Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Gość Qulla

Witanko!

Z oknami to juz tak jest: duzo firm produkujacych okna jest dobrych ale...?

Jest z nimi jeden problem ja mam okna firmy Rehau(niemiecka firma)okucia sigenia okna cool mam rok i do dzis sprawuja sie niezle ale..? czy po zamontowaniu okien nie robi sie rosa na szybie ,czy nie sa mokre narozniki scian od okna sa?? jest na to sposob jesli ktos nie posiada wentylacji w kazdym z pomieszczenin to nici bedziecie miec ten problem co ja ;raada jest taka macie szczelny cieply dom to i okna powinscie miec z wentylacja higrosterowana (kratka nawiewna u gory okna )troche wiecej kosztuje ale jak ktos bedzie chcial domontowac po zamontowniu okna to placi dwa razy tyle wiec lepiej juz przy zakupie zlecic zamontowanie kratki higrosterowanej a na dodatek nie trzeba do niej wsadaz łap dziala automatycznie wykrywajac wilgotne powietrze ,ja niestety nie bylem taki madry i caly sezon musialem wycierac parapety z rosy i te mokre narozniki ale w tym roku juz kulturka polecam firmy nice problem miną >narka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos "ciepłej ramki", o której była mowa kilka postów wyżej -

sprzedawca okien drewnianych Goran, które najprawdopodobniej zamówię, usiłuje mnie na nią namówić , co wiąże się z dopłatą ok. 600zł .

 

Czy warto wydawać na to pieniądze?

 

I kolejna sprawa: czy przy szybach P4 i okuciach WK2 można bezpiecznie oszczędzić na klamce z kluczykiem i wziąć klamkę z "guzikiem" - przyciskiem, czy raczej konsekwentnie brnąć w najdroższe rozwiązania?

 

Z góry dziękuję :) , pozdrawiam :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość smartcat

witam Forumowiczów i Pchelka

Pchelku czy mogłbyś sie wypowiedzieć na temat poruszony przez Qulla,

Jak jest z tym roszeniem, zawilgacaniem i jak temu zapobiegać?

Bo to chyba dotyczy wszystkich którzy wstawiaja nowe okna a niemaja reku

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nnatasza - te dwie firy są godne polecenia

co do wilgoci w mieszkaniach po zamontowaniu okien [szczelnych] to są dwa sposoby

jeden bardziej skuteczny - zainstalować nawiewniki - VENTAIR albo AERECO - w oknach.

drugi - Najtańszy sposób to okna trochę rozszczelnić.

Polega to na wyjęciu odcinków uszczelek - ok 4 % długości uszczelki mierzone po obwodzie skrzydła. jedną uszczelkę [odcinek uszczelki] wycina się w środku szerokości ramy [np. skrzydła - czyli uszczelki wewnętrznej] a drugą [dwa odcinki] przy narożach lewym i prawym [np. na ościeżnicy - czyli uszczelki zewnętrznej]

W miejsce usuniętych uszczelek wstawia się uszczelki płaskie. W ten sposób okno jest trochę rozszczelnione i powietrze z zewnątrz może do mieszkania napływać, a dzięki napływowi powietrza możliwy jest odpływ wilgotnego przez kanały wentylacyjne. jak okna są szelne to powietrze nie może odpływać przez kanały wentylacyjne - bo wentylacja to nie odkurzacz i powietrza nie wyssie. Jak okna szczelne to się zdarza że powietrze napływa z klatki schodowej lub od sąsiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos "ciepłej ramki", o której była mowa kilka postów wyżej -

sprzedawca okien drewnianych Goran, które najprawdopodobniej zamówię, usiłuje mnie na nią namówić , co wiąże się z dopłatą ok. 600zł .

 

Czy warto wydawać na to pieniądze?

My mamy Goran z ciepłą ramką. Nikt nas na nią nie namawiał. Wzięliśmy tak z własnej inicjatywy. Aby się nie martwić o ewentualne roszenie. Choć tego problemu nie powinniśmy mieć, bo będziemy mieć rekuperator. Uznaliśmy, że dopłata tych, jak piszesz, ok. 600 zł (u nas było podobnie) jest tego warta, przy ogólnej wartości okien rzędu 19 tys. Na razie Goran jest OK. Choć już gdzieś pisałem mieliśmy z nimi trochę problemów. Ale wszystko poprawili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uffff... przeczytałam wszystko. Pchelku, jesteś wielki. :D :D Dzięki. :p

Mam oczywiście pytania.

1. Chcę mieć okna, które zatrzymają bandytę na tyle, że zdążę zadzwonić na policję, do ochrony, zaalarmuję sąsiada. Czy P2 i wk1 wystarczą, czy trzeba więcej? A może coś jeszcze?

 

2. Spośród tych firm, która ma naprawdę SOLIDNY, FACHOWY MONTAŻ :Adpol, Goran, Gebauer, Dziadek, M&S, Stolbud Włoszczowa, Vidok, Sokółka?

 

3. Jakie rozwiązanie jest najlepsze jeśli chodzi o bezpieczeństwo w drzwiach balkonowych -są szerokie na 3 metry?Harmonijkowe, przesuwne, takie zwykłe(no wiesz)? Nie muszą się całe otwierać.

 

Bardzo proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos "ciepłej ramki", o której była mowa kilka postów wyżej -

sprzedawca okien drewnianych Goran, które najprawdopodobniej zamówię, usiłuje mnie na nią namówić , co wiąże się z dopłatą ok. 600zł .

 

Czy warto wydawać na to pieniądze?

 

I kolejna sprawa: czy przy szybach P4 i okuciach WK2 można bezpiecznie oszczędzić na klamce z kluczykiem i wziąć klamkę z "guzikiem" - przyciskiem, czy raczej konsekwentnie brnąć w najdroższe rozwiązania?

 

Z góry dziękuję :) , pozdrawiam :) .

 

Marzek :) , dzięki za Twoje refleksje co do moich powyższych wątpliwości.

Skąd masz jednak pewność, że ciepła ramka faktycznie ogranicza roszenie w Twoich oknach, że nie jest to jedynie chwyt reklamowy?

 

Pchełku Drogi :) , wypowiedz się słówkiem jako Autorytet, please :) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pół" Polski bierze szyby od Glaspolu, a oni piszą że się tym różnia od innych producentów.

Zastosowanie tzw.ciepłej ramki da Ci może to, że zamiast np 5cm pasa wyroszonej wilgoci na szybie będziesz miał jej 4cm i to nie na pewno. Jeszcze na samym początku jak pojawiły się ramki firmy termix robiliśmy doświadczenie polegające na zamontowaniu w jednym pomieszczeniu w jednym oknie szyb z ciepła ramką i bez. Naprawdę prawie nie widać było róznicy. Niech Ci producent tak zamontuje jedno okno i jeżeli bedzie widać róznice to dopiero zapłacisz. 10% oszczedność to totalna bzdura. Poza tym ramki w Glaspolu to zupełnie co innego niż termix.

 

Co znaczy "zupełnie co innego" ?

Że gorsze?

Nam w Pinusie też wspominali o tych ciepłych ramkach. Podobno są w standardzie (bez dopłat typu 600zł jak pisał ktoś wyżej). Rzeczywiście na swojej stronie też piszą:

 

...w standardzie stosowane są zespolone szyby ciepłochronne z ramką SWISSPACER z tworzywa sztucznego z włóknem szklanym o współczynniku u=1,1 W/m2K ( 32dB) z argonem firmy GLASPOL...

 

To w końcu dobrze to, czy źle, czy może normalnie?

 

pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wątku okna z szybą k<1,1

 

wszystkie szyby po ok 2 latach uzytkowania maja wartosc k dwa razy gorszą -zapytajcie producenta

 

O nie .....

te z aluminiową ramką trzymają 7-10 lat (to już sprawdzono)

natomiast te z ciepłą ramką /oparte na izobutylenie/ mają żywotność ok 4 lat (tak przynajmniej podaje producent konkurencyjnego ciepłego rozwiązania tzw Thermo ramki) ...

 

 

Czy to prawda???

 

pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRAT PAWEŁ

Gość

 

Wysłany : 12 Lut 2004 00:16 Temat postu : MILEWSKI

 

-------------------------------------------------------------------------------

 

OKNA TEJ FIERMY Z OKOLIC CZĘSTOCHOWY KUPIŁA MOJA SIOSTRA. CENA ŚREDNIA W STOSUNKU DO INNYCH PRODUCENTÓW

co to za firma z częstochowy?

 

 

Proszę o radę zamierzam kupic okna drewniane z okuciami WK2 szyby P4 z tego co słyszałem nie ma w nich funkcji mikrowentylacji. Co zrobić zrezygnować z zabezpieczenia jednego narożnika, zastosować nawiewniki higrosterowalne czy zwykłe ( w ramie czy w świetle szyby?) czy wyciąć uszczelkę?

Jak zamontowanie nawiewnika w świetle szyby wpłynie na bezpieczeństwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupujesz drogie okna z jeszcze droższymi szybami. Nie szkoda Ci robić w nich dziury w postaci nawiewników, albo zniszczonych uszczelek? Po co ci nawiewniki czy mikrowentylacjia, z których (być może) nie będziesz chciał korzystać, gdy na zewnątrz będzie mróz (komfort cieplny).

 

Myślałeś o wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamykamy stan surowy domu. Poszukujemy obecnie okien. Najlepiej drewnianych w kolorze brazu, może może jasny brąz, orzech. Firm jest tak dużo, ze trudno wybrac. Może ktos poleci mi dobrą i sprawdzoną firme , najlepiej w okolicach Śląska.

krystyna

 

Proponuję sprawdzić w Związku Producentów POLSKIE OKNA I DRZWI: http://www.okna.org.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...