Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam :).. mam prośbę, przeczytałam tyle informacji o oknach, że teraz mam takie mentlik w głowie że juz nie wiem które sa dobre a które złe ;p. Co myślicie o profilach KBE? Jakiekolwiek informacje mile widziane o firmie Profi okna z Oławy :). Z góry dzieki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :).. mam prośbę, przeczytałam tyle informacji o oknach, że teraz mam takie mentlik w głowie że juz nie wiem które sa dobre a które złe ;p. Co myślicie o profilach KBE? Jakiekolwiek informacje mile widziane o firmie Profi okna z Oławy :). Z góry dzieki...

 

nie ma zlych okien w obecnych czasach sa zli producenci albo montazysci paprochy ktorzy nie znaja sie na swojej robocie i potrafia spartolic montazem najlepsze okna. oczywiscie ze kazdej firmie zdazaja sie wpadki kiedy produkuje sie setki sztuk okien dziennie to moze sie zdazyc jakies felerne okno. najlepiej jak popytasz po okolicy, znajomych ,sasiadow posluchasz plotek i poczytasz http://www.oknonet.pl na forum oknonetu sa plotki a w kazdej plotce jest czesc prawdy.

co do kbe to profil sredni i nikomu nie polecam tego profilu co nie znaczy ze dobry producent nie zrobi dobrego okna na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za odpowiedż :). Właśnie próbuje zgromadzic pewne informacje, które by mi pomogły mieć mniej więcej pojęcie o co chodzi :).Jutro pójde do tej firmy żeby mieć rozeznanie w kosztach tych okien.

Na oku mam okna firmy Mielczarek ze Zduńskiej Woli na profilach Schuco CT 70 oraz inna firme która korzysta z profili Veko. Jeśli ktoś ma pewne rady i kontakty na temat dobrych firm na terenie dolnośląskim z chęcia przyjmę :).

 

Dzieki wielkie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za odpowiedż :). Właśnie próbuje zgromadzic pewne informacje, które by mi pomogły mieć mniej więcej pojęcie o co chodzi :).Jutro pójde do tej firmy żeby mieć rozeznanie w kosztach tych okien.

Na oku mam okna firmy Mielczarek ze Zduńskiej Woli na profilach Schuco CT 70 oraz inna firme która korzysta z profili Veko. Jeśli ktoś ma pewne rady i kontakty na temat dobrych firm na terenie dolnośląskim z chęcia przyjmę :).

 

Dzieki wielkie.

 

Pozdrawiam.

 

No to śnieżynkaa mamy taki sam galimatias w głowie...hehe

Ja natomiast dostałem fajną wycenę z drutexu na profilu iglo5. ale jak tak zaczołem te wszystkie fora czytać to już nic nie wiem... co jest wreszcie dobre:) Szalenie również podobają mi się okna na profilu platinium z krakowa. Ale boję się, że się skuszę na kosmetykę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeetam - bo traktujecie okna jak dzieło sztuki - a jest to zwykły materiał budowlany jak drewno czy ceramika :lol:

to ma spełniać wymagania mechaniczne a nie estetyczne :lol: opatrzą się wam dość szybko i za pół roku będziecie tylko klamka ruszać i to ma działać :) stad tez wybór w dużej mierze powinien być pod wpływem walorów technicznych a nie li tylko estetycznych

Mam KBE już 17 lat i nie narzekam, żadna rewelacja ale czymże ta rewelacja powinna się objawiać? Złotem czy platyną? A może tytanem? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeetam - bo traktujecie okna jak dzieło sztuki - a jest to zwykły materiał budowlany jak drewno czy ceramika :lol:

to ma spełniać wymagania mechaniczne a nie estetyczne :lol: opatrzą się wam dość szybko i za pół roku będziecie tylko klamka ruszać i to ma działać :) stad tez wybór w dużej mierze powinien być pod wpływem walorów technicznych a nie li tylko estetycznych

Mam KBE już 17 lat i nie narzekam, żadna rewelacja ale czymże ta rewelacja powinna się objawiać? Złotem czy platyną? A może tytanem? :lol:

 

No i to jest prawda...

Choć gdy już tyle kasy się wydaje to i wygląd by się przydał:) Wiesz jak jest? a jak sąsiad będzie miał ładniejsze...hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...No i to jest prawda...

Choć gdy już tyle kasy się wydaje to i wygląd by się przydał:) Wiesz jak jest? a jak sąsiad będzie miał ładniejsze...hehe.

wiem jak to jest :)

wiem także ze czasem na sile wybiera się ofertę ładną, tania etc gdzie wiadomo ze z racji wielkości okien dany profil jest hmmm.... powiedzmy lepszy inaczej :) bądź producent pozostawia wiele do życzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he :)... no nie powiem wygląd tez ma znaczenie ;), nestety ten salon który ma profile KBE jest zamkniety do 3 stycznia, ale za to odkryłam salon Różański okna ;p i tam sobie z panem pogawędziłam i okazało sie ze robią na profilach Schuco, dał wycene, ale musze pochiodzić po innych salonach co oni oferuja i porównac wszystko :). A co do zbierania doświadczeń w sprawie okien, to już miałam myśl zeby pochodzic po domach w okolicy gdzie budujemy i popytac jakie ludzie maja okna ;p, ale to chyba zbyt desperackie jest ;p hehe...

 

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o ocenę profili firmy kommerling. Mieszkam niedaleko Rzeszowa i trafiłem na producenta w Przeworsku "Megastyl" http://megastyl_okna.republika.pl/materialy.html

okucia roto

Czy ktoś może polecić innych sprawdzonych producentów , sprzedawców okien i drzwi tarasowych z województwa podkarpackiego.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HKS to uchylno-przesuwne z progiem ok 8 cm wynikającym z pozostawienia oscieznicy i one w drewnie, alu i PVC spokojnie sie sprawdza. W nicha maksymalny ciężar skrzydła to 120-150 kilo wiec spokojnie skrzydlo do 147 cm szerokości wykonać można - ograniczeniem szerokości sa tylko okucia

Nie chcę HS. Chcę zwykłą przesuwkę, okno 300x230 - czy w takowej też skrzydło nie może mieć 150 cm szerkości???

Aha - PCV ma być.

 

I jeszcze: czy w przesuwkach są też niskie progi?

 

PS Sorki za niefachowość pytań, ale jakbym była fachowa to bym nie pytała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...