Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

...Czy takie coś nadaje się do reklamacji. Mam prośbę do Jareko co ty na to .
Co ja na to?

Brutalnie powiem, kup jeszcze mikroskop, będą te opiłki jeszcze bardziej widoczne

:lol: :lol: :lol:

Możesz mnie za to znienawidzić ale ja szczery chłopak jestem i mowie co myślę :lol:

Próbować możesz, a jakze, ale powiem ci tak, zapewne nie tak jak oczekiwałeś ale brutalnie prawdziwie

Gdybym byl producentem uśmiałbym się, wykonał nawet kolejna szybę dla ciebie gdybyś się mocno upierał, zaprosił na produkcje byś sobie dokładnie ja obejrzał i podpisał protokół ze szyba jesy OK i jakbyś ponownie zgłosił na to samo reklamacje - pogonił.

Te "opiłki" mogą być w środku szprosu i w wyniku wstrząsów przy transporcie mogą się wydostać na zewnątrz mimo wrażenia, że szpros jest dokładnie zamknięty, mogą być przyklejone do szprosu w trakcie ciecia i po oczyszczeniu ponownie się do niego przykleić elektrostatycznie, mogą to mogą tamto

Takie jest moje zdanie a co o tym powie reszta Speców?

tylko bez marketingu (w stylu Sławas77 :lol:) - tylko rzetelnie i zgodnie z prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka zdjęć

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/23a26801ebbac550.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f04766edbacefa07.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bfd53c63712f64b1.html

 

Co wy na to .Troszeczke wiosenne słoneczko przeszkadzało w robieniu zdjęć ale myśle że widać te opiłki na listwach między szybowych. Czy takie coś nadaje się do reklamacji. Mam prośbę do Jareko co ty na to .

Wygląda to bardzo nieestetycznie. Ja bym reklamował. Do tego na zdjęciach widać jakby były zupełnie inne kolory ramek dystansowych w 2 komorach szyb :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jestem na etapie zamykania stanu surowego i staje teraz przed wyborem okien pcv jakie polecacie?

 

Co sądzicei o firmie CHWIL na profilu Veka okucia Segenia

Proszę o porade

 

"UWAGA! Producenci często wykorzystują niewiedzę zamawiających okazują im certyfikaty pochodzące od dostawcy profilu itp. Przestrzegamy aby dokładnie sprawdzić czy owy certyfikat został przydzielony firmie wykonującej okna czy komuś zupełnie innemu."

To cytat z pewnej strony internetowej, na której na 17 pokazanych certyfikatów chyba tylko 2 należą do firmy, która preparuje takie ostrzeżenie (chyba bo mało czytelne), w tym jeden z LTB jest deczko nieświeży.

Jak Cię widzą tak Cię piszą.

 

witam bedzie niedlugo tlumaczenie

ale jesli sa jakies pytania, watpliwosci sluze pomoca

 

Dzięki kasztanka, jak będą pytania na pewno zapytamy :D albo nawet szybciej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bwojtek Właśnie o tą estetykę chodzi zdjęcia tego nie oddają jak jest w rzeczywistości . A co do kolorów listw dystansowych to jest OK to właśnie to słoneczko. Jareko czyżbyś poznał producenta tych okien bo ja myślę jeżeli się płaci 3o tys. za kilka okien to i trzeba coś wymagać. A nie jakieś dodatkowe gratisy w postaci opiłków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci szczerze że ja napoczątku też nie zwruciłem uwagi na to ale kiedy znajomy zapytał mnie co to to aż nie wiedziałem co mu powiedzieć żeby taki porządny producent okien takie coś wypuszczał. A teraz co wejdę do domu to widze to i powiem że nie trzeba mikroskopu zdjęcia tego nie oddają jak jest w rzeczywistości. A co do producenta szyb to "efector".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to PPHU Jezierski co do firmy to wszystko OK Ale te pakiety szybowe. Wcześniej miałem reklamacje bo w pakiecie szpros poziomy był o 5 cm niżej niż szpros w sąsiednim oknie a teraz jeszcze ta niespodzianka. A kolego kupił okna od tzw garażowiczów za dużą mniejszą kasę i się śmieje i mówi żę jest wszystko ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko ja bym sprawdzil czy to nie jest aby uszczelka przylgowa wsadzona zamiast przyszybowej. One te uszczelki sa ciensze a zarazem tansze. To taki wynalazek naszych genialnych producentow - oszczedzaczy. jak sa dziury w kazdym rogu to pewno sie uszczelka skurczyla. Ale kto przecina uszczelki w narozu. Chyba ze jest to ten "wynalazek" uszczelek koekstrudowanych - kolejny badziew technologiczny. Niech edybre fotki zrobi i niech sprawdzi czy aby ta uszelka nie jest schowana.

 

W tym oknie szyby były przekładane do nowych ram i może stąd różnica z pozostałymi, gdzie uszczelki są ciągłe. Mam wrażenie, że na początku uszczelki w tym oknie też były ciągłe albo nie zauważyłam tego wcześniej (mieszkam już ponad rok) - może faktycznie się skurczyły. Kurcze i jakoś tak wieje mi teraz bardziej ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znam życie i zasady "wzrokowej oceny szyb" to producent pakietów szybowych może się takich "ciał obcych" wyprzeć jako niewidocznych a już bardziej nieistotnych.

Faktem jest, że na zdjęciach widać to wyraźnie...

I by było jasne..... producent szyb - nie okien, i może.. nie musi..

Takie mamy standardy ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Takie mamy standardy ..
niestety, gogole nie ma wzmianki w "Sposobie oceny szyb zespolonych" o szprosach. Walczyłem kilka miesięcy o wymianę szyb bo jakiś "racjonalizator" doszedł do wniosku ze bumpery nie sa potrzebne a przy zamykaniu szpros obijał sie o szybę tak ze ja sam bym tego nie zniósł a co dopiero klient ale spróbować możesz - właśnie dlatego ze to ten a nie inny producent, wysłał nawet serwis do Uwe_cz choć to tak naprawdę nie on produkował dla niego okna

spróbuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko!U Ciebie są chyba troche wyższe standarty i jakaś kontrola jakości!Mam nadzieje że taki bubel zdarza się raz na 5000?No bo nie wygląda to za dobrze,chociaż może się przecież zdarzyć najlepszemu!Grunt to odpowiedzialność za swój produkt! Moje naszczęście będą bez szprosów :roll:Ta firma która zrobila te okna i wypóściła z fabryki to przecież nie są jacyś "garażowicze" Czekam na ten nowy cennik rolet!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że reklamować jako towar niezgodny z zamówieniem.Do sprzedawcy okien,a ten do producenta.Zabrudzona przestrzeń międzyszybowa wkładu.Każda normalna firma,a do takich z pewnością zalicza sie producent Twoich okien wymieni wkład szybowy.I naprawdę mikroskop nie ma tu nic do rzeczy,tylko pewna staranność przy produkcji.Innym pytaniem jest raczej celowość wprowadzania szprosu do wkładu trzyszybowego/energooszczędnego/.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Panowie mam pytanko. Wstawiono mi okna w nowo wybudowanym domu. Są to okna dobrej Firmy tak myślę ale nie oto chodzi. W oknach mam 3 szybowy pakiet ze szprosami 26 mm w kolorze okien tj orzech ale jest jeszcze coś w tych szybach a mianowicie opiłki prawdopodobnie z obcinanych szprosów. Te opiłki są koloru brudnobiałego i na brązowej listwie międzyszybowej średnio wyglądają. Prosze wypowiedzcie się czy reklamować czy dać sobie spokuj. Dziękuje i pozdrawiam.

podlega reklamacji pakiet szybowy - pracownik na hali nie dmuchnął sprężonym powietrzem po szprosach. Zapomniało mu się albo mial kiepski dzień :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka zdjęć

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/23a26801ebbac550.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f04766edbacefa07.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bfd53c63712f64b1.html

 

Co wy na to .Troszeczke wiosenne słoneczko przeszkadzało w robieniu zdjęć ale myśle że widać te opiłki na listwach między szybowych. Czy takie coś nadaje się do reklamacji. Mam prośbę do Jareko co ty na to .

opiłki od frezarki szprosów - nie powinno ich tam być.

 

Gratuluję wyboru ciepłej ramki typu SSP - najlepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znam życie i zasady "wzrokowej oceny szyb" to producent pakietów szybowych może się takich "ciał obcych" wyprzeć jako niewidocznych a już bardziej nieistotnych.

Faktem jest, że na zdjęciach widać to wyraźnie...

I by było jasne..... producent szyb - nie okien, i może.. nie musi..

Takie mamy standardy ..

w komorze szyby zespolonej nie powinny znajdować się tzw obce ciala - muchy, opiłki, silikonowe przekladki zwane kolokwialnie bamperami :lol:, włosy etc..

 

To tak jakby w porannej herbacie pływał wlos :evil:

 

P.S. bezwzglednie podlega wymianie na nowy pakiet szybowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...