Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

prosze o pomoc. Kupuje okna do całego domu i zastanawiam sie nad:

1. Avante 5-komorowe-cena 15000 zł

2. okna firmy Pawlik z Morawicy-bazuja na aluplascie Ideal 7000 Round Line-cena 12600 zł

Prosze o pomoc bo nie wiem co robic czy róznica w cenie jest warta avante.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktore lepsze? Zalezy od zdolnosci marketingowych sprzedawcy :lol: - udowodni ci niejeden ze zlicowane jest lepsze - ale to tylko teoria :)

To ktore ci sie bardziej podoba

Zlicowane - plaszczyzna zewnetrzna skrzydla jest w plaszczyznie zewnetrznej oscieznicy

polzlicowane - plaszczyzna zewnetrzna skrzydla jest cofnieta wzgledem plaszczyzny zewnetrznej oscieznicy

tzw normalne - cala plaszczyzna skrzydla jest plaska - w powyzszych ma wystajaca czesc profila

satysfakcjonujaca odpowiedz ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamowilismy okna w firmie Vetrex.

Drugi raz juz bym tego nie zrobila.

 

I w tej sytuacji, kedy przyjęto reklamację i stwierdzono wadę.. nie rozmumiem.. dlaczego uważasz że to zły wybór? Błędy zdarzają się wszędzie, gdzie są ludzie. Ta listwa to szczegół, i szczerze to byłbym zdziwiony gdyby kontrola jakości ją wychwyciła, bo ona bardzo przypomina rzeczywisty wzór okleiny. A gdyby tak firmy miały niezawodną kontrolę jakości to w ogóle nie byłoby potrzeby zatrudniania serwisanta :wink:

Tyson, tylko się cieszć że masz z kim rozmawiać na temat reklamacji.

Na zdjęcia można się patrzeć godzine i mało kiedy widać wadę a na żywo wystarczy czasem jedno spojrzenie.

Nie dziw się że bronimy tu Producentów, bo ktoś przecież musi. Gdyby tak wszyscy wpadli w narzekania to należałoby zmienić nazwę tego wątku na "Same wady okien".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktore lepsze? Zalezy od zdolnosci marketingowych sprzedawcy :lol: - udowodni ci niejeden ze zlicowane jest lepsze - ale to tylko teoria :)

To ktore ci sie bardziej podoba

 

Owszem, teoria. A w teorii jest tak, że profile zlicowane są technicznie bardziej zaawansowane:

Po pierwsze - więcej tworzywa, szersza komora zewnętrzna... więc cieplej i sztywniej.

Po drugie - ten zlicowany "okap" chroni uszczelkę przed bezpośrednim naporem nadmiaru wody i w razie zbiegu okolicznośc : ulewa+zniszczona uszczelka+ jeszcze parę praw fizyki do mieszkania wleje się mniej wody niż przy profilach płaskich.

Po trzecie - zlicowanie utrudnia włamanie. Często już nie wystarczy większy, prosty wkrętak, bo ten okap bywa tak wygięty że trudniej włożyć takie narzędzie, ale przed najprostszą, wyprofilowaną łapką już nie ochroni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu właśnie mówimy o teori :lol:

Włam - salamander - połączenie skrzydła z 3D i ościeżnicy z 2D - pełne zlicowanie - nie oparło sie wkrętakowi :(

Woda - wszystko zależy od jakości uszczelek i docisku skrzydła

cieplej? to fakt - grubsze skrzydło ale czy tak radykalnie zwiększa współczynnik k? Prędzej poszerza je na tyle ze bez kłopotów można włożyć grubsze szyby i ciągle mieć dobra izotermę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Jereko nie mówi że coś może polecić.. to pewnie dlatego że nie poleca :wink: tak się domyslam jak go "obserwuje" od jakiegos czasu

A swoja drogą.. co tu mozna polecać, jak ideal 7000 jest rzeczą nową na rynku i niewielu miało z nią doczynienia na ocznie, nie mówiąc już o zrobienu nietypowo skrajnych okien i jeszcze sprawdzeniu w funkcjonowaniu ich przez parę lat. To pytanie raczej do wróżki :wink:

A na powaznie: wielu producentów miało problemy z oknami na Aluplast Ideal 6000 - głównie się wyginały. Nie sądzę by był to problem systemu, a raczej skutek oszczędnościowej polityki u Producentów i ich dostawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrym obserwatorem jesteś :)

a na serio - firm w kraju jest ponad 5.000

PIEC TYSIECY !!!

Juz prędzej na temat ich kondycji, produktów mogą wypowiedzieć sie ci co z racji swych obowiązków maja z nimi do czynienia

Tu - jak zapewne zdążyłeś zauważyć - możemy doradzać co do jakiś konkretnych rozwiązań, polecić to i owo, wypowiedzieć sie na temat tych firm z którymi los nas zetknął - ale przecież nie sposób brać okna od 5000 dostawców :) - och... chciałbym mieć tylu klientów by 5000 fabryk zatrudnić na swoje potrzeby :lol:

Bylo nie raz na temat lokalnych dostawców - podpytaj czy na swojej grupie budującej czy wśród sąsiadów - oni więcej powiedzą niż my

A co do ID7000 - jak juz powiedział finlandia - trudno oceniać nowy produkt pojawiający sie na rynku i w jakim stopniu opanował go producent

Powiem ci tak jeszcze - w dobie teraźniejszego podejścia do produkcji wszelakiej każdy nowy produkt jest... jest przeważnie do d... :lol: Dlaczego? Nie można tworzyć wyrobów wiecznych bo kto później będzie kupował towar? Dąży się do jak najmniejszego zużycia materiału do i w trakcie produkcji. Stad też pewne profile ciągle są najdroższe i nie dlatego ze producent chce z nas zedrzeć skore. Stad tak jakoś się dziwnie składa ze nowe profile maja coraz cieńsze ścianki, realnie coraz większe ograniczenia co do tego co z nich i w jakich gabarytach można wykonać

I zwróć jeszcze uwagę na jeden aspekt - potępienie czegoś w czambuł może być przez producenta potraktowane jak nieuczciwa konkurencja - wszak każdy wie ze Jareko to już Jareko Jezierski hi hi hi a ja mam rodzinę i nie mam aż tyle kasy i czasu by być po sadach za to ciągany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam avante 8) :D

Firma sprzedająca te okna wykazała się najbardziej profesjonalną obsługą, ze wszystkich salonów jakie wtedy odwiedziliśmy :roll:

Poza tym mieliśmy swój typ, który mocno ograniczał wybór okien PCV - podział okna - ściągnięty z okien drewnianych...wszędzie robili wielkie oczy, wzdychali, krzywili się echhhhh... szkoda gadać :-? W avante wysłuchali, pomyśleli i zaproponowali, że ściągną coś podobnego specjalnie, żeby ocenić czy o to mi chodzi. Facet zadzwonił przy mnie, żeby wrzucili na auto TO okno, bo klientka chce pomacać :o :lol: i przyjechało z drugiego końca Polski.

Okno które przyjechało było białe z pięknymi witrażami -cudne 8) ...no więc zobaczyłam, pomacałam, wybrałam kolor, ustaliliśmy wszystkie parametry i zamówiłam.

 

Okna przyjechały w ustalonym terminie, montaż bezproblemowy... jest ok. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum!Jareko mam pytanie odnośnie rolet zewnętrznych anwis czytalem wcześniej że masz z nimi styczność,chciałbym się dowiedzieć jaki jest koszt m2 takiej rolety ciepłej ze skrzynką na zewnątrz lub gdzie mogę się dowiedzieć więcej na ich temat?u nas na rynku tylko rolety heroal i nie mam z czym porównać ofert.I jeszcze jedna sprawa dotycząca okien do bardzo ciepłego domu co możecie zaproponować dobrego napiszcie z jakich ewentualnie firm okna są warte rozważania?Co sądzicie o oknach firmy MS ze Słupska i ich oknach tytanowych z szybą Super termo PCV i ich wzmocnieniach z wkładki termicznej zamiast jak u większości producentów stalowej.Czy będą dość sztywne?Pozdrawiam wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Jereko nie mówi że coś może polecić.. to pewnie dlatego że nie poleca :wink: tak się domyslam jak go "obserwuje" od jakiegos czasu

A swoja drogą.. co tu mozna polecać, jak ideal 7000 jest rzeczą nową na rynku i niewielu miało z nią doczynienia na ocznie, nie mówiąc już o zrobienu nietypowo skrajnych okien i jeszcze sprawdzeniu w funkcjonowaniu ich przez parę lat. To pytanie raczej do wróżki :wink:

A na powaznie: wielu producentów miało problemy z oknami na Aluplast Ideal 6000 - głównie się wyginały. Nie sądzę by był to problem systemu, a raczej skutek oszczędnościowej polityki u Producentów i ich dostawców.

 

Hmm, niekoniecznie to skutek oszczędności producentów, Aluplast chyba zawierzył za bardzo masywnej budowie profili i opracował zbyt delikatne wzmocnienie, z 2-str koloru mimo zalecanego 2mm wzmocnienia faworki się robiły w balkonach niższych niż 2100, zresztą wystarczy porównać wzmocnienie z ideal 2000 i 6000 i coś chyba nie gra...

Ale zgadzam się, jeśli ktoś jeszcze przyoszczędził na stali to szkoda tylko klienta który kupił solidne (wizualnie tylko ) okna.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich serdecznie od kilku tygodni poszukujemy okien(PCV) 14sz(typowe nic nadzwyczajnego najwiekszeto 176,5X113,5) +wejscie na taras(226x176 symetryczne z poprzeczką) do domku i zebralismy już kilka ofert postaram sie je przedstawic i prosze kogos o opinie co o nich sądzi:

Dobroplast- Avantgarde 7000

Deceunick- Arcade(dawny Thyssen)

Deceunick- Zendow 5k

KBE 5k

OKnoplast Kraków- Orion+

Oknoplast Kraków- Platinium

Oknoplast Aluplast Ideal 4000

Violin-Triumph

domek powstaje na wsi w woj.podkarpackim nie nastawiamy sie na kolorowe okleiny itp wzor profili tez jest bez znaczenia zalezy nam zeby okna byly trwale, solidne, cieple, łatwe w utrzymaniu, itp jest tego bardzo duzoooooooo :o

Prosze o pomoc kogos na "neutralnej stopie" bo handlowcy taki kit wciskaja ze tragedia po przeczytaniu kilku stron na tym forum to czasami smiac mi sie dchce jak gadam z "handlowcem".

Dzieki za zainteresownie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...