Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Pierwsze zdanie Twojej odpowiedzi całkiem mądre było TEST, dlatego poszedłem tym śladem i z niejakim zdziwieniem dowiedziałem się, że na okna Jezierskiego jest 5 lat gwarancji, tak samo jak na każdy inny wyrób z mojego lokalnego rynku, podczas gdy na Okno-Plast Kraków 7 lat, a jesli zamówi się ciepłą ramkę do szyby zespolonej, to na tę szybę gwarancja wydłużona jest do 10 lat. Nie wiem, co o tym fachowcy sądzą, ale dla klienta jest to konkretny atut.

Co do reszty, to................niech będzie że to żart........................;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... dlatego poszedłem tym śladem i z niejakim zdziwieniem dowiedziałem się, że na okna Jezierskiego jest 5 lat gwarancji, tak samo jak na każdy inny wyrób z mojego lokalnego rynku, podczas gdy na Okno-Plast Kraków 7 lat, a jesli zamówi się ciepłą ramkę do szyby zespolonej, to na tę szybę gwarancja wydłużona jest do 10 lat. Nie wiem, co o tym fachowcy sądzą, ale dla klienta jest to konkretny atut.

Co do reszty, to................niech będzie że to żart........................;-).

 

Qgiel, to taki śmiech przez łzy :cry: Po mojemu wpadasz w prostą marketingową pułapkę. Popełniasz klasyczny błąd konsumenta. "Długość" jest bardzo ważna w nieco innej branży. Dla nabywców czegokolwiek, w tym okien, najważniejsze są warunki gwarancji. Na wyrób!!! Nie na jego komponenty.

 

Któraś z wymienionych firm dała Ci poczytać tak sama z siebie warunki gwarancji przed zakupem? A może ma je na stronie internetowej? Zapoznali Cię z nimi? Możesz je porównać?

 

Jeśli Twoja odpowiedź będzie brzmiała "nie", to zastanów się dlaczego tak się dzieje i do czego niektórym firmom służy "długość okresu gwarancji na pewne elementy konstrukcji okna", bo przecież nie na całe, no nie?

 

Pozdrawiam z uśmiechem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Qgiel, to taki śmiech przez łzy :cry: Po mojemu wpadasz w prostą marketingową pułapkę. Popełniasz klasyczny błąd konsumenta. "Długość" jest bardzo ważna w nieco innej branży. Dla nabywców czegokolwiek, w tym okien, najważniejsze są warunki gwarancji. Na wyrób!!! Nie na jego komponenty....

Jeśli Twoja odpowiedź będzie brzmiała "nie", to zastanów się dlaczego tak się dzieje i do czego niektórym firmom służy "długość okresu gwarancji na pewne elementy konstrukcji okna", bo przecież nie na całe, no nie?...

Jakie mile zaskoczenie TEST :) Jestem pod wrazeniem :)

Obalić chwyty marketingowe Oknoplastu to naprawdę jest sztuka :)

Producenci komponentów dla wyrobu finalnego udzielają na:

Szyby - maksimum 5 lat

Okucia - maksimum 5 lat

Profile - tu bywa różnie ale tez przeważnie 5 lat

Stad jakby wszechobecna jest gwarancja 5 letnia

Mówimy o gwarancji producenckiej

Co innego to ryzyko współpracującego dealera - np. ja dodaje od siebie na Jezierskiego dodatkowe 5 lat i co z tego? Obwarowane standardowo - szyby tylko na rozszczelnienie pakietu, okucia pod warunkiem udowodnionej konserwacji a profil..... profil przeżyje nas wszystkich :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Qgiel, to taki śmiech przez łzy :cry: Po mojemu wpadasz w prostą marketingową pułapkę. Popełniasz klasyczny błąd konsumenta. "Długość" jest bardzo ważna w nieco innej branży. Dla nabywców czegokolwiek, w tym okien, najważniejsze są warunki gwarancji. Na wyrób!!! Nie na jego komponenty....

Jeśli Twoja odpowiedź będzie brzmiała "nie", to zastanów się dlaczego tak się dzieje i do czego niektórym firmom służy "długość okresu gwarancji na pewne elementy konstrukcji okna", bo przecież nie na całe, no nie?...

Jakie mile zaskoczenie TEST :) Jestem pod wrazeniem :)

Obalić chwyty marketingowe Oknoplastu to naprawdę jest sztuka :)

Producenci komponentów dla wyrobu finalnego udzielają na:

Szyby - maksimum 5 lat

Okucia - maksimum 5 lat

Profile - tu bywa różnie ale tez przeważnie 5 lat

Stad jakby wszechobecna jest gwarancja 5 letnia

Mówimy o gwarancji producenckiej

Co innego to ryzyko współpracującego dealera - np. ja dodaje od siebie na Jezierskiego dodatkowe 5 lat i co z tego? Obwarowane standardowo - szyby tylko na rozszczelnienie pakietu, okucia pod warunkiem udowodnionej konserwacji a profil..... profil przeżyje nas wszystkich :lol:

 

Masz TEST dziwną manierę odpowiadania pytaniami na wątpliwości respondenta. Oczekiwałem raczej odpowiedzi wprost, a nie zagadek z niuansów techniczno-prawnych aspektów obrotu oknami PVC.

Któraś z wymienionych firm dała Ci poczytać tak sama z siebie warunki gwarancji przed zakupem? A może ma je na stronie internetowej? Zapoznali Cię z nimi? Możesz je porównać?

 

 

http://betelgeze.w.interii.pl/Gwarancja.jpg

 

Oto kawałek pkt.4 gwarancji Okno-Plast Kraków, który moim zdaniem prezyzyjnie określa długość okresu gwarancyjnego producenta okna, a nie komponentów tego okna. Cała karta gwarancyjna dostępna jest na stronie :

http://www.oknoplast.com.pl/pl/6:Poradnik_klienta , pod ikonką Oknoplastu.

A co do warunków gwarancji, to - zostawiając na boku okres gwarancji - raczej sie nie pomylę, jeśli stwierdzę, że są bardzo podobne, o ile nie identyczne w każdej z fabryk. Zatem cudów nie należy się spodziewać od nikogo. Jednak 7 lat, to nie 5, tym bardziej ze nie każdy dealer to jareko( zapewne mało który).

Z tego, co napisaliście i tak wyciągnąłem dla siebie trochę wiedzy na użytek przyszłych zakupów, ale - przyznam się - bardzo nie lubię takiej megalomanii i fanfaronady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat i prosze o pomoc związaną z wyborem okien :roll:

1. Oknoplast Kraków, typ Platinium, 5 komorowe, profil Veka, okucia Maco

2. Bertrand, typ Comfort, profil Gealan S 7000, Liczba komór: 5

Głębokość: 74mm

3. Bertrand, typ Trend XL, profil Gealan S 8000, Liczba komór: 6

Głębokość: 83 mm (rama); 74 mm (skrzydło)

Ponieważ wszystkie są w zblizonej cenie serdecznie prosze o pomoc w wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co napisaliście i tak wyciągnąłem dla siebie trochę wiedzy na użytek przyszłych zakupów, ale - przyznam się - bardzo nie lubię takiej megalomanii i fanfaronady.

 

Qgiel,

To publiczne forum i napisanie wprost, że dana firma nam nie przypada do gustu, bo stosuje jakieś zapisy ociera się o stosownie nieuczciwej konkurencji. Dlatego częściej usłyszysz o ogólnych schematach i zjawiskach niż o konkretnych przykładach - zwłaszcza jeśli nie można ich wprost udowodnić albo się tylko o nich słyszało. Wówczas to są tylko plotki.

Każdy z nas (z branży) dokonał swoich wyborów i wierzę że są oparte na własnym przekonaniu - nie tylko od strony biznesowej ale i tej pozostałej. Stąd trudno jest krytykować konkurencję bo szybko będzie się posądzonym o brak obiektywizmu.

 

Cieszę się że Oknoplast publikuje swoją kartę gwarancyjną na stronie internetowej. Dociekliwi mogą się z nią zapoznać. To dobry przykład dla wielu innych firm, gdzie brak jawnych warunków gwarancji jest nie tyle przeoczeniem lubi niedocenieniem tego aspektu, a próbą ich ukrycia przed dokonaniem wyboru przez Klienta.

 

Jeszcze o tych 10 latach.. pewna upadająca w tym roku firma przez długi czas udzielała 10 letniej gwarancji na okna, dopiero w ub.r. się z tego oficjalnie wycofali i wrócili do 5 lat. Ciekaw jestem jak przy likwidacji zechcą rozwiązać kwestie gwarancji..[/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić energooszczędne okna. W związku z tym chciałabym zapytać, jakich producentów mam wziąć pod uwagę. Od razu napiszę, że zależy mi na oknach drewnianych o dobrej jakości. Co polecacie?

 

Powiem tak. Jestem dumnym posiadaczem okien Capital producenta Stolbud Włoszczowa.

 

Materiał drewno meranti - Uw(czyli współczynnik izolacyjności termicznej okna) 0,6 (im mniej tym lepiej). O ile się orientuje jest to najniższy współczynnik na rynku potwierdzony atestami.

 

Jeśli chodzi o jakość, naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Do tego bardzo pozytywny kontakt z producentem. W sumie gorąco polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz TEST dziwną manierę odpowiadania pytaniami na wątpliwości respondenta. Oczekiwałem raczej odpowiedzi wprost

 

Qgiel choć nie jestem ani producentem ani sprzedawcą okien to wiem, że najskuteczniejszym sposobem uzyskiwania informacji jest zadawanie pytań, chyba się z tym zgadzasz, czyż nie? (Klasyczna socjotechnika sprzedawców nazywana "zamknięciem próbnym" :D)

 

Mogę odpowiedzieć wprost jeśli chcesz. Odrobiłem lekcje, kliknąłem na link i przeczytałem kartę gwarancyjną. I co? Rzekłbym, że jak na taką firmę, o takiej renomie i takich możliwościach, to kiepsko. Ale to kiepsko oznacza, że jest jak zwykle, ( bo masz rację, że prawie u wszystkich to samo, co nie znaczy, że dobrze i dla Ciebie korzystnie).

 

W tej konkretnej karcie dla nabywcy najważniejsze powinny być pkt. V, VI, VII. W każdym z tych punktów znajdują się zapisy, które są dla niego niekorzystne, to po pierwsze i w każdym z nich znajdują się zapisy, które kiedyś już UOKiK uznał za wątpliwe, a niektóre Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpisał na tzw. listę klauzul niedozwolonych.

 

Qgiel mógłbym wskazać dokładnie, o które zapisy idzie, ale ta firma nie płaci mi za konsultacje, a Ty sam wskazałeś, że dla Ciebie liczy się długość gwarancji, a nie jej warunki, więc nie będę katował forumowiczów po próżnicy. Na pocieszenie tylko dodam, że jakby co, to pamiętaj o treści art.385.1 k.c.

Przeczytasz o czym ten artykuł mówi, prawda? :D

 

Podzielam Twój pogląd co do megalomanii i fanfaronady, ale jakoś tak czuję, że megalomani i fanfaroni zdarzają się równie często po obu stronach okiennych transakcji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytasz o czym ten artykuł mówi, prawda?

Myślę........a właściwie jestem pewien, że przeczytam więcej. Ale i z tego, co napisałeś wynika( chociaż nie znam jeszcze szczegółów) ze klient w razie czego, nie stoi na straconej pozycji - to pocieszające.

Co prawda nie miałem w planach samouświadamiania na temat warunków gwarancyjnych i praw klienta, ale niech tam - podszkolę sie ;-).

A jakbyś chciał coś konkretnego o wyrobach okiennych napisać do mnie, to bardzo serdecznie zapraszam na priv. Honorem ręczę, że cokolwiek napiszesz, pozostanie tylko do mojej wiadomości i w żadnej formie dalej przekazane nie zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie miałem w planach samouświadamiania na temat warunków gwarancyjnych i praw klienta, ale niech tam - podszkolę sie ;-).

 

To może w ramach "samouświadamiania" zróbmy tak:

 

Kliknij na link w stopce pod moim wpisem.

 

Z menu, wybierz zakładkę "Zaliczka, Zadatek, Umowa", potem przeczytaj dwa artykuły, które dotyczą klauzul niedozwolonych, albo je sobie pobierz w pdf i poczytaj w wolnej chwili.

 

Potem zajrzyj jeszcze raz do pkt V-VII tej karty i już jesteś "samouświadomiony".

 

Jakby to nie wystarczyło to przy okazji dowiesz się także, jak mnie złapać by mail :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okres gwarancji w buty mozna wsadzic.

Przyklad z dzis - okna z drewna eukaliptusa - gwarancja 10 lat ALE pod warunkiem - i tu wyliczanka - ...................

A okna com je dzis ogladal juz po jednym miesiacu oblaza z lakieru - sie lakier nie trzyma drewna [dlaczego to jeszcze nie wiem]

Prawdopodobnie te lazury to sa dobre jedynie na wystawke.

Pozatym okna staly nieoszklone przez tydzien w otwartym pomieszczeniu [a wilgoc jak cholera ostatnio panuje]. Po tygodniu oszklili - pewno silikon kladli na wilgotne powierzchnie. Woda wsiaka teraz w drewno - to druga kleska. Gwarancja nie obejmuje zwilgotnienia drewna.

A gwarancja na 10 lat.

To juz moja czwarta wizyta na budowie w tym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test[cie] - Twoje fotki z portalu to rewelka. Kilka z nich wykorzystalem w artykule w Mat-Bud. [alem zaznaczyl ze z OKNOTESTU]. Mam kolejne kilkadziesiatek [wlasnych] to Ci wysle bys je wkleil. Pogadam z jednym z producentow by zezwolil na publikacje fotek okien niszczonych przez budowlancow barbarzyncow. No jak to zobaczysz to padniesz. mam tez okna cudownie spesniale i porazone sinizna i brunatnica.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test[cie] - Twoje fotki z portalu to rewelka. Kilka z nich wykorzystalem w artykule w Mat-Bud. [alem zaznaczyl ze z OKNOTESTU]. Mam kolejne kilkadziesiatek [wlasnych] to Ci wysle bys je wkleil.

 

Polecam się na przyszłość i dziękuję za rzetelność dziennikarską!!! Już czekam na przesyłkę. Jakbyś jeszcze załączył do niej krótki opis, co, jak i gdzie, to było by w ogóle ok. Pchełku drewna nie przesyłaj, bo my jesteśmy jak ta Barbie, z plastiku wyłącznie i to się prędko nie zmieni. No chyba, że "kryzys" nas do lasu zapędzi i pójdziemy w partyzanty :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to Ci wszystkie fotki zgram na plytke - w tematach czyli kolejnych ekspertyzach. I wysle - do wykorzystania.

Druga sprawa to czy moge podac przy fotkach adres strony do Twoich fotek. Poprosze Materialy to zamieszcza. Poszedl 1 artykul w pazdizerniku bodajze o nietypowych wadach materialowych okien z drewna, teraz wyjda nietypowe wady okien [profile] z PVC, trzeci to ukryte wady wykonania i montazu, czwarty [w przygotowaniu] to wady powstajace na budowach - tu najbardziej niszczone sa okna z drewna. Piaty to wady okien za duzych i baaardzo duzych. Mam tez cztery prezentaje o oknach - z wykorzystaniem fotek moich z internetu, twoich.

Jedna - to Ci wysle do publikacji na stronie - wywola burze..

Mysle ze te artykuly to moge Ci udostepnic - czy do publikacji - to musze uzgodnic z materialami [chyba ze da sie notke ze oryginal jest na stronie Materialow Budowlanych. Na plytke tez wgram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...