Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

bo takich mamy genialnych producentow - takie przypadki to juz codziennosc -

Zacinam sie zawsze jak barbarzyncy produkuja okna i potem nastepni barbarzyncy je montuja

 

witaj!

Pisałam kiedyś Tobie o pomoc w sprawie firmy Milewski, a po tem ,ze się z nimi sądze to było ok 4 lata temu.Wygrałam z nimi dwie sprawy w sądzie .Pierwszą w tamtym roku za złą jakość drewna, partactwo , dziury po kornikach, ok, 20 szt.,,łoódek ,, czyli wstawek na jednym oknie , oprócz tego sęki na widocznym , frontowym miejscu , cieknaca żywicz, niezamykajace sioę okna ii drzwi przez cały rok od dnia zamontowanoia, puchnace okna, ramym, drzwi - czyste partactwo,

Drugą sprawe wygrałam i dzis właśnie otrzymałam drugi wyrok sadu - o przegranej milewskiego , gdyż nie chciał , ani płacić na poczatku, ani wymontować -swoich ,,partactw,,.Wię c musiałam wziąc firmę , aby mi wymontowała tę tandetę ,gdyz gdy wygrałam sprawę w sądzie 31.03,2008 to miałam 2 miesiące do zrobienia nowych, aby te mógł sobie wziął .Ale on nawet tego nie potrafił zrobić i znów jak zwykle złamamł prawo i nic sobie z niego nie robił.I znów załozyłam sprawe w sądzie , gdyż nie chciał mi zwrócić pieniędzy za stolarkę choć tak było zasądzone , a co dopiero wymontować , i dlatego znów spotkaliśmy się na ławie w sadzie. KŁMAŁ I KŁAMAMŁ, kŁAMSTWO TO JEGO SPECJALNOŚĆ. ale i tal znów porzezgrał i dzis dostałam wyrok z uzasadnieniem iznów ,, poległ,,,tak jak na to zapracował.

BROŃ PANIE BOŻE PRZED TAKIM DRUGIM!!!!!!!!!11111BROŃ@!!!!!!!!!!!11

 

OBIECAŁAM ,ŻE NAPISZĘ JAK SIE WSZYSTKO SKOŃCZY , NO I ODPISUJĘ

WYGRAŁAM, WYGRAŁAM, WYGRAŁAM , PRECZ Z KŁAMCAMI I OSZUSTAMI, BEZ HONORU I SUMIENI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Mam wielką prośbę o pomoc.

Przeglądam sieć w poszukiwaniu informacji o oknach i tutaj trafiłem.

Być może już takie pytania padały - ale nie jestem w stanie przegryźć się przez wszystkie strony.

 

Poszukuję okien do mojego nowo budowanego domu i mam problem z dwoma drzwiami balkonowymi.

Mam dwa otwory: 384cmx230(wys) i 240x230(wys)

Bardzo podobają nam się drzwi podnoszono-przesuwne (HS).

Rozmawiałem z kilkoma przedstawicielami:

- Jezierski

- Oknoplast

- M&S

- Empol

 

i jeden z nich powiedział, żebym w żadnym wypadku nie brał takich drzwi PCV - tylko w drewnie - bo nie wytrzymają ciężaru. Dodam, że chciałbym szyby P4.

Czy ktoś może poradzić czy to prawda, czy też się chciał pozbyć konkurencji?

Czy ktoś może poradzić które profile PCV się bardziej sprawdzą przy tego typu otworach - czyli która z tych firm będzie najlepsza? Chyba, że możecie jeszcze poradzić inną firmę z Wrocławia.

 

z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zorba,

w sprawie HS`ów było juz tu wiele razy pisane. Wystarczy się cofnąć i przeczytać kilkanaście stron - ostatnie pół roku wystarczy.

Albo sortując posty - użyj opcji "szukaj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto warto poczytać:)

bo co do Hs jest tu generalnie spór co do szczelności a każde pytanie o to samo bez przywołania nowych faktów wywołuje czasem irytację stron tego "HaeSowego konfliktu" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystkich!

Przestudiowałem uważnie temat dobrych okien. Długo z żoną szukaliśmy producenta solidnych okien drewnianych. Nasz wybór padł na okna firmy SITAK z Lubszy - http://www.sitak.com.pl. (strona nie zawiera zbyt bogatej oferty, ale polecam zobaczyć ich wyroby na żywo). Zamówione przez nas okna są bardzo porządnie wykonane. Fachowa i miła obsługa była dodatkowym atutem. Zdecydowaliśmy się również na zamówienie w tej fimie okiennic, drzwi wewnętrznych, zewnętrznych oraz parapetów.

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam mały problem, zamierzam wymienić okna na plastikowe i tak naprawdę to nie wiem jak ugryź ten temat.

Idąc do firm zajmujących się wymianą okien, każda zachwala inne okna, krytykując konkurencje ,mówią o specjalnych uszczelkach, okuciach,energooszczędności itp. używają fachowej terminologii która jest mi obca i tak naprawdę niewiele wiem o czym mowa.

Waham się jakie okna są najlepsze i niekoniecznie najdroższe

Dodam że w jednym z pomieszczeń jest duża wilgotność przy kiepskiej cyrkulacji powietrza(szczególnie jest to uciążliwe zimą)

Proszę napiszcie na co muszę zwrócić uwagę, jakie parametry są najlepsze(i co oznaczają?) może jakieś firmy godne polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MRS.CONSTR.

to było złośliwe? :wink:

owszem, to super wątek o oknach, ale te prawie 200stron i 7 lat wpisów.. lektura na długie wieczory - podziwiam wszystkich którzy je wszystkie przeczytali.

Na dobrą sprawę wystarczy wrócić się do pół roku wstecz - tematy się ciągle powtarzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwory okienne mam powiększone, tak żeby pod nadproże zmieściła się skrzynka roletowa. Chcę ją mieć zupełnie schowaną.

W jaki sposób montuje sie do nadproża i do muru skrzynkę roletową? Czy są jakieś kotwy do tego przeznaczone?

 

Aby odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób zamontować skrzynkę roletową do nadproża trzeba wiedzieć jaki rodzaj skrzynki będzie zastosowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego - http://www.rehau.pl/62D84B63E92EF41FC12570BA005782EC.shtml

Rehau Comfort, skrzynka nadokienna

 

Pod wyżej podanym linkiem pięknie piszą że gwarantują komfort i zadowolenie z zastosowanego rozwiązania, piszą też że posiadają nowoczesne techniki łączenia ( pewnie skrzynki z oknem ale nie z murem i nadprożem )

 

Więcej o roletach nadokiennych i braku możliwości połączenia skrzynki roletowej z nadprożem można przeczytać pod tym linkiem -

http://oknotest.pl/1/news/artykuly/niebezpieczne_rolety_nadstawne.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.... Nie bądźcie tacy tajemniczy... :D Trzeba wrzucić żeton, żeby się dowiedzieć co sądzą fachowcy? Trochę pogooglowałem i znalazłem, że w kilku etapach, że kotwy wpuszczane, wreszcie, że "mocowanie od góry jest problematyczne", itd itp. A jak sprawdzić, czy u mnie zamontują dobrze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz - jzu chocby w tym watku bylo nie raz

Rolety nadstawne - najczesciej nazywane Be Clewer (inne nazwy to klony ;) ) realnie uniemożliwiają prawidłowe zamontowanie górnej części okna

skrzynka nawet zakotwiona do muru nie jest stabilna i kłopoty z latającymi przy zamykaniu oknami pojawiają sie realnie po przekroczeniu 150 cm szerokości ( wartość ta zależy od tego jakie to jest okno)

Juz w tym momencie lepsze sa nadproza RKS - sa rzemieslnicze sposoby utwierdzenia okna do nadproza - choc ciagle to nie jest dobre rozwiazanie czyniace montaz okna prawidlowym

I teraz wszystko zalezy na czym ci bardziej zalezy :)

Jesli na trwalosci okna to Be Clewery nie powinny przekraczac szerokosci 150-180 cm

O RKS powie ci Slawas

Jest jeszcze Integro ze skrzynka elewacyjna badz przystosowana do zakrycia elewacja (wymaga minimum 20 cm styropianu) - tu okno jest zamontowane prawidlowo - roleta nie jest realnie zwiazana z oknem i nie stwarza ograniczen co do szerokosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...