Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

No cóż i tak nikt mnie nie przekona do drewnianego okna wcale mi się ono nie podoba a jego współczynnik pewnie nie będzie lepszy niż U=0,8 dla okna 150x150 w jednym skrzydle.No sam powiedz Jarko czy nie mam racji?

mnie się plastyk nie podoba - jest taki zimny w dotyku 8)

Charli mówimy o ciepłym profilu!!! :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm...zgodnie z tym co podał Charli mamy przez minimum 15 lat gaz w szybie w stopniu gwarantującym utrzymanie początkowego współczynnika k

wiec.....czy przeciśnie sie przez ten piasek czy nie - jakie to ma znaczenie? Za 25 lat float będzie już tak porysowany hi hi hi ze trzeba będzie wymieniać a wtedy szyby pewnie będą miały k=0,000001 :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jakby rozpatrywać że rama okna drewnianego jest "cieplejsza" niż przeciętnego profila z PCW. W praktyce różnice te nie mają większego znaczenia.

nie zgodzę się do końca z Kolegą - najnowocześniejsza kantówka passive - grubość 101 mm z wkładem poliuretanowym ma wysmienite osiągi. To hit w Reichu powoli zaszczepiany w RP. Widziałem atest IFT z Rosenheim. To PRAWDZIWE okno PASYWNE 8)

Charlie, ale ja znów się zgadzam.

Pisałem o przeciętnych oknach pięciokomorowych i tradycyjnych oknach drewnianych typu dj68.

O produkty wyższych klas zawsze można się pospierać.

Innowacyjność często równa się wysokiej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sie i moze gaz przecisnie przez ten piasek - ale przez ten czarny bitum to bedzie mial problemy

Uparty jesteś... Specjalnie dla ciebie tabelka z nadmienianego artykułu.

http://i42.tinypic.com/105y1b4.jpg

Niestety nic z tej tabeli nie rozumiem :oops: Może jeszcze jakieś tłumaczenie do tego z Polskiego na nasze :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całego artykółu z którego jest ta tabela wynika, że jak się zrobi dobrze to będzie dobrze a jak się wyprodukuje bubla to już tak dobrze może nie być. :wink:

Trafny wniosek :lol:

Ale przy okazji jest to "naukowe potwierdzenie", że jednak ten gaz troszkę "ucieka" i tylko o to mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...