Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

styropian tam potzrebny jak umarlemu kadzidlo - zadnej funkcji nie czyni poza marketingiem

Chyba całkiem niedługo przejdę do obozu uważającego, że Jarko i Pchelek faktycznie promują jedynie słuszne rozwiązania i jedynie słusznych producentów. Jeżeli nie rozumiesz jaką funkcję pełni w tym rozwiązaniu styropian to - sorry - ale przeraża mnie fakt, że wydajesz opinie jako rzeczoznawca w dziedzinie budownictwa (a stolarki otworowej szczególnie) :evil:

 

to do tej pory nie wiedziales o tym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie :) zamiast unosić sie poczekajmy na merytoryczna odpowiedz Slawasa - bo jak na razie ANI RAZU nie pojawił sie w jego wypowiedziach KONKRET (no poza atakami pod adresem innych którzy zgłaszają zastrzeżenia do jego nadproży) I przy okazji dlaczego Twoje nadproża sa lepsze od Leiera

I tak jak wspomniałem, milo byloby gdyby przy okazji wypowiedział swe negatywne spostrzeżenia co do BeClewera i Integry (o ile roznia sie w jakims stopniu od moich uwaga na ich temat).

Porozmawiajmy o konkretach z korzyścią dla Forumowiczów a nie wycieczkach pod moim czy Pchelka adresem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie wkładka termiczna wygląda tak -http://www.zfe-ziegel.com/images/konst2.pdf...

Jeśli tak to wygląda to zmienia postać rzeczy i nie miej do mnie żalu ze podałem taki a nie inny link - jest na stronie czyli takie nadproże jest dostępne

choć w dalszym ciągu - zresztą rozmawialiśmy juz kiedyś na ten temat i nie przekonałeś mnie do końca - kwestia usztywnienia szerokich okien = pokazana wtedy przez ciebie "kotwa" czy tez "łącznik" do mnie nie przemawia - zwłaszcza widząc jak go trzeba by tu zamontować usuwając styropian by zrobić na niego miejsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czmirek i bwojtek - zamiast wieszać znów psy na Pchelku porównajcie oba linki, w podanym przeze mnie ten styropian mozna sobie w buty włożyć - w drugim )podanym przez Slawasa) widać zupełnie inna konstrukcje w której styro zaczyna mieć sens. Bądźcie czasem naprawdę obiektywni.

Bwojtku - zarzuciłeś sprowadzenie poziomu dyskusji do Oknonetu - wybacz - ale niektore twe wypowiedzi sa właśnie w tamtym tonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czmirek i bwojtek - zamiast wieszać znów psy na Pchelku porównajcie oba linki, w podanym przeze mnie ten styropian mozna sobie w buty włożyć - w drugim )podanym przez Slawasa) widać zupełnie inna konstrukcje w której styro zaczyna mieć sens. Bądźcie czasem naprawdę obiektywni.

Bwojtku - zarzuciłeś sprowadzenie poziomu dyskusji do Oknonetu - wybacz - ale niektore twe wypowiedzi sa właśnie w tamtym tonie

Komentarz pchelka jest dokładnie pod postem z prawidłowym linkiem więc nie odwracaj kota ogonem. Poza tym także w tym pierwszym przekroju styropian pełni istotną funkcję izolacyjną. Jak widać można było izolację poprawić (przekrój nr 2). Co ciekawe rysunek z pierwszego linku nie jest zgodny ze zdjęciem na górze strony - na zdjęciu styropian sięga bardziej do przodu.

Tak na prawdę nie ma wg mnie idealnego systemu rolet. Każdy ma swoje wady i każdy pogarsza izolację ściany nad oknem. Dotyczy to również systemu integro. Ma on tą zasadniczą przewagę nad RKS, BeClever i tym systemem ceramicznym (czyli wariantem RKS...), iż rama okna jest mocowana zupełnie normalnie do nadproża co jest niezmiernie istotne przy dużej szerokości okna.

 

To tyle merytorycznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Tak na prawdę nie ma wg mnie idealnego systemu rolet. Każdy ma swoje wady i każdy pogarsza izolację ściany nad oknem. Dotyczy to również systemu integro. Ma on tą zasadniczą przewagę nad RKS, BeClever i tym systemem ceramicznym (czyli wariantem RKS...), iż rama okna jest mocowana zupełnie normalnie do nadproża co jest niezmiernie istotne przy dużej szerokości okna
Witaj bwojtku :) Faktycznie - oddaje honor, komentarz jest nie pod tym linkiem co mi się wydawało - sorki

A co meritum - zgadzam się całkowicie :) :) :) i właśnie o tym mowie od samego początku - w mej ocenie jeśli już mamy wybrać rozwiązanie najlepsze wśród najgorszego jakim jest wogole roleta i jej współgranie z całością ściany i okna, to Integro ma najmniej wad, na dodatek uwzględniając je już na etapie murowania podstawowa wadę - odseparowanie termiczne skrzynki od nadproża można usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......... szczekaja - a karawana jedzie dalej [moze byc tez karawan].

Jareko - "fachowcow" u nas ci dostatek.

"Kazdy spiewac moze - raz lepiej raz gorzej"

Najlepiej im bluzgi wychodza - ale to ich problem i ich CV.

Nazywanie forumowiczów czworonożnymi zwierzętami jest po prostu niegrzeczne żeby nie nazwać tego dosadniej. No ale rozumiem, że zadziałał tu wzrost ciśnienia na skutek braku argumentów do dyskusji i nieumiejętność przyznania się do własnych błędów :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

2)

Minimalna powierzchnia okien – to właściwie jedyne wymaganie, które dotyczy oświetlenia pomieszczeń i jest określone przez odpowiednie przepisy. Wynika z nich, że w pomieszczeniach przeznaczonych do przebywania ludzi, sumaryczna powierzchnia okien liczona w świetle ościeżnicy (czyli wtedy, gdy skrzydła są otwarte na oścież) powinna wynosić przynajmniej 1/8 powierzchni podłogi, a w pomieszczeniach, w których ludzie przebywają nie dłużej niż 2 godziny dziennie, stosunek tych powierzchni powinien wynosić 1/12. Maksymalna powierzchnia okien nie jest określona i dlatego mogą one zajmować nawet całą ścianę. Jednak w praktyce zaleca się, żeby powierzchnia okien była nie większa niż 1/6 powierzchni podłogi. Przy większej zbyt duże byłyby straty energii cieplnej. Jednocześnie trzeba pamiętać, że powierzchnia szyb jest sporo mniejsza od umownej powierzchni okien mierzonej w świetle ościeżnicy. A to oznacza, że po uwzględnieniu kształtu, wymiarów i budowy okien (ze słupkiem, ślemieniem, szprosami lub bez) ilość docierającego światła może być bardzo niewielka, zwłaszcza w dni pochmurne. W oknach średniej wielkości, stosowanych najczęściej, szyby stanowią zaledwie 50-60% powierzchni otworu w murze i około 80% powierzchni mierzonej w świetle ościeżnicy.

źródło http://www.okna.plartykuly,156,Kryteria_doboru_okien.html

 

 

3)

Okna standardowe robi kilka firm ale różnica jest niewielka (20-40 zł za okno)

wymiary okien typowych:

http://www.okna.pl/artykuly,58,Co_to_sa_okna_typowe?.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

2)

Minimalna powierzchnia okien – to właściwie jedyne wymaganie, które dotyczy oświetlenia pomieszczeń i jest określone przez odpowiednie przepisy. Wynika z nich, że w pomieszczeniach przeznaczonych do przebywania ludzi, sumaryczna powierzchnia okien liczona w świetle ościeżnicy (czyli wtedy, gdy skrzydła są otwarte na oścież) powinna wynosić przynajmniej 1/8 powierzchni podłogi, a w pomieszczeniach, w których ludzie przebywają nie dłużej niż 2 godziny dziennie, stosunek tych powierzchni powinien wynosić 1/12. Maksymalna powierzchnia okien nie jest określona i dlatego mogą one zajmować nawet całą ścianę. Jednak w praktyce zaleca się, żeby powierzchnia okien była nie większa niż 1/6 powierzchni podłogi. Przy większej zbyt duże byłyby straty energii cieplnej. Jednocześnie trzeba pamiętać, że powierzchnia szyb jest sporo mniejsza od umownej powierzchni okien mierzonej w świetle ościeżnicy. A to oznacza, że po uwzględnieniu kształtu, wymiarów i budowy okien (ze słupkiem, ślemieniem, szprosami lub bez) ilość docierającego światła może być bardzo niewielka, zwłaszcza w dni pochmurne. W oknach średniej wielkości, stosowanych najczęściej, szyby stanowią zaledwie 50-60% powierzchni otworu w murze i około 80% powierzchni mierzonej w świetle ościeżnicy.

źródło http://www.okna.plartykuly,156,Kryteria_doboru_okien.html

 

 

3)

Okna standardowe robi kilka firm ale różnica jest niewielka (20-40 zł za okno)

wymiary okien typowych:

http://www.okna.pl/artykuly,58,Co_to_sa_okna_typowe?.html

 

 

 

Slicznie dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak mamy oznaki kryzysu.. A może tylko sezon się spóźnia już o dwa tygodnie..?Bo nawet widzę po sobie że mam więcej czasu by tu poczytać.

A i na forum w obliczu nudy zaostrzają się spory..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy z mężem na etapie wyboru okien połaciowych i zdecydowaliśmy się na veluxa. Pani od wyceny zdecydowanie i stanowczo poleciła nam linię Komfort GGL z szybą bezpieczną, dwukrotnie malowane i najważniejsze z podwójną uszczelką. Wątpliwości nasze budzi górne otwieranie. Przyznaję, z mężem braliśmy pod uwagę jedynie linię Standard GZL.

Czy przy pojedynczej uszczelce faktycznie jest różnica aż tak odczuwalna?

Możecie coś doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leci zlotowka na ryj. Moj koles co mieszka w Kanadzie i co remontuje domy to jak pojechal do castoramy, OBI i popatrzyl na ceny to doznal szoku. na razie jest w etapie zamawiania kontenera okien, drzwi, wanien z hydro, dachowek nawet - policzyl ze taniej mu to wyjdzie..

To moze byc szansa - tania zlotowka. Zaraz Angole zaleja nam Krakow.

A kropki ................... - to tylko kropki - kazdy wstawia co chce - ja tam nie widze zadnego czworonoga. ja kocham pieski i kotki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy z mężem na etapie wyboru okien połaciowych i zdecydowaliśmy się na veluxa. Pani od wyceny zdecydowanie i stanowczo poleciła nam linię Komfort GGL z szybą bezpieczną, dwukrotnie malowane i najważniejsze z podwójną uszczelką. Wątpliwości nasze budzi górne otwieranie. Przyznaję, z mężem braliśmy pod uwagę jedynie linię Standard GZL.

Czy przy pojedynczej uszczelce faktycznie jest różnica aż tak odczuwalna?

Możecie coś doradzić?

Coś mi się zdaje że tu na odpowiedź chwilę poczekasz - lepiej poszukaj teamtu "okna dachowe" lub wprost "Velux"

Okno dachowe ma więcej wspólnego z "dekarzami" niż "okniarzami" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...