Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Kolego Jareko, Przyznaję się że do tej pory bardzo mało wiedziałem o technologii profil,i współczynnikach U i td. To co przeczytałem na forum przez 3 wieczory to dało mi jakąś wizję, plus "bełkot marketingowy" sprzedawszczyków.

Nie jetem tutaj fachowcem w tej dziedzinie. Za to w innej - jak najbardziej.

Zachciej więc wyjaśnić skoro jesteś dobitnie wgłębiony w temat czym różni sie termoramka oknoplastu i jezierskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykro mi ale nie uczynię tego. Kazda moja wypowiedz, będąc prawdziwa, będzie oceniana jako nieobiektywna. Handluje Jezierskim - sam rozumiesz

 

ale co do ramek - najlepsza pod względem termiki jest Swisspacer (ramka z tworzywa), aluminiowe, stalowe, "stal szlachetna" hi hi maja lepsza od tworzywa przewodność cieplna - możesz sprawdzić dokładne dane np. na stronie Galspolu czy jakiegokolwiek innego producenta szkła mającego w swej ofercie Swisspacer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ nikt tu nie gardzi forum oknonetu. Fakt, że jest tam procentowo więcej plotek i czarnego PR,czasem bardzo prymitywnego, ale to chyba lepsze miejsce na dyskusje o normach, bo tam reprezentacja uzytkowników to w znacznej częsci ludzie z "branży".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nam strzelać nie kazano :lol: wiec strzelać nie będziemy

I to jest słuszna odpowiedz - są dobre bo ja je mam :)

Wszystkiego co naj naj naj - sam wiesz - święta te sprawy :) i nowy 2009 - ponoć najgorszy z możliwych :lol:

Ja chwale Schuco - bo tez mam

chwale tez Aluplasta - bo tez mam

chwale KBE - bo tez mam

chwale tez Rehau - bo kurde taki tez mam i chwale producentów którzy te okna wykonali - cześć z nich niestety juz nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o firmie DRUTEX I profilu iglo typ???

Było już... Użyj "szukaj" albo google!

:lol: :lol: :lol: nie masz odwagi odpowiedzieć bwojtku ? hi hi hi

 

 

Kurcze... Niestety nie potrafię tego odnaleźć... Proszę o pomoc.

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=okna+iglo+opinie&btnG=Szukaj+w+Google&lr=&aq=f&oq=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic co dobre nie trwa wiecznie - koniec promocji na k=0,7

czyżby lekiem na recesje była (kontr)reakcja? :)

czy to tylko potwierdzenie powiedzonka "promocje były, są i będą" (no chyba że ktoś przestaje walczyć o rynek) :)

Promocja przekonała ludzi, że warto mieć takie szyby a teraz przyszedł czas oferować je za cenę rynkową a nie oddawać dużą część swojego zysku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic co dobre nie trwa wiecznie - koniec promocji na k=0,7

czyżby lekiem na recesje była (kontr)reakcja? :)

czy to tylko potwierdzenie powiedzonka "promocje były, są i będą" (no chyba że ktoś przestaje walczyć o rynek) :)

Promocja przekonała ludzi, że warto mieć takie szyby a teraz przyszedł czas oferować je za cenę rynkową a nie oddawać dużą część swojego zysku!

 

to prawda jesli cena standardowa wynosiła 110 i w promocji zmieniła sie na 19/m2 to faktycznie czas to było zakończyć :).

Tutaj ciekawi mnie co zrobia developerzy, ktorzy musza reagując zejsc odrobine z cen bo cisnie ich rynek (nie mocno) ale jak tu zejsc z cen jak komponenty drozeja... Ten rynek znam pobieznie (znajoma prowadzi sprzedaz u dewelopera w waw i w ramach swojej minibudowy czesto z nia rozmawiam o zachowaniach rynku ogolnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj ciekawi mnie co zrobia developerzy, ktorzy musza reagując zejsc odrobine z cen bo cisnie ich rynek (nie mocno) ale jak tu zejsc z cen jak komponenty drozeja... Ten rynek znam pobieznie (znajoma prowadzi sprzedaz u dewelopera w waw i w ramach swojej minibudowy czesto z nia rozmawiam o zachowaniach rynku ogolnie).

jak deweloper ma marzy z 40-50% to ma z czego schodzic w negocjacjach cenowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...