Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Niiko ja nie jestem pedantka wiec raczje te zakurzone rolety az tak strasznie nie beda mi przeszkadzac.Zreszta dobrze mowi jareko to tylko na poczatku tak czlowiek lata ze szmatka i przeciera wszystkie nowe rzeczy :wink:

W sumie rolety zasuwasz albo jak wyjezdzasz albo walsnie na noc wiec az tak duzo tej wewnetrznej strony nie bedzie sie ogladalo :D Niby chce jeszcze czasami zaslonic nimi okno gdy bedzie bardzo slonecznie ale wtedy to ja na Tv bede patrzec :lol: :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wsc1.home.net.pl/servlet/CMServeRES//media/DIR_40712/thumbnail_roleta$20ze$20skrzynka$20elewacyjna_1.jpg

http://wsc1.home.net.pl/servlet/CMServeRES//media/DIR_40712/thumbnail_roleta$20ze$20skrzynka$20elewacyjna_2.jpg

tak wyglądają skrzynki elewacyjne - jak ładnie można je wizualnie schować mimo iz wystają poza lico muru

to tak na marginesie tych ciągle powtarzających sie opinii ze brzydko wygląda wystająca skrzynka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wsc1.home.net.pl/servlet/CMServeRES//media/DIR_40712/thumbnail_roleta$20ze$20skrzynka$20elewacyjna_1.jpg

http://wsc1.home.net.pl/servlet/CMServeRES//media/DIR_40712/thumbnail_roleta$20ze$20skrzynka$20elewacyjna_2.jpg

tak wyglądają skrzynki elewacyjne - jak ładnie można je wizualnie schować mimo iz wystają poza lico muru

to tak na marginesie tych ciągle powtarzających sie opinii ze brzydko wygląda wystająca skrzynka :)

jareko

nie mogę zobaczyć załączników

proszę o zdjęcia, bardzo mnie to interesuje

moze byc na mail:

[email protected]

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja poprosze bo tez nie widze.Wlasnie jestem po rozmowie z architektem i do niedzieli mam mu przeslac mailem "wytlumaczenie" jak maja byc cofniete te nieszczesne nadproza pod rolety.On chce dac to konstruktorowi do obliczen.

Czy ma ktos moze jakis rysunek schematyczny(jak to ma wygladac i jak to ocieplic ) albo fotki z dosc duzym zblizeniem aby mu to przedstawic?

Tak sobie mysle ze i take pewnie wszystkiego nie dogram bo pewnie juz teraz powinnam wiedziec jakie beda duze te skrzynki ( to chyba zalezy od wielkosci okna) ale przynajmniej moze jakos to wyposrodkuje ogolnie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko dziekuje bardzo-foty doszly :D

Bardzo fajnie to wygląda i tez o takich prostych bez żadnych ozdób "ramkach" myślałam :lol:

chyba gdzieś na mojej stronie jest tez inne zdjęcie - obrzydlistwo niesamowite - skrzynka zakryta styropianem ale tylko skrzynka, bez żadnej opaski i tym podobnych prób ukrycia - totalna estetyczna klęska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko ze mnie to prawdziwa TRABA :x Dobrze ze wpomniales o stronie bo ja dopiero teraz zauwazylam ze masz http://www....... :oops:

Zaraz sobie przegladne galerie ale skoro to takie paskudzctwo to czemu zamieszczasz takie foty?-dla ostraszenia przyszlych klientow od tej metody czy mimo ku przestrodze? :wink:

Pytalam wczesniej o polecane firmy dla tych moich duzych przeszklen a le juz znalazlam u Ciebie podpowiedz :wink: Bede musiala przygotowac sobie liste wymiarow i wyslac zapytania o koszty.Widze ze dzialasz w innym rejonie ( ja jestem z okolic Krakowa) ale jako czlowiek z branzy moze slyszales do ktorego przedstawiciela poszczegolnych marek w mojej okolicy warto uderzyc?

Ludzie bardzo sobie chwala Oknoplast ale musze miec jeszcze inna opcje bo podobno ten moj balkon 360x230 u nich kosztuje tyle co okna do calego domu w innej firmie :oops: ( moze dlatego ze wycena byla robiona dla HS a ja takiego nie bede robic -pamietam Twoje ostrzezenia)

No coz zmykam na zakupy a wieczorkiem siade i sie podoksztalcam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Zaraz sobie przegladne galerie ale skoro to takie paskudzctwo to czemu zamieszczasz takie foty?-dla ostraszenia przyszlych klientow od tej metody czy mimo ku przestrodze? :wink: ....
by ludzie w końcu przestali się za przeproszeniem wygłupiać, można wystające 5 -10 cm skrzynki zostawić i będzie lepiej wyglądać niż wszelkiego rodzaju inne wynalazki - nie ma co ukrywać ze dopiero spojrzenie na zdjęcia pobudza wyobraźnie

Kraków leży w mym rejonie działania :) ale HS-a u mnie tez nie zamówisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O HS-sach zapomnialam juz w zeszlym roku :wink: Raz ze zdecydowana jestem na PCV a nie na drewno a dwa ze czytalam watek Kubyimychy ktora mimo okien drewnianych miala z nimi niezla jazde.

Skoro Krakow jest w Twoim zasiegu to moze przygotujesz mi ewentualna wycene swojej ofery jak przesle wymiary okien? :lol: Co prawda beda montowane dopiero pod koniec roku ale wolalabym juz teraz wiedziec na jaka kwote mam sie nastawiac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie bardzo sobie chwala Oknoplast ale musze miec jeszcze inna opcje bo podobno ten moj balkon 360x230 u nich kosztuje tyle co okna do calego domu w innej firmie ( moze dlatego ze wycena byla robiona dla HS a ja takiego nie bede robic -pamietam Twoje ostrzezenia)

Nie ma to jak odpowiednie porównanie i wyciąganie absurdalnych wniosków. "Nie polecam tego jubilera bo za jeden pierścionek z diamentem chciał tyle, co za wiadro świecidełek z tombaku na bazarze...".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bwojtek ale co Ty wypisujesz?Gdzie ja napisalam ze NIE POLECAM oknoplastu?

Wrecz przeciwnie pisze ze wiele osob chwali sobie ta firme i sama ja rowniez rozwazam wlasnie dlatego ze uwazam ze jest jedna z lepszych .Niestety ceny nie sa niskie dlatego szukam tez innych opcji-chyba to jest zrozumiale.

Moje porownanie nie bylo absurdalne jak uwazasz (mozlwie ze niejasno to napisalam) bo znajoma dostala wycene z Oknoplastu na wszystkie okna gdzie tylko balknonowe 360 x230 z HS mialoby kosztowac okolo 19 tys ( takie sa ceny za HS) Natomiast znalazla inna firme ktora ROWNIEZ WYKONALA JEJ BALKON Z HS-sem i cena "ich " okien do CALEGO domu byla niewiele ponad 20 tys .Nie mnie oceniac tutaj ktore okna sa lepsze (pierwsze o ktorych pisze to PVC drugie to drewno) wiem ze zalezy to od bardzo wielu elementow dlatego sama szukam najlepszej opcji dla siebie i nie rozumiem czemu sie tak uniosles :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kakusek - nie obrażaj sie na bwojtka, popieram jego ocenę i zacytowany tekst o jubilerze. Kazdy swój rozum ma - czyc nie?

Jesli HS prawie wszędzie wychodzi w okolicy 19 tys (wiem bo sam Ci tez przedstawiałem takie wyliczenie) to jeśli u jakiegoś "producenta" wszystkie okna z HSem kosztują tyle co u renomowanego producenta sam HS powinno to Ci dać do myślenia - ale cóż, nie moja kasa i nie ja będę użytkował Twe okna. Tylko błagam - niech koleżanka nie pisze później tu postów w stylu "ratunku!!!" "pomocy !!!"

HS dla wiele, zbyt wielu producentów system którego oni NIE POTRAFIĄ wykonać prawidłowo, montażystów którzy prawidłowo je wymierza a później zamontują tez jest niewielu - to stosując porównania ulubione tutaj - HS to Formula 1 a nie ruch po drodze lokalnej gdzie wystarcza tylko cztery kola i nawet hamulce często są zbędne.

Przemyśl to co tu napisał bwojtek i inni w poprzednich dyskusjach o cenach, producentach, HS-ach i wogóle o oknach traktowanych przez większość Inwestorow po macoszemu i przede wszystkim tu szukających pozornych oszczędności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie obrazilam sie na bwojtek -daleko mi do tego :D Zdziwilam sie tylko ze pisze ze wyciagam absurdalne wnioski.

Jareko skoro juz siadles na neta :wink: mozesz mi napisac ile cm maksymalnie powinno byc cofniete nadproze ( do rolet integro) Wczesniej myslalam ze cofne je na 10 cm w stosunku do lica sciany ale teraz cos doczytalam ze np okna 5 komorowe maja grubosc 70 mm czyli wynika ze tylko tyle powinnam je cofnac aby byla mozliwosc zakotwiczenia gornej krawedzi okna do nadproza?( jezeli cofne 10 to gorna krawedz okna wypadnie w strefie ocieplenia )

I druga sprawa: czy cofniete nadproze musi byc w ksztalcie odworconej litery L czy moze byc zwyklym prostokatem ? ( u mnie bedzie wyczajnie szalowane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile pamiętam ma być Integro :)

wystarczy włożyć płytę w szalunek, żadna tam L czy inne kształty - a grubość - nie ma co przesadzać - wystarczy grubość profila (dla CT-70 - 70 mm, dla Si-82 - 80 mm) ale jak włożysz 10 cm nic złego się nie stanie a tego co nie będzie umiał w takiej sytuacji zamontować okien pogoń kłonicą :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze nie bede musiala nikogo pogonic :)Nigdy nie ogarne tych tajnikow budowalnych wiec jesli masz jeszcze do mnie cierpliwosc zapytam po raz ostatni dla upewnienia sie :oops: Czy to wsuniecie nadproza jest "tylko po to "aby dac tam ocieplenie: nadproze - skrzynka ? Jezeli tak to w zupelnosci wystarczy zrobic wglebienie na grubosc profila.

Ja chyba blednie myslalam ze oprocz ocieplenia moge jeszcze ciut schowac tam skrzynke rolety ale wtedy roleta nie zsuwalaby sie w pionie po szybie (musialabym tez cofac samo okno)

Piszesz ze jezeli zrobi sie na 10 cm to tez nic sie nie stanie ale wtedy chyba jest problem z prawidlowym montazem okna bo jego gorna krawedz nie bedzie sie stykala z nadprozem .Moze wogole bezpieczniej jest zrobic mniejsze wglebienie aby okno nie schodzilo sie z nadprozem na styk tylko zostala jakas rezerwa?( np tylko 5 cm)

Mam te dylematy dlatego ze zalezy mi na prawidlowym osadzeniu okna ( miedzy innymi dlatego wybralam system Integro) i nie chce tego "spieprzyc"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm...skorzystaj z usług sprawdzonej ekipy, podpytaj na swojej grupie budujących

Cofanie rolety w głąb byleby tylko schować skrzynkę jest z lekka bez sensu - w imię estetyki zwiększa się dość radykalnie współczynnik k w obrębie okna gdyż jeśli okno jest wymierzone prawidłowo to masz raptem 2 cm styropianu na zewnętrznym glifie - a to troszku mało - nie sadzisz?

Styropian daje się w nadproże po to by je ocieplić gdyż Integro ma skrzynkę nieocieplana bo i po co? I nie jest kłopotem dać go więcej niż grubość profila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...