Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Tutaj ciekawi mnie co zrobia developerzy, ktorzy musza reagując zejsc odrobine z cen bo cisnie ich rynek (nie mocno) ale jak tu zejsc z cen jak komponenty drozeja... Ten rynek znam pobieznie (znajoma prowadzi sprzedaz u dewelopera w waw i w ramach swojej minibudowy czesto z nia rozmawiam o zachowaniach rynku ogolnie).

jak deweloper ma marzy z 40-50% to ma z czego schodzic w negocjacjach cenowych

tu nie mam dokladnych danych (zapytam znajoma z ciekawosci) ale nie chce mi sie wierzyc zeby dobijali do obecnego poziomu cen materialow i robocizny taka spora marze... To rzetelne dane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi "oczywistymi - bo kryzys" promocjami pamietajcie, ze spora czesc materialow/elementow to import. A kursy ostatnio zmienne sa - usd bylo 2, jest 3. Euro bylo 3, jest 4.2. Utrzymanie bierzacych cen to realny upust rzedu ponad 30 procent! Czy myslicie, ze jest do utrzymania? - nie podejrzewam, wiec niech nie zdziwia Was w dobie kryzysu podwyzki cen niektorych rzeczy....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie mam dokladnych danych (zapytam znajoma z ciekawosci) ale nie chce mi sie wierzyc zeby dobijali do obecnego poziomu cen materialow i robocizny taka spora marze... To rzetelne dane?

a ile kosztuje wybudowanie m2 domku i m2 mieszkania i juz masz marze oczywscie nei jest to ta dokladnie roznica ale z moich wyliczen cos takiego wychodzi chociaz oczywiscie moge sie mylic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie mam dokladnych danych (zapytam znajoma z ciekawosci) ale nie chce mi sie wierzyc zeby dobijali do obecnego poziomu cen materialow i robocizny taka spora marze... To rzetelne dane?

a ile kosztuje wybudowanie m2 domku i m2 mieszkania i juz masz marze oczywscie nei jest to ta dokladnie roznica ale z moich wyliczen cos takiego wychodzi chociaz oczywiscie moge sie mylic

 

ja nei znam kwot ale mysle ze roznice wynikaja takze z:

- cen gruntu

- wynjamu dzwigu, elewacji, na czas budowy

- wszelakiego rodzaju instalatorow wiekszej masci w ilościach wiekszych i specjalnosciach dziwniejszych niz do malego domku (indywidualne kotlownie etc)

Z drugiej strony zapewne ilosc betonu w fundamentach jest proporcjonalnie mniejsza na m2 mieszkania niz na m2 domku jednorodzinnego, podobnie z hurtowymi cenami zakupu kabli, infrastruktury no i...... okien :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Muszę Wam szanowni inwestorzy pochwalić się że po wnikliwej analizie ofert stolarki na naszym rynku wybór ostatecznie padł na markę Avante.

Podczas poszukiwań wpadłem z jednej skrajności w drugą. Na początku chciałem mieć zwykłe pcv w kolorze, lokalnego producenta: ze względu na cenę, lokalny patriotyzm, brak czasu na wielkie rozkminianie tematu. Jednak pewnego dnia naszły mnie wątpliwości i przypomniała mi się historia z 2005 roku kiedy wymieniałem okna w swoim mieszkaniu. Rozróżniałem wtedy tylko okna; stare drewniane które co roku trzeba było uszczelniać na zimę i malować co jakiś czas, oraz pcv. Właśnie dlatego udałem się do pierwszego lepszego sprzedawcy i zamówiłem okna nie zawracając sobie głowy parametrami ,marką itd. Po pierwszej zimie użytkowania stwierdziłem że od okien ciągnie i jedno skrzydło najczęściej używane nie otwiera się jak należy. Po sprzedawcy już nie było śladu, więc z reklamacji nici.

Mając w pamięci poprzednie doświadczenia szukałem markowych okien i porównywałem oferty Oknoplastu, Jezierskiego i przypadkiem znalezionego salonu Avante w moim mieście. Tam właściciel otworzył mi oczy i pokazał różnicę miedzy oknami pcv za co jestem mu bardzo wdzięczny (choć początkowo sceptycznie podchodziłem do jego wiedzy i obiektywnosci).

 

Okna postanowiłem mieć najlepsze i zdecydowałem się na AVANTE MAXIMA +:

- pakiet 3 szybowy

- szyba zespolona u=0,5

- rama głęboka na 9cm

- ciepła ramka

- 7 lat gwarancji

- roczne ubezpieczenie od zniszczenia (o co na budowie nie trudno)

 

Zakup okazał się prawie 2x droższy niż planowane okna lokalnego producenta ale nie żałuję bo jakość, wygląd, solidny montaż muszą kosztować. Liczę że część z tej różnicy zaoszczędzę na kosztach ogrzewania.

Z czystym sumieniem mogę każdemu polecić te okna i tego przedstawiciela. Dla zainteresowanych tematem podpowiem że w grudniu przed wprowadzeniem nowego cennika zakupy wychodzą najkorzystniej :)

 

 

pozdrawiam i życzę trafnych decyzji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o firmie DRUTEX I profilu iglo typ???

Było już... Użyj "szukaj" albo google!

:lol: :lol: :lol: nie masz odwagi odpowiedzieć bwojtku ? hi hi hi

 

 

Kurcze... Niestety nie potrafię tego odnaleźć... Proszę o pomoc.

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=okna+iglo+opinie&btnG=Szukaj+w+Google&lr=&aq=f&oq=

 

 

Dzięki bwojtek.

Powiem Wam szczerze, że teraz już nic nie wiem...

Brałem pod uwagę okna z Krakowa lub DRUTEX (dość ładnie wyglądają i "normalnie" kosztują)...

Co możecie doradzić? Bo ja już nic nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co mozna doradzic ? po prostu kup dostaniesz w miare normalnych montarzystow to i okna beda na wiele lat. firma funkcjonuje jak na polskie warunki w miare normalnie ( nie bedzie tak jak w M & S ) jednym slowem rodzinny biznes, wyprodukowali juz okien w tysiacach no i ceny maja normalne. zycze powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"normalnie" ???????? a co to za pojecie ? :lol:

Jeśli nie wyciągnąłeś żadnych wniosków z lektury to czego po nas oczekujesz?

Ze z racji "normalności" bezpośrednio powiemy ci - brać?

 

normalne to takie pojecie kiedy kljenta stac na dany towar np.

jareko ma kljienta i zamawia okna u lekomina zarabia lekomin i jareko to jest normalne rowniez, ale jak zarabia juz inna firma i inny " jakerko" to juz pytasz sie co to jest normalna cena ?????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja też mam Avante. Dystrybutorzy w Krakowie wywalili taką cenę na Jezierskiego, że nie dziwię się że jest uważany za najdroższy. Jedynie JAREKO zaproponował "normalną" cenę, ale i tak wyszło drożej jak Avante. Poza tym dystrybutor z Kluczy rewelacja. A co ciekawe to w Krakowie nikt nie handluje Avante. Jak na razie jeszcze nie mieszam, tak więc trudno mi się wypowiadać na 100% co do użytkowania tych okien.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

(...) i przypadkiem znalezionego salonu Avante w moim mieście. Tam właściciel otworzył mi oczy i pokazał różnicę miedzy oknami pcv za co jestem mu bardzo wdzięczny (choć początkowo sceptycznie podchodziłem do jego wiedzy i obiektywnosci).

 

 

Czyżby pokazał fotografię malucha i mercedesa? I stwierdził że okna Avante to mercedes? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

...mnie próbował w taki "chłyt marketingowy" wkręcić... niestety na mnie mnie działalo i przeszliśmy do konkretów technicznych... A tu muszę się nisko pokłonić bo wiedzę miał fachową i rzetelną... no i podziałało... wkręcił mnie... kupiłem i jestem zadowolony. Ale moje odczucie jakości jest subiektywne bo nie mam materiału porównawczego... a okna u moich klientów abo są jeszcze nie wyregulowane (stany surowe) albo nie zwracam na nie uwagi - nie moja branża...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"normalnie" ???????? a co to za pojecie ? :lol:

Jeśli nie wyciągnąłeś żadnych wniosków z lektury to czego po nas oczekujesz?

Ze z racji "normalności" bezpośrednio powiemy ci - brać?

 

 

Zapewne pojęcie względne... ale dokładnie chodziło mi o to iż są bardziej przystępne cenowo aniżeli okna z Krakowa w profilu platinium jaki mi się szalenie spodobał. Domyślam się, że dużą rolę odgrywają tu też montażyści.

 

Mam firmę, która za okna z Krakowa z roletami zewnętrznym na mój domek życzy sobie 32,000zł (okna profil platinium, rolety zewnętrzne krispol - bez żadnych extra dodatków).

Natomiast okna z Drutexu na profilu iglo 5 kosztują mnie z roletami portos (nie mam zaufania do tych rolet) 25,000zł.

Są to ceny już z montażem.

 

Stąd też moja prośba o Wasze opinie n/t powyższych producentów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porażająca jest ta dyskusja fachowców :o a biedny, prosty forumowicz nadal nie wie co ma zrobić :(

Do manieq82: Mam również wycenę oknoplastu (Wyszków). Powierzchnia oszklenia prawie taka sama, ten sam profil, obustronnie barwione, z uwagi na cenę tylko w jednych drzwiach balkonowych szkło bezpieczne (02), ale wycena jest na 22 tys.- po wielkich negocjacjach. U jakiego przedstawiciela robiłeś wycenę?[/u][/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna zza południowej granicy?Mam do niej daleko, ale z którym producentem bym nie rozmawiał, to każdy twierdzi, że Czechy, a już szczególnie Słowacja to ich główny rynek zbytu.

Fakt ze częściej słyszę to z ust przedstawicieli tanich firm, bo Ci muszą się przecież czymś chwalić i podnościc prestiż swojej firmy, ale też wiem że Słowacy kupują dużo naszych okien drewnianych.

 

A więc chyba mamy taniej? A może i taniej, i lepiej? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...