Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Chyba jednak mamy oznaki kryzysu.. A może tylko sezon się spóźnia już o dwa tygodnie..?Bo nawet widzę po sobie że mam więcej czasu by tu poczytać.

A i na forum w obliczu nudy zaostrzają się spory..

 

W kraju to chyba raczej ziiiiiiiima,nie początki kryzysu,przynajmniej mam taką nadzieję!

Zastanawiający jest wzrost/cirka 50%-grudzień,styczeń,połowa lutego/w Niemczech i Skandynawii/Szwecja,Dania,Norwegia-w Finladii nie wiem,tam nie sprzedaję:):):):)/Ceny cały czas te same w euro,więc to nie przez kurs złotówki!

Może wiec cały ten kryzys.........

Niestety kurs pln/euro spowoduje wzrost cen kompnentów,tak więc i okien i nawet sprzedając dww lub eksport w pln nie będziemy znów tak konkurencyjni!

A spory.....cóż to by było za forum jak by tylko...rąsia,buzia,gożdzik,rąsia,buzia,gożdzik:):):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....tylko...rąsia,buzia,gożdzik,rąsia,buzia,gożdzik:):):):)
oby te czasy nie wrocily :lol:

Co do "kryzysu" w branży mam identyczne zdanie

Co najwyżej zwiększy się % udział eksportu w produkcji- już się zmienia - potrzeby na rynek krajowy jakoś nie spadają

Natomiast mimo życzeń potencjalnych nabywców ceny rosną

Poki co zmniejszane są rabaty a nowe cenniki juz sa prawie gotowe - ale oczywiście sa tacy co ciągle wierzą ze przy dużym zaangażowaniu Importu w produkcje gotowym ceny z racji "kryzysu" powinny spadać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie Tuzy Okienne - jakie firmy oprócz Urzędowskiego robią 8-cm profile w drewnie, coby się dało wpakować potrójny pakiet z szybą bezpieczną i szprosami wewnętrznymi na dodatek? :)

Dorcia, TUZY OKIENNE uznają tylko plastik :wink: dlatego może ja się odezwę?: Urzędowski ma 88mm od 2004r. Od tego czasu wiele firm wprowadza podobny standard u siebie. Sokółka ma GoldPlus z wkładką z pianki, Włoszczowa ma swój Capitol (jeszcze grubszy), Pozbud też coś podobnego tworzył.. Na dzień dzisiejszy każda ambitna firma wprowadza podobne okno do oferty by nie być w tyle za trendem. Te bardziej "ambitne"robią wszystko by mieć "więcej" niż Urzędowski

Chociaż trzeba uważać by nie starcić wizualnie, bo na ogół te ramy są nie tylko grubsze, ale i szersze, tzn mają mniej szyby i wyglądają tak jakoś przytłaczająco..

A ja jestem zdania, które przypomniał mi niedawno Klient: po co podróbka kiedy może mieć nie drożej oryginał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki :)

No wiem że pcv jest the best, ale białe po prostu są BLEEEEEEEEE :cry: a białe być muszą :p

No i jeszcze mnie ten HS kusi :oops: :roll:

 

Oj bo ten Urzędowski mi się nie podoba... Jakoś tak byle jak są robione te okna, na łukach (a ja mam łuki :roll:) są wstrętne szpary, silikon nawalony bylejak, no w ogóle...

Pozbud mi się podoba, ale oni dopiero ten nowy profil wdrażają i HGW kiedy im się to uda i czy się naumiejom ;) dobrze do tego czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etam. Silikon od zewnątrz - tzw wąsy już nie są kładzione.. szpary?Hmm..

Mam wrażenie, że albo widziałaś jakieś stare okna, albo widziałaś na zywo tylko tego jednego Urzędowskiego w białym kolorze..

Bo BIAŁY kolor jest na drewnie WREDNY. Tzn. jest najbardziej wymagający i każe niedociągnięcia - jeśli nawet juz są a na kolorze lazurowym przejdą niezauważone - to an białym nic nie ucieknie przed ludzkim okiem. Od razu możesz skreślić "takich sobie" producentów. I warto byś przed zamówieniem zobaczyła na żywo większą realizację w "białym".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że się Wam wcinam, ale mam pytanie.

 

1. Czy dawać nawiewnik higrosterowalny w salonie?

 

Ma w nim stac kominek i jest gratka wentylacyjna.

 

W pozostałych pomieszczeniach czystych (2 sypialnie i garderoba), takie nawietrzniki będą.

 

I kolejne.

Na poddaszu są 4 okna fakor z nawietrznikami V10. Bedzie tez jedna lukarna z oknem 150x150.

2. Czy w tym oknie z lukarny dawać nawiewnik higrosterwalny?

 

Dzieki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...No wiem że pcv jest the best, ale białe po prostu są BLEEEEEEEEE :cry: a białe być muszą :p

No i jeszcze mnie ten HS kusi :oops: :roll: ...

hi hi hi prędzej uparłaś sie na HS a nie, że kolor Ci przeszkadza.

Skoro to:

http://images44.fotosik.pl/62/472126955c9dd547m.jpg

nie przekonało to chylę czoła nad reszta argumentów za "za" :lol:

 

A widziałaś kiedykolwiek PVC okleinowane na biało? To dopiero jest szyk i elegancja. PVC wyglądające jak prawdziwe drewniane a nie drewno, z powodu lakieru upodabniające się PVC w najgorszym gatunku - i bynajmniej nie robię sobie jaj :) wyglądają naprawdę prześlicznie. Podobnie ślicznie wyglądają w kolorze "creamweiss", tak cieplutko, miło i sympatycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Czy dawać nawiewnik higrosterowalny w salonie?....

Przyjmuje się ze przy wentylacji grawitacyjnej minimum jeden nawietrzak na pomieszczenie.

 

No tak, ale według wytycznych jakie gdzies widziałem, to nawiewniki daje sie w pomieszczeniach "czystych" (analogicznie nawiewy przy went. mech) , a kratki z wentylacji są w pomieszczeniach "brudnych"-kuchnia, łazienka, wc (analogicznie wywiewy w went. mech) :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Czy dawać nawiewnik higrosterowalny w salonie?....

Przyjmuje się ze przy wentylacji grawitacyjnej minimum jeden nawietrzak na pomieszczenie.

No tak, ale według wytycznych jakie gdzieś widziałem, to nawiewniki daje sie w pomieszczeniach "czystych" (analogicznie nawiewy przy went. mech) , a kratki z wentylacji są w pomieszczeniach "brudnych"-kuchnia, łazienka, wc (analogicznie wywiewy w went. mech) :-?

wszystko zależy ile i gdzie masz kanały - coraz częściej architekci na tych dziurach nie oszczędzają i wala do każdego pomieszczenia, później dodają do tego swoje trzy grosze Inwestorzy "bo im się wydaje" ze im więcej - tym lepiej - stad ten mój ogólnikowy tekst ze na każde pomieszczenie - ale można do tego podejść z głową i zrobić tak jak mówisz - a to niejako wymusza zastosowanie w miejscach o które sie zapytałeś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO to jest tak:

Parter:

2 sypilanie - w każdej po jednym nawiewniku

garderoba-nawiewnik

łazienka - kratka wentylacji grawitacyjnej

wc- kratka wentylacji grawitacyjnej

kuchnia -kratka wentylacji grawitacyjnej

salon z kominkiem - dawać nawiewnik czy nie

 

Poddasze

sypialania - 1 fakro z nawiewnikami V10

sypilania - 1 fakro z nawiewnikami V10 i lukarna 150x150 - czy dawać nawiewnik jeszcze do tego

przedpokój 2 okna fakro z nawienikami V10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hi hi hi prędzej uparłaś sie na HS a nie, że kolor Ci przeszkadza.

Skoro to:

http://images44.fotosik.pl/62/472126955c9dd547m.jpg

nie przekonało to chylę czoła nad reszta argumentów za "za" :lol:

Jareko, Twoja fotka prezentuje źle spasowane skrzydło jeżdżące z częścią stałą. HS`y mają swoją specyficzną budowę i tu potrzebne jest doświadczenie Producenta.

Podobnie przy progu - może też nie być wystarczająco dobrze uszczelnione (np. skrzydło jest źle zwymiarowane). A może to aluminium - mimo że ciepłe - nie jest na tyle ciepłe co rama? Założę się że nie jest tam gorsza izolacyjność niż przy przeciętnych drzwiach z progiem alumionowym!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje tez i potwierdzam ze bialy LAZUR [czyli widac drewno] na drewnie to najbardziej wredny kolor jaki swiat wymyslil. Widac kazda plamke zywicy, kaze zalamanie wlokien, kazdy seczek i kazdy....... Podgarwienie drewna na lazur w ciemnym kolorze jest juz lepsze - troche kryje cechy drewna. Do bialego lazuru to tzra drewna super klasy, dobrego wykonania, wstawienia okien bez mala w pomieszczenia zabezpieczone od wilgoci. ladnie to wyglada na wystawce -w budynku gorzej. w ogole lazury sa paskudne. jak tos chce biale okna w imitacji drewna to najlepiel PVC - chyba jest taka okleina - ewentualnie okleina biala fakturowana [taka widzialem]

Ten HaEs na fotce to jest bardzo szczelny - "lepszy" mam w badaniu aktualnie - koszmar [dwa chlopy musza zamykac].

Nawiewniki higrosterowalne nie moga byc stosowane w pomieszczeniach kuchennych z kuchniami gazowymi.

Lepsze [moim zdaniem] sa nawiewniki zamykane.

A ja mam mikrouchyl - wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fin - to nie moja fotka - niestety

To PVC, zaś to o czym piszesz....źle uszczelniony próg? Sorki - o czym TY mówisz? Chyba konstrukcja HSa jest ci bardzo dobrze znana - no chyba ze wogóle zapomnieli dać w tym miejscu uszczelki :lol: Żałuję ogromnie, że zdjęcie nie obejmuje górnej części skrzydła. Poza tym ktos to wykonał znaczy sie że nie potrafi? Nie do końca. Spadek temperatur widoczny jest w miejscach w których następować musi z racji samego rozwiązania HS-a. Czy musi być aż o 17 stopni na słupku czy 13 przy progu? Pewnie aż w takim stopniu nie musi ale śmiem twierdzić że w przerażającej większości wypadków ten spadek jest jeszcze większy.

A ja ciągle czekam na swoja kamerę i doczekać się nie mogę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jareko, Twoja fotka prezentuje źle spasowane skrzydło jeżdżące z częścią stałą. HS`y mają swoją specyficzną budowę i tu potrzebne jest doświadczenie Producenta. ...
nie do końca się z tym zdaniem zgodzę. Widać równomierny rozkład temperatury. Gdyby były tu wykrzywienia niebieski wchodziłby miejscami bardziej na szybę, gdyby wogóle nie było przylegania różnica temperatur byłaby o wiele większa

Jest to po prostu najsłabsze miejsce w całej konstrukcji, najsłabsze pod każdym względem - mając oczywiście na myśli szczelność i termikę

Mści się brak jakichkolwiek elementów dociskających skrzydło do ościeżnicy i tu nawet najlepszy producent nic nie pomoże - sorki Fin - w cuda to ja od dawna przestałem wierzyć a techniczny niestety jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...