Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

jak to o co, o cenzure usuwanie postow, usuwanie tematow i takie tam podobne. a ze ktos ma w stopce link to chyba nie zbrodnia.

tylko dlaczego nie wszystkie linki zostaly ocenzurowne przez admina, wystarczy popatrzec ktore sie ostaly i wyciagnac wnioski

 

czmirek, Test o kurde przepraszam Panie T12345T - popieram - sa pewne granice ingerencji w Forum i tez uważam ze kasowanie linków jest co najmniej no.... ten... tego... nie teges choć ja linka nie mam ale jestem prawie za totalna wolnością w sieci a tym bardziej na Forum

 

Dziękuję.

 

Sądzę, że dla jakości każdego forum byłoby zdecydowanie lepiej gdyby właśnie istniała konieczność "ujawniania tożsamości". Kiedy pisze się "pod nazwiskiem", to jednak słowa nabierają większego znaczenia.

 

Rozumiem, że prawie po 2 latach myknięto mój link w stopce, chociaż "Bądź mądry przed szkodą" trudno nazwać reklamą czegokolwiek innego jak rozsądku, ale żeby celować w nick? Ten był całkowicie niewinny i uzgodniony w korespondencji pomiędzy mną i adminem w chwili logowania na forum, no chyba, że robię się sławny :D ponad miarę :D

 

Pozdrawiam

Rozumiem, że admin usunął twoją stopkę i kazał zmienić nicka? Jeżeli tak to jest to chore i przypomina paranoję pewnych dwóch takich co to księżyc ukradli :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coz.... bracia wszedzie waaaaadze maja :p

Ja ciagle tego pojac nie moge

To jakie rozdwojenie jaźni

Doradzający tu fachowcy prowadza lub prowadzili jakaś tam działalność dzieki której wiedzę swą zdobyli

Juz wyobrażam sobie jak często ludzie czytający "porady" niektórych innych forumowiczów włosy rwaliby sobie później z głowy

Jest to tajemnica Poliszynela ze właściwie każdy z nas swój mały biznes ma

Mnie ze stopki tez można namierzyć choćby przez link do strony www - właściwie powinna być usunięta bo to w mniemaniu admina także reklama

 

Nie dajmy się zwariować !!!

Dajmy możliwość tym co zaglądają tutaj w wlasnej, nieprzymuszonej woli udzielają BEZPŁATNYCH porad w wielu dziedzinach reklamowania siebie jakby w formie wdzięczności Forumowiczów czy wręcz Muratora za to, ze tu zaglądamy i udzielamy się

Admin - przemyśl to na spokojnie

Sadze, ze jednak racja jest po naszej a nie Twojej stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna Redakcji - ale czy nie widzicie iz jest to lekko bez sensu? Testa nick sam w sobie nie był reklamowy, mój tez nie jest, on w stopce miał link ja nie, ale tak naprawdę mając link do strony WWW obaj siebie reklamujemy tylko w inny sposób

Przyjmując taka zasadę jaka przyjęliście ja i wielu innych fachowców dających link do strony WWW powinno byc zbanowanych gdyż także siebie reklamują - czyż nie?

Poproszę o stałego bana w takim razie w wyrazie solidarności z TESTem

Jestem za totalna wolnością w sieci a zwłaszcza an Forach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jareko przeraziłeś mnie tymi danymi...
Coz.... im więcej pól tym gorsze parametry całości - ale prawda jest ze nikt tego nie mówi a wiesz dlaczego? Bo to większa kasa i większy zarobek dla dealera

Sam jestem dealerem ale przynajmniej daje możliwość wyboru klientowi - wszak on podejmuje decyzje na podstawie przekazanych danych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko mozesz okreslic ile tansze sa okna fixy w porownaniu z uchylno-otwieralnymi?Ja poszalalam z duzymi przeszkleniami w domu z tym ze czesc tych przeszklen ma byc wlasnie fixem.Myslalm ze skoro nie bedzie w nich zadnych mechanizmow beda sporo tansze a gdzies przeczytalam ze jest to tylko niewielka roznica cenowa :roll: Moglbys podac np cene takiego fixa o wymiarach 180x180 a okna o tych samych parametrach (chodzi o szybe ,okucia ) ale otwieralnego?

Druga zagwozdek mam z roletami.Zastanawialam sie nad nimi bardziej z racji ochrony przed zimowymi nocami niz przed wlamaniem ( duze przeszklenia wiec wieksze straty ciepla)

Juz wiem ze dla tych moich okine oraz z racji do czega maja sluzyc rolety pozostaje mi tylko system INTEGRO.

Chcialabym jak najbardziej zamaskowac kasety czy moglbys mi doradzic jak powinnam zaprojektowac nadproze w domu gdzie mur bedzie mial 29 + 12 lub 15 cm styro?

Bede wdzieczna za opis i prosze nie odsylaj mnie do tych wszystkich postow bo mi zycia braknie a budowa tuz tuz :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko wlasnie nie jestem z tamtych okolic.Malo tego mam ogolnie utrudniony kontakt osobisty :( Miotam sie tak miedzy watkami bo jestem na etapie "dopieszczania" projektu gdzie moge jeszcze pozmieniac pewne rzeczy dlatego chcialam wiedziec co jeszcze moglabym zrobic aby bylo dobrze :D Zdaje sobie sprawe ze nie zakryje calkowicie tej skrzynki aleprzynajmniej czesciowo moze uda sie ja "zamaskowac" Wiem ze bonie ze styropianu tez duzo "pomoga" .

Mozesz mi powiedziec czy ten system bylby odpowiedni ?Czy uwazasz ze bylby dobrym zabezpieczeniem dla tych moich duzych przeszklen?

http://salonrolet.pl/rolety-zewnetrzne-integro-montazem-p-53.html?sort=6a

Nie rozumiem tylko jednego zdania ze skrzynka moze byc całkowicie zaslonieta od czola Czyli jednak nie bedzie jej widac z zewnatrz?

Pisza tez ze system jest montowany wraz z oknami-myslalam ze taki system integro mozna zamontowac np w pozniejszym twrminie ( chodzi o kase) .Wogole wymyslilam sobie ze cofne ciut to nadproze aby przygotowac miejsce na kasete ale jezeli jednak nie bedzie mnie stac pozniej na zaloezenie tych okien i bede musiala zrezygnowac to po prostu ta wneke przed tynkowaniem przykryje wieksza iloscia styro.

Ja juz sama nie wiem czy dobrze sobie to wszystko wyobrazam :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec jednak nie masz sumienia dla mych palców :p

Po kolei

Skrzynka rolety dla okien przeważnie ma 165 mm zaś dla balkonów 205 mm - tyle będzie ci wystawać poza lico muru

pod skrzynkę musisz dać warstwę dobrego izolatora cieplnego - dobry styropian bądź styrodur - by nie wysuwać rolety i okna poza lico muru, materiał ten warto dać w nadproże. Jeśli będą to "L"-ki to trzeba je cofnąć. Jeśli to będzie wylewane nadproże to wystarczy ze w szalunek włożą styrodurod strony zewnętrznej.

Następna sprawa - najcieplejszy zawsze będzie fix szklony w ościeżnicy a koszty...najtańszy tez będzie fix szklony w ościeżnicy

Rolety zawsze najlepiej montować od razu w oknami, mało tego, przy trudnym późniejszym dostępie do rolet montaż może stać się prawie niemożliwy bądź wyjątkowo utrudniony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieeeeeeeeeeeeeeeki :D Zaraz to wszystko zakoduje w moj kajet :)

Mysle ze moja ekipa bedzie robic nadproze wylewane wiec bede pamietac o tym styrodurze :lol:

Czy te rolety do ktorych podalam linka w poprzednim poscie beda OK?Czy powinnam jeszcze sprawdzac inne firmy czy caly ten system opiera sie na tym samym i nie ma znaczenia jaka firme wybiore?(jakies lepsze ocieplenia samych rolet albo co?)

Wiem ,wiem jestem okrutna i drecze ale widzisz jakie ze mnei babsko chcialabym podjac najlepsza decyzje z mozliwych :lol:

A fixami juz sie nie bede przejmowac-wyjda tyle samo co okna-trudno.Przynajmniej beda ciut cieplejsze skoro nie bedzie w nich podzialow :wink: [/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Integro wogóle nie jest ocieplane fabrycznie - to zupełnie oddzielona od okna konstrukcja.

Do dużego przeszklenia roleta powinna być podzielona na co najmniej dwie rolety w jednej skrzynce

Zawsze warto podpytać w kilku firmach - zaznaczę kilku a nie kilkudziesięciu jak to się czasem zdarza. Tak jak w oknach tak i w roletach - istotny jest producent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie producent tyle ze w moim wypadku to jak szukanie igly w stogu siana bo skad ja mam wiedziec kto jest dobry?

Wlasnie sobie przeczytalam posty na temat DRUTEXU i wymieklam bo myslalam ze moze u nich zamowie okna (oczywiscie jak to glupia baba patrzylam na cene)

Wiem ze nie mozesz tutaj robic reklamy firmom ,produktom dlatego nie podajesz konretnych nazw ale moze moglbys zrobic mini-liste producentow dobrych okien i rolet do ktorych warto sie zwrocic po wycene?(oczywiscie chodzi mi o okna PVC)

Hmmmmmm pewnie nie mozesz ale przynajmniej sprubowalam :oops:

ps.Nie mam ani mozliwosci ani sily podpytywac w kilkudziesieciu firmach.Znajac zycie mialabym jeszzce wiekszy metlik we lbie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niikodzieki za zwrocenie uwagi- o tym wogole nie pomyslalam :oops: A ten panel po spuszczeniu rolety mozna jakos "odpiac" od szyby (prowadnic) aby mozna bylo sie tam dostac i jakos w pionie to umyc?Szczescie z nieszczesciu ze te fixy sa tylko na parterze.Chyba wyzsza sztuka jazdy bylabym z tym myciem na pietrze (jeszcze np bez balkonu :wink: )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak naprawdę już po roku zamieszkania na wiele rzeczy przestaje się zwracać uwagę, już nie pieści się tak każdej klameczki, każdego zakamarka, nie czyści sie na wysoki połysk rolet czy innych rzeczy - zaczyna się po prostu żyć w domu i dom staje się DLA NAS a nie my dla niego

Ciekawe ilu z posiadaczy rolet myje je od środka?

Jak często to czyni?

Z mojej obserwacji i rozmów wewnętrznej strony rolety tak naprawdę nie czyści się wogóle - choćby z powodów przytoczonych powyżej - życie pochlania tyle czasu ze taki duperel jak zakurzona od wewnątrz roleta spuszczona wieczorem już nas przestaje interesować

Oczywiście jest możliwość mycia rolety w fixie ale jest to straszne utrudnienie i tak naprawdę bez pomocy osob potrafiących odpiąć i wyciągnąć pancerz z rolety czy tez tych którzy potrafią wyjąc szybe z fixa normalny człowiek tego nie zrobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...