Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Zamowilismy okna w firmie Vetrex.

Drugi raz juz bym tego nie zrobila.

 

Zamowilismy okna do calego domu.

Jedno przyszlo uszkodzone wiec jest nie zamontowane, drugie uszkodzono przy montazu:) wiec nie moge przez to zamknac domu i wpuscic dalszej ekipy.

Dodatkowo wszystkie okna sa felerne. Na listwach posiadaja jasne paski, wyglada to jakby okleina byla zle zabarwiona.

Nie wiem, czy maja tam jakas kontrole jakosci ale ja bym wstydzila sie wydac takie cos klientowi.

 

http://i372.photobucket.com/albums/oo165/BudowaTysona/styczen09/th_DSC01635.jpg

 

http://i372.photobucket.com/albums/oo165/BudowaTysona/styczen09/th_DSC01635.jpg

 

http://i372.photobucket.com/albums/oo165/BudowaTysona/styczen09/th_DSC01635.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam Jocza z profilem Trocal uszczelka szara potrafi sie skurczac odksztalcac profil tez daje wiele do zyczenia.Kiedys jak produkowali na knipingu to byly dobre okna ale teraz bym sobie odpuscil szkoda pieniedzy

Praktycznie każda szara uszczelka zachowuje się tak w niskich tempraturach. W końcu by uszczelka była elastyczna to robi się ją z "gumopochodnych" materiałów (o przepraszam - te lepsze to "termoplastyczne elastomery na bazie... ") . By byla szara ma domieszkę białego tworzywa, które sprawia, ze nie jest już tak bardzo elastyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamowilismy okna w firmie Vetrex.

Drugi raz juz bym tego nie zrobila.

 

Zamowilismy okna do calego domu.

Jedno przyszlo uszkodzone wiec jest nie zamontowane, drugie uszkodzono przy montazu:) wiec nie moge przez to zamknac domu i wpuscic dalszej ekipy.

Dodatkowo wszystkie okna sa felerne. Na listwach posiadaja jasne paski, wyglada to jakby okleina byla zle zabarwiona.

Nie wiem, czy maja tam jakas kontrole jakosci ale ja bym wstydzila sie wydac takie cos klientowi.

 

profile Veka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamowilismy okna w firmie Vetrex.

Drugi raz juz bym tego nie zrobila.

 

Zamowilismy okna do calego domu.

Jedno przyszlo uszkodzone wiec jest nie zamontowane, drugie uszkodzono przy montazu:) wiec nie moge przez to zamknac domu i wpuscic dalszej ekipy.

Dodatkowo wszystkie okna sa felerne. Na listwach posiadaja jasne paski, wyglada to jakby okleina byla zle zabarwiona.

Nie wiem, czy maja tam jakas kontrole jakosci ale ja bym wstydzila sie wydac takie cos klientowi.

 

http://i372.photobucket.com/albums/oo165/BudowaTysona/styczen09/th_DSC01635.jpg

Coś mi się wydaje ze niesłusznie osądzasz Vetrex. Ta okleina to "sprawka" producenta profili,czyli Veki, a ta powie, że zawinił Renolit dostarczając taką okleinę, która mogła trafić do każdego innego producenta profili. A na poważnie - okleina jest sztuczna, więc raczej się nie wybarwia, a to co masz na listwach przyszybowych..hmmm.. pewnie oglądając bliżej wszystkie Twoje okna znajdziesz coś podobnego także w innych miejscach - zerwij folie i sprawdz.

A uszkodzenia?Zdarzają się wszędzie i często to nie Producent jest im winien. Liczy się jak potraktują sprawy uszkodzeń.

A gdyby już te "paski" powodowały stały ból głowy to zawsze te listwy można wymienić.. tylko kto pokryje koszty?

Oczywiście teoretycznie nie można wykluczyć, że faktycznie ktoś obał czymś listwy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamowilismy okna w firmie Vetrex.

Drugi raz juz bym tego nie zrobila.

 

Zamowilismy okna do calego domu.

Jedno przyszlo uszkodzone wiec jest nie zamontowane, drugie uszkodzono przy montazu:) wiec nie moge przez to zamknac domu i wpuscic dalszej ekipy.

Dodatkowo wszystkie okna sa felerne. Na listwach posiadaja jasne paski, wyglada to jakby okleina byla zle zabarwiona.

Nie wiem, czy maja tam jakas kontrole jakosci ale ja bym wstydzila sie wydac takie cos klientowi.

 

http://i372.photobucket.com/albums/oo165/BudowaTysona/styczen09/th_DSC01635.jpg

Coś mi się wydaje ze niesłusznie osądzasz Vetrex. Ta okleina to "sprawka" producenta profili,czyli Veki, a ta powie, że zawinił Renolit dostarczając taką okleinę, która mogła trafić do każdego innego producenta profili. A na poważnie - okleina jest sztuczna, więc raczej się nie wybarwia, a to co masz na listwach przyszybowych..hmmm.. pewnie oglądając bliżej wszystkie Twoje okna znajdziesz coś podobnego także w innych miejscach - zerwij folie i sprawdz.

A uszkodzenia?Zdarzają się wszędzie i często to nie Producent jest im winien. Liczy się jak potraktują sprawy uszkodzeń.

A gdyby już te "paski" powodowały stały ból głowy to zawsze te listwy można wymienić.. tylko kto pokryje koszty?

Oczywiście teoretycznie nie można wykluczyć, że faktycznie ktoś obał czymś listwy :wink:

w każdej firmie powinna byc dokonywana kontrola jakości towaru zanim trafi do klienta, zwalanie na dostawców np profili nie przystoi profesjonalnej firmie..... Moze Vetrex myslał ze klient jest niewymagajacy?!

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, ze wine mozna zwalic na Veke lub Renolit ale Vetrexie dostajac taka folie w ogole nie powinni okejac nia okien...

Mnie jako klienta nie obchodzi kto zawinil, ja kupuje okna od Vetrexu a nie od Veki wiec w ich rekach jest wyprodukowanie i sprzedanie pelnowartosciowego towaru. I place za okna w kolorze orzech a nie zebrano ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, ze wine mozna zwalic na Veke lub Renolit ale Vetrexie dostajac taka folie w ogole nie powinni okejac nia okien...

Mnie jako klienta nie obchodzi kto zawinil, ja kupuje okna od Vetrexu a nie od Veki wiec w ich rekach jest wyprodukowanie i sprzedanie pelnowartosciowego towaru. I place za okna w kolorze orzech a nie zebrano ;)

 

BINGO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz zaraz

właściwie o co chodzi? Patrze na te zdjęcia i dostrzec nie mogę :(

 

Tyson - nie do końca masz racje choć jako klienta jestem w stanie ciebie zrozumieć, Profile fabrycznie oklinowane od razu maja zakładana folie ochronna - to co pod nią jest czasem zaskakuje, ale tylko czasem. Nikt dla ciebie nie będzie zrywał taśmy ochronnej z całego okna by sprawdzić czy nie ma uszkodzeń, a tym bardziej nikt nie będzie ryzykował powstania tych uszkodzeń w trakcie produkcji gdyby zdjąć taśmę ochronna od razu na sztandze

 

Tak czasem słucham tych Waszych wypowiedzi i włos mi sie jeży :lol: - znęcacie się nad jednym z materiałów budowlanych w stopniu wartym lepszej sprawy. Nowy samochód tez Wam wymienia tylko dlatego ze po zdjęciu foli z siedzeń dopatrzycie się jakiejś plamki na tapicerce?

>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, ze wine mozna zwalic na Veke lub Renolit ale Vetrexie dostajac taka folie w ogole nie powinni okejac nia okien...

Mnie jako klienta nie obchodzi kto zawinil, ja kupuje okna od Vetrexu a nie od Veki wiec w ich rekach jest wyprodukowanie i sprzedanie pelnowartosciowego towaru. I place za okna w kolorze orzech a nie zebrano ;)

Fakt, że w tym konkretnym miejscu wygląda jak "zebrano" ale dla mnie jako zakochanego w drewnie to typowa imitacja słojów wystepujących w drewnie dębowym. Ale chciałem powiedzieć, że to może być normalną serią okleiny. A jak już komuś nie przypada do gustu wzór sztucznej okleiny to pozostają okna białe.. lub malowane. Jak ze zdjęć to czysty zbieg okoliczności, który np. na ramie stworzyłby całość rysunku drewna. Ale oczywiście - złóż reklamację - może to wada? Od narzekania na forum nic się nie zmieni, bo Vetrex to duża firma działająca w ramach formalnych - i na pewno rozpatrują reklamacje które wpływają do firmy, ale nie te na forum..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matkobuska! Co się przymierzę do jakichś okien, to zaraz mi kubeł zimnej wody ktoś leje na łeb :evil:

Dostałam wycenę od Jocza ... już był w ogródku, już witał się z gąską... a tu ... trocal i uśmieszki :wink: :wink: :wink:

Co to do ch...ry ten trocal? do niczego, czy jak, wycofany z produkcji?

Mieszkam jeszcze w regionie gdzie powstawał i budował swoją pozycję "Jocz". Nadal utrzymuje się dobra opinia o tej firmie, choć po tragicznej śmierci właściciela, to chyba nie jest już to samo :(

I widzę już następne uśmieszki, ale zapytam:

Co to znaczy profil "półzlicowany" i profil "zlicowany". Na czym polega różnica i jakie to ma znaczenie (oprócz ceny)? :x :x :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nikt dla ciebie nie będzie zrywał taśmy ochronnej z całego okna by sprawdzić czy nie ma uszkodzeń, a tym bardziej nikt nie będzie ryzykował powstania tych uszkodzeń w trakcie produkcji gdyby zdjąć taśmę ochronna od razu na sztandze

 

Tak czasem słucham tych Waszych wypowiedzi i włos mi sie jeży :lol: - znęcacie się nad jednym z materiałów budowlanych w stopniu wartym lepszej sprawy. Nowy samochód tez Wam wymienia tylko dlatego ze po zdjęciu foli z siedzeń dopatrzycie się jakiejś plamki na tapicerce?

>

 

Przeczytaj dobrze co jest uszkodzone zanim wydasz opinie. Wyraznie jest zaznaczone ze sa odbarwione listwy a nie rama okna czy tez skrzydlo, ktore sa zabezpieczone tasma. I nie trzeba sciagac tasmy aby zobaczyc ze cos jest nie tak bo listwy nie sa nia zabezpieczone.

 

Fakt, że w tym konkretnym miejscu wygląda jak "zebrano" ale dla mnie jako zakochanego w drewnie to typowa imitacja słojów wystepujących w drewnie dębowym. Ale chciałem powiedzieć, że to może być normalną serią okleiny. A jak już komuś nie przypada do gustu wzór sztucznej okleiny to pozostają okna białe.. lub malowane. Jak ze zdjęć to czysty zbieg okoliczności, który np. na ramie stworzyłby całość rysunku drewna. Ale oczywiście - złóż reklamację - może to wada? Od narzekania na forum nic się nie zmieni, bo Vetrex to duża firma działająca w ramach formalnych - i na pewno rozpatrują reklamacje które wpływają do firmy, ale nie te na forum..

 

Reklamacja przyjeta, okna sa z wada,

i zakochany w drewnie - tak na marginesie - to nie sa słoje ;) a do gustu przypada bo inaczej nikt by nie zamawial tego wzoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj dobrze co jest uszkodzone zanim wydasz opinie. Wyraznie jest zaznaczone ze sa odbarwione listwy a nie rama okna czy tez skrzydlo, ktore sa zabezpieczone tasma. I nie trzeba sciagac tasmy aby zobaczyc ze cos jest nie tak bo listwy nie sa nia zabezpieczone..

nie tylko czytałem ale tez zdjęciu się przyglądałem - i odebrałem to co ujrzałem na zdjęciu tak jak finlandia jako dobrze wyglądająca imitacje słojów :) Nie mogąc pomacać ;) bazowałem na zdjęciu

Z błotnikami jednak łatwiej - nawet na zdjęciu widać coś nie tak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...