Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

WITAM.Pewnie jest gdzieś wątek w którym przedstawione są za i przeciw PCV i drewna,my sami postawiliśmy na szlachetniejszy materiał :wink: ,czyt. drewno,poza tym że co parę lat trzeba odświezyć kolor to innych wad nie znam :wink: i mam nadzieję że nie poznam,myślę że warto zainwestować w lepszy gatunek drewna,nam udało się załapać na promocję (w firmie Adpol-mają swoje przedstawilcielstwo także w Poznaniu ) polegającą na zastosowaniu lepszego, twardszego drewna eukaliptus i szyb o współczynniku przenikania 0,7 w cenie "zwykłych "okien,poza tym mają chyba wszystkie możliwe systemy otwierania ,suwania itd i przemiłą obsługę,co do samych okien przekonamy się dopiero za parę miesięcy.Dodam że też mamy sporo przeszkleń(choć nie aż tyle :o ) coś około 40 m2,a jak to wygląda u Was?

 

Pozdrawiam

 

 

U nas mamy 60 m2 przeszkleń, większość dużych. dziękuję za sugestię poproszę jeszcze o wycenę w eukalipstusie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakiej firmy te drewniane? i czy mikrowczepy sa na wszyskich warstwach czy tylko na srodkowej?

PS

ja wybralem drewniane ze wzgeldu na to ze mi sie bardziej podobaja

 

Firma mała z Pniew produkująca od 1992 roku, ale nie ma jej na stronach.

Mikroszczep na wszystkich, ponieważ maluję je na szaro, trzykrotnie ral 7012, oczywiście jest dużo gorsze U szyby, bo podwójna z argonem a nie jak w plastiku potrójna z kryptonem U=0,5.

Powiem tak, drewno do mnie, pomimo gorszych paramaetrów, też jakoś bardziej przemawia, jednak głównie chyba tym matowym kolorem, gdyż wygląd ramiaku okna nie jest aż tak bardzo odbiegający od plastiku, też bardzo prosty ......

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może szybciej taka informacje uzyskasz w swojej grupie budujących? Nie zawsze tu zaglądają ci co juz temat okien maja za sobą a nie przed - tak jak Ty

rozumiem. zmylił mnie topic. cóż, nie przeszkadzam panom więcej.

Ash,

zupełnie niepotrzebnie się irytujesz.

Uzyskałeś odpowiedź- w skali kraju firma o którą pytasz jest szerzej nieznana - wśród ludzi z branży też. Trudno jest więc wyrokować czy to sądobre okna. Może ktoś czytających miał z tą firmą doczynienia - wówczas może się wypowie. Tylko od przypadku zależy że uzyskasz satysfakcjonującą odpowiedź w ciągu tygodnia czy w ciągu miesiąca lub roku.. stąd sugestia by szukać bliżej siebie - szybciej uzyskasz odpowiedź i może do tego bardziej kompletną.

Bo przecież istotą szukania jest szybkie znalezienie wyniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie apropo rozwiązywania problemów. Czy jest ok, że w oknie tarasowym mam ok 1,5 cm przerwę w uszczelce wokół pakietu szybowego we wszystkich narożnikach? W pozostałych oknach uszczelki są ciągłe a w tym jednym nie. Czy to podlega reklamacji? No i czy jest szkodliwe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko ja bym sprawdzil czy to nie jest aby uszczelka przylgowa wsadzona zamiast przyszybowej. One te uszczelki sa ciensze a zarazem tansze. To taki wynalazek naszych genialnych producentow - oszczedzaczy. jak sa dziury w kazdym rogu to pewno sie uszczelka skurczyla. Ale kto przecina uszczelki w narozu. Chyba ze jest to ten "wynalazek" uszczelek koekstrudowanych - kolejny badziew technologiczny. Niech edybre fotki zrobi i niech sprawdzi czy aby ta uszelka nie jest schowana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Panowie mam pytanko. Wstawiono mi okna w nowo wybudowanym domu. Są to okna dobrej Firmy tak myślę ale nie oto chodzi. W oknach mam 3 szybowy pakiet ze szprosami 26 mm w kolorze okien tj orzech ale jest jeszcze coś w tych szybach a mianowicie opiłki prawdopodobnie z obcinanych szprosów. Te opiłki są koloru brudnobiałego i na brązowej listwie międzyszybowej średnio wyglądają. Prosze wypowiedzcie się czy reklamować czy dać sobie spokuj. Dziękuje i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Panowie mam pytanko. Wstawiono mi okna w nowo wybudowanym domu. Są to okna dobrej Firmy tak myślę ale nie oto chodzi. W oknach mam 3 szybowy pakiet ze szprosami 26 mm w kolorze okien tj orzech ale jest jeszcze coś w tych szybach a mianowicie opiłki prawdopodobnie z obcinanych szprosów. Te opiłki są koloru brudnobiałego i na brązowej listwie międzyszybowej średnio wyglądają. Prosze wypowiedzcie się czy reklamować czy dać sobie spokuj. Dziękuje i pozdrawiam.

 

reklamowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Panowie mam pytanko. Wstawiono mi okna w nowo wybudowanym domu. Są to okna dobrej Firmy tak myślę ale nie oto chodzi. W oknach mam 3 szybowy pakiet ze szprosami 26 mm w kolorze okien tj orzech ale jest jeszcze coś w tych szybach a mianowicie opiłki prawdopodobnie z obcinanych szprosów. Te opiłki są koloru brudnobiałego i na brązowej listwie międzyszybowej średnio wyglądają. Prosze wypowiedzcie się czy reklamować czy dać sobie spokuj. Dziękuje i pozdrawiam.

Jak rozumiem masz te opiłki wewnątrz wkładu i leżą sobie na ramce dystansowej, która jest koloru brązowego? Jeżeli to na prawdę widać (a nie np. jedna mała kropeczka na metr bieżący) to bym reklamował i żądał wymiany na nowe wkłady. Bo jeżeli zadowoli cię rabat ...to oznacza, że wcale ci to nie przeszkadza tylko chcesz skorzystać z okazji i wyciągnąć kasę od producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka zdjęć

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/23a26801ebbac550.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f04766edbacefa07.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bfd53c63712f64b1.html

 

Co wy na to .Troszeczke wiosenne słoneczko przeszkadzało w robieniu zdjęć ale myśle że widać te opiłki na listwach między szybowych. Czy takie coś nadaje się do reklamacji. Mam prośbę do Jareko co ty na to .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapraszam do zapoznania się z naszą oferta

w razie pytan służę pomocą

 

pozdrawiam

 

My avec plaisir leer la oferta Elwiz.pl kasztanka, but before prosim Was o kleine ubersetzen Wasza saite. Mi vagyunk a lengyelországi. :D

 

też pozdrawiam

 

witam bedzie niedlugo tlumaczenie :)

ale jesli sa jakies pytania, watpliwosci sluze pomoca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...