Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Czyli jak Panowie radzicie????

 

Wczytałem sie w ofertę http://www.drewdar.pl i widzę że te rehau to te 70 mm czyli 5 komorowe.

Oknoplast to jak wcześniej widać na obrazku. Różnica okuciami Roto vs Maco. Rehau-y są okejane na białym, Oknolast z zewnatrz ma wartwę profilu w kolorze oklejoną - jak się zarysuje mniej widać.

 

Cena podobna, producent Rehau niezbadany ale sprawia poczucie wiarygodnego :)

 

Czy jest jakaś znacząca różnica czy raczej szczegóły niegodne uwagi i po prostu co mi bardziej pasuje...

 

no i teraz sam widzisz ze oferta ofercie nie równa - niby to samo i pod wpływem impulsu zwraca się uwagę zawsze na ofertę niższa a później okazuje się to co się okazało

ilość tworzonych "poduszek" powietrznych miedzy czołem a tyłem profilu - licząc tak jak ty moznaby powiedzieć ze Schuco Elita ma tych komór 12

jareko nie o to chodzi.... jak pisałem Ci ogranicza mnie plan budżetowy i trzeba racjonować wydatki. Nie porównuję tych profili do Schuco po prostu cena jaką mi zaproponowano mi pasuję i trzeba teraz wybrać coś koło tej ceny najlepszego.

 

Będę wdzięczny za pomoc i opinie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko nie o to chodzi.... jak pisałem Ci ogranicza mnie plan budżetowy i trzeba racjonować wydatki. Nie porównuję tych profili do Schuco po prostu cena jaką mi zaproponowano mi pasuję i trzeba teraz wybrać coś koło tej ceny najlepszego.
Alez ja to rozumiem, tu nie chodzi by nakłaniać cie do Schuco zwłaszcza ze w przypadku okien jakie masz mieć Rehau spokojnie sie sprawdzi, nie wiem wiecej o Orionie stad na temat jego gabarytów maksymalnych sie nie wypowiadam. Dla izolacyjności termicznej profila ma znaczenie ilość komór ale tez szerokość (grubosc) skrzydła i ościeżnicy. Konkretnie w Twoim wypadku podpytałbym o tego producenta w rehale - ale nie na zasadzie ze "wydaje sie wiarygodny", po prostu podpytaj znajomych bądź wręcz poproś go by wskazał ci swoje realizacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna zza południowej granicy?Mam do niej daleko, ale z którym producentem bym nie rozmawiał, to każdy twierdzi, że Czechy, a już szczególnie Słowacja to ich główny rynek zbytu.

Fakt ze częściej słyszę to z ust przedstawicieli tanich firm, bo Ci muszą się przecież czymś chwalić i podnościc prestiż swojej firmy, ale też wiem że Słowacy kupują dużo naszych okien drewnianych.

 

A więc chyba mamy taniej? A może i taniej, i lepiej? :wink:

 

dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ilość tworzonych "poduszek" powietrznych miedzy czołem a tyłem profilu - licząc tak jak ty moznaby powiedzieć ze Schuco Elita ma tych komór 12 :)

Ale uczciwie należy powiedzieć, że parametry termiczne okna 3,4,5 czy 6-cio komorowego przy tej samej szerokości profili są praktycznie identyczne! Ilość komór to marketing... Ważniejsza jest więc grubość profili a nie sama ilość komór. 5-cio komorowy profil 60mm będzie "zimniejszy" od 4-ro komorowego 70mm!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ilość tworzonych "poduszek" powietrznych miedzy czołem a tyłem profilu - licząc tak jak ty moznaby powiedzieć ze Schuco Elita ma tych komór 12 :)

Ale uczciwie należy powiedzieć, że parametry termiczne okna 3,4,5 czy 6-cio komorowego przy tej samej szerokości profili są praktycznie identyczne! Ilość komór to marketing... Ważniejsza jest więc grubość profili a nie sama ilość komór. 5-cio komorowy profil 60mm będzie "zimniejszy" od 4-ro komorowego 70mm!

 

o ciekawa uwaga :o :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ilość tworzonych "poduszek" powietrznych miedzy czołem a tyłem profilu - licząc tak jak ty moznaby powiedzieć ze Schuco Elita ma tych komór 12 :)

Ale uczciwie należy powiedzieć, że parametry termiczne okna 3,4,5 czy 6-cio komorowego przy tej samej szerokości profili są praktycznie identyczne! Ilość komór to marketing... Ważniejsza jest więc grubość profili a nie sama ilość komór. 5-cio komorowy profil 60mm będzie "zimniejszy" od 4-ro komorowego 70mm!

i tak i nie :lol:

Oczywiście 5 komorówka w 6 cm skrzydle to nieporozumienie ale już w 7 cm trzykomorówka i pieciokomorówka to jest różnica i to wbrew pozorom dość znaczna, nie mówimy już o 82 mm w Cavie chyba najgrubsze skrzydło wśród pieciokomorówek

Ale o czym my wogóle rozmawiamy - Święta idą :))))))))) a nam jakieś komory i różnice rzędu 0,1-0,3 a współczynniku k w głowie :lol:[/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AS-60 - k=1,6-1,7 (3 kom, szer 62mm)

CT-70 - k=1,2-1,3 (5 kom szer 72mm)

Si-82 - k=0,9-1,1 (7 kom szer 82mm)

nie chce mi się teraz szukać dokładnych danych do n-tej części po przecinku :lol:

Sorry ale nie widzę tutaj zestawienia identycznej szerokości profili o różnej ilości komór :o

Do tego obawiam się, że podałeś "bardzo optymistyczne" dane dla profili schuco. Zerknij w aprobatę... Np system AS dla żadnego zestawienia skrzydło/rama nie osiąga Ur lepszego niż 1,82... Pewnie dla pozostałych systemów też podałeś zaniżone (w tym przypadku na korzyść) parametry.

Po tobie Jareko spodziewałem się większej rzetelności :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podałem dane do skrzydła, (bo np. w Si82 ościeżnica nie jest 7 lecz 6 komorowaz) z pamięci, niezbyt dokładne

Super dokładne zapewne pod tu Pan Test ;) z dokładnością do n-tej liczby po przecinku :lol:

pewna wartość pamiętam po dziś dzień :) AS z końca lat 90 okno O-34 szyba 1,1 k całości 1,34 - z testów w ITB, produkcje MAGE Polska (niestety nie ma już tego producenta)

I bynajmniej nie zależy mi na gloryfikacji Schuco tylko na proporcjach zysków przy zastosowaniu odpowiedniej grubości profili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

decyzja zapadła, umowa podpisana. Wziąłem te 3-4 komorowe ale myślę że w dobrej cenie. Jak zamontują zrobię stosowne fotki i zobaczycie jak się spisali - mam nadzieję że nic nie spitolą :)

 

Dzięki za pomoc i życzę wszystkim zdrowych i wesołych świąt i samych DOBRYCH OKIEN!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co szukać pomocy na forum tylko brać rzeczoznawcę budowlanego a najpierw poradzić się prawnika jak to zagrać z developerem (czy najpierw prosić o usunięcie wad i zobaczyć co zrobi czy lepiej od razu wystąpić do niego mając opinię rzeczoznawcy w ręce). Skala zniszczeń jest jak dla mnie ogromna! Jeżeli to parter to może się nawet okazać, że brakuje izolacji poziomej pomiędzy fundamentem a ścianami co będzie bardzo trudne do naprawy. Wersja bardziej optymistyczna i mocno prawdopodobna to niewłaściwe uszczelnienie połączenia wylewki tarasu/balkonu z budynkiem (brak pionowej izolacji). Do tego nie wiem czy powierzchnia tarasu ma spadek we właściwą stronę bo gdyby woda swobodnie odpływała w stronę "od budynku" to takie rzeczy nie powinny się dziać nawet przy kiepskiej izolacji przeciwilgociowej.

To że "hula wiatr" to brak uszczelnienia pod oknem balkonowym i nie jest to raczej wina firmy montującej okna bo najprawdopodobniej podczas ich montażu nie wyło jeszcze wylewek. Obawiam się, że porządna naprawa tych wad będzie wymagała skucia płytek i wylewki na tarasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zrobiłem screena

http://images45.fotosik.pl/42/385addfef734ba7cmed.jpg

ORION to nic innego jak VEKA PERFECTLINE ZAOKRĄGLONA. Na tym zdjęciu czwarta komora w wygląda dość przyzwoicie, ale w rzeczywistości prezentuje się znacznie słabiej - cieńkie ścianki sprawiają że robi się "fala" taka iż przegroda 2 i 3 (licząc od zewnątrz) się prawie styka. Dlatego tą czwartą komorę można poddawać krytyce z przymróżeniem oka.

Obiektywnie patrząc ma to też zaletę - bo pierwsza komora jest większa, przez co przy silnym nasłonecznieniu będzie mniej podatna na odkształcenia spowodowane zwiększeniem ciśnienia przez nagrzane powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...