Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Uważam jednak, że ten powszechnie popełniany błąd montażu nie usprawiedliwia braku mocowania w progu w systemie Illbrucka.

 

 

Nawet Ilbruck [powiedzmy ze jest to najlepszy system uszczelnien - powiedzmy] nie ZWALNIA z obowiazku mocowania okien w progach. Za duzo jest przeciw ,nawet jak sa to okna biale. To kolejny temat do moich przemyslen i przelania tego na papier. Im glebiej sie zaglebiam w strukture montazu to wiecej jestem glupi i zielony. Tyle jeszcze do zglebienia. Ostatnio ocenialem montaz okien [chyba z 800 sztuk] gdzie wlasnie nie ma montazu w progu - dolne ramy okna lataja do srodka i na zewnatrz [juz sie porobily szczeliny], podnosza sie do gory [skrzydla juz sie kleszcza] lub opadaja do dolu [wieje jak cholera]a

Jesli Illbruck odpuszcza mocowanie w progu to robi to na wlasna odpowiedzialnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli Illbruck odpuszcza mocowanie w progu to robi to na wlasna odpowiedzialnosc.

 

W tej branży wszyscy, robią wszystko, na własną odpowiedzialność, począwszy od deklarowania zgodności po ustalanie własnych standardów montażu. Kontroli nad tym żadnej. Bardzo to wygodne dla robiących.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo to wygodne dla robiących.

A tu się bardzo mylisz. Brak norm oznacza, że klient zawsze może użyć mojego ulubionego sformułowania "Nie tak to sobie wyobrażałem" a rzecznik praw konsumenta albo jakiś chcący zarobić prawnik chętnie mu przyklasną. I niestety znam przykłady, że sądy biorą stronę "biednego konsumenta" pomimo, że w rzeczywistości ciężko się do czegoś przyczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kotwienie dołów, najczęściej popełniany błąd aczkolwiek nie zawsze. Okno szerokości do 120cm przy prawidłowo zamontowanym parapecie wewnętrznym, wyposażone w listwę podparapetowa, przy dobrze zamontowanym parapecie zewnętrznym nie ma prawa sie dołem ruszyć w jakakolwiek stronę. Szersze mimo wspomnianych już wymagań co do montażu muszą mieć kotwienie. Jeśli nie mam pewności co do dalszych prawidłowo wykonanych prac lepiej dać kotwę niż ryzykować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okno szerokości do 120cm przy prawidłowo zamontowanym parapecie wewnętrznym, wyposażone w listwę podparapetowa, przy dobrze zamontowanym parapecie zewnętrznym nie ma prawa sie dołem ruszyć w jakakolwiek stronę.

 

jareko jednym slowem bredzisz, bez kotwy ma prawo ruszyc sie w kazda strone.

no ale oczywiscie masz racie jak zawsze co za chwile udowodnisz piszac .....

wstaw odpowienie argumenty w miejsce kropek.

nie tego spodziewalem sie po najlepszym doradcy na forum ( taki masz opis)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla prawników to gratka - prawda Panie Test?

 

Kuleczką w płoteczek Pan trafił Panie jareko.

 

Stawki wynagrodzeń adwokatów i radców ustalane są od wartości przedmiotu sporu. Ile średnio warta jest usługa montażu, nawet z oknami ? Są lepsze gratki. Np. Auto Gratka :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I niestety znam przykłady, że sądy biorą stronę "biednego konsumenta" pomimo, że w rzeczywistości ciężko się do czegoś przyczepić.

 

Też znam i co z tego? Jak się "bogatym sprzedawcom" nie chce dobrej umowy sporządzić to potem idą pod nóż i już.

Ciągle powtarzam i jednym i drugim. UMOWY,UMOWY i jeszcze raz UMOWY, na piśmie.

Jeśli opis usługi jest kompletny i wyczerpujący, a na dodatek uzgodniony (co stwierdzają postanowienia umowy), z konsumentem to nie ma miejsca na czyjekolwiek wyobrażenia. Jednak jeśli cała umowa na jednej kartce A4, a (często tak jest) to ... . No sam napisałeś co.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnych standardów montażu. Kontroli nad tym żadnej.

"Kontroli zadnej" Standard montazu ma kazda dokumentacja systemowa - to taka biblia. Widocznie sa "niewierzacy"

A potem przychodzi koniecznosc ponownego montazu.

Jak chociazby w Centrum Stomatologii. Jareko wie. Hej. Szykuj sie do nastepnej roboty. A moze ktos z Twoich znajomych z forum sie podepnie - bo robota sie duuuuuuuuuza szykuje. Centrum to pikus.

Wracajac do Centrum Stomatologii. A ze przy okazji producent i montazysta tych nieszczesnych okien padl ???

Nie "skontrolowal montazu".

W P.........ie tez bedzie pewno robotka bo inwestor nie popusci [a ze nie skontrolowal PRZY montazu - ciekawe]. Dopiero jak budynek idzie do odbioru to sie pojawil problem latajacych samoistnie okien, powykrzywianych ram, cieknacych stropow.

P.S. Przynajmniej adwokaci maja niewyczerpane zrodlo zarobkow. Niektore te sprawy maja siedem a nawet 15 lat. Tomy akt, milion opinii, ekspertyzy.

Ile ja tych spraw znam, Chyba z 50 sie by zebralo przez te moje 20 lat pracy w branzy.

Sprawa sie toczy. cale osiedle na Tar.....nie - 11 budynkow spartaczonych okien. Inwestor przyjal - sie zaczelo jak ludzie zaczeli mieszkac - okna bez okuc, slupki bez usztywnien, wylatujace uszczelki "no name", bez mocowania w progu [a po co jak nie widac].

Nie narzekam. W kryzysie coraz wiecej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do umowy ktorej nie bylo na PAPIERZE.

Klien odpuscil montaz w progu [bo i tak pojda parapety] To po co.

Okna zamontowano - chyba z 50-siat.

Po roku kleska - okna lataja, zimno, powykrzywiane.

Ekspertyza mowi - powinien byc montaz w progu. To wina braku montazu w progu. Nie dociekam kto zawinil.

Pozwany twierdzi ze klient nie chcial montazu w progu bo "patrz wyzej".

A Sad sie pyta "A macie to na pismie?????" Nie No to po sprawie. Dokumentacja nakazuje montaz w progu.

Przyklady mozna mnozyc. Chociazby okna bez rozszczelnienia. Wilgoc na scianie, mokre nadproza. W umowie nie ma ze klient nie chcial okien rozszczelnionych. A Warunki Techniczne nakazuja rozszczelnienie okien do wspolczynnika 0,5 - 1,0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jareko jednym slowem bredzisz, bez kotwy ma prawo ruszyc sie w kazda strone....
bynajmniej :lol:

Widzisz prawidłowo zamontowane okno wraz z parapetami zakrywa bardzo dokładnie piana która w tym momencie służy nie tylko jako uszczelnienie lecz także bardzo mocny klej (podpatrz jak sa montowane drzwi) i do tej szerokości w połączeniu ze sztywnością wzmacniania czyni całość nie do ruszenia i lepsze to będzie rozwiązanie niż danie kotwy i nasmarkanie piany pod wewnętrzny i zewnętrzny parapet. Gdybyś zamiast pisac inwektywy przyjrzał sie całej dyskusji która zaczęła sie od tego co wymyślił Ilbruck to może dotarły by do ciebie pewne fakty

W styropianowym "łożu" na którym spoczywa okno jest ono niczym nie mocowane a nie mówi sie o jakiś ograniczeniach szerokości. Przyklejenie piana listwy podparapetowej od zewnątrz i od wewnątrz jak i poniżej listwy, zabezpieczenie jej przed UV jakim jest parapet zewnętrzny i tak ze wewnętrzny czyni ja wiecznym, mocnym klejem

Czasem Czmirku na spokojnie warto przeanalizować to co tu się pisze :)

Mogę sie z Toba założyć o skrzynkę dobrej wódki że nie oderwiesz tak zamontowanego okna na dole, nawet nie ruszysz kiedy jeszcze dodatkowo parapet wewnętrzny będzie współgrał z podparapetowka

A o druga gdzie pojedziemy na jakkolwiek inwestycje gdzie okna były dołem kotwione i były montowane parapety - zobaczymy wtedy po czyjej stronie jest racja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

by bylo jasne - nie twierdze ze nie trzeba kotwic od dołu okien - tylko widzisz Czmirku - kotwic by tylko spełnić wymagania dokumentacji (jak najczęściej bywa) a później spaprać cala robotę niedokładnie wykonując inne czynności przy oknach (nagminne usuwanie klinów, brak uszczelnienia, źle mocowane parapety zewn i wewn itd)) to już lepiej skupić sie do pewnych szerokości na prawidlowym montażu całej reszty a nie samej kotwy

Poza tym jeszcze jedna ważna sprawa. Tak naprawdę kotwa na dole trzyma ci okno w kierunku poziomym przód/tył. Zakres jej utrzymywania okna zapobiegający wysadzeniu bądź wepchnięciu ramiaka w kierunku góra/dól jest niewielki, wręcz pomijalny (pod warunkiem stosowania odpowiednich dystansów na czas pianowania miedzy ościeżnica a skrzydłem) Zwłaszcza w dól nie ma szans gdyż jak pamiętają dobrzy montażyści powinny być tam kliny i pozostać na wieki

 

bwojtku - może właśnie dlatego to co wymyślił Ilbruck nie wymaga kotwienia ramiaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jak chociazby w Centrum Stomatologii. Jareko wie. Hej. Szykuj sie do nastepnej roboty. A moze ktos z Twoich znajomych z forum sie podepnie - bo robota sie duuuuuuuuuza szykuje. Centrum to pikus.....

Mam od cholery zdjęć z Centrum, kiedyś w końcu je zamieszczę na swojej stronie - jak będę mógł ja edytować :( póki co nie mogę :(

Horror okienny jaki ktokolwiek sobie wyobraża to pikuś względem tego co Tarnobrzeg tam porobił

Sami zobaczycie - kwestia czasu

Jurku - dobrze wiesz ze lubię taka dłubaninę po innych, najlepsza duza robota, siedzi się miesiącami na jednym miejscu a i stawki są echhhh.... palce lizać :lol: chyba że trafia się znów na kretyna dla którego kryterium jest jak najniższa cena

Ostatnio mam pewne, smutne ogromnie dla Inwestujących, przemyślenia po lekturze biuletynów przetargowych

To dopiero jest żenada... ale i robota za rok czy dwa :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę kotwa na dole trzyma ci okno w kierunku poziomym przód/tył. Zakres jej utrzymywania okna zapobiegający wysadzeniu bądź wepchnięciu ramiaka w kierunku góra/dól jest niewielki, wręcz pomijalny

Dlatego jestem wrogiem kotew. Znacznie lepsze trzymanie w każdej płaszczyźnie zapewniają dyble lub specjalne wkręty do kotwienia stolarki. Wg mnie kotwy powinno się stosować w ostateczności (np. izolacja termiczna w miejscu osadzenia okien).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę kotwa na dole trzyma ci okno w kierunku poziomym przód/tył. Zakres jej utrzymywania okna zapobiegający wysadzeniu bądź wepchnięciu ramiaka w kierunku góra/dól jest niewielki, wręcz pomijalny

Dlatego jestem wrogiem kotew. Znacznie lepsze trzymanie w każdej płaszczyźnie zapewniają dyble lub specjalne wkręty do kotwienia stolarki. Wg mnie kotwy powinno się stosować w ostateczności (np. izolacja termiczna w miejscu osadzenia okien).

 

i tu nie zgadzam sie bwojtku, dyble, śruby jakże czesto za mocno trzymają ramiak PVC czego efektem sa powstające naprężenia (PVC sie rozszerza dosc znacznie) a jeśli na dodatek okno odyblowane jest tak jak zaleca sie kotwienie - z czasem pękają narożniki. Kotwy umożliwiają ten ruch - z tym tylko ze bardzo często jak poprawiam po innych kotwy sa rozmieszczone bez sensu i nagminnie jest ich o wiele za mało

Poza tym w powyższych postach skupiłem sie tylko na kotwieniu dołu okna PVC, kotwa prawidłowo zamocowana do profila, tak jak juz tu kiedyś napisał Pchelek przeszkadza w prawidlowym zamocowaniu parapetu, zamocowana do podparapetowki i później dociśnięta parapetem wręcz uniemożliwia ruch góra/dol ramiaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm...moja wypowiedz zabrzmiala troszke nie tak :(

Do Inwestorów - zarówno montaż na kotwy jak i na dyble czy specjalne śruby jest prawidłowy - by było jasne :) -musi tylko być wykonany prawidłowo i z głową :)

Dodałem, gdyż można by odczytać me poprzednie słowa jakby inny montaż niż na kotwy był błędem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm...moja wypowiedz zabrzmiala troszke nie tak :(

Do Inwestorów - zarówno montaż na kotwy jak i na dyble czy specjalne śruby jest prawidłowy - by było jasne :) -musi tylko być wykonany prawidłowo i z głową :)

Dodałem, gdyż można by odczytać me poprzednie słowa jakby inny montaż niż na kotwy był błędem

 

tak tak jareko kropki wypelnilez z nawiazka a wiec jednak uwazasz ze kotwy sa potrzebne na dolnej ramie okna ?

mam na mysli nie tylko kotwy ale i dyble jak i rowniez specialne sruby do mocowania w murze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...