Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Jak się prześledzi wątki o tym ile powinien kosztować projekt to dochodzi się do wniosku, że podejĘcie inwestorów jest takie samo jak do okien. A czemu tak drogo? Inny wykona mi za 1/2 ceny taki sam. Nie ma się co dziwić, że wiele pomysłów jest nie do zrealizowania. Projekt kosztuje często ułamek ceny najtańszych okien. Pomysły ma często inwestor a najtańszy architekt nie skonsultuje ich bo musiałby napracować bardziej albo i podzielić swoim wynagrodzeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezier - ale takich rozsądnych jak Ty Inwestorów jest naprawdę niewielu. Niektórzy zanim zaczną stawiać mury już sie zgłaszają by ewentualne poprawki porobić - bo na przyklad ma przewidziane w projekcie okna drewniane chce zastąpić plastikowymi a to wnosi pewne ograniczenia

Tyle tylko ze takich naprawdę jest niewielu, sa tez inni, którzy oburzają sie, piszą skargi do producentów na dealera który grzecznej formie mówi ze nie ma czasu na opracowywanie oferty przy zakładanych wymiarach i proponuje spotkanie celem wprowadzenia zmian - ale zmian nie da sie wprowadzić bo mury już stoją - wiec szuka się "jelenia" który coś takiego zrobi i to po jak najmniejszych kosztach

Ostatnio miałem taki przypadek przy oknie 500cm / 260 cm

Dla mnie taka postawa jest chora i wiele świadczy o samym Inwestorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się prześledzi wątki o tym ile powinien kosztować projekt to dochodzi się do wniosku, że podejĘcie inwestorów jest takie samo jak do okien. A czemu tak drogo? Inny wykona mi za 1/2 ceny taki sam. Nie ma się co dziwić, że wiele pomysłów jest nie do zrealizowania. Projekt kosztuje często ułamek ceny najtańszych okien. Pomysły ma często inwestor a najtańszy architekt nie skonsultuje ich bo musiałby napracować bardziej albo i podzielić swoim wynagrodzeniem.

 

nie no, z tym ulamkiem to przesadziles Jezier :D

Ja glosze wszem wokol ze 10 tysi wiecej na architekta i tak sie zwroci. Bo nerwow sie nie da wycenic a wszelkie poprawki to i tak kasa extra na materialy i wykonastwo, albo rzezba przy stawianiu takich konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przestancie sobie slodzic bo robi mi sie mdlo a jezier moze wyjasni wszystkim kim jest i czym sie zajmuje zeby obraz byl jasny dla wszystkich

podać miskę? :lol:

Widać ze kolega nie czytuje Forum - Jezier to najbardziej tu znana postac szanowny Czmirku

\

Tak tak.. Jezier musi zmienić nicka :wink: . Niektórzy sądzą, że ktoś specjalnie przybrał taką nazwę i pojawia się wszędzie jako reklama, byle by tylko wpychać konkurencji belkę w oko.

 

Ludzieee!, przestańcie wszędzie szukać zła. Ja wiem... dobra passa innych przyprawia zwykle o mdłości. Sam to widzę po sobie, na swoim podwórku..

 

A swoją drogą...Jezier, jesteś na tym forum już 7 lat i jeszcze na swojej budowie nie doszedłeś do tematu okien? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą...Jezier, jesteś na tym forum już 7 lat i jeszcze na swojej budowie nie doszedłeś do tematu okien? :wink:

Jestem chyba dłużej na forum niż Jezierski produkuje na Schuco. A po tylu latach to już okna wymienić by się przydało na jakieś bardziej trendy. Rachunek za ogrzewanie by się zmniejszył. No i mam też budowę na której fizycznie sobie odpoczywam w wolnych chwilach. Otwory okienne już wymurowałem, jutro przyjeżdża strop. Potem szybko dach i trzeba będzie domykać ten stan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM.Pewnie jest gdzieś wątek w którym przedstawione są za i przeciw PCV i drewna,my sami postawiliśmy na szlachetniejszy materiał :wink: ,czyt. drewno,poza tym że co parę lat trzeba odświezyć kolor to innych wad nie znam :wink: i mam nadzieję że nie poznam,myślę że warto zainwestować w lepszy gatunek drewna,nam udało się załapać na promocję (w firmie Adpol-mają swoje przedstawilcielstwo także w Poznaniu ) polegającą na zastosowaniu lepszego, twardszego drewna eukaliptus i szyb o współczynniku przenikania 0,7 w cenie "zwykłych "okien,poza tym mają chyba wszystkie możliwe systemy otwierania ,suwania itd i przemiłą obsługę,co do samych okien przekonamy się dopiero za parę miesięcy.Dodam że też mamy sporo przeszkleń(choć nie aż tyle :o ) coś około 40 m2,a jak to wygląda u Was?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...