Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Proszę o opinię.

 

W poszukiwaniu okien trafiłem na lokalną firmę WEKO.

Robią okna (producent) z profili Brugmanna, okucia Maco Multi-trend,

szyba Vitroszlif 1,1 (1,0) z ciepłą ramką, klamka Secustic. Czy, któryś z forumowiczów spotkał się z jakimiś opiniami o firmie i jej produkcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałbym wszystkich przestrzec przed oknami z firmy OKFENS, marna jakość wykonania (nieestetyczne zgrzewy ramy na narożnikach, krzywe ramy "powypychane" poprzeczkami), przyjmują do realizacji zamówienie którego nie są w stanie zrealizować, produkują okno niezgodne z zamówieniem przywożą do montażu i próbują wcisną że nie ma możliwości technologicznej zrobić zgodnie z zamówieniem (tylko dlaczego informują klienta dopiero przy montażu??)

Generalnie odradzam, okna już przy montażu wymagały reklamacji, serwis poniżej krytyki, nie będę opisywał wszystkich szczegółów bo dużo tego, jeśli kogoś by interesowało proszę o priva.

 

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałbym wszystkich przestrzec przed oknami z firmy OKFENS, marna jakość wykonania (nieestetyczne zgrzewy ramy na narożnikach, krzywe ramy "powypychane" poprzeczkami), przyjmują do realizacji zamówienie którego nie są w stanie zrealizować, produkują okno niezgodne z zamówieniem przywożą do montażu i próbują wcisną że nie ma możliwości technologicznej zrobić zgodnie z zamówieniem (tylko dlaczego informują klienta dopiero przy montażu??)

Generalnie odradzam, okna już przy montażu wymagały reklamacji, serwis poniżej krytyki, nie będę opisywał wszystkich szczegółów bo dużo tego, jeśli kogoś by interesowało proszę o priva.

 

Pozdrawiam

Adam

 

Kurczę, i znów muszę stanć w obronie Producenta, znów ktoś mnie nawyzywa od ... mającego w tym swój interes :wink: a ja tylko domagam się konkretów i obiektywnego przedstawienia sprawy.

 

Adam, piszesz publicznie oskarżenia, ale argumentacji już nie chcesz przedstawić. Dlaczego? Bądź konsekwentny.

 

To co piszesz jest niepodobne do Okfensu, ale zaznaczam, że zdanie swoje opieram na znajomości starego "Okfensu" i nie mam w tym interesu by zachować dla siebie swoje spostrzeżenia:

O braku technologicznej możliwości wykonania na pewno jeszcze przed uruchomieniem produkcji był informowany dealer. Może tego Tobie nie przekazał?

Druga sprawa - nieestetycznie obrobione naroża? To sprawa gustu, może pokaż je dla oceny innych, bo to co Tobie wydaje się nieładne ludzie z branży potwierdzą za standard do ktorego nie trzeba przywiązywać większej wagi.

A wczym potknął się serwis?

Oczekuję że rozwiniesz swoją wypowiedź. Publicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijam juz kwestie iz jest to pierwszy post - on zawsze budzi mieszane uczucia

Okfens od dawna byl uwazany za dobrego producenta i tu nie raz mile slowa pod jego adresem padaly - tym wieksze zdziwienie

DO tego co napisal fin

...O braku technologicznej możliwości wykonania na pewno jeszcze przed uruchomieniem produkcji był informowany dealer. Może tego Tobie nie przekazał?....
dodam tylko, że jest to nagminnie spotykane zjawisko. Nie kazdy dealer ma wiedzę, nie każdy dealer widząc namacalny swój zysk ma odwagę i uczciwość powiedzie - Kliencie, przykro mi ale ja takiego zamówienia nie przyjmę do realizacji (duza cześć wysyłających do mnie zapytania ofertowe właśnie taka odpowiedz zna - hi hi hi przykładem jest choćby HS gdzie taki klient od razu dostaje odpowiedz, że nie u mnie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu słyszało, niewielu zna, bo to młode jeszcze, a już ze zszarganą opinią przez chińskie tłoczenie. Mistrzostwo świata to to nie jest, wice też chyba nie, a fabryka na Twoje maile i tak nie odpowie. Może się chińskiego uczyli, a teraz szefy każą wracać do niełatwej polskiej ortografii i czasu brak, a może tak już mają, nie wiem. Mnie się znudziło pytać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nie Google, ale tam sobie poczytasz o systemie DECCO

 

http://systemy_okienne.oknotest.pl/

http://oknotest.pl/1/aprobaty_techniczne/aprobaty_techniczne_itb.php

 

bo system nazywa się DECCO, więc jak Pani powiedziała, że sprzedaje okna Deka to może jej o wagę chodziło? Że niby lekkie takie?

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy Forumowicze,

 

szukam uzytkownikow okien zrobionych przez warszawska firme Techmaprojekt (biuro na ul Polnej).

Zalezy mi na opinii o ekipie (czy solidni i profesjonalni) a takze o samych oknach - jak sie sprawuja?

 

Robia z Veki, Perfectline, cieplejsze Alphaline. Wg ich oferty (program Winkhausa), okna maja bardzo obiecujace paramety cieplne. z profili Perfectline maja U=1,2 (srednio). Z Alphaline z 3-szybowym pakietem U=0,82

To troche mnie zastanawia, bo np podobny program liczacy i robiacy oferte w Oknoplascie podaje U rzedu 1,6 a nawet gorsze (profile Platinium, )

 

Jak to mozliwe, skoro Oknoplast tez korzysta z Veki?

 

pozdrawiam

 

maql

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nie Google, ale tam sobie poczytasz o systemie DECCO

 

http://systemy_okienne.oknotest.pl/

http://oknotest.pl/1/aprobaty_techniczne/aprobaty_techniczne_itb.php

 

bo system nazywa się DECCO, więc jak Pani powiedziała, że sprzedaje okna Deka to może jej o wagę chodziło? Że niby lekkie takie?

 

Pozdrawiam :)

Decco z racji swojej niskiej ceny jest eksploatowane przez Producentów robiących najtańśze okna. A gdzie priorytetem jest słowo "cena" tam często i mnóstwo innych oszczędności i zła opinia ciągnąca się za oknem - czasami niesłusznie.

Tak było kiedyś z Panoramą, potem z Aluplastem, teraz z Avangardą i Decco.

Ale nie zawsze muszą z tego wyjść złe okna, bo zgodnie z wypracowanym przez nas tu kompromisem okno to nie tylko profil, ale i PRODUCENT oraz MONTAŻ i nawet dobry profil w złych rękach może zaowocować złym oknem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy Forumowicze,

 

szukam uzytkownikow okien zrobionych przez warszawska firme Techmaprojekt (biuro na ul Polnej).

Zalezy mi na opinii o ekipie (czy solidni i profesjonalni) a takze o samych oknach - jak sie sprawuja?

 

Robia z Veki, Perfectline, cieplejsze Alphaline. Wg ich oferty (program Winkhausa), okna maja bardzo obiecujace paramety cieplne. z profili Perfectline maja U=1,2 (srednio). Z Alphaline z 3-szybowym pakietem U=0,82

To troche mnie zastanawia, bo np podobny program liczacy i robiacy oferte w Oknoplascie podaje U rzedu 1,6 a nawet gorsze (profile Platinium, )

 

Jak to mozliwe, skoro Oknoplast tez korzysta z Veki?

 

pozdrawiam

 

maql

Sam Techmaprojekt jest raczej uważany za firmę wartą uwagi. Nie sprzedaję więc przedstawię swoje odczucia "rynkowe" - w moich stronach dealerzy tej firmy śmiało wymieniają markę tego Producenta w swoich reklamach (może im za to płacą? :wink: ) a to by znaczyło, że ma ona wśród nich uznanie. A ono nie bierze sie z niczego.

 

Za to ten współcznynnik.. faktycznie jest jakiś dziwnie podejżany. Może błąd w obliczeniach? Bo w tym wypadku masz rację - Veka "stąd czy stamtąd" nie powinna wykazywać większych różnic.

Jak liczę sobie wspólczynnik okna na profilach Shueco w kalkulatorku to wystarczy że do okna nie wrzucę skrzydeł i już mam lepszy wynik :wink: a nie od razu się tego dopatrzyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenart :) i to podstawa... duże niebieskie oczy... oddech jak miech :p .... wiedza... cóż... nie na niej się człowiek skupia :lol:

Mam pod koniec marca otworzyć salon firmowy i mam dylemat.... duże niebieskie oczy czy jakiś facet :(

 

Myślę, że duże niebieskie oczy będą bardziej przyciągały klientów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mozliwe, skoro Oknoplast tez korzysta z Veki?

 

Cieszę się, że o to pytasz, bo to świadczy o zmianie podejścia do zakupów wśród nabywców okien.

 

Moja odpowiedź brzmi: "To jest możliwe, bo to jest element marketingu firm".

 

Nie tylko te firmy wiedzą, że Ty nie wiesz i na tym koniku od lat jeżdżą bez umiaru, traktując ostatecznego nabywcę jak mało świadomą portmonetkę. Dobrze, że spytałeś o to "U" :)

Sam sprawdź, że na stronach internetowych jednej i drugiej firmy nie ma właściwie żadnej istotnej informacji o oknach jakie produkują, za to mnóstwo o profilach, szybach, okuciach itp. itd.

Firmy traktują nabywców jakby Ci chcieli kupować luzem i odrębnie właśnie poszczególne materiały do produkcji, a nie gotowe okna.

Na domiar złego, niektóre pokazują przy tym całkowity brak inwencji, bo taki Techmaprojekt po prostu rżnie opisy wprost ze strony VEKI, dla mnie to już coś mówi o firmie, po co się męczyć jak można skopiować. Lekko, łatwo i za darmo. Jakbym przełożył ich podejście "na skróty" do własnej promocji i marketingu na podejście do produkcji to...? No właśnie... . To się chyba nazywa dbałość o wizerunek czy jakoś tak :)

W Oknoplaście o tyle lepiej, że wymyślając własne nazwy handlowe dla kształtowników VEKI, musiał się znaleźć ktoś kto słowa VEKI przełoży na Oknoplast, bo nie wypadało już ściągać. Znalazł się :D

 

Na Twoim miejscu powiedziałbym obu firmom sprawdzam! Wystarczy jedno pytanie i cała wiedza o Uw będzie Twoja, a jak nie będzie, to sam będziesz wiedział co o tym myśleć.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marketing (a czasem raczej jego brak lub totalna amatorka) to problem chyba wszystich branzy.

Co do Oknoplastu - tu jest przerost w drugą stronę. Na www tej firmy jest dużo o niczym, ładna animacja 3D, która robi wrażenie na laikach. Okna Platinium są przemyślane marketingowo, ale dealerzy zupełnie nie mają pojęcia jak to sprzedawać. U niektórych nie ma nawet takiego okna do obejrzenia.

Inna sprawa to te nieszczęsne parametry U i inne ciekawe historie w ofertach. Spotkałem się w kilku przypadkach ze stwierdzeniem że "skoro program przepuścił (jakis tam) wymiar okna to DA SIE" (imho - da sie, ale bez gwarancji). W ten sposób potraktowano moj przypadek w dwoch oddziałach Oknoplastu. Podawane U czasem są chyba wpisywane ręcznie javascript:emoticon(':D')

Co do Techmaprojektu, mam wrażenie że ich program (lub fachowiec) koloryzuje oferty. W oknach na profilu Perfectline to było widac, ale mielem lepszy przypadek. Pierwszą wycene na Alphaline dostalem z parametrami typu U=0,32 (bu ha ha). W odpowiedzi na moje zdziwienie wyjasniono mi ze to nowy produkt i "program sie pomylil".

 

I tu tkwi problem o którym Piszesz:

Na Twoim miejscu powiedziałbym obu firmom sprawdzam! Wystarczy jedno pytanie i cała wiedza o Uw będzie Twoja, a jak nie będzie, to sam będziesz wiedział co o tym myśleć.

 

Na moje pytania powstają jakies (poparte niby programem lub danymi producenta) ciekawe odpowiedzi. Nie moge ich sprawdzic, bo nie mam w domu instytutu badań nad przenikalnością cieplną. Poza tym - niestety - trudno jest wydobyć od sprzedawców obiektywne info o parametrach profili.

Brak ich nawet! na stronach Veka, oprocz samego certyfikatu wskazującego jak "powinno się wykonywac owe profile".

Zresztą dla Alphaline brakuje takowych dokumentow.

 

Końcowe moje pytanie do powyższego brzmi: wierzyć "Techmie" i profilom Veka, czy nie zawracać sobie tym głowy i postawić na okna "tanie i ładne".

 

maql

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dygresja z "innej beczki", może komuś się przyda w decyzji.

 

Policzyłem sobie róznice strat w energii pomiędzy okanmi U=0,82, U=1,2 i U=1,6.

Założyłem, że "zwykłe" okna większości producentów z pakietem standardowym U=1,0 miałyby taką wartość (1,6).

Dla mojego domu - około 59 m2 otworów okiennych - różnica cen pomiędzy "zwykłym" pięciokomorowym a "ciepłym" (Alphaline, 3szybowy pakiet) róznica cen to około 10-12 tys zł (ca. 30 tys standardowe oferty na okna bez "wodotrysków"; około 42 tys za "ciepłe").

Przy porównaniu ilości traconej energii (założenie sezon 212 dni, róznica temp zewn -10 C / wewn 21 C) kupując ciepłe rocznie oszczędzam ca: 7000 kWh.

Przy cenie dla obszaru Wawa, cena gazu ziemnego dla odbiorcy W-3 (standardowe "domki jednorodzinne") = 0,21 zl za 1kWh ogrzania gazem daje:

 

1526 zl / sezon

 

czyli zwrot inwestycji w ciepłe okna po 6,5 roku.

 

Analogicznie dla okien z U=1,2 --> oszczędnośc w stosunku do zwykłych okien to 783 zł / sezon

co daje 12,8 lat zwrotu.

 

Oczywiscie stosowałem troche uproszczeń i zaokrągleń :)

 

maql

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...