Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Chciałbym się upewnić... Potrzebuję wymienić okna w mieszkaniu w bloku. Białe PCV. Na razie najlepszą ofertę względem kryterium jakość/cena, jaką znalazłem, to okna OKFENS ELEGANCE - 4 komorowe o zaokrąglonych kształtach (4 okna 1435x1465 + 1 okno 1735x1765 + 1 drzwi balkonowe 2195x865 to kwota 3700 zł + montaż autoryzowany ok. 1000).

 

 

Od niedawna mam u siebie w bloku, 2 okna z Okfensu, własnie Elegance . Przy zakupie kierowałam się ceną , bo rzeczywiście są najtańsze spośród znanych firm.

Mam poważne zastrzeżenia do ich firmowego montażu. Najpierw podczas demontażu starych okien rozwalili spory kawał ściany, a pózniej wstawili okna bez mocowania na górze i na dole. Według tych fachowców wystarczą po 3 kotwy po bokach . Na mój zdecydowany sprzeciw włożyli 1 kotew na górze , a dół zostawili bez mocowania, twierdząc,że się nie da (.....jak włożymy parapet?....). Pokazywałam im rysunki i opis z Muratora ale ...śmiali się tylko!!!!

W salonie firmowym w Czeladzi te okna były droższe niż w małym salonie w mieście, a więc proponuję dobrze się rozejrzeć.

Jeśli chodzi o estetykę......te okna mają bardzo ,ale to bardzo widoczne uszczelki. Na zewnętrznej szybie jest naklejona szara uszczelka. która szpeci okno.

Poza tym pewnie są Ok! Ale do domu wybieram inne.

J jeszcze dodam, że Okfens jest chyba jedyną firmą, która gwarancje na okna uzależnia od montażu. Ich montaż, dłuższa gwarancja!!!

Wedlug Pchełka, co wyjaśniłam na czacie, okno musi być umocowane z każdej strony. Szkoda, że tzw. firmowi fachowcy o tym nie wiedzą! :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Sorry ale nie wiem o co Ci chodzi. ja o żadnej wymianie gazu nie mówiłem - czytaj uważnie posty. Dyskutujemy o innych sprawach.

W oknach antywłamaniowych profil musi być zamknięty [kwadratowa rura]

Od strony zewnętrznej wkręcane są wkręty do stabilizowania usztywnień. Od strony wręby wkręcane są wkręty okuć antywłamaniowych. Te okucia mają mocowanie na 3-4 wkręty. Dwa wchodzą w stal.

 

Czytam uważnie. Cały czas dyskutujemy o tych samych sprawach - szczelność szyby zespolonej ?!?.

Pisząc:

Oczywiście po kilkudziesieciu latach nastąpi wymiana powietrza ("nieszczelność" samego szkła) zawartego pomiedzy szybami i szybę trzeba będzie wymienić.

miałem na myśli nie to, że szyba ulegnie rozszczelnieniu lub jest nieszczelna gdzieś na połączeniu lecz fakt, że samo szkło jest na tyle "dziurawe" (ma taką budowę atomową czy jakos tak), że przez nie czasteczki powietrza-gazu swobodnie przenikają (mówię cały czas o poziomie budowy atomowej szkła i gazu) i przez kilkadziesiat lat to co znajduje się wewnątrz szyby zespolonej ulegnie wymianie. (Byłem pewien że jest Ci to znane).

 

 

Rura, do wiadomości czmirek

element konstrukcyjny o pierścieniowym przekroju poprzecznym i znacznej długości, uzyskiwany przez: przewalcowanie i przeciąganie (ciągnienie) na gorąco lub zimno (rura bez szwu), zgrzewanie albo spawanie blach lub taśm (rura ze szwem).

 

Ze względu na rodzaj powierzchni rozróżnia się rury: platerowane, cynkowane, asfaltowane i izolowane. Poza rurami o pierścieniowym przekroju poprzecznym spotyka się również rury o przekroju poprzecznym kształtowym, np. kwadratowym, prostokątnym, eliptycznym, uzyskanym przez przeciąganie rury o przekroju kołowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no coz p. Jurku pytanie dotyczylo KWADRATURY RURY.

co sie tyczy okien to stosujemy stal profilowana tzw. katownik zamkniety w profilach np. roplasto lub katownik otwarty w oknach z profili aluplast ,

wniosek nasuwa mi sie jeden, bylem na wagarach kiedy mowili o kwadratowych rurach ( idac tym tokiem rozumowania to rura moze byc kwadratem, a kwadrat rura )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do pchelka i innych osób "obeznanych' z tematem okien drewnianych, dokładnie meranti. Jesli wybór z uwagi na cenę (niestety Gebauer i ADPol raczej poza zasięgiem - troszkę za drodzy) ogranicza sie do Ferno, Drutexu i Urzędowskiego, co byście wybrali??? M&S ogólnie rzecz ujmując mnie rozbawiła - vide krog i nawiewniki oraz krytyka pozostałych wykonawców okien.

Szczególnie interesują mnie informacje o oknach drewnianych meranti DRUTEXU, bo praktycznie nic o nich nie wiem. Stonkę mają bardzo fajną, ale wiadomości na niej niewiele. Stosują jakieś dziwne okucia MACO, o których pierwszy raz słyszę.

Będę wdzięczny za wszystkie rady. O problemach FERNO wiem ;-), ale przedstawiciel zarzeka sie, ze to przeszłość, jest naprawdę szczery, kompetentny i skory do upustów ;-). Ponadto termin mnie nie goni, a w umowie byłby zapis o karach za ich opóźnienie. Niewielkie opóźnienie nawet by pasiło ;-).

 

Dzieki za odpowiedzi (jesli będą). Szczególnie zalezy mi na odpowiedziach uzytkowników ww. okien. Ale wszystkie rady będa mile widziane. Swoja droga temat ten rozrósł się do tak monstrualnych rozmiarów, że nie wiem, czy nie lepiej byłoby go podzielić teamtycznie na okna drewniane, okna pvc, okucia, pozostały osprzet do okien. Cięzko sie przez niego przebic, i szkoda, ze wyszukiwarka nie wybiera przy "szukaj" podstron tematu tylko jego całość.

 

Zdaje się, że pchełkowi powinniśmy sami kupić okna do jego domu, za te wszystkie rady i spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do pchelka

Prosze popatrz na strone gabauera w warunkach umowy maja zapis ze okna robia zgodnie z aprobata ktora podalem.

Od jednej z firm dostalem oferte i byla tam szyba P4/18/4 U=1,1 ? Rozumiem że prawdziwe k=1,1 uzyskuje sie dopiero przy odstepie szyb 18mm ? Czy k to to samo co U ?

Ale zrobila sie zadyma nt szczelnosci szyb... tak sobie mysle ze jak by te szyby byly chociaz troche nieszczelne to by parowały... a nie parują....

A zapomniałem dodać ostatnio że od M&S dostałem ofertę dopiero jak sie o nią upomniałem...no comment

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulację docisku skrzydła do ramy z tego co mi wiadomo mają wszystkie okucia, bądź na zaczepie montowanym na ramie badź zaczepie obwiedniowym na skrzydle.

 

Oczywiście szyby są szczelne, proces wymiany gazu nastepuję w przeciągu kilkudziesieciu lat.

 

Chciałbym zobaczyć - katownik zamkniety w profilach np. roplasto lub katownik otwarty... co to takiego, jak kątownik może być otwary lub zamknięty :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulację docisku skrzydła do ramy z tego co mi wiadomo mają wszystkie okucia, bądź na zaczepie montowanym na ramie badź zaczepie obwiedniowym na skrzydle.

 

Oczywiście szyby są szczelne, proces wymiany gazu nastepuję w przeciągu kilkudziesieciu lat.

 

Chciałbym zobaczyć - katownik zamkniety w profilach np. roplasto lub katownik otwarty... co to takiego, jak kątownik może być otwary lub zamknięty :lol:

p Jurku to dziwne ze nie odroznia pan docisku na za pomoca zawiasu dolnego w skrzydle, a regulacji za pomoca zasuwnic.

co do katownikow tym razem to pan byl na wagarach

gaz argonowy ulatnia sie w ciagu ok. 5 lat ( dane od producentow szyb zespolonych podczas nasiadowek ) nie ponosza oni zadnej odpowiedzialnosci za barwne opowiesci w biurach handlowych tzw. salonach stolarki otworowej. co nie oznacz ze po 5 latach szyby sa nieszczelne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MACO stosuja tylko do aluminium zgodnie ze strona internetowa.

Firma MACO nie sprzedaje okuć do aluminium.W oknach aluminiowych firmy Drutex są stosowane okucia firmy ROTO.

Jeżeli chodzi o okna PCV i drewno , to są przymiarki( a może to już rzeczywistość) że bedą w nich okucia MACO. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powtarzam po raz kolejny, że zgodnie z ich strona internetową :

http://www.drutex.com.pl/cennik/?pl.softline68ii.xml

i informacjami od handlowca stosują w oknach drewnianych okucia MACO. O plastikach wogóle z nimi nie rozmawiałem.

W dalszym ciagu proszę o informacje o oknach derwnianych DRUTEXU (coż za fortunna nazwa firmy :D ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatanka!

 

Dwa tygodnie temu zbierałam oferty na okna z PCV. THERMOPLAST jest drogi. Przeszkadza też to, że przy okleinie dwustronnej mają biały profil w środku. wygląda to nie ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powtarzam po raz kolejny, że zgodnie z ich strona internetową :

http://www.drutex.com.pl/cennik/?pl.softline68ii.xml

i informacjami od handlowca stosują w oknach drewnianych okucia MACO. O plastikach wogóle z nimi nie rozmawiałem.

W dalszym ciagu proszę o informacje o oknach derwnianych DRUTEXU (coż za fortunna nazwa firmy :D ).

porozmawiaj z p. G. na pewno powie ci o histori firmy i jej nazwie.

co do okuc kazdy moze wejsc na strone i sprawdzic.

jesli pytasz o okna drewniane to i owszem niczego sobie jak zamowisz u mnie dostaniesz 20% rabatu od cen firmowych. zadne biuro nie da ci takiego rabatu, biuro moze ci dac co najwyzej 10%

napisz z jakiego rejonu kraju jestes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daleko, środkowa Polska - Żychlin okolice Kutna, czyli północna część woj. łódzkiego, byłe woj. płockie. Choć z drugiej strony Gebauer tez jest w Twoich okolicach, choc niestety zbyt drogi. Na razie jak napisałem w innym miejscu jestem w rozterce miedzy DRUTEXem (choc nic o nich nie wiem i nie widziałem nawet 1 cm ich okna) i FERNO (te mi sie podobaja, choc .. wiadomo ;-) ). Na 3 miejscu Urzedowski. Na priva wyślę Ci specyfikacje moich okien.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...