Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Ostatnio napisalem. Wady ukryte okien z drewna". "Wady ukryte okien z PVC"

"Ddlaczego warto badać okna" [artykul o tym co wychodzi w badniach na wodoszczelnosc i przepuszczalnosc powietrza - wychodzi w badaniach] a w zyciu, czyli w oknach juz wbudowanych, po pewnym czasie.

mam projekt artykulu o nadmiernie wielkich oknach. tak wiec przyda sie.

 

 

Pchełek, a gdzie te artykuly mozna przeczytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TEST - wypowiedzialbym sie o tej metodzie - ale nie moge -ewentualnie jedynie prywatnie i w cztery oczy.

.............................................................

W dokumentacjach niemieckich i innych jest od lat bez mala tysiaca wprowadzona bardzo prosta metoda obliczen dopuszczalnych obciazen - uwzglednia sie jedynie momenty bezwladnosci stalowyc przekrojow i NIC wiecej. metoda jest prosta i genialna i z duzym zapasem bezpieczenstwa.

Udzial tworzywa dale 5% wiecej sztywnosci -czyli tyle co nic.

Grubsze scianki profili to lepsze utrzymywanie okuc, lepsza nosnosc narozy, nie wygina to sie tak jak guma. W oknach kolorowych cienkie scianki to tragedia - jak sie doda jeszcze inne walory odchudzanych okien to mamy makaron nitki a nie okna.

 

 

Zaczynam czegoś nie kumać.....albo wprost przeciwnie:):):):)

To jest metoda opracowana przez Twoją 'firmę'...ale Ty się z nią nie zgadzasz i uważasz że jest do d....?Choć oficjalnie nie możesz tego przyznać?Tak przynajmniej wynika z Twoich Testa postów!

A może jest też tak że wiele innych rzeczy opracowanych przez tą 'firmę' jest delikatnie mówiąc nie do końca doskonałych:):):):),żeby nie powiedzieć dosadniej!

A może nie zgadzasz się tylko z pewnymi rzeczami?

A może nie wszyscy ludzie pracujący w tej 'firmie' są tak nie do końca doskonali i bezstronni:):):):),Może czasem zdarza im się naginać rzeczywistość do chwilowych potrzeb?

I jeszcze,profil przejściowy/tarasowy/ma w ofercie 99,99% procent producentów,oczywiście czym innym jest pytanie ilu go stosuje?

No i tak na koniec to jest forum,dla poszukujących odpowiedzi dotyczących stolarki.Czasem młode wilki/wilczki,jak je trochę z przymrużeniem oka nazywasz/też potrafią podzielić się swą wiedzą,zwłaszcza gdy stare wadery stają się trochę monotematyczne i zbyt nastawione na jeden kierunek:):):):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TEST - wypowiedzialbym sie o tej metodzie - ale nie moge -ewentualnie jedynie prywatnie i w cztery oczy.

.............................................................

W dokumentacjach niemieckich i innych jest od lat bez mala tysiaca wprowadzona bardzo prosta metoda obliczen dopuszczalnych obciazen - uwzglednia sie jedynie momenty bezwladnosci stalowyc przekrojow i NIC wiecej. metoda jest prosta i genialna i z duzym zapasem bezpieczenstwa.

Udzial tworzywa dale 5% wiecej sztywnosci -czyli tyle co nic.

Grubsze scianki profili to lepsze utrzymywanie okuc, lepsza nosnosc narozy, nie wygina to sie tak jak guma. W oknach kolorowych cienkie scianki to tragedia - jak sie doda jeszcze inne walory odchudzanych okien to mamy makaron nitki a nie okna.

 

O widzisz!!! I tak mi mów.

 

Dla mnie metoda "skorygowana" to uleganie lobbyingowi, ale jak w 4 oczka to nie ma sprawy. Choć nie lepiej wtedy po piwku zrobić niż się statyką zlobowaną zajmować?

Z niemcami racja :D

Z tworzywem racja :D

Ze ściankami racja :D

 

Wniosek, pchełek ma rację :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwijając jeszcze swa myśl. Widzisz, ilu jest tu Forumowiczów? ok 87000. od samego początku istnienia forum czyli od minimum 5 lat (tyle ja tu jestem) Wypada 17400 potencjalnych kupujących okna rocznie. Przyjmijmy ze drugie tyle zagląda i tylko czyta. Mamy rocznie raptem 34800 domów. A ile rocznie sprzedaje się okien? 50 razy więcej? 100 razy? a może i 1000 razy uwzględniając eksport na wschód i zachód.Tu potencjalny klient jest wyedukowany i nie powinien dać się nabić w butelkę - a reszta? Reszta nie mając zielonego pojęcia o temacie czym ma się kierować jak nie tylko cena? Sadzisz że wiedza co to jest klasa A B czy C? Wiedza jak wyglądać powinny okucia WK-1 czy WK-2 czy WK-3? Wątpię - dla nich okno to rama i szyba i nie widza niunasow i tylko czasem postawia oczy w slup - jak można za "podobne" okna zapłacić dwa razy więcej.

Po zapytaniach jakie dostaje na maila widzę tez ze stali bywalcy forum łapią się na kruczki w ofertach - "pomyłki" w ilosci okien, "pomyłki" w wymiarach, "pomyłki" w doborze szyb etc etc a później niby dwie takie same oferty różnią sie o 40-60% a tak naprawdę porównuje sie zupełnie inne okna

Ostatni kwiatek z maila, wyskosc okien do wyceny 3100 z nadświetlem, wycena okna bez nadświetla i wysokości 1800, w jednej pozycji zamiast 6 - wycenione 3 sztuki zamiast szyby z ciepła ramka - szyba na ramce aluminiowej - to samo? Nie !!! ale oferta na tym samym profilu o prawie 10 tys niższa przy dość dużej ilości okien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest metoda opracowana przez Twoją 'firmę'...ale Ty się z nią nie zgadzasz i uważasz że jest do d....?Choć oficjalnie nie możesz tego przyznać?Tak przynajmniej wynika z Twoich Testa postów!

A może jest też tak że wiele innych rzeczy opracowanych przez tą 'firmę' jest delikatnie mówiąc nie do końca doskonałych:):):):),żeby nie powiedzieć dosadniej!

A może nie zgadzasz się tylko z pewnymi rzeczami?

A może nie wszyscy ludzie pracujący w tej 'firmie' są tak nie do końca doskonali i bezstronni:):):):),Może czasem zdarza im się naginać rzeczywistość do chwilowych potrzeb?

 

Niiko, gdyby pracownicy zawsze i bezwarunkowo musieli zgadzać się z przyjętymi przez kierownictwa firm kierunkami rozwoju, filozofią działania, kulturą organizacji itp itd to nie byłoby mowy o jakimkolwiek postępie. Wrócilibyśmy raczej do niewolnictwa połączonego z absolutyzmem niekoniecznie oświeconym.

No a gdyby jeszcze ponosili osobistą odpowiedzialność za skutki działań podejmowanych w wyniku przyjętych przez kierownictwa firm strategii, to ja chcę na dyrektora!!!

Czarno-białe to są klawiatury fortepianów, w życiu więcej jest pośredniości, więc ostrożniej z takimi wycieczkami.

 

Nie mniej podzielam po części Twoją opinię, że ITB dla postępu w branży okiennej robi niewiele, pewnie dlatego, że państwowe jest, a jak już coś zrobi to z takim opóźnieniem, że branża wtedy jest o kilometr do przodu bo dobre i innowacyjne firmy wolą się dogadywać z instytutem w Rosenheim założonym przez firmy okienne i dla nich pracującym, a przede wszystkim aktywnym jak nie wiem co. Wniosek? Uczyć się niemieckiego :D na wszelki okienny przypadek. No to idę na lekcję.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko - wedlug Ciebie nadproże roletowe z cegly ceramicznej ma multum wad - podaj przynajmniej jedną

 

np. potężny mostek termiczny

 

 

pozdrawiam

 

Hugo26 - pewnie na oczy nie widzialeś nadproża roletowego z cegly ceramicznej typu ,, ZFE '' - może masz na myśli nadproże roletowe Leiera i tu się zgodzę z mostkiem termicznym dlatego że Leier produkuje nadproża i nie stosuje wewnątrz nadproża wkładki termicznej.

W nadprożach typu ZFE stosowana jest wkładka termiczna zgodna z normą DIN 4108-2

Oczywiście ważne jest prawidłowe zamontowanie pokrywy rewizyjnej w tym przypadku jest podobnie jak z oknami ( źle zamontujesz = mostek termiczny )

Dla tych którzy się obawiają że przez pokrywę rewizyjną będzie dmuchać jest inne rozwiązanie - ceramiczne nadproże roletowe z pokrywą rewizyjną zewnętrzną

Znam tylko jedną wadę ceramicznych nadproży roletowych a jest nią ciężar który w zależności od grubości muru wynosi od 70 do 90 kg / 1 mb. ale jeśli spelnia ono funkcję elementu konstrukcyjnego swoją wagę musi mieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareoko, nie doceniasz tych "tylko" czytających. Z moich obserwacji jest ich 3-5 a moze i 10 razy więcej niż piszących. Dlatego warto się starać być obiektywnym, bo ocenia to ogromne grono budujących..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test - tak trzymaj. jednosc mysli, jednosc pogladow i jednosc wszystkiego obowiazywala w KRAJU pOWSZECHNEJ SZCZESLIWOSCI I DOBROBYTU, kraju RAD.

Uszczypliwosci niiko nie bede komentowac. To jest forum do wymiany doswiadcen w zakresie budownictwa.

Jak niiko masz problemy psychologicne to sa do tego odrebne fora. Jednak byloby dobrze gdyby sie na temat wypowiadal - inczej zawiadomie admina ze mamy na forum zadymiacza i trolla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....warto się starać być obiektywnym, bo ocenia to ogromne grono budujących..
i powiedz mi Fin tak szczerze - jestem nieobiektywny?

Hmmm.....no tak... jestem, uważam Schuco za lidera wśród profili okiennych z PVC - a to drażni.

Podobnie uważam Jezierskiego za dobrego producenta - to drażni jeszcze bardziej

Ale jak mile wspomnę o Adamsie, Oknoplascie, MSie czy innych to już jakoś nie drażni :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się że odczytasz mój post jako krytykę, ale nie tak to miało brzemieć. Faktem jest że jeśli ktoś się dużo udziela (jak Ty) i ma swoje wewnętrzne przekonania to niektórzy odbierają ich ujawnienie jako reklamę.. nie da się tego rozdzielić, bo czym jest obiektywność? Pisać zamiast nazwy firmy czy profila trzy kropki?

 

A ja myślę że czytający to sami potrafią ocenić. Obserwuję to forum jakiś czas i widzę że próby nieuzasadnionego, typowego marketingu są tu szybko piętnowane przez "normalnych" uzytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchelek...problemów psychologicznych nie mam .....odpukać:):):)Ale być może pozostając w kręgu JEDYNIE SŁUSZNYCH I PRAWIDŁOWYCH poglądów/Czytaj jedynie słusznej wiedzy i systemów/-KTO WIE?

Na takie problemy wskazuje raczej Twoja reakcja na niektóre posty....ale od tego rzeczywiście są inne fora!

Oczywiście masz prawo zawiadomić admina:):):):):):):):):).......będzie On niewątpliwie w stanie ocenić czy moje wypowiedzi łamią w jakiś sposób regulamin forum.....czy może urażają czyjeś wygórowane ambicje/mimowolnie/

Świat rzeczywiście nie jest jak klawisze fortepianu:)Bywają ludzie o innym punkcie widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko - wedlug Ciebie nadproże roletowe z cegly ceramicznej ma multum wad - podaj przynajmniej jedną

 

np. potężny mostek termiczny

 

 

pozdrawiam

 

Hugo26 - pewnie na oczy nie widzialeś nadproża roletowego z cegly ceramicznej typu ,, ZFE '' - może masz na myśli nadproże roletowe Leiera i tu się zgodzę z mostkiem termicznym dlatego że Leier produkuje nadproża i nie stosuje wewnątrz nadproża wkładki termicznej.

W nadprożach typu ZFE stosowana jest wkładka termiczna zgodna z normą DIN 4108-2

Oczywiście ważne jest prawidłowe zamontowanie pokrywy rewizyjnej w tym przypadku jest podobnie jak z oknami ( źle zamontujesz = mostek termiczny )

Dla tych którzy się obawiają że przez pokrywę rewizyjną będzie dmuchać jest inne rozwiązanie - ceramiczne nadproże roletowe z pokrywą rewizyjną zewnętrzną

Znam tylko jedną wadę ceramicznych nadproży roletowych a jest nią ciężar który w zależności od grubości muru wynosi od 70 do 90 kg / 1 mb. ale jeśli spelnia ono funkcję elementu konstrukcyjnego swoją wagę musi mieć

dziękuję za takie rozwiązanie

w moim przypadku dużo lepszym rozwiązaniem jest system integro

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i powiedz mi po jaka cholere jest ten styropian?

http://www.zfe-ziegel.com/product_info.php?products=1

E - strona elewacji

F - wnętrze domu

ile tego styropianu jest? Powiedz ludziom wprost ze temperatura wewnątrz jest taka sama jak na zewnątrz (przestrzeń wyznaczona punktami E, B a F)- zwłaszcza przy opuszczonej rolecie, ile jest styropianu w klapie rewizyjnej? i tak dalej. Porównaj z krytykowanym integro gdzie miedzy skrzynka a nadprożem dajesz minimum 20 mm styroduru, porównaj z BeClewerem, prześledź temperaturę wewnątrz skrzynki, pomyśl i odpowiedz. Chętnie posłucham rzeczowych argumentów. Zwróć jeszcze uwagę na jedno - nad Twym nadprożem stawiasz ścianę - ostatnio najczęściej stosowana jest ciągle sciana dwuwarstwowa - i jak sie zachowuje mur nad lewa polowa ukazanego nam nadproża (na lewo od punktu B) gdzie nie ma styropianu a temperatura jest identyczna z zewnętrzna

podejmij rękawice merytorycznie a marketingowo - "nadproża ZFE nie mają wad" - ma same Wady jak każde rozwiązanie oparte na konstrukcji RKS

Jedyna zaleta - uwypuklana w każdej reklamie - nie widać skrzynki w elewacji - ale wybacz - to nie argument - to żerowanie na ogólnych gustach potencjalnych klientów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko-biję się w piersi , dałeś odnośnik na stronkę do linku który jest dawno nieaktualny.Aktualnie wkladka termiczna wygląda tak -http://www.zfe-ziegel.com/images/konst2.pdf

Dziwię się że tak doświadczony doradca pomieszał wiele pojęć i nie ma sesu dyskutować z Tobą na słowa.

W niedługim czasie przedstawię merytoryczne argumenty jak przebiega rozkład temperatur w nadprożu roletowym i jego bezpośrednim sąsiedztwie wtedy dowiesz się po jaką.... jest ten styropian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

styropian tam potzrebny jak umarlemu kadzidlo - zadnej funkcji nie czyni poza marketingiem

Chyba całkiem niedługo przejdę do obozu uważającego, że Jarko i Pchelek faktycznie promują jedynie słuszne rozwiązania i jedynie słusznych producentów. Jeżeli nie rozumiesz jaką funkcję pełni w tym rozwiązaniu styropian to - sorry - ale przeraża mnie fakt, że wydajesz opinie jako rzeczoznawca w dziedzinie budownictwa (a stolarki otworowej szczególnie) :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

styropian tam potzrebny jak umarlemu kadzidlo - zadnej funkcji nie czyni poza marketingiem

 

Kolejny raz czytam powyższy post i przecieram oczy ze zdumienia.

Nie mogę uwierzyć że coś takiego mógł napisać człowiek który zawodowa zajmuje się wydawaniem ekspertyz w dziedzinie budownictwa.

Ale czego się spodziewać? Każdy może mieć swoje zdanie pod jednym wszakże warunkiem, że jest ono zgodne ze zdaniem ,, najlepszych doradców '' na tym forum -Jareko i Pchełka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...