Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Zadziwiające, że dwóch przedstawicieli "najlepszej firmy okiennej na świecie" oraz "niezależny pracownik ITB" czyli pchelek wzięli w obronę niechlujne wykonanie wkładów szybowych... Czyżby w firmie Jezierski był to standard?

Mam przekonanie graniczące z pewnością, że po zdjęciach poznaliście, że to "jedynie słuszne okna" i stąd takie podejście.

Sorry ale kolejny raz pokazujecie, że cały ten wątek tu promocja jednej firmy. Przykro to czytać...

Na oknonecie wywleka się niestarannie wyfrezowane odwodnienia dobropaszu, które i tak zakrywa zaślepka a tutaj broni badziewnych szyb sprzedawanych jako produkt z najwyższej półki.

Błagam panowie o mniej reklamy a więcej obiektywnego spojrzenia.

 

PS.

Czy dobrze kojarzę, że Charlie dostarcza wkłady dla Jezierskiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...panowie o mniej reklamy a więcej obiektywnego spojrzenia....
ja piórkuje, kompleksy gorszej firmy masz czy co? Jezierski stoi ci koscia w gardle? Opanuj emocje bwojtek :lol:

O jakich dwu przedstawicielach mówisz? Bo o ile wiem tylko ja nim jestem wśród osób zabierających glos. Plus jest taki ze nawet jeśli Efector reklamacji nie uzna jest szansa ze firma uzna i później te szyby wrzuci w koszta

Reklamacja szyb to zawsze droga przez mękę

Nie wiedziałem pisząc swój pierwszy post czyja są to okna. Wiem z racji współpracy z rożnymi producentami ze reklamacja szyb to najgorsza sprawa.

Opis warunków jakimi maja sprostać jest tak nieprecyzyjny ze prawie zawsze reklamacje są odrzucane.

Poczytaj sobie moje przygody z Wiglawem a on nie dostarcza szyb do Jezierskiego - prawie miesiąc trwała moja walka o uznanie reklamacji na brak bumperow na szprosach - to ze klientowi szprosy obijały sie o hałasowały nie miało znaczenia - jakiś technolog doszedł do wniosku ze nie maja prawa się obijać i się nie obijają. Tak było do czasu aż w końcu ruszył dupę i przyjechał na budowę i kopara mu opadła. Poszukaj tego wątku na forum - jest pouczający

Masz tam tez sporo ciekawych zdjęć przy których te to pestka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...panowie o mniej reklamy a więcej obiektywnego spojrzenia....
ja piórkuje, kompleksy gorszej firmy masz czy co? Jezierski stoi ci koscia w gardle? Opanuj emocje bwojtek :lol:

O jakich dwu przedstawicielach mówisz? Bo o ile wiem tylko ja nim jestem wśród osób zabierających glos. Plus jest taki ze nawet jeśli Efector reklamacji nie uzna jest szansa ze firma uzna i później te szyby wrzuci w koszta

Reklamacja szyb to zawsze droga przez mękę

Nie wiedziałem pisząc swój pierwszy post czyja są to okna. Wiem z racji współpracy z rożnymi producentami ze reklamacja szyb to najgorsza sprawa.

Opis warunków jakimi maja sprostać jest tak nieprecyzyjny ze prawie zawsze reklamacje są odrzucane.

Poczytaj sobie moje przygody z Wiglawem a on nie dostarcza szyb do Jezierskiego - prawie miesiąc trwała moja walka o uznanie reklamacji na brak bumperow na szprosach - to ze klientowi szprosy obijały sie o hałasowały nie miało znaczenia - jakiś technolog doszedł do wniosku ze nie maja prawa się obijać i się nie obijają. Tak było do czasu aż w końcu ruszył dupę i przyjechał na budowę i kopara mu opadła. Poszukaj tego wątku na forum - jest pouczający

Masz tam tez sporo ciekawych zdjęć przy których te to pestka

A finlandia nie sprzedaje czasem też Jezierskiego :o

Dziwi mnie wasze podejście do sprawy bo "syfy" w szybie są ewidentnie widoczne a wy zachowujecie się jak lobby producentów wkładów szybowych. Przecież to właśnie w interesie sprzedawców okien leży podnoszenie standardów jakości okien.

 

PS.

Kompleksów nie mam drogi Jareko i za długo tu jestem "w branży" byś mnie takimi tekstami próbował dyskredytować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec przeczytaj uważnie co napisałem na samym poczatku. Przeczytaj z uwaga mój wątek o Wiglawie. http://forum.muratordom.pl/wiglaw-no-coz-klopot-na-budowie-budowach,t31312.htm?highlight=wiglaw

Sami producenci wyrobów gotowych maja ze szklarzami kłopoty. To co tam widać w dużym zbliżeniu dla przedstawiciela producenta szyb może nie byc powodem do reklamacji

zresztą poczytaj sobie jakim stalownictwem jest to napisane

http://jareko.pl/images/swiadectwa_certyfkaty/Salamander/ocena_jakosci_szyby.gif

http://jareko.pl/images/swiadectwa_certyfkaty/Salamander/ocena_jakosci_szyby_1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec przeczytaj uważnie co napisałem na samym poczatku. Przeczytaj z uwaga mój wątek o Wiglawie. http://forum.muratordom.pl/wiglaw-no-coz-klopot-na-budowie-budowach,t31312.htm?highlight=wiglaw

Sami producenci wyrobów gotowych maja ze szklarzami kłopoty.

Z całego wątku najistotniejsza wg mnie jest wypowiedź na końcu:

Z drugiej strony co to za producent okien przyjmuje takie badziewie i współpracuje z takim dostawcą szyb?

Gdybym był klientem końcowym to g...no by mnie interesowało kto wykonał te szyby. Przecież ja z nim umowy nie zawieram! Tak samo to nie ty powinieneś się z nimi bujać. Ty odpowiadasz przed klientem a producent okien przed tobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje.

Dlatego tez z producentem z którym wtedy współpracowałem zaprzestałem jakichkolwiek kontaktów.

Póki co nie mam powodów do narzekania na teraźniejszego. Wpadki niby każdemu się zdarzają ale ważna też jest ilość tych wpadek i sposób reagowania na nie.

Ale generalnie masz racje bwojtku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, mnie Jezierski nie raz pozytywnie zaskoczył podejściem do serwisu, chociaż widzę to tylko czytając forum. W rzeczywistości nie miałem okazji do "kontaktu".

Dwie inne firmy które sprzedaję na 90% wyparły by się takich "wad" jako nieistotnych i niewidocznych z zakładanej odległości wzrokowej oceny jakości szyb. Jak zauważasz ubolewam nad naszymi normami.

 

A to że Effector chce to uznać? Cóż, chwała im za to. Też mam nadzieję że nie jest to działanie na pokaz i inni wezmę to sobie za przykład. Będzie mi lżej na sercu przy polecaniu Producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. na 90% wyparły by się takich "wad" jako nieistotnych i niewidocznych z zakładanej odległości wzrokowej oceny jakości szyb. Jak zauważasz ubolewam nad naszymi normami.....
Właśnie na to chciałem zwrócić uwagę. Te opiłki wogóle będą niewidoczne już z odległości metra a dalej schowają sie zasłonięte uszczelka przyszybowa

 

juz to bardziej rzuca się w oczy

http://www.jar-eko.home.pl/images/zdjecia_i_filmy/Zabia_Wola/Grabbed_Frame6.jpg

 

lub cos takiego - po zamontowaniu wystające spod uszczelki i bardzo widoczne

http://www.jar-eko.home.pl/images/zdjecia_i_filmy/Zabia_Wola/Grabbed_Frame8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Aja zdecydowałam się na zakup okien drewnianych w skromniutkim mało znanym warsztacie- miło i cena calkiem całkiem i czas wykonania też ma być super i gwarancję też dają oczywiście- mam nadzieję, że się nie przejadę. Jednak o pomoc proszę w decyzji co do tego czy okno powinno być z sosny selekcjonowanej czy na wczepy. W tym warsztacie cena za jeden i za drugi model jest taka sama. Producent przekonuje mnie do tych na wczepy bo ponoć tak dla okien lepiej mniej będzie drzewo pracować.Jeśli idzie o stronę estetyczną to z zewnątrz okno ma być kryte b. ciemnym brązowym lazurem a wewnętrzną stronę życzymy sobie surową bo nie mamy jeszcze decyzji czym i jak chcemy pokryć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jezu, od 3 dni czytam prawie wszystko w tym wątku i im więcej czytam, tym mniej wiem, więc proszę o ewentualne wyprowadzenie mnie z błędu.

Mam zamiar zamówić drzwi tarasowe MS kolor dwustronny o wymiarach 2700 (szer) * 2750, z tym, że są to 2 szkrzydła z ruchomym słupkiem i jedno nieruchome (fix), każde po około 890mm. Dodatkowo na górze mam nieruchome naświetle 630mm. To naświetle zawiera się w wymiarze 2750. Wysokość otweranych skrzydeł wynosi 2070. Nie będę miał żadnych poprzeczek tylko naklejane poziome szprosy szerokości 45 mm. Jednak nie są to szprosy konstrukcyjne.

Nie wiem jak wstawić rysunek.

 

Proszę o opinię czy to dobre rozwiązanie.

 

:oops: [/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jezu, od 3 dni czytam prawie wszystko w tym wątku i im więcej czytam, tym mniej wiem, więc proszę o ewentualne wyprowadzenie mnie z błędu.

Mam zamiar zamówić drzwi tarasowe MS kolor dwustronny o wymiarach 2700 (szer) * 2750, z tym, że są to 2 szkrzydła z ruchomym słupkiem i jedno nieruchome (fix), każde po około 890mm. Dodatkowo na górze mam nieruchome naświetle 630mm. To naświetle zawiera się w wymiarze 2750. Wysokość otweranych skrzydeł wynosi 2070. Nie będę miał żadnych poprzeczek tylko naklejane poziome szprosy szerokości 45 mm. Jednak nie są to szprosy konstrukcyjne.

Nie wiem jak wstawić rysunek.

 

Proszę o opinię czy to dobre rozwiązanie.

 

:oops: [/img]

Podział na kwatery 89x207 brzmi bardzo rozsądnie. Nie powinno być z tym problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie.

Mam mozliwośc zamontowania okien w tzw. "ciepłym" montażu. Cena jest x2 zwyły montaż.

Czy jest sens dopłacić w ścianie 2W (węgarek na okno, czy jak to sie zwie)?

W 1W i 3W bym miał mniej wątpliwości

Okna 3 szybowe.

Dzieki za odp

Od strony wewnętrznej śmiało jako warstwa paroszczelna może posłużyć fuga silikonowa, która wyjdzie cenowo pewnie 20% ceny taśmy. Tylko ktoś ją musi wykonać...

Natomiast od zewnątrz, jeżeli ocieplenie przykryje dużą cześć ramy a "putz" będzie wykonany prawidłowo to warstwę paroprzepuszczalną można pominąć jeżeli chcesz zaoszczędzić.

To moje prywatne zdanie, z którym nie zgadza się firma Illbruck i wielu "uczonych" w dziedzinie montażu

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...To moje prywatne zdanie, z którym nie zgadza się firma Illbruck i wielu "uczonych" w dziedzinie montażu

:lol:

nie tylko Twoje - wielu specjalistów nie związanych z Illbruckiem mówi podobnie. Zresztą podawałem tu linki do artykułów na ten temat. Sa sytuacje kiedy inwestowanie w montaz I3 jest totalnym nieporozumieniem, zarówno w przypadku ściany 1W czy 2W czy nawet 3W. Wspomniane przez bwojtka silikonowanie też tak naprawdę nie jest niezbędnie konieczne (wyjątek wełna). Natomiast prawie zawsze powinien być stosowany kiedy ociepleniem jest wełna - tu każda niedoróbka może za sobą pociągnąć przykre konsekwencji

 

Bwojtek, i tak na nas za chwile naskoczą :lol:

nie jesteśmy "po linii" ogólnym trendom :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...