Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Jaka jest Wasza opinia na temat tych okien? Prosze o pomoc :(

Sorry, ale dla mnie "okna winhaus" kojarzą się z czymś lipnym. Z całym szacunkie do okuć Winhausa, bo to okucia jak każde inne - dobre, a w dobrym wykonaniu okna nawet bardzo dobre, bo żadnych problemów nie sprawiają.

 

Ale wracając do wątku - określenie " okna winhaus" mógl użyć ktoś, kto nie ma żadnego innego, dobrego określenia dla tych okien. Choćby nazwą Producenta czy jego własnym określeniem produktu. A tzn, że firma jest daleko od podstawowych zasad właściwego funkcjonowania i ma mierną pozycję na rynku. A może to sprzedawca wstydzi się Producenta, którego to okna proponuje i nie wymienia jego nazwy? Tak czy inaczej - warto szukać dalej, bo pod okna winkhaus można także podciągnąć Jezierskiego - w końcu to też te same okucia :wink:

 

Co też nie znaczy że "okna winkhaus" robią złą stolarkę, bo może być to bardzo solidny rzemieślnik, ale mniej znany w kraju..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam pytanie czy ktos ma z Was galux 88 urzedowskiego i jak one sie sprawuja?

Gdybyś trafił do mnie to bym Ci je polecał. Bo sukces okien nie zależy od samej marki, ale też sprzedawcy, montażystów, a w wypadku drewna także od jego gatunku i samego materiału.

Porównując okna pamiętaj jednak, że Galux to okno ponad standard (88mm grubośc ram) w drewnie i większość Producentów operuje jeszcze oknami w systemie o grubości ramy 68mm. Co nie znaczy że okna Dj68 nie są godne polecenia - wręcz przeciwnie. To nadal bardzo dobry wybór, tylko tak jak ostatnio standardem staje się okno z trójszybowym zestawem, to wiedz ze dj68 go nie pomieści. Za to Galux jak najbardziej, i kupując GALUX ORO dostaniesz okno z szybą U0,5 (w sprzedaży już piąty rok - jak dobrze pamiętam).

A o wrażenia - pytaj użytkowników :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW - czy okna trzyszybowe ze szprosami zmniejszają "mostki" powstałe od szprosów, bo one są wtedy między szybą zew a środkową i dochodzi jeszcze jedna przestrzeń izolacyjna między środkową i wew, czy to za bardzo na "babski" :wink: rozum jest myślenie?

W zestawie jednokomorowym, dwuszybowym, przy szprosach wewnętrznych i wąskiej ramce przyszybowej (np. niektore szyby antywłamaniowe) jest niemal pewne, że na wewnętrznej szybie występowałoby roszenie tak jak przebiegają szprosy..

W zestawie trójszybowym nie powinno być tego efektu, bo szpros na ogól występuje tylko w zewnętrznej komorze, a ta dodatkowa "poduszka" od wewnątrz powinna bardzo skutecznie odizolować mostek wywołany szprosem.. Byłbym zdziony zaparowaniem w zestawach trójszybowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem przed wyborem okien pcv złoty dąb i reszty stolarki drzwiowo - okiennej. Liczę na rady. Słyszeliście o firmach AMEX-BĄCZEK, lub VETREX? Co doradzacie. Muszę zmieścić się w cenie zaproponowanej przez wykonawcę. A jest tych okien:

dwuskrzydłowe - standardowy wymiar - 6szt.

balkonowe - na taras - 1szt.

małe łazienkowe - 1szt.

małe - na klatce schodowej - 1szt.

wiata garażowa - uchylna blacha - 1szt.

drzwi wejściowe - 1szt.

kwota w umowie na wszystko: 13.000zł, także szału nie ma, ale nie chcę jakieś kichy. Wykonawca proponuje AMEX-BĄCZEK lub VETREX l

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam pytanie czy ktos ma z Was galux 88 urzedowskiego i jak one sie sprawuja?

Gdybyś trafił do mnie to bym Ci je polecał. Bo sukces okien nie zależy od samej marki, ale też sprzedawcy, montażystów, a w wypadku drewna także od jego gatunku i samego materiału.

Porównując okna pamiętaj jednak, że Galux to okno ponad standard (88mm grubośc ram) w drewnie i większość Producentów operuje jeszcze oknami w systemie o grubości ramy 68mm. Co nie znaczy że okna Dj68 nie są godne polecenia - wręcz przeciwnie. To nadal bardzo dobry wybór, tylko tak jak ostatnio standardem staje się okno z trójszybowym zestawem, to wiedz ze dj68 go nie pomieści. Za to Galux jak najbardziej, i kupując GALUX ORO dostaniesz okno z szybą U0,5 (w sprzedaży już piąty rok - jak dobrze pamiętam).

A o wrażenia - pytaj użytkowników :D

Gallux 88 top okna energooszczędne dobre w każdym razie.

Natomiast nie są to jeszcze okna pasywne - troszkę im brakuje ale już blisko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam pytanie czy ktos ma z Was galux 88 urzedowskiego i jak one sie sprawuja?

Gdybyś trafił do mnie to bym Ci je polecał. Bo sukces okien nie zależy od samej marki, ale też sprzedawcy, montażystów, a w wypadku drewna także od jego gatunku i samego materiału.

Porównując okna pamiętaj jednak, że Galux to okno ponad standard (88mm grubośc ram) w drewnie i większość Producentów operuje jeszcze oknami w systemie o grubości ramy 68mm. Co nie znaczy że okna Dj68 nie są godne polecenia - wręcz przeciwnie. To nadal bardzo dobry wybór, tylko tak jak ostatnio standardem staje się okno z trójszybowym zestawem, to wiedz ze dj68 go nie pomieści. Za to Galux jak najbardziej, i kupując GALUX ORO dostaniesz okno z szybą U0,5 (w sprzedaży już piąty rok - jak dobrze pamiętam).

A o wrażenia - pytaj użytkowników :D

Gallux 88 to okna energooszczędne - dobre w każdym razie.

Natomiast nie są to jeszcze okna pasywne - troszkę im brakuje ale już blisko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW - czy okna trzyszybowe ze szprosami zmniejszają "mostki" powstałe od szprosów, bo one są wtedy między szybą zew a środkową i dochodzi jeszcze jedna przestrzeń izolacyjna między środkową i wew, czy to za bardzo na "babski" :wink: rozum jest myślenie?

dobrze kombinujesz - rzeczywiście przy szprosach międzyszybowych w niekorzystych konfiguracjach pogodowych występuje kondensacja pary wodnej w tzw tle szprosa na szybie od wewnątrz pomieszczenia. W przypadku konstrukcji szklanej 3 szybowej inaczej zwanej dwukomorowej taki zjawisko nie występuje.

Osobną sprawą jest umiejscowienie w odpowiedniej komorze siatki szprosów - ma to pewien ESTETYCZNY wydźwięk - czy komora od wewnątrz czy komora od zewnątrz. :D W każdym razie warto to przemyśleć przy zakupie ale jakby się nie podobało to można zawsze szybkę przełożyć odwrotnie jak jest symetryczna a i kolory czy renolit szprosów obustronnie jednolite :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW - czy okna trzyszybowe ze szprosami zmniejszają "mostki" powstałe od szprosów, bo one są wtedy między szybą zew a środkową i dochodzi jeszcze jedna przestrzeń izolacyjna między środkową i wew, czy to za bardzo na "babski" :wink: rozum jest myślenie?

dobrze kombinujesz - rzeczywiście przy szprosach międzyszybowych w niekorzystych konfiguracjach pogodowych występuje kondensacja pary wodnej w tzw tle szprosa na szybie od wewnątrz pomieszczenia. W przypadku konstrukcji szklanej 3 szybowej inaczej zwanej dwukomorowej taki zjawisko nie występuje.

Osobną sprawą jest umiejscowienie w odpowiedniej komorze siatki szprosów - ma to pewien ESTETYCZNY wydźwięk - czy komora od wewnątrz czy komora od zewnątrz. :D W każdym razie warto to przemyśleć przy zakupie ale jakby się nie podobało to można zawsze szybkę przełożyć odwrotnie jak jest symetryczna a i kolory czy renolit szprosów obustronnie jednolite :lol:

Dzięki. Kolory i tak będą takie same, bo dwustronne szprosy wyglądają IMHO dziwnie, ale to insza inszość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlie - kiedyś napisałeś, że pozytywnie oceniasz małego producenta okien na profilu schuco w Łodzi, firmę Profilux z ul. Kilińskiego. Powiedz mi, czy ta firma istnieje ? Od kilku dni telefon jest głuchy, a w poniedziałek osobiście pocałowałem klamkę. :roll:

 

I drugie pytanie, poważnie rozważam zakup stolarki MS Okno ze wzmocnieniem termicznym z kompozytów wraz z pakietem 3 szyb. Za radą jareko chcę większe okna wykonać na wzmocnieniu stalowym (przede wszystkim okno tarasowe).

Pytanie, czy można się skusić na wzmocnienia z kompozytów przy wymiarach okien:

1500x1500 (dzielone na pół), 1500x900 (1500 to wysokość) i fix 2460x2240 ?

W podobnej cenie mam CT 70 Cava (Dankaru, G. Mielczarka i Zimnego), pytanie co wybrać ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gallux 88 top okna energooszczędne dobre w każdym razie.

Natomiast nie są to jeszcze okna pasywne - troszkę im brakuje ale już blisko :)

Charlie, a ja pisałem ze to okna pasywne? Nie przyszlo mi do glowy by uzyc takiego slowa. Bo "pasywnosc"uwazam za slowo - kierunek. A nie wyznacznik.

 

A odnosnie energooszczednosci - w 2004 roku widzialem na targach w Norymberdze okno Urzedowskiego o grubosci ram 11cm. Ale w szerszej produkcji juz go nie bylo.. brak zainteresowania? moze wtedy tak, a czy przyjeloby sie dzis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...w 2004 roku widzialem na targach w Norymberdze okno Urzedowskiego o grubosci ram 11cm. Ale w szerszej produkcji juz go nie bylo.. brak zainteresowania? moze wtedy tak, a czy przyjeloby sie dzis?

przyjąć to przejęłoby się wszystko - kwestia ceny i czy klient za to tyle by zapłacił. Kiedys widziałem śliczne skrzynkowe okna Veki, wręcz ideał do pasiv ale... ale tez się nie przyjęło - cena cena i jeszcze raz cena - są pewne granice opłacalności inwestowania w okna - nie sadzisz?

Dla mnie pasiv to jak dla ciebie - kierunek narzucający jakies rozwiązania zaczynając od bryły budynku, usytuowanie względem stron świata, zastosowanych rozwiązań.

Dzieki coraz większemu zainteresowaniu na takie budowanie ceny pewnych elementów całości relatywnie tanieją - ale ciągle pasiv jest budownictwem drogim i dla wielu kredytobiorców - nieosiągalnym

Nie ma, niestety, żadnych zachęt odgórnych - może wtedy takie budowanie stanie się norma ale... ale skąd wtedy Forumowicze będąc brać ekipy to wykonujące? Ciągle ich za mało :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was

Mam pytanie pierwsze i i ostatnie ( żeby głowy nie zawracać ) do Jareko

Rozmawiałem z przedstawicielem Oknoplastu z Krakowa, który twierdzi, że ich ciepła ramka ze stali nierdzewnej jest bez porównania lepsza niż ma Oknoplus i inni http://www.oknoplus.com.pl/ z PCV Swisspacer ( one by jej wogóle nie brał pod uwagę). Podobno się odkształca i takie tam i producent ich min. Press Glas odchodzi od niej.

Mam dylemat, które okna kupić. W grę wchodzą te dwie firmy. W trójce był też Jezierski ale skończyły się promocje między innymi za 100 % wpłaty i równica wyszła ponad 1500 zł.

Nastomiast Oknoplast ( model Orion Plus ) i Oknoplus ( model ArtPlus ) po podsumowaniu promocji, 100 % wpłaty oraz obniżki dealera - cena prawie identyczna. ok 15 500 zł.( 11 okien w tym 2 łukowe i 1 przesuwka + 1 balkonowe

Z dodatków poprosiłem Ciepła ramka + WK1+klamki Secustic.

Uprzejmie proszę o opinię. Z góry dziękuję. Decycję chcę podjać do wtorku gdyż wtedy kończy się promocja w jednej z firm.

 

Pozdrawiam

 

w.m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Rozmawiałem z przedstawicielem Oknoplastu z Krakowa, który twierdzi, że ich ciepła ramka ze stali nierdzewnej jest bez porównania lepsza niż ma Oknoplus i inni http://www.oknoplus.com.pl/ z PCV Swisspacer ( one by jej wogóle nie brał pod uwagę). Podobno się odkształca i takie tam i producent ich min. Press Glas odchodzi od niej....

Dealerzy opowiadają różne głupoty - wejdź sobie na strone Glaspoli, PressGalsu czy Wiglawu (producenci szyb) i tam sobie poczytaj

Powiem ci tak, jak raz złapię jakiegokolwiek sprzedawce na ściemnianu omijam go z daleka - jest dla mnie niewiarygodny i totalnie nieobiektywny

. W trójce był też Jezierski ale skończyły się promocje między innymi za 100 % wpłaty i równica wyszła ponad 1500 zł...

1500? Wybacz ale nie będę komentował takiej różnicy raptem niecałe 10%. TO nie różnica porównując Veke z Ct70 - ale to moje subiektywne zdanie - na dodatek moralnie naganne, gdyż sam handluje CT

Sa nowe promocje na szkło - ale jak widzę nie zostałeś przez dealera Jezierskiego o tym poinformowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...