Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Krispol produkuje tak samo dobre rolety jak Anwis. Różnią sie nieznacznie, obydwoje producenci stosują markowy pancerz, skrzynki, oraz silniki.

Różnica natomiast pomiędzy Portosem a Krispolem jast taka sama jak pomiędzy Daewoo a Toyotą. Nawet jeśli różnica w wartości jest znaczna to i tak lepiej zainwestować w rolety Krispolu lub Anwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od dłuzszego czasu czytam Wasze posty... i za podpowiedzi dziekuje

 

Zastanawiam sie nad zakupem okien do tej pory miały byc pcv ale wahamy sie równiez nad drewnianymi. Dostałem wycene od kilku (wg mnie sprawdzonych firm ) i teraz nie wiem czy np. nie dopłacic ciutke aby miec okna drewniane z egzotyki mysle o eukaliptusie lub tym "prawdziwym " mahoniem . Wycene mam np od Gebauera i wcale nie jest ona taka droga (policzyli mi w sosnie ).

Zwracam sie do znawców tego tematu PCHEŁEK I INNI z czego wybrac okna drewniane czy wyzej wymienione gatunki bardziej odpowiadaja stolarce w naszym klimacie

dziękuje i pozdrawiam Artur :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was

Rozmawiałem z przedstawicielem Oknoplastu z Krakowa, który twierdzi, że ich ciepła ramka ze stali nierdzewnej jest bez porównania lepsza niż ma Oknoplus i inni http://www.oknoplus.com.pl/ z PCV Swisspacer ( one by jej wogóle nie brał pod uwagę). Podobno się odkształca i takie tam i producent ich min. Press Glas odchodzi od niej.

 

NIE PRAWDA - firma Press Glas nigdy nie produkowała swoich wyrobów z ramką typu SWISSPACER !!! Ten produkt jest nie osiągalny dla Press Glasu !!!

Jest to na dzień dzisiejszy najlepszy produkt na rynku w Europie - nic nie ma takiego U liniowego jak ciepła ramka SSP czyli SWISSPACER.

Ramka ze stali ocynkowanej jakiej uzywa Press Glas wogóle nie jest klasyfikowana jako tzw ciepła ramka - to gadżet marketingowy. Stal ocynkowana to nie jest stal szlachetna !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...NIE PRAWDA - firma Press Glas nigdy nie produkowała swoich wyrobów z ramką typu SWISSPACER !!! Ten produkt jest nie osiągalny dla Press Glasu !!!

Jest to na dzień dzisiejszy najlepszy produkt na rynku w Europie - nic nie ma takiego U liniowego jak ciepła ramka SSP czyli SWISSPACER.

Ramka ze stali ocynkowanej jakiej uzywa Press Glas wogóle nie jest klasyfikowana jako tzw ciepła ramka - to gadżet marketingowy. Stal ocynkowana to nie jest stal szlachetna !!!

i dobrze ze zabrałeś głos Charlie bo jakos to do ludu nie dociera ze jedno to marketing - zwłaszcza w wykonaniu dealerów Oknoplastu Kraków a drugie to prawda z jaka nagminnie się oni rozmijają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ już było wiele razy poruszane, że Swiccpacer ma najlepsze współczynniki przenikania. Ale to najlepsze wg mnie jest czysto teoretyczne, bo różnice między nimi są na tyle niewielkie, że mało istotne z punktu widzenia całego okna.

 

Termoramka Oknoplastu ma gorsze wyniki, ale jak widać nie przeszkadza to niektórym sprzedawcom wprowadzać w błąd - może oni sami jako handlowcy też są w błędzie. Dlatego nie jest aż tak istotne której firmy to salon - sprzedają w nim tylko ludzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za namową (i po analizie głównie strat ciepła) mam juz przygotowane nadproża, Okna zapłacone (Elita Jeziera z 3 szybkami) i teraz zostały roletki - z ofert zostały Krispol i Portos ze sterowanien Nice

I teraz zagwostka - co wybrać

Portos to wg mnie niższa półka. Osobiście też polecał bym Anwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko- naczytałem się trochę Twoich naprawdę wg. mnie super porad lecz jak sam piszesz trudno coś wybrac i współczujesz nam-(tym którzy muszą kupić a nie są specjalistami jak ty) ale jak byś ustawił w kolejności n/w produkty:

Gealan S 8000 IQ, Jocz 4010; Oknoplast Kraków Platinum jak byś ustawił.

Dla mnie

1. Jocz (jedyny który mi zaoferował okno szer. 2700 x 1900 z podziałem na pół RU+R) oraz ma doświadczenie z drzwiami przesuwnymi (bo znajomi mają) 2700 x 2350 (otwór dzielone na pół- przesuwne + fix) w systemie HKS (tak chyba piasałeś Jareko) znajomi chwalą bardzo

2. Oknoplast Platinum Przemawiają za moją żoną- kształt i tyle bo cena wyższa o ok. 10% od Jocz-a

3. Gealan- znajomi mają i są zadowoleni

no jeszcze Rehau Brillant?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..1. Jocz (jedyny który mi zaoferował okno szer. 2700 x 1900 z podziałem na pół RU+R) ...

2. Oknoplast Platinum Przemawiają za moją żoną- kształt i tyle bo cena wyższa o ok. 10% od Jocz-a

3. Gealan- znajomi mają i są zadowoleni

no jeszcze Rehau Brillant?!

i właśnie dlatego ze dealer Jocza zgodził się na wykonanie takiego okna to bym jzu go skreślił

Poza tym nie znam okuciowcow dających jakakolwiek gwarancje na okna o wysoksoci ponad 2520mm stad obawiam sie ze sprawa wygląda tak

dealer przyjmuje zamówienie z pełną świadomością tego ca dalej sie wydarzy - wysyła do fabryki - tam słyszy - "zrobimy ale bez gwarancji" i później wszystko jest OK póki dealer działa a jak zamknie interes? To co wtedy poczniesz? Ani Jocz ani Oknoplast ani żaden inny producent nie uzna reklamacji w czasie trwania "gwarancji"

ALe może sie mylę - nie mam patentu na racje jak to niektórym sie wydaje ;) - poczekaj az inni "szpenie" sie tez wypowiedzą

Swoja droga architektów za takie "cus" wieszałbym na suchej gałęzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff- nastraszyłeś mnie trochę. Wiem że nie są to pewnie jakieś przodujące firmy lecz jak podkreślam 4-osoby znajome mają Jocz-a no i jako jedyni podzieli omawiane okno na pół a inni przedyawicieli na 3 części (tak maja w katalogach) ale maja zapytać sie w fabryce hehe a zależy mi na podziale na pół gdyż w tym samym pomieszczenie i z tej samej strony domu są drzwi balkonowe przesuwne i fix też o szerokości 2700
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Jocz w swoim regionie jest ceniony od lat. Co prawda z okolic Mrągowa słyszałem złe opinie, ale i w Krakowie znajdzie się ktoś, kogo Oknoplast musiał zwolnić z pracy.

 

Jocz od lat budował swoją pozycję gruntownie wyszkolonymi doradcami dla których okna były pasją a nie wyłącznie biznesem - pozdrowienia dla prowadzących salon w Augustowie :wink: - bo to oni jedną rozmową sprawili że przyjaźnie patrzę na ta firmę.

 

Ale też w joczu liczył się produkt - zawsze bazowali na dobrych profilach. Kiedys był to Knipping który razem z Komerlingiem stawiany był na równi z Schueco. Hmm, a teraz nawet nie podają kto produkuje profile, ale to aż takiego znaczenia nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale też w joczu liczył się produkt - zawsze bazowali na dobrych profilach. Kiedys był to Knipping który razem z Komerlingiem stawiany był na równi z Schueco. Hmm, a teraz nawet nie podają kto produkuje profile, ale to aż takiego znaczenia nie ma.

Teraz klepią na Trocalu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale też w joczu liczył się produkt - zawsze bazowali na dobrych profilach. Kiedys był to Knipping który razem z Komerlingiem stawiany był na równi z Schueco. Hmm, a teraz nawet nie podają kto produkuje profile, ale to aż takiego znaczenia nie ma.

Teraz klepią na Trocalu :wink:

To dlatego nie wymieniają jego nazwy? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...