Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

podobno uszczelki są słabej jakości i mniejsze poprzez zaokrąglony profil???

Podobno dziadek ojca kuzyna ogrodnika mojego kolegi był kobietą :lol: :lol: :lol:

Pewnie usłyszałeś to u życzliwego sprzedawcy innych okien, który chciał cię przestrzec przed popełnieniem wielkiego błędu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bwojtek napisał:

Większość producentów okien ma w ofercie okucia jednego producenta więc wielkiego wyboru raczej nie masz.

A z ciekawości to jakie i dlaczego byś chciała?

 

Zastanawiałam się czy jest to możliwe bo w większośći słyszy się o okuciach typu Roto itd.(te które wymieniłeś) a coś nie bardzo o tych austriackich...ale co tam będą jakie firma oferuje. Dzięki za odpowiedzi,narazie to tyle :wink: pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsółczynnik K lub U dla szyby wynosi 1,0 lub 1,1 jest to tzw standard (na dzień dzisiejszy).

Wspól. dla profili okiennych 5 kom waha sie w granicach 1,4 do 1,8

Wiec współczynnik U dla całego okna w zależności ok gabarytów szyby i profili bedzie w granicach U = 1,25 do U = 2,0 (mniej wiecej)

Uważam, ze Oknoplast podając współczynnik "U" dla całego okna rzetelnie informuje o tym nawbywcę.

Jezeli ktoś twierdzi ze k = 1,0 dla szyby jest tożsame ze wspólczynnikiem okna to po prostu mówi nieprawdę (kłamstwo lub niewiedza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt ....Mam ten sam dylemat :roll: Oknoplast mimo swej renomy ma współczynnik 1,4 a większość 1,0 :o chyba zdecyduję się na Vekę ale jeszcze poczytam co inni powiedzą na ten temat :

 

Veka nie produkuje okien

Veka to system profili, na którym robi wielu producentów. m.in. i Oknoplast

a także Widok, Dako, Witraż, Vetrex, ABM Jedraszek.

Sam profil nie decyduje o jakosci okien; jest jeszcze szyba, okucie zbrojenie, uszczelki.

Bardzo istotna sprawa jest sam producent, (jak zgrzewa, magazynuje, szkli, kadra, gwarancja, certfikaty itp)

Niebagatena sprawą jest tez sam montaż, (jakoś pianek, ilośc mocowań, jakie materiały, wiedza , doświadczenie )

 

Wybór okien to duży dylemat mamy w Polsce ok 5000 producentów.

Jeśli można coś doradzić, to w mojej skromnej opini: okna Oknoplast - Kraków to bardzo dobry wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak prościej z tym współczynnikiem :

jego wartość zależy od stosunku szyby do profili. generalnie szyba ma ok U1,0- 1,1, profil zwykle ok U 1,5 -1,8

Przy małym oknie gdzie proprcja ram do szyby jest podobna współczynik u będzie wysoki. I odwrotnie - przy bardzo dużym jednoskrzydłowym oknie, gdzie szyba stanowi przytlaczającą część powierzchni okna współczynnik U będzie wyglądał korzystnie.

Taką "manipulację" stosuje wiele firm podając jakiś współczynnik a nie podając dla jakiego okna świadomie podrasowując swoje wyniki. Spotkałem to ostatnio nawet w katalogu uznanej firmy..

 

A okucia? Jeśli ktoś chce je zmienić na Twoje życzenie to ja bym nie zaufal takiej firmie. Taka "elastyczność" jest przesadna, bo pewnie w następnym kroku zrobią coś poza normami.

Okucie to dość skomplikowany układ mechanizmów i praktyka w dokładnym okuwaniu okien jest ważniejsza, niż marka dostawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,wiem,że o oknach było już mnóstwo wątków. Potrzebuję,waszej sprawdzonej opini i porady.Mam wycenę od 3 firm:

-oknoplast

-veka

-violin

Różnica w cenie jest do ok. 5tyś.Wszystkie 5kom.,z zewnetrzną okleiną, standardowe, szyba4,o b.dobrych profilach.Jastem skłonna zapłacić więcej aby tylko okna były tego warte.Bardzo proszę pomóżcie :roll:

 

Veka - robi profile, z których swoje okna robi m.in. Oknoplast. Ja osobiście wybrałem Oknoplasta - Platinium. Ale nie ukrywam, że też dlatego, że do ich zakładu produkcyjnego mam 5 minut samochodem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno uszczelki są słabej jakości i mniejsze poprzez zaokrąglony profil???

Podobno dziadek ojca kuzyna ogrodnika mojego kolegi był kobietą :lol: :lol: :lol:

Pewnie usłyszałeś to u życzliwego sprzedawcy innych okien, który chciał cię przestrzec przed popełnieniem wielkiego błędu?

 

:p w moich 9 letnich oknach z pvc są uszczelki bez zaokrągleń i spełniają swoją rolę wyśmienicie - bez zastrzeżeń :roll:

Jestem zaskoczony :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mniejsze uszczelki to pewno "no name" jakies podrobki - pewno tez firma wkitrala uszczelki przylgowe zamiast przyszybowych w miejsce szklenia - to jest dopiero kaszanka

Ty się pchelek chyba zaciąłeś z tymi uszczelkami przylgowymi zamiast przyszybowych :evil: Wciskasz to w każdą możliwą wypowiedź niekoniecznie w związku z tematem. Ja rozumiem, że miałeś taki przypadek do oceny ale nie znaczy to, że w każdym oknie tak jest. Do tego kto jak kto ale Oknoplast Kraków do kaszaniarzy raczej nie należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem full okien i biorąc pod uwagę jedynie wygląd najbardziej podoba mi się Oknoplast Platinum .

Bo do U szyb to mają 1,0 a 1,4 o czym piszecie dotyczy okien całych. W fixach mam 1,23 jak pamiętam a w pozostałych od 1,32-1,38. Ot cały dylemat. No chyba, że chcesz 3 szyby wtedy okno zejdzie poniżej 1,0, ale dopłata ok 30%. Jest jeszcze firma Avente mają ładne okna a dopłata za 3 szyby jest symboliczna przy wartości ok 11.000 to jakies 700 zł tak tak 700 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKNA TEJ FIERMY Z OKOLIC CZĘSTOCHOWY KUPIŁA MOJA SIOSTRA. CENA ŚREDNIA W STOSUNKU DO INNYCH PRODUCENTÓW NA RYNKU A JAKOŚĆ OKROPNA POZA TYM WSZĘDZIE PEŁNO DZIUR W DREWNIE MACHONIU .\BEZNADZIEJNY KONTAKT Z SERWISEM A WŁAŚCICIELA CIĄGLE NIE MA ZAWSZE GDZIEŚ JEST POZA FIRMĄ , CIĘŻKO SIĘ TAM DODZWONIĆ DO NIEGO TO JUŻ WOGÓLE. PRACOWNICY Z KTÓRYMI UDAŁO SIĘ KIEDYŚ POROZMAWIAĆ JUŻ TAM NIE PRACUJĄ | FIRMA TŁMACZY ,ŻE DZIURY SĄ DOPUSZCZALNE PRZEZ NORMY ALE NIE POWIEDZIAŁA JAKIE.

PO ROKU UŻYTKOWANIA WSZYSTKIE BALKONY WYPACZONE . LISTWY TRZYMAJACE SZYBY NIERÓWNE , PRZY MYCIU RAM ŚCIERKA ZACHACZA O NIERÓWNE ŁĄCZENIA. W ŚRODKU OKNIEN TEŻ PEŁNO ZAMALOWANYCH TROCIN WYGLĄDA TO JAK SIERŚĆ. DRZWI DROGIE I BEZNADZIEJNE JAKBY NIEDOROBIONE OCZYWIŚCIE SIĘ WYPACZYŁY. SPRAWA JUŻ POSZŁA DO SĄDU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKNA TEJ FIERMY Z OKOLIC CZĘSTOCHOWY KUPIŁA MOJA SIOSTRA. CENA ŚREDNIA W STOSUNKU DO INNYCH PRODUCENTÓW NA RYNKU A JAKOŚĆ OKROPNA POZA TYM WSZĘDZIE PEŁNO DZIUR W DREWNIE MACHONIU .\BEZNADZIEJNY KONTAKT Z SERWISEM A WŁAŚCICIELA CIĄGLE NIE MA ZAWSZE GDZIEŚ JEST POZA FIRMĄ , CIĘŻKO SIĘ TAM DODZWONIĆ DO NIEGO TO JUŻ WOGÓLE. PRACOWNICY Z KTÓRYMI UDAŁO SIĘ KIEDYŚ POROZMAWIAĆ JUŻ TAM NIE PRACUJĄ | FIRMA TŁMACZY ,ŻE DZIURY SĄ DOPUSZCZALNE PRZEZ NORMY ALE NIE POWIEDZIAŁA JAKIE.

PO ROKU UŻYTKOWANIA WSZYSTKIE BALKONY WYPACZONE . LISTWY TRZYMAJACE SZYBY NIERÓWNE , PRZY MYCIU RAM ŚCIERKA ZACHACZA O NIERÓWNE ŁĄCZENIA. W ŚRODKU OKNIEN TEŻ PEŁNO ZAMALOWANYCH TROCIN WYGLĄDA TO JAK SIERŚĆ. DRZWI DROGIE I BEZNADZIEJNE JAKBY NIEDOROBIONE OCZYWIŚCIE SIĘ WYPACZYŁY. SPRAWA JUŻ POSZŁA DO SĄDU.

A to w związku z czym i o kim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby padła nazwa to uznałbym że to walka między konkurencją :wink:

ale póki co to jest to jedynie czarny PR dla okien drewnianych. Na szczęście jest to w miarę zaznaczone, że dotyczy jakiejś konkretnej firmy.. Może lepiej nie przywoływać jej nazwy, a skupić się jedynie na tym, że przed zakupem warto zobaczyć okno na żywo - niekoniecznie ekspozycyjne, bo te w miejszych firmach potrafią być "doszlifowane".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby padła nazwa to uznałbym że to walka między konkurencją :wink:

ale póki co to jest to jedynie czarny PR dla okien drewnianych. Na szczęście jest to w miarę zaznaczone, że dotyczy jakiejś konkretnej firmy.. Może lepiej nie przywoływać jej nazwy, a skupić się jedynie na tym, że przed zakupem warto zobaczyć okno na żywo - niekoniecznie ekspozycyjne, bo te w miejszych firmach potrafią być "doszlifowane".

 

nie, mogę śmiało napissać Firma ,,milewski,, spod Częstochowy .Właśnie w tej chwili otrzymałam drugi wyrok ich wskazujący . Za partactwo itp.

PRZED TAKĄ FIRMĄ TRZEBA SIĘ OSTRZC11111111111111111111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKNA TEJ FIERMY Z OKOLIC CZĘSTOCHOWY KUPIŁA MOJA SIOSTRA. CENA ŚREDNIA W STOSUNKU DO INNYCH PRODUCENTÓW NA RYNKU A JAKOŚĆ OKROPNA POZA TYM WSZĘDZIE PEŁNO DZIUR W DREWNIE MACHONIU .\BEZNADZIEJNY KONTAKT Z SERWISEM A WŁAŚCICIELA CIĄGLE NIE MA ZAWSZE GDZIEŚ JEST POZA FIRMĄ , CIĘŻKO SIĘ TAM DODZWONIĆ DO NIEGO TO JUŻ WOGÓLE. PRACOWNICY Z KTÓRYMI UDAŁO SIĘ KIEDYŚ POROZMAWIAĆ JUŻ TAM NIE PRACUJĄ | FIRMA TŁMACZY ,ŻE DZIURY SĄ DOPUSZCZALNE PRZEZ NORMY ALE NIE POWIEDZIAŁA JAKIE.

PO ROKU UŻYTKOWANIA WSZYSTKIE BALKONY WYPACZONE . LISTWY TRZYMAJACE SZYBY NIERÓWNE , PRZY MYCIU RAM ŚCIERKA ZACHACZA O NIERÓWNE ŁĄCZENIA. W ŚRODKU OKNIEN TEŻ PEŁNO ZAMALOWANYCH TROCIN WYGLĄDA TO JAK SIERŚĆ. DRZWI DROGIE I BEZNADZIEJNE JAKBY NIEDOROBIONE OCZYWIŚCIE SIĘ WYPACZYŁY. SPRAWA JUŻ POSZŁA DO SĄDU.

A to w związku z czym i o kim?

 

 

Tak , bo przeczytałam na stronach jak ,,babeczki,, sie pytają o DOBRĄ ,, Firmę i jedna drugiej radzi firmę ,,Milewski,, spod Częstochowy , a ja dziś otrzymałam drugi wyrok wskazujący ich za partactwo, nieuczciwość, złą jakość drewna, itp.Zreszą opisywałam i mówiłam o tym jak szukałam pomocy podczas toczenia się sprawy jaką wytoczyłam im !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKNA TEJ FIERMY Z OKOLIC CZĘSTOCHOWY KUPIŁA MOJA SIOSTRA. CENA ŚREDNIA W STOSUNKU DO INNYCH PRODUCENTÓW NA RYNKU A JAKOŚĆ OKROPNA POZA TYM WSZĘDZIE PEŁNO DZIUR W DREWNIE MACHONIU .\BEZNADZIEJNY KONTAKT Z SERWISEM A WŁAŚCICIELA CIĄGLE NIE MA ZAWSZE GDZIEŚ JEST POZA FIRMĄ , CIĘŻKO SIĘ TAM DODZWONIĆ DO NIEGO TO JUŻ WOGÓLE. PRACOWNICY Z KTÓRYMI UDAŁO SIĘ KIEDYŚ POROZMAWIAĆ JUŻ TAM NIE PRACUJĄ | FIRMA TŁMACZY ,ŻE DZIURY SĄ DOPUSZCZALNE PRZEZ NORMY ALE NIE POWIEDZIAŁA JAKIE.

PO ROKU UŻYTKOWANIA WSZYSTKIE BALKONY WYPACZONE . LISTWY TRZYMAJACE SZYBY NIERÓWNE , PRZY MYCIU RAM ŚCIERKA ZACHACZA O NIERÓWNE ŁĄCZENIA. W ŚRODKU OKNIEN TEŻ PEŁNO ZAMALOWANYCH TROCIN WYGLĄDA TO JAK SIERŚĆ. DRZWI DROGIE I BEZNADZIEJNE JAKBY NIEDOROBIONE OCZYWIŚCIE SIĘ WYPACZYŁY. SPRAWA JUŻ POSZŁA DO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SĄDU.

A to w związku z czym i o kim?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

lidszu napisał:

barranki2 napisał:

W rzeczy samej :wink: . Mahoń merantu wybarwiany rzekomo na kolor teak, aczkolwiek to należy traktować dość umownie :D . Firma Milewski spod Częstochowy - mieli bardzo dobrą ofertę, a ich okna u naszego znajomego żyją już 10 lat bez uszczerbku, a – łagodnie rzecz ujmując - niespecjalnie o nie dba. Aż się zdziwiliśmy, bo wyglądają jak nowe.

Oczywiście w wolnej chwili zapraszamy na "macanie", co jest procederem dość rozpowszechnionym w tem towarzystwie :wink:

 

na pewno nie omieszkam zjawić się na macanko, bo mnie bardzo interesują drewniane okna, więc tym bardziej niedługo wproszę się z wizytą

 

Idę szukać ww firmy i ich oferty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...