Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

pchełku, ślij ! Co będę mógł wykorzystam, no i może zmobilizuje mnie to do stworzenia galerii zdjęć montażowych z prawdziwego zdarzenia.

 

Przepraszam, że korzystam z okazji, ale chcę złożyć wszystkim forumowiczom następującą propozycję:

 

Jeśli niedawno kupiliście okna z PVC lub zamierzacie je kupić w najbliższym czasie napiszcie do mnie o wszystkim co Wam się na rynku okien spodobało i co się nie spodobało. Napiszcie o Waszych doświadczeniach, tych dobrych i tych złych. Przesyłajcie zdjęcia z montaży oraz treści dokumentów, które budzą Wasze wątpliwości lub które Wam się szczególnie spodobały.

 

Będziemy publikować i promować Wasze opinie w specjalnie stworzonym dziale vortalu OKNOTEST.PL, w którym producenci i sprzedawcy będą mogli zaczerpnąć wiedzy jak naprawdę są postrzegani przez klientów.

 

Przy odpowiedniej ilości Waszych opinii możemy pokusić się o stworzenie prawdziwie konsumenckiego rankingu firm okiennych, który byłby odpowiedzią na wiele zadawanych na tym forum pytać, a w szczególności "gdzie kupić". Nie powinniście zapominać, że Wasze rekomendacje i opinie są dla przyszłych nabywców okien ( i firm ) warte setki, tysiące, a czasem dziesiątki tysięcy złotych.

 

O ile ten post nie zostanie zbanowany, lub mnie nie wyrzucą na zawsze z tego forum proszę o przesyłanie korespondencji na adres [email protected]

lub kontakt telefoniczny. Aby do nas dotrzeć wystarczy kliknąć na stopkę pod tym wpisem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test,

może Twoje działanie jest po części jakąś konkurencją dla forum.. ale każde działanie mające na celu wyeliminowanie z rynku najgorszych przypadków powinno mieć błogosławieństo Muratora i innych czasopism. Tylko gdy już będzie dobrze to redaktorowie nie będą mieli o czym pisać :wink: - czego im zyczę! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić energooszczędne okna. W związku z tym chciałabym zapytać, jakich producentów mam wziąć pod uwagę. Od razu napiszę, że zależy mi na oknach drewnianych o dobrej jakości. Co polecacie?

 

Powiem tak. Jestem dumnym posiadaczem okien Capital producenta Stolbud Włoszczowa.

 

Materiał drewno meranti - Uw(czyli współczynnik izolacyjności termicznej okna) 0,6 (im mniej tym lepiej). O ile się orientuje jest to najniższy współczynnik na rynku potwierdzony atestami.

 

Jeśli chodzi o jakość, naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Do tego bardzo pozytywny kontakt z producentem. W sumie gorąco polecam.

 

Zenon - pytanie doprecyzowujące.. U 0,6 to dla szyby, nie całego okna?

jeśli tak to muszę Cię "zmartwić" bo od dawna są szyby 0,5 a ostatnio i U 0,38..

 

Nie ten współczynnik powinien być powodem Twojej satysfakcji, a komfort w użytkowaniu Twoich okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się czyta to forum w temacie okien to odnosi się wrażenie, że to chyba najwrażliwszy składnik domu - non stop problem, non-stop :o :o :o :o :o
widzisz Charlie bo tak naprawde jest

Bo po jaka cholerę wywalać niepotrzebnie kasę na ścianę 3W z 20 cm wełny dając do tego okna o k>1,3? po co improwizować z montażem w takiej sytuacji skoro wystarczy, że jedno podparcie okna szlag trafi i okno osiada w sposób niekontrolowany, po co dla odmiany przy wentylacji grawitacyjnej inwestować w 7 komorowe z szyba k,0,7 i tak dalej

Okna są postrzegane niejako jako zło konieczne

Obserwacja moja i nie tylko moja (szanowni Forumowicze odczytajcie me słowa prawidłowo - są całkowicie pozbawione reklamy kogokolwiek) - potencjalni klienci nie świadomi tematu dają sobie wcisnąć rzeczy im totalnie niepotrzebne podwyższające tylko wartość zlecenia (jak choćby szyby o podwyższonym tłumieniu dziękować - zainteresowanym później rozwinę temat) lub tez na oknach nagminnie się oszczędza

Okna to owszem materiał budowlany jak każdy inny ale tez jeden z najważniejszych elementów z jakiego go zbudowaliśmy.

 

TEST - to bardzo dobra mysl. Tak jak kiedys mój pomysl o promowaniu dobrych i ganieniu zlych - nic z tego nie wyszlo, realnie prawie nie sposob zweryfikowac czy pisze do ciebie klient czy dealer siebie promuje

Ale.... Ale trzymam kciuki

może w ten prosty sposób uda ci sie wykosi cwaniaków którzy tylko cena a nie jakością pracy zdobywają klientów, może tez uda się wypromować tych którym warto może i więcej zapłacić mając świadomość jakości produktu i montażu

Jedno jest pewne - nadchodzą ciężkie czasy dla klientów. Obaj wiemy ze każdy coraz bardziej szczypie się z kasa a tym samym podatny jest na zrobienie w balona

Tylko koniecznie trzeba byc obiektywnym

Trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Małe pytanie, czy ktoś z forumowiczów spotkal się z oknami PCV tej firmy???

Poleciło mi ją kilu znajomych którzy mają te okna juz pare lat i dobrze im się sprawują a do tego są konkurencyjne cenowo.

Prosze o jakieś wypowiedzi.

Z góry dzięki:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do odwiedzających ten watek zwracam się z może i dziwna prośba

Zmieniam stronę i nie wiem do końca jakie informacje i porady chcielibyście tam znaleźć. Już zamieściłem tam kilka zdjęć ale tak naprawdę nie wiem co może być pomocne http://jareko.pl/testowy

Poproszę o sugestie na mail [email protected]

Z góry dziękuję

Jarosław Cichawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie spotkałem z oknami firmy Bogdański. Może słowo więcej o nich i produkcie który tworzą?

Finlandia, a M&S Pomorska Fabryka Okien ?

Dzisiaj jechałem do mamy i po drodze odwiedziłem firmę, gdzie oferują okna tej fabryki. Pani pokazała mi też okno ze wzmocnieniem z włókna szklanego wypełnonym pianką. Przenikalność cieplna ramy ma wynosić 1,21 W/m2*k.

Mógłbym się nimi zainteresować, bo teściowa bardzo dobrze zna właścicieli( są nawet "po rodzinie"), zatem można by liczyć na uczciwy montaż.

A i same okna wyglądają nieźle, zaś wycena lokuje je nieco powyżej średniej z 10 wycen, jakie mi zrobiono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam AVANTE

Jakiś czas temu mieliśmy przykre zdarzenie na naszej budowie. Włamali nam się. Złodzieje zniszczyli rolety zewnętrzne a następnie chcąc wyważyć okno z ramy ( a na ich nieszczęście albo moje) był to fix więc połamali ramę okienną. Następnie wybrali najprostszą opcję wybijając szybę. Takie uszkodzenia dotkneły nasz największe okno ( patio) szerokie na 4 m. Straty potężne. Jednak w cenie zakupu okien mieliśmy ubezpieczenie od tego typu zdarzeń. Postanowiłem z niego wówczas skorzystać. Podchodziłem do tego zagadnienia z obawami ponieważ miałem złe doświadczenia odnośnie stosunku firm ubezpieczeniowych do napraw szkód a co dopiero w przypadku ubezpieczenia okna w firmie, która je sprzedaje. Już widziałem ile zachodu z tym będzie ( specjalna komisja z fabryki, ekspertyzy, tony dokumentów). I co? Myliłem się. Poinformowałem o zdarzeniu mojego sprzedawcę, dołączyłem zdjęcia + protokół z Policji i to wszystko. Po ok. 2tygodniach( tak długi termin z uwagi, iż mam nietypowy kolor okna i musieli sprowadzać profile z zagranicy) przyjechał do mnie serwisant z Elbląga( a mieszkam praktycznie na drugim końcu Polski) i wymienił okno. Szybko, profesjonalnie i całkowicie za darmo. Wszystko w ramach ubezpieczenia. Zero problemów. Nawet nie chcę myśleć ile mnie by to kosztowało gdyby nie to ubezpiecznie. Roleta zewnętrzna( wyprodukowana przez inną firmę)nie była ubezpieczona więc musiałem zapłacić za jej naprawę. Nie wiem czy firma Oknoplast posiada taką opcję. Z własnego doświadczenia polecam jednak AVANTE ponieważ oprócz produktu wysokiej jakości dorzucają oni to ubezpieczenie, które jak widać na moim przykładzie czasami potrafi się przydać. Ponadto sposób podejścia do klienta i jakość obsługi na rewelacyjnym poziomie. Pomimo tego że żyjemy w dobie totalnej konkurencji często firmy po sprzedaniu swojego produktu olewają klienta stąd też może normalne zachowanie firmy w tym przypadku wzbudziło moje uznanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

finlandia dzieki za opinie w moich komentarzach (pisze tu bo nie wiem czy tam jeszcze zerkniesz), co prawda nie pomogo mi w podjeciu decyzji bo jak przeczytalam w ankietowym watku jareko cytuję "serce za drewnem a rozum za PVC" to wlasnie tak sie czuje. Zawsze chcielam duuuzo drewna w domu ale jednak ze wzgledow finansowych zostanie wstawiony drewnopodobny plastik.

A swoja drogą jako znawce tematu zapytam czy jest jeszcze godna polecenia firma robiaca okna PVC a tansza od jezierskiego? Chcialam wycenic w MS okna i VEKA ale tych pierwszych nie mogę zastac w biurze a do drugich nie jestem przekonana bo nie widzialam ich okien na zywo. Zreszta powyżej Qgiel tez pyta o MS wiec jeśli możesz to proszę o opinię.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MS jest znana i ceniona firma na naszym i nie tylko naszym rynku. Robią naprawdę dobre okna i nie ma się realnie do czego przyczepić

mała tylko uwaga - wzmocnienie z kompozytu nie w każdym przypadku jest zaleta - jeśli masz mieć duże gabaryty to lepiej zrezygnować z niego na rzecz wzmocnienia stalowego

A co do cen.... nie potrafię odpowiedzieć. Kilka razy było tak, że moi klienci wybierali Jezierskiego bo był tańszy, kilka razy wybierali Oknoplast bądź MS bo w innej konfiguracji okien okazywali się tańsi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

finlandia dzieki za opinie w moich komentarzach (pisze tu bo nie wiem czy tam jeszcze zerkniesz), co prawda nie pomogo mi w podjeciu decyzji bo jak przeczytalam w ankietowym watku jareko cytuję "serce za drewnem a rozum za PVC" to wlasnie tak sie czuje. Zawsze chcielam duuuzo drewna w domu ale jednak ze wzgledow finansowych zostanie wstawiony drewnopodobny plastik.

A swoja drogą jako znawce tematu zapytam czy jest jeszcze godna polecenia firma robiaca okna PVC a tansza od jezierskiego? Chcialam wycenic w MS okna i VEKA ale tych pierwszych nie mogę zastac w biurze a do drugich nie jestem przekonana bo nie widzialam ich okien na zywo. Zreszta powyżej Qgiel tez pyta o MS wiec jeśli możesz to proszę o opinię.

pozdrawiam

 

a sprawdzalas ceny w http://www.oknawimaro.pl ?

i co wazne w godzinach pracy sa w biurze polecam kontakt z p. Kwiatkowskim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MS jest znana i ceniona firma na naszym i nie tylko naszym rynku. Robią naprawdę dobre okna i nie ma się realnie do czego przyczepić

Ważna opinia - ale to faktycznie widać. Okno, które widziałem miało fajną klamkę z guziczkiem. Bywaja też klikające Secustic.

 

A co do cen.... nie potrafię odpowiedzieć. Kilka razy było tak, że moi klienci wybierali Jezierskiego bo był tańszy, kilka razy wybierali Oknoplast bądź MS bo w innej konfiguracji okien okazywali się ta

Na bełchatowskim rynku najdroższy jest Jezierski, potem Oknoplast, dalej jest MS koło Piotrkowa Tryb. i dalej juz podbnie dość, 7 innych firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi o MS to wczoraj po południu widziałem reportaż na TVN Turbo o ich fabrycew programie Polak Potrafi. Jak ktoś jest na etapie kupowania okien to ma rzadką okazję zobaczyć produkcję okien "od kuchni". Nie wiem kiedy będą powtórki - trzeba sprawdzić w programie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

my również byliśmy zdecydowani na Avante, ale w tak w ostatniej chwili jeszcze zajrzeliśmy do Oknoplastu i tu profil Platinium nas zachwycił.

No i pojawił się problem co wybrać ....padło na Platinium w dwustronnym orzechu.

Cenowo na 10 oknach różnica 1800 zł na korzyść Oknoplastu (zimowa promocja). W Łodzi jest tylko jeden przedstawiciel Avante i jakoś nie byli chętni do rozmowy o niższych cenach a chciałem jeszcze zamówić drzwi wejściowe drewniane i bramę garażową.

 

Co do montażu to w naszej okolicy jest dwóch przedstawicieli tej firmy, wybraliśmy mniejszą ale bardziej "otwartą" na klienta (z Pabianic).

Nie mam żadnych uwag do montażu, wszysto prosto, czysto i szybko.

Jedyna uwaga dotyczy samego Oknoplastu, trochę długi okres oczekiwania (1,5 miesiąca), ale byłem o tym poinformowany i się zgodziłem więc się nie czepiam ;) .

Pozdrawiam - Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

finlandia dzieki za opinie w moich komentarzach (pisze tu bo nie wiem czy tam jeszcze zerkniesz), co prawda nie pomogo mi w podjeciu decyzji bo jak przeczytalam w ankietowym watku jareko cytuję "serce za drewnem a rozum za PVC" to wlasnie tak sie czuje. Zawsze chcielam duuuzo drewna w domu ale jednak ze wzgledow finansowych zostanie wstawiony drewnopodobny plastik.

A swoja drogą jako znawce tematu zapytam czy jest jeszcze godna polecenia firma robiaca okna PVC a tansza od jezierskiego? Chcialam wycenic w MS okna i VEKA ale tych pierwszych nie mogę zastac w biurze a do drugich nie jestem przekonana bo nie widzialam ich okien na zywo. Zreszta powyżej Qgiel tez pyta o MS wiec jeśli możesz to proszę o opinię.

pozdrawiam

Aniak25 - staram się zaglądać na odwiedzane wątki. Ja też jestem sercem za drewnem i dla siebie kiedyś pewnie wybiorę drewno - taki mam gust.

Rozumem staram się kierować w swojej działalności :wink: stąd mam w ofercie okna tworzywowe firmy, która przez moje 8 lat pracy po stronie Producentów była dla mnie mocną konkurencją..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić energooszczędne okna. W związku z tym chciałabym zapytać, jakich producentów mam wziąć pod uwagę. Od razu napiszę, że zależy mi na oknach drewnianych o dobrej jakości. Co polecacie?

 

Powiem tak. Jestem dumnym posiadaczem okien Capital producenta Stolbud Włoszczowa.

 

Materiał drewno meranti - Uw(czyli współczynnik izolacyjności termicznej okna) 0,6 (im mniej tym lepiej). O ile się orientuje jest to najniższy współczynnik na rynku potwierdzony atestami.

 

Jeśli chodzi o jakość, naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Do tego bardzo pozytywny kontakt z producentem. W sumie gorąco polecam.

 

Zenon - pytanie doprecyzowujące.. U 0,6 to dla szyby, nie całego okna?

jeśli tak to muszę Cię "zmartwić" bo od dawna są szyby 0,5 a ostatnio i U 0,38..

 

Nie ten współczynnik powinien być powodem Twojej satysfakcji, a komfort w użytkowaniu Twoich okien.

 

Owszem szyby mają mniejszy współczynnik niż całe okno, ale o ile się nie mylę współczynnik szyby to Ug, który wchodzi w skład całego U okna (Uw). W przypadku przenikalności cieplnej okien, słabyszym ogniwem jest materiał, z którego jest ono wykonane, bo łatwiej przewodzi ciepło niż szyba.

 

Natomiast, co do komfortu, to jestem bardzo zadowolony, ale przy wyborze okien kierowałem się też energooszczędnością.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...