Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

O krzynke piwa sie zakladam ze klocka ni ma ni ma tez listwy, kapka powinna byc bo okna JUZ zamontowano. A niedopianowanie to nawet z mojego biurka widac - nie trzeba tam byc.

Oficjalnie proszę by Grzegorz i Ola poinformowali o otrzymaniu (lub skonsumowaniu po wytrzeźwieniu) owej krzynki piwa!

 

Pchełek! Czekam na kratę "lodowych" leszków :) Nie wierzę, za chwilę pojawią się głosy krytyczne...

 

Wytłumaczcie mi o co wam chodzi ?

zamieszczacie zdjęcie okna z prowokującym podpisem i wszyscy zaczynają bić piane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Dziękuje ci Uwe_czw gdyż dzięki tobie ten dealer już nigdy nie będzie sprzedawał okien Jezierskiego - sprawa nabrała oficjalnego biegu.

Uwe_czw skontaktuj sie bezposrednio z PHU Jezierski - z tego co wiem serwis Jezierskiego ma sie zajac Twymi oknami - mimmo iz nie sa ich produkcj

(0-41) 364 00 00 to numer centrali - pros albo samego Piotra Jezierskiego albo Piotra Mrowczynskiego

 

to pan Piotr J. zajmuje sie reklamacjami ? i na dodatek beda poprawiac okna ktore nie sa ich produkcji ? no, no to juz do tego doszlo ze Jezierski poprawia czyjes okna.

a moze to taki nowy chwyt reklamowy ?

 

Jareko się nakręca coraz bardziej, odrobił lekcję z marketingu, przeczytał nową książkę o manipulacjach i socjotechnikach sprzedaży i wdraża je w życie,

dowodząc że tylko firma Jezierski jest najlepsza na rynku. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwagi - krytyczne. Wedle zyczenia.

Te dwudzielne okna nie maja mocowania na gorze w srodku szerokosci przy slupku. Powinno byc. Piany pod oknem jest ciut za grubo - chyba ze przyjdzie parapet - ale trza tam podmurowac.

Odprezen nie widze - nie ma ich po prostu. Czy ktos wie jak wygladaja odprezenia ???? Veka wie - ale producenci gorzej.

Klocki sa - odszczekuje uwage - z tym ze te klocki beda wyjete przy wstawianiu parapetow. A co w zamian ???

Mocowanie jest na kotwy z blachy. Tak ???

Wiec nie ma mocowania ramy dolnej - na pewno nie ma bo i byc nie moze [z tego wzgledu ze jest wpieta listwa progowa [a zeby wpiac kotew trzeba wyciac odcinek listwy progowej lub ja naciac na wstawienie zaczepow kotwy w zaczepy ramy] i grubosc piany jest znaczna [kotwa gdyby byla to bylaby mocno wygieta i tak bylaby za krotka. Do mocowan progowych sa specjalne kotwy].

I te warkocze piany przy oknach jednodzielnych na dole na pionach - schowki jakies to beda ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tiaaaaaaaaa

Doobejrzalem fotki.

Szczekam bardzo glosno.

Kotew NIE ma na dole.

Widac ze ich NIE MA na fotce pierwszej i drugiej - to sa fotki okien dwudzielnych od srodka pomieszczenia.

Nie ma kotew. Niestety nie ma. nawet nie ma mozliwosci ich wstawienia. Listwa progowa siedzi, pianka jest wtrysnieta. Kotew NI MA !!!!

Przykro mi.

A na fotce tej pierwszej kotew w boku okna wkrecona jest w spoine zaprawy. tak sie nie robi. W kazdym razie VEKA tego nie pozwala robic. No chyba ze zmienili ostatnio technologie montazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jareko się nakręca coraz bardziej, odrobił lekcję z marketingu, przeczytał nową książkę o manipulacjach i socjotechnikach sprzedaży i wdraża je w życie, dowodząc że tylko firma Jezierski jest najlepsza na rynku. :lol:
Jeli takie wnioski wyciągasz z mej tu obecności to wyrazy współczucia dla kondycji szarych komórek :lol:

Dobrą firmę poznaje sie także po sposobie podejścia do zaistniałej sytuacji zawinionej przez dotychczas współpracującego z nia dealera - ale dla ciebie istotne jest nabijanie się ze mnie - ale mam to gdzieś

 

to pan Piotr J. zajmuje sie reklamacjami ? i na dodatek beda poprawiać okna ktore nie sa ich produkcji ? no, no to juz do tego doszlo ze Jezierski poprawia czyjes okna.a moze to taki nowy chwyt reklamowy ?

Raczej nie chwyt marketingowy, sam bylem z lekka zaskoczony taka postawa ale... spójrz na to z innej strony. Prowadzisz firmę dość znana na rynku - nie ważne - Jezierski czy Abdul, masz swoja siec handlowa, przychodzi klient nastawiony na kupno twego produktu a tu Twój nieuczciwy partner handlowy namawia cie na wyrób konkurencji i nie ma znaczenia ze tańszy ważne ze nie spełniający oczekiwań klienta pod wieloma względami. Ty do tej pory firmowałeś ten punkt i co? Chowasz głowę w piasek i smród jaki powstał pozostawiasz bez reakcji? W świat poszła informacja ze za plecami jakiś cwaniak sprzedaje inne okna. Jaki jest odbiór? Ze w może kolejnym punkcie jakiś dowcipniś pod szyldem Twej firmy będzie sprzedawał okna które nocami trzepie w garażu. No pomyśl chwileczkę - jak TY byś sie zachował w takiej sytuacji?

Zresztą z tego co wiem jest szykowana totalna reorganizacja punktów i zasad dobierania partnerów do współpracy by podobnych zdarzeń już nigdy nie było, tak samo jak eliminowani będą z rynku także ci partnerzy sprzedający po zawyżonych bądź zaniżonych cenach - i w mej ocenie dobra to droga.

 

Podobnie mogę reklamować firme Jedraszek z która nie współpracuje a poprawiałem okna ze spie... montażem w Myslenicach i chwalić ja za podejście do klienta który realnie nie jest dla Firmy strona i podszedł do sprawy elastycznie

 

Podobnie od razu wieszacie psy na Pchelku a to co powyżej napisał widać na tych zdjęciach - niestety prawda jest taka ze przerażająca większość montaży jest pierdzielona przez "fachowców" z Bożej laski i nawet nie widząc dokładnie zdjęć całych okien można wytkać z 80% prawdopodobieństwem popełniane błędy

 

Dorzuciłbym - bo tego jakoś nie dopatrzyłem sie na zdjęciach - czy aby w połowie wysokości okna jest kotwa? Bo coś mi się wydaje ze zamiast trzech widzę tylko dwie. Podobnie można założyć ze te drewniane kliny (hmm...czy to aby kliny a nie klocki drewniane? - jeśli klocki proponowałbym sprawdzić poziom - ot tak, na wszelki wypadek) zostaną wyjęte i tylko ślad po nich zapianowany - Grzegorz i Ola - czy montażyści cokolwiek o losie ww klinów Wam mówili? Co należy z nimi zrobić?

Kotwy na gorze ramiaka oddalone za bardzo od naroży i brak kotwy na słupku środkowym

Kolejna ciekawostka jest dla mnie podparcie balkonu - ale może tak to zostało uzgodnione z inwestorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce sie pastwic - ale dorzuce.

VEKA zaleca nawet wymaga by montaz okien kolorowych byl jedynie na dyble.

Kotwy z blachy sa za slabe.

I jeszcze drobny szczegolik - w dokumentacji VEKA jest jak byk - kotew z blachy mocowac na DWA wkrety.

W polowie wysokosci kotew nie ma.

W balkonach sa trzy [powinny byc cztery].

Wirecki - dobry montaz potrafi ci opisac Jareko - zajmuje sie tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...VEKA zaleca nawet wymaga by montaz okien kolorowych był jedynie na dyble.Kotwy z blachy są za slabe...
Z praktyki podpowiem iz można ten wymóg ominąć bez uszczerbku dla trwałości i poprawności montażu - kotwy ale prawdziwe Vekowskie z blachy 1 a nie 0,7 mm co 30-40 cm. Pomijam juz kwestie prawidłowego z wymiarowania okna do otworu i umiejętności prawidłowego mocowania kotew by w trakcie tej czynności nie powykrzywiać czy wybeczkowac ościeżnicy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widze Grześiu i Olu że jednak wymiękliście co do oceny montażu przez pchełka!No i bardzo dobrze bo mądrego miło posłuchać ,choć rozumiem że Wam to bardzo nie w smak bo to Wasze okna.Ja również bym chętnie się dowiedział w końcu jak powiniem wyglądać prawidłowy montaż okien może by Jareko i pchelek dali na forum wykład na temat prawidłowego montarzu okien nie tylko Jezierskiego czy Veki ale chyba jest technologia montażu okien pcv jakaś obowiązująca wszystkie profile.Zależało by mi na opisie montażu okien z zastosowaniem taśm czyli tego trójwarstwowego ciepłego montażu.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tego od groma w sieci

prawie na każdej ze stron producentów danego profilu jest instrukcja montażu. Czy masz to u Jezierskiego czy Adamsa czy Oknoplastu czy innych producentów stolarki jak i na oryginalnych stronach producentów profili sa nawet pelne dokumantacje techniczne (np. Schuco.de)

Ogólne zasady są niezmienne i niezależne do profila, diabel tkwi w szczegółach i im (zaraz mnie zakrzyczą) słabszy profil tym więcej takich kruczków do prawidłowego ich zamontowania jest

google i tyle

poza tym u mnie na stronie masz poradnik ogólny co i jak przy oknach, parapetach etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesia i Ole przepraszam za moze zbyt ostre sformulowania.

Ale swietnie Was rozumiem. Macie swoje wymarzone "dziecko' - dom ktory budujecie. Chcieliscie sie nim pochwalic i slusznie - bo jest sie czym chwalic. A tu bomba ze okna coskolwiek zle zamontowane. Tak bywa - takich okien widzialem przez te 20 lat tysiace. Ten Wasz montaz to jeszcze nie jest tak zly. Przynajmniej szczeliny sa wypelnione piana. A reszta jest do poprawki - brakujace kotwy. Trzeba je zamocowac w progu. Kotwy boczne odkrecic sruby i przekrecic kotwy tak by otwory wywieric w litych ceglach [to chyba gazobeton] lub Ytong]. Dolozyc kotew tak jak pisze Jareko. Podlozyc klocki pod okna, podmurowac. I bedzie ok.

My z Jareko nad takimi oknami wolimy sie "pastwic" teraz a nie za pol roku jak sie powyginaja w esy floresy.

Amigo - na priva moge wyslac cos co "popelnilem" na temat wad wykonania i montazu okien, o oknach kolorowych i o zbytniej szczelosci okien - z opisem, rysunkami, fotkami. Ciekawa lektura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no ładnie.

Dawno nie było "pyskówki" to trzeba bylo to nadrobić :wink:

Fakt że pierwsza ocena Pchełka była troche na wyrost (np. z tym brakującym klockiem) ale ludzie z branzy wiedzą, że (przynajmniej w moim regionie) 9 na 10 montazy odbywa sie bez dolnej podpory, bo nikt nie czuje takiej potrzeby.

 

I też każdy z nas rezprezentuje stanowiska ze swojego punktu widzenia. Fachowcy z ITB są w stanie zdyskwalifikować 90% wykonanych montaży, bo zawsze się znajdzie coś nie tak. Klient (prawie) zawsze będzie się dzielił informacją o odrzuconej reklamacji bez podania pełnej argumentacji serwisu. Sprzedawca ciepło się wypowie o producencie który oferuje, bo na ogół każdy z nas jest do czegoś przekonany..

 

Tak więc czytając wymianę doświadczeń na forum wszystko trzeba poddać własnej analizie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić listę spraw do załatwienia i przedstawić wykonawcy? Nie podpisałem jeszcze żadnego protokołu odbioru...

Wyjaśniając teraz cały mój zamiar. Ktoś napisał, że wstawiłem zdjęcie dla prowokacji. Otóż nie! Wstawiłem, bo tak jak najwięksi sceptycy z tego forum, różniący się ode mnie tym, że mają wiedzę praktyczno-techniczną, ja też nie ufam do końca żadnej ekipie na budowie, bo całkowite naiwne zaufanie do niczego dobrego nie prowadzi. Zaraz bo montażu wrzuciłem resztę fot, by w razie ewidentnych błędów móc jeszcze coś zrobić. Z tego wniosek, muszę tylko zawalczyć o wymianę śrub na kotwy, no no przecież podmurówki itd, to była rzecz oczywista ustalona przed montażem, że będzie robiona później.

A i jeszcze uwaga odnośnie "zmięknięcia". Przecież pchelek sam wycofał 90% z wad, które stwierdził na początku... Została kwestia dyskusyjna - mocowanie. Osiem długich śrub wwierconych w 99,9% w lity gazobeton, w spoinę (0,1%), dobrze wykonane piankowanie i później prawidłowe załatwienie kwestii parapetów dają mi sporą pewność, że jest i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić listę spraw do załatwienia i przedstawić wykonawcy? Nie podpisałem jeszcze żadnego protokołu odbioru...

Jeżeli wykonawca będzie chciał podpisać protokół to koniecznie go podpisz ale z uwagami. Odmowa podpisania protokołu przez zamawiającego wbrew pozorom działa na jego niekorzyść! Zakwestionować należy poprawność montażu. Zarzut brzmi: "zbyt mała ilość i niewłaściwe rozmieszczenie kotew montażowych". Najlepiej zapoznać się z instrukcją montażu okien zredagowaną przez ich producenta (zakładam, że istnieje taka instrukcja w tym przypadku) i wtedy będzie czarno na białym jasne co jest nie tak. Co do "mocowania w spoinę" to akurat przy gazobetonie sama spoina jest mocniejsze niż bloczki więc jest to zwykłe "czepianie się" moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy na etapie wyboru producenta okien drewnianych, w tej chwili w grę wchodzą wymienieni w temaci wykonawcy. Proszę o opinię osoby, które posiadają ich okna lub mają informacje na temat jakości itd. od posiadaczy wyrobów powyższych firm.

Dziękuję za opinie i pozdrawiam,

 

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem za PINUS'em, ponieważ jako jedyny wykona mi okna takie jak są w projekcie, ale niestety jest najdroższy. Poza tym znam ich realizacje i po 8 latach okna są świetne. Pozostałe firmy chcą 20% mniej, do tego Pozbud daje potrójne szyby i robi niby z lepszego drewna. Z kolei Thermo oprócz tańszych okien również drzwi ma połowę tańsze. Dlatego pytam głównie o jakość, w końcu okna chciałabym kupić "raz na zawsze" dobre. :p

 

PINUS - bez zastrzeżeń. Reszty nie znam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...