozdrawiam

Magdalenka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ufffff przebrnęłam ale nie było łatwo ....

Mam pytanie do Pchełka (chyba nie będę tu zbyt oryginalna :D )

 

Chcę pokonać kolejny etap bez uszczerbku dla moich skołatanych już budową nerwów i wybrać optymalnie okna na moją wychudzoną kieszeń

Pełen wypas nie wchodzi w grę :oops:

I tak jak do tej pory otrzymałam wyceny: Gelan czterokomorowy, dwa wzmocnienia antywyważeniowe tudzież antywłamaniowe kolor po jednej stronie - 10.500,-(nie wiem z jakiej firmy jakaś chyba mało pewna) , Veka pięciokomorowa, kolor po jednej stronie, jedno wzmocnienie antywyważeniowe z montażem - 13.700,- (Fabryka Szklik z Pruszkowa), Knipping (na temat tego systemu było bardzo mało powiedziane), kolor po jednej stronie, pięciokomorowy, jedno zabezpieczenie antywywazeniowe z montażem 14.700,-, Roplasto 7001, pięcokomorowy, kolor po jednej stronie, ciepła ramka, trzy stopniowy uchył, jedno wzmocnienie antywyważeniowe, 15.800,- bez montażu ale i jeszcze bez rabatu wiec pewnie wyjdzie na to samo firma Famix.

Co ty na to...

ach i podobno Aluplast ale czterokomorowy wyjdzie ok 14 tys. ale podobno na kolor nie ma aprobaty :-(

Wiem już że wszędzie mam walczyć o okucia antywłamaniowe i do tego zastanawiam się jednak nad szybą P2 ...

pozdrawiam

Magdalenka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KRIS_63
Drogi Pchełku.

Za sprawą wypowiedźi "PABO" z dnia 10 stycznie b.r. postanowiłem sprawdzić tego producenta. To co zobaczyłem bardzo mnie miło zaskoczyło w szczególności jeśli chodzi o jakość, poza tym cena...

Według specyfikacji, którą otrzymałem okna są wykonane z następujących "rzeczy":) :

 

- klejonka - firma ANDRES lub DLH

- okucie AUBI

- uszczelki - PRIMO PROFILE

- lakiery - D&M lub Remmers

- okapniki GUTMAN

- silikon DOWCORNING

- szyby GLASPOL

na całość producent udziela 5 letniej gwarancji.

 

Według zapewnień właściciela powyższe "podzespoły" pochodzą od b. dobrych, sprawdzonych dostwaców z długimi tradycjami na rynku - czy rzeczywiście tak jest ? Co sądzisz o tych dostwacach ? Będę wdzięczny za powyższą analizę, gdyż jestem o krok od podpisania umowy...

 

I jeszcze jedno gdzie można znaleźć jakieś porównanie pomiędzy klejonką red meranti (teraz już wiem że to nie ma nic wspólnego z machoniem) a klejonką sosnową? Chodzi mi o właściwości pod kątem stolarki okiennej.

 

Pchelku ponawiam prośbę...

z pozdrowieniami KRIS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też nie wiem i nie do końca o konkretny wybór mi chodzi...

może źle się wyraziłam... chodzi mi o to który zestaw jest pewniejszy, trwalszy, mocniejszy ....

czy warto dopłacić do ciepłej ramki, czy traktować na równi okno czterokomorowe i pięciokomorowe?

Mam duże wymiary okien i już wiem, że podstawą będzie pełny profil, wiem, że okucia antywłamaniowe a nie antywyważeniowe, okucia Roto są ok., wszyscy dają przynajmniej szybę P2 ...

nie umiem negocjować cen niestety

Czy może ma ktoś pewne namiary na producenta okien w profilu Gelan w Warszawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciepła ramka to tyle co kot napłakał - głownie chodzi o to, że jest mniejsze ryzyko wyroszenia wilgoci na szybie wzdłuż ramek. Ale to się wtedy dzieje jak jest brak wentylacji [wymiany powietrza] w pomieszczeniach. I zachodzi stosunkowo rzadko.

raczej 5-komorowy z uwagi na to że sama rama jest szersza o 10 mm od tych czterokomorowych.

GEALAN !!!! Najbliżej w Lublinie [solidnie]. GORAN - firma

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krog

Pchelku jak to jest z tymi mikrowczepami i nawiewnikami. Jedna z firym o bardzo krótkiej nazwie ;-), przekonywala mnie, że jej najdrożej wycenione okna jako jedne z nielicznych w tym kraju są z meranti bez mikrowczepów (konkurancja to wyśmiala, twierdząc, ze raczej wogole nie ma w meranti mikrowczepów). Ta sama firma stwierdziła, ze nie zamontje mi nawiewników do drewnianych okien (bez żadnych klas antywłamaniowych), bo w oknach drewnianych się tego nie robi !!!!!.

Dziękuję z góry za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchelku

napisz proszę co jest w tej aprobacie AT-15-2948/2000

firma gebauer chawli sie ze wykonuje okna wg tej wlasnie aprobaty

dzieki

Odnosnie firmy M&S (przedstawicielstwo w Poznaniu) chwalonej na tym forum przyslali mi oferte zamiast na P4 1,1 to na P4 1,3 bez komentarza oczywiscie ze to nie te szyby o ktore pytalem. Jak zapytalem co z szybą P4 1,1 stwierdzili ze sie nie da, bo fabryka nie ma tego w ofercie :) Wyslalem fax to kwatery głównej ciekawe jaka oferta przyjdzie? Ale raczej M&S odpada w przedbiegach :) Jak zakoncze swoje zmagania z oknami opisze od ktorej firmy dostalem najbardziej zgodna i solidna oferte (zgodna z zapytaniem, a nie standardową) Na ok. 20 ofert które otrzymałem narazie kilka jest solidnych :) Żałosne.....

Pozdrawiam przez okno :) (komputera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś się cieszyć że napisali prawdę. Mogli nic nie wspominać, że przy P4 wykonują szyby zespolone z mniejszym odstępem. Zamiast 16 mm np 14 mm. Robią to dlatego by wykorzystać te same listwy przyszybowe co do standardowej szyby zespolonej 24mm (4+16+4). Rośnie grubość szkła(P4=9,6+10+4) zmniejsza sie odstęp pomiędzy szzybami. Niektóre inne firmy też tak robia, ale piszą klientowi standardowo współczynnik 1,1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To nie tak, oni nic nie napisali o współczynniku k (niech klient myśli,

że zgodny z zapytaniem) podali za to parametry 9,3/10/4 i tu pojawiły

się moje wątpliwości (wiadomo czlowiek szkolony na postach pchelka :) )

A co powiesz na to jak firma podaje 4/18/4 to tez wspolczynnik k=1,1

czy jeszcze lepszy. Czy firmy (np. Adpol,Gebauer) maja jakies certyfikaty

na szyby? A co z argonem ktory jest w srodku? Kto to sprawdzi ze on tam

naprawde jest? Czy argon nie ulatnia sie po jakim czasie i wtedy szyba

z k=1,1 staje sie np. k=1,3 ? Niektore firmy wypelniaja szyby zespolone

kryptonem, co Ty na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość xxxx
Ponawiam prośbę o wypowiedzenie się na temat firmy Milewski. Czy ktoś jest zadowolony z zakupu ich okien? A może już dawno powinibyli zbankrutowaź,jeśli rzeczywiście nikt ich okien nie kupuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieazalogowana anna99:

 

W Warszawie polecem solidną firmę ORTIS produkującą na GEALANIE. Chyba na CHełmżyńskiej. Mozna znaleźć namiary na stronie http://www.gealan.com.pl w dziale kontakt/producenci okien w rejonie WARSZAWY.

 

Pozdrawiam

anna99

 

Dzięki !!!!

Mam jeszcze tylko jedną wątpliwość jeśli chodzi o Gelana.... profil czterokomorowy nie ma zamkniętego profila (przynajmniej ten który mnie pokazano :o ) ... na czym maja się trzymać okucia antywłamaniowe ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...