Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Qgiel - naprawdę nie wiem, nie bylem u Ciebie, nie zdejmowałem wymiarów - na tak postawione pytanie tylko tak moglem odpowiedzieć - sorki ale nie potrafię udzielić ci dokładniejszej informacji

 

mercik - jasne ze można, właśnie wrocilem z Krakowa gdzie montowaliśmy zaje.... witryny, 5mb/2,5mb, oraz okna lukowe 3,5/1.6 i inne w warstwie ocieplenia w oparciu o system mocowania JB-D

Jedna kotwa kosztuje 50 zeta i ja bym na tym nie oszczędzał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze chłopaki :p

Zostałam zasypana sprzecznościami i nowymi wątpliwościami:

 

Czy to prawda, że pakowanie potrójnej szyby z jedną bezpieczną albo P2 do skrzydła które ma 180 albo 200 cm wysokości i jakieś 90 szerokości będzie zbyt wielkim obciążeniem dla okuć i że zaraz po zakończeniu gwarancji ;) skrzydła opadną tak, że już nie będzie miejsca na ich regulację i nie będę mogła okien otwierać? A inni sprzedawcy twierdzą że nie ma problemu, bo chcą mi wcisnąć droższy pakiet, a co ich obchodzi co mi się stanie za 10 lat?

 

Mówię o drewnianych w razie co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nie ma problemu, bo okucia przeciętnie wytrzymują obciążenie 100-130kg, a w Twoim przypadku będzie to około połowa tej wartości..

Chociaż gdy jeden zawias nosi 40 kg a drugi 60 to zapewne ten pierwszy popracuje dłużej. Tylko o ile? Ja jestem za młody by to potwierdzić.

Pakietów dwukomorowych też się specjalnie długo nie sprzedaje by móc powiedzieć to na podstawie doświadczeń a nie przypuszczeń.

Prawda - były kiedyś (lata 90) trzyszybowe okna np. z Sokółki, ale to było 3 x 3mm szkła (teraz jest 2x4mm).

Ale też prawdą jest, że każda szyba antywłamaniowa miała taką samą wagę jak dzisiejsze trójszybówki i takie okna sprzedawało się od dawna...

 

Odwrócę troszkę sytuację "twoich" sprzedawców. Ten który nie ma dobrej oferty na trójszybówkę mówi tak, by nie stracić Klienta. Więc co powiedzą Twoi sceptyczni sprzedawcy jak zechcesz u nich kupić okna z szybą antywłamaniową? Przyznają że ich okna wytrzymają tylko okres gwarancji? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qgiel - naprawdę nie wiem, nie bylem u Ciebie, nie zdejmowałem wymiarów - na tak postawione pytanie tylko tak moglem odpowiedzieć - sorki ale nie potrafię udzielić ci dokładniejszej informacji

Żle to napisałem. Interesuje mnie, co montażyści mogą zrobić ( i robią), jesli otwór okienny jest większy, niż zalecane tolerancje dla danego wymiaru , nie na tyle jednak, aby konieczne było robienie okna na wymiar ?

Czy praktykuje się wstawianie wkładek między okno,a brzeg otworu lub może stosuje jakieś inne uchwyty montażowe ?

Dzisiaj pojechałem do firmy, która oferuje okna Jezierski. Różnica w wygladzie jest widoczna na pierwszy rzut oka w stosunku do okien drugiej firmy, które tez mają w ofercie. Są bardzo ładne i od razu stwarzają wrażenie solidności i profesjonalizmu. Niestety cena też solidna :-))). Ok 45 % droższe od drugiej oferty i średnio 30 % od ofert innych firm z Bełchatowa.

Ale to sprawy wcale nie przesądza.

Pani pokazała nam rozwiązanie żaluzji wewnatrz szyby zespolonej, sterowane magnesem. Jak długo to rozwiązanie funkcjonuje na rynku i czy można uważać je za niezawodne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nie ma problemu, bo okucia przeciętnie wytrzymują obciążenie 100-130kg, a w Twoim przypadku będzie to około połowa tej wartości..

Chociaż gdy jeden zawias nosi 40 kg a drugi 60 to zapewne ten pierwszy popracuje dłużej. Tylko o ile? Ja jestem za młody by to potwierdzić.

Pakietów dwukomorowych też się specjalnie długo nie sprzedaje by móc powiedzieć to na podstawie doświadczeń a nie przypuszczeń.

Prawda - były kiedyś (lata 90) trzyszybowe okna np. z Sokółki, ale to było 3 x 3mm szkła (teraz jest 2x4mm).

Ale też prawdą jest, że każda szyba antywłamaniowa miała taką samą wagę jak dzisiejsze trójszybówki i takie okna sprzedawało się od dawna...

 

Odwrócę troszkę sytuację "twoich" sprzedawców. Ten który nie ma dobrej oferty na trójszybówkę mówi tak, by nie stracić Klienta. Więc co powiedzą Twoi sceptyczni sprzedawcy jak zechcesz u nich kupić okna z szybą antywłamaniową? Przyznają że ich okna wytrzymają tylko okres gwarancji? :wink:

Dzięki. Akurat mówił mi tak sprzedawca w firmie na U ;) negując to co powiedział wcześniej inny sprzedawca w tej firmie... :roll:

I dlatego tak się zastanawiam, bo interesu w tym żadnego nie miał, a wręcz przeciwnie...

 

Ale skoro mówisz że 130 kg, to se po prostu policzę :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuję za opinie :wink: chociaż ich niewiele :( Przeczytałam prawie wszystkie wątki o oknach-trochę ich było.Zestawiłam sobie nazwy firm okiennych najczęściej wybieranych przez forumowiczów (dotyczące okien PVC) i to te 3,które wymieniłam. Poczytałam strony firm okiennych i zrobiłam większe rozeznanie. :) Mój dylemat polega na tym,że Okna VILOIN miały najwięcej pozytywnej opinii na forum ,a w wycenie okazały się najtańsze. Póżniej OKNOPLAST.Jeśli to co najlepsze jest zawsze droższe to...już sama niewiem.Proszę doradzcie :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorcia, ale Ty chyba u mnie nie byłaś? :wink:

Policz. Ale to dane katalogowe mogą być czasami złudne. Nie mam tu na myśli żadnej konkretnej firmy, ale: załóżmy że zawias wytrzyma więcej niż podaje katalog, ale jeśli mocowanie wkrętami będzie słabe, to obluzują się one i na 50kg. Słabe jakościowo wkręty skorodują lub wręcz się pourywają. I wtedy nici z zawiasu wytrzymującego 130kg.

To jest jak z zakupem okna - będzie tak dobre jak jego najsłabsze ogniwo : profil i inne komponenty, producent, sprzedawca, montazysta.. i użytkownik ?..

 

A Ci sprzedawcy... hmm.. każdy mówi to co myśli (mam nadzieję) i któremuś trzeba zaufac bądź sprawdzić u trzeciego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qgiel - naprawdę nie wiem, nie bylem u Ciebie, nie zdejmowałem wymiarów - na tak postawione pytanie tylko tak moglem odpowiedzieć - sorki ale nie potrafię udzielić ci dokładniejszej informacji

Żle to napisałem. Interesuje mnie, co montażyści mogą zrobić ( i robią), jesli otwór okienny jest większy, niż zalecane tolerancje dla danego wymiaru , nie na tyle jednak, aby konieczne było robienie okna na wymiar ?

Czy praktykuje się wstawianie wkładek między okno,a brzeg otworu lub może stosuje jakieś inne uchwyty montażowe ?

 

Qgiel. To jest tak, że wielu montazystów luzów 3-4 cm niczym specjalnym nie wypełnia - co najwyzej styropianem by zuzyć mniej pianki..

Ale wówczas przychodzi 2-3 rok uzytkowania i połączenie okna ze ścianą zaczyna się degradować, luzowć, pękać, zamakać itp. W każdej takiej sytuacji niezależny ekspert oceni " błąd montażu: nieprawidłowe zwymiarowanie okna". I tyle...

 

Można zamówić dodatkowe poszerzenia do ramy. Ale one kosztują często nie mniej niż dopłata do nietypowego okna a nie są wcale ładnym rozwiązaniem.

 

Za to duża część firm nie stosuje żadnych dopłat do okien nietypowych, albo ma tolerancję (zwykle +/- 2-3 cm do typowych wymiarów) bez zmiany ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pojechałem do firmy, która oferuje okna Jezierski. Różnica w wygladzie jest widoczna na pierwszy rzut oka w stosunku do okien drugiej firmy, które tez mają w ofercie. Są bardzo ładne i od razu stwarzają wrażenie solidności i profesjonalizmu. Niestety cena też solidna :-))). Ok 45 % droższe od drugiej oferty i średnio 30 % od ofert innych firm z Bełchatowa.

Ale to sprawy wcale nie przesądza.

Pani pokazała nam rozwiązanie żaluzji wewnatrz szyby zespolonej, sterowane magnesem. Jak długo to rozwiązanie funkcjonuje na rynku i czy można uważać je za niezawodne ?

 

Nie będę cytował opinii tych sprzedawców okien,którzy nie mają w ofercie okien z żaluzją międzyszybową.Ich zdanie jest jedno jest to złe rozwiązanie,ciągle się psują ,zacinają itp.Kiedy pytam ,proszę podać przykład komu z imienia i nazwiska się zepsuły-grobowa cisza.Ja sprzedaję i montuję okna z żaluzją na magnes już 10 lat i tylko raz była awaria i to nie samej żaluzji tylko szyby,po prostu się rozhermetyzowała.Gdyby to było złe rozwiązanie to bym zaniechał ich sprzedaży.Osobiście mam 2 okna u siebie zamontowane z żaluzją międzyszybową i jestem z tego rozwiązania zadowolony(przecież w stopy bym sobie nie strzelał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę cytował opinii tych sprzedawców okien,którzy nie mają w ofercie okien z żaluzją międzyszybową.Ich zdanie jest jedno jest to złe rozwiązanie,ciągle się psują ,zacinają itp.Kiedy pytam ,proszę podać przykład komu z imienia i nazwiska się zepsuły-grobowa cisza

 

Podobno zmiejszaja wspołczynnik U szyby (tak jak wzglednie duzo szprosów) ...

 

Widzialem na Targach rozwiazanie - co prawda drozsze - roletki materiałowej miedzyszybowej sterowanej za pomoca silniczka wmontowanego w profil skrzydla i dwoch zrodel zasilania (bateria słoneczna na ramce dyst i akumulatorki)

Mozna ja zatrzymywac w dowolnym momencie

 

CIEKAWE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Pani pokazała nam rozwiązanie żaluzji wewnatrz szyby zespolonej, sterowane magnesem. Jak długo to rozwiązanie funkcjonuje na rynku i czy można uważać je za niezawodne ?
rozwiazanie trwale i praktyczne choc musisz miec swiadomosc ze:

- nie mozesz podniesc zaluzji

- masz troszke zmniejszona powierzchnie szyby (mechanizm magnetyczny i mechanizm zmiany kata pochylenia lameli

To wlasciwie dwie "wady" zglaszane przez potencjalnie zainteresowanych klientow

Mozna uznac za niezawodne i warte polecenia jesli powyzsze uwagi ci nie przeszkadzaja.

 

a te 20-40% to ile to? 2-4 tys? Jak to sie ma do kosztu calego domu? Wszak okna sa dla trwalosci domu tak samo wazne jak fundament, sciany czy więźba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Pani pokazała nam rozwiązanie żaluzji wewnatrz szyby zespolonej, sterowane magnesem. Jak długo to rozwiązanie funkcjonuje na rynku i czy można uważać je za niezawodne ?
rozwiazanie trwale i praktyczne choc musisz miec swiadomosc ze:

- nie mozesz podniesc zaluzji

- masz troszke zmniejszona powierzchnie szyby (mechanizm magnetyczny i mechanizm zmiany kata pochylenia lameli

To wlasciwie dwie "wady" zglaszane przez potencjalnie zainteresowanych klientow

Mozna uznac za niezawodne i warte polecenia jesli powyzsze uwagi ci nie przeszkadzaja.

 

a te 20-40% to ile to? 2-4 tys? Jak to sie ma do kosztu calego domu? Wszak okna sa dla trwalosci domu tak samo wazne jak fundament, sciany czy więźba

 

Jareko - są już rozwiązania pozwalające na podnoszenie i regulację horyzontalną lamelek. Izraelska firma HOLIS jest wiodącym producentem żaluzji międzyszybowych.

nawet jest system elektrycznego sterowania wspomnianych żaluzji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te 20-40% to ile to? 2-4 tys? Jak to sie ma do kosztu calego domu? Wszak okna sa dla trwalosci domu tak samo wazne jak fundament, sciany czy więźba

Gdyby to był dom, to ani minuty bym się nie zastanawiał i brał Jezierskiego.

Czy z żaluzjami, to nie wiem, bo chociaz całe życie mam żaluzje w mieszkaniu, to te międzyszybowe są inne - dużo drobniejsze( z natury rzeczy). Muszę zobaczyć jak wygladają w dużym oknie, bo widziałem z wersji mikro - okno miało jakieś 60 x 80 cm.

W mieszkaniu trochę to inaczej wygląda. Mieszkam na 7 piętrze i nie będzie komu się zachwycać ładnym oknem. A jeśli żaluzji nie bedzie, to muszą być rolety i cały szyk okna zniknie, bo zostanie zasłonięta kluczowa część dekoracyjna. Pozostanie świadomość posiadania super okna - tylko czy to może być decydujący argument ?

Mam niezłego zgryza........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używam w domu żaluzji, nie sprzedaję roletek, chociaż na swoim doscduzym oknie ekspozycyjnym mam taką żaluzję. I fakt - tam gdzie jest ona zwykle opszczona (łazienka) to dobre rozwiązanie.

Wadą jest jeszcze kolor mechanizmu - zdaje się że zwykle biały, więc przy oknach w okleinie nie wygląda ładnie.

 

Największa zaleta to fakt, że taka żaluzja się nie brudzi i nie ma kłopotliwego czyszczenia piór z kurzu czy zachlapań wody.

 

Charlie, pewnie że są żaluzje podnoszone wewnątrz pakietu. Tylko że ich koszt to często 2 x więcej niż niedrogie okno (jak dobrze pamiętam "przypadek" widziany na targach sprzed dwóch lat - cena ok 700zł m2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów, ja w sprawie żaluzji w szybach, choć nie śledziłem dokładnie wątku i może powtórzę coś co już było mówione. Jeśli tak to przepraszam.

 

Żaluzja w szybie zespolonej to pomysł nie nowy. Nie wiem jak to teraz wygląda, bo to dość rzadko spotykane rozwiązania, ale z dawnych czasów pamiętam, że "wrednością" było to, że pióra rolety w pozycji poziomej (otwartej) potrafiły się zaklinować z powodu ugięcia szyb pod wpływem różnicy ciśnień. Sądzę, że w niewielkich oknach i przy niewielkiej powierzchni szyb problem pewnie nie wystąpi, ale przy takich wielkoformatowych, to głowy bym nie dał, nawet jeśli szerokość piórek już zdecydowanie mniejsza niż kiedyś. Ciśnienie z szybami robi różne cuda o czym już na forum było.

 

W każdym razie na tę okoliczność warto przesłuchać sprzedawców.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj namierzyłem jeszcze jednego producenta, tj. firmę Prymat z Łodzi.

Robią okna z profila Aluplast. Daja 10 lat gwarancji na profil i 5 na okucia Wink haus. Spodobało mi się to, ze w standarcie dają ładną klamkę klikającą.

Czytałem że różnie jest z tym Aluplastem....tzn. profil dobry, ale przez wykonawców bardzo często traktowany "oszczędnie", ze stratą dla klientów.

Chetnie przeczytałbym bym rzeczowe uwagi osób, które miały do czynienia z tą firmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qgiel, Ty ich może zapytaj ile gwarancji dają na okno :D , a potem się wykaż i powiedz, że za takie określenie gwarancji na wyrób można zapłacić małe co nieco UOKiK-owi. Albo sam się zastanów po co Ci po 6 latach profile bez okuć? Albo po trzech profile z okuciami bez szyb? Albo... , o to się często zdarza, że nie masz gwarancji jak nie zapłacisz za faktury :D Albo... . Szkoda słów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...