Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Ekipa ma być ok. 10-11ej. Temperatura ok. 0 stopni... Jak przyjadą będzie dodatnia.

Nie powinno być źle. Jareoko opisał skrajne przypadki, co nie znaczy ze one nie mogą się zdarzyć.

Od kilku dni jest przyzwoita temperatura, ale w otworze okiennym po ktorym zacieka woda zwróć uwagę na to czy nie jest coś zmrożone..

Do jakiejkolwiek montażu podstawową zasadą jest by powierzchnia była czysta..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)600 zeta za montaż to albo ja za jakiś czas będę Ci te okna wyrywał i wstawiał na nowo albo zupełnie czysty marketing - dla swego bezpieczeństwa dowiedz sie jaki ma być ten montaż i w przypadku jakichkolwiek wątpliwości spisz zakres prac montażowych przy umowie

 

A jaki może być? Na co należy zwrócić uwagę?

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Łączna powierzchnia szyb 24,3 m^2. Różnica w cenie między szybami 1,0 a 0,8 to tysiąc pln netto. Czy warto dopłacić?

uff..udało mi sie dotrzec do tametgo starego postu TEST`a

http://forum.muratordom.pl/szukam-dobrych-okien,t2695-9300.htm

to łopatologicznie wyłożony sposób obliczenia potencjalnych oszczędności energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie zna profili firmy Deceuninck?

NP. profile zendow?

 

No i co też byś chciał o tym Zendowie wiedzieć? Tylko nie pisz, że wszystko, dobrze?

 

Według mnie to co o nim powinieneś wiedzieć jest w AT-15-6143/2006, a gdzie ją znaleźć to już wiesz :D . U mnie :D

 

Jak chcesz się dowiedzieć jak okna z Zendowa sprawują się w naturze, to pytaj tych co je użytkują, choć odpowiedź jest przewidywalna. Jak dobrze zrobione i zamontowane to się sprawują dobrze, a jak źle, to źle. I już.

 

Jakie Ty będziesz miał okna, to się dowiesz jak je już będziesz miał. Reszta to wróżenie z fusów. Takie co by było gdyby... .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do sprzedawców, montażystów:

Ile kosztuje (albo raczej ile warto zapłacić) za montaż okien (za mb) przy użyciu taśm i folii illbruck? Mam łącznie 95 mb i propozycję 40zł netto za metr bieżący.

Standardowy (?) montaż z pianowaniem w ofercie - 22 zł netto/mb.

 

Czy w Waszej ocenie ceny są ok? Czy droższe rozwiazanie warte jest swojej ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Szanownych Forumowiczów ma jakieś "przecieki" :D dt. promocji u Jezierskiego w najbliższym okresie czasu.......jestem przyparty do muru.....muszę zamawiac okna.......a tu " bida z nedzą " :(

Jeśli Euro w najbliższym czasie nie potanieje a kurs będzie cały czas wzrastał, to raczej nie powinieneś się spodziewać żadnych konkretnych promocji.

Większość półproduktów do produkcji okien, profile, okucia są rozliczane przez dostawców w euro a te niestety coraz droższe. Chcąc nie zmieniać cen na produkt końcowy, producenci muszą zacząć liczyć koszta i przestać rozdawać gratisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Szanownych Forumowiczów ma jakieś "przecieki" :D dt. promocji u Jezierskiego w najbliższym okresie czasu.......jestem przyparty do muru.....muszę zamawiac okna.......a tu " bida z nedzą " :(

Jeśli Euro w najbliższym czasie nie potanieje a kurs będzie cały czas wzrastał, to raczej nie powinieneś się spodziewać żadnych konkretnych promocji.

Większość półproduktów do produkcji okien, profile, okucia są rozliczane przez dostawców w euro a te niestety coraz droższe. Chcąc nie zmieniać cen na produkt końcowy, producenci muszą zacząć liczyć koszta i przestać rozdawać gratisy.

 

Zgadzam sie z Toba, ale myślę, że to Najświetsza Panienka czuwała nad nami-inwestorami i teraz "ręcami" kryzysu" przypie.....y w producentów aby sie nieco opamietali z forowaniem cen....i "spasowali" z powszechnie wiadomymi wygórowanymi cenami, bo raczej mi nie wmówisz, ze to co sie dzialo w ciągu ostatnich 2 lat to było "normalne" ?

pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Szanownych Forumowiczów ma jakieś "przecieki" :D dt. promocji u Jezierskiego w najbliższym okresie czasu.......jestem przyparty do muru.....muszę zamawiac okna.......a tu " bida z nedzą " :(

Jeśli Euro w najbliższym czasie nie potanieje a kurs będzie cały czas wzrastał, to raczej nie powinieneś się spodziewać żadnych konkretnych promocji.

Większość półproduktów do produkcji okien, profile, okucia są rozliczane przez dostawców w euro a te niestety coraz droższe. Chcąc nie zmieniać cen na produkt końcowy, producenci muszą zacząć liczyć koszta i przestać rozdawać gratisy.

 

Zgadzam sie z Toba, ale myślę, że to Najświetsza Panienka czuwała nad nami-inwestorami i teraz "ręcami" kryzysu" przypie.....y w producentów aby sie nieco opamietali z forowaniem cen....i "spasowali" z powszechnie wiadomymi wygórowanymi cenami, bo raczej mi nie wmówisz, ze to co sie dzialo w ciągu ostatnich 2 lat to było "normalne" ?

pozdrówka

Niestety ale nie masz do końca racji. Ceny owszem przez ostatnie dwa lata wariowały np na pustaki, cement, stal itp oraz wartość końcowa metra mieszkania przez chęć większego zarobku dewelopera była sztucznie zawyżona. Ale branża okienna nie odnotowała żadnych większych podwyżek końcowego produktu pomimo wzrostu cen surowców. Jeden producent, patrzy na drugiego i jeśli jest uczciwy to liczy koszta i mądrze gospodaruje, ale są i tacy którzy szukają oszczędności w inny sposób i przycinają na wszystkim na czym się da. Dla wielu klientów okno to tylko kolejny materiał budowlany i często kierują się tylko ceną końcową a nie jakością czy marką i renomą producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oslonki nie ma odwodnienia.

I pod oknem jest niedopianowane.

Ponadto brak listwy podokiennej.

Brak klocka pod slupkiem [klocka podporowego - musi byc - inaczej okno opadnie do dolu].

Ty chyba patrzysz na inne zdjęcie... Poza brakiem osłonki odwodnienia, której na tym etapie i tak nie powinno się montować reszta to czysta spekulacja. Przecież nie widać miejsca podparcia słupka więc może klocek tam jest a ten "glut pianki" może być właśnie na listwie podokiennej...

Jasnowidz z ciebie pchelek jaki czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...