Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Moje okienka zainstalowane. dzięki za porady w sprawie montażu. Mam profil Veka a szyby z Glaspola - szyby zespolone dwukomorowe

SGG Climaplus U TGU

SGG Plth Ultra 4mm

SGG Planilux 4 mm

SGG Plth Ultra 4 mm

i pomiędzy dwie ramki aluminiowe 12 mm.

Przestrzeń wypełniona argonem w obydwu komorach.

co możecie powiedzieć o tych szybkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GLASPOL Saint-Gobain to jesden z największych producentów szyb zespolonych w Europie. Masz bardzo dobry produkt zaliczany do energooszczędnych o współczynniku U=0,7 W/m2xK.

Szyby pasywne mają współczynnik U=0,4 W/m2K .

Są trochę droższe od energooszczędnych ale aby sens było je kupować także profil ram okiennych musi być passive.

 

Nie wiem jak w PVC sprawa pasywności wyglada ale w drewnie już są na rynku produkty - to kantówka drewniana o grubości 101 mm z wkładką termiczną min w ofercie SOKÓŁKI.

Budownictwo passive jest coraz bardziej popularne w Niemczech. W Polsce to dopiero początek przez to mało znany temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Budownictwo passive jest coraz bardziej popularne w Niemczech. W Polsce to dopiero początek przez to mało znany temat.
Tak naprawdę już przy szerokości ramy 70 mm i zastosowaniu odpowiednich rozwiązań i szyb można zejść poniżej 1,0 dla calego okna. Przy ramie 80mm i szybie 0,7 osiagamy k ponizej 0,9 zas staosujac ciagle drogie szyby 0,4 schodzimy ponizej 0,8 wiec rozwiazania w PVC sa tyle tylko ze ciagle dla klientow koszta sa powalajace jak na nasze realia

Właśnie dlatego nawet domy 3 litrowe ciągle u nas są rzadkością a co dopiero pasywne. Dodajmy do tego świadomość i wiedzę większości architektów, pewne zle nawyki z przeszłości, zasobność portfela Inwestora, brak poparcia ze strony rządzących dla takich rozwiązań w postaci odpowiednich ulg czy zwrotów poniesionych nakładów - i już masz Charlie odpowiedz dlaczego w Niemczech jest to powoli budownictwo standardowe zaś u nas pukają sie w głowę wytykając sobie wariatów którzy dają okna kilka razy droższe od obecnych, stosują REKU, Solary, PC czy inne nowoczesne rozwiązania

Ostatnio wyliczałem na życzenie inwestora k dla jego okien w Schuco Si-82 z szyba 0,7 i większość miała w okolicy 0,8 (duże fixy w ościeżnicy), najgorzej wypadły dwa okienka O34 - az 0,94. Wiec jest to możliwe :)

Poza tym Passiv to nie tylko okna o czym dobrze wiesz - to cala filozofia budowania od projektu, zastosowane rozwiązania az po wykonanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

technologia passive narzuca zapotrzebowanie w wysokości max 15 kW na rok - myślę, że ten kierunek ma przyszłość min z powodu wzrastających cen mediów.

technologia energooszczędna narzuca zapotrzebowanie na ciepło w wysokości max 40 kW na rok.

polski standard to 120 kW zapotrzebowania na cipło w skali roku.

Myślę, że te cyfry same za siebie mówią :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

technologia passive narzuca zapotrzebowanie w wysokości max 15 kW na rok - myślę, że ten kierunek ma przyszłość min z powodu wzrastających cen mediów.

technologia energooszczędna narzuca zapotrzebowanie na ciepło w wysokości max 40 kW na rok.

polski standard to 120 kW zapotrzebowania na cipło w skali roku.

Myślę, że te cyfry same za siebie mówią :roll:

super Chalie

ale realia Reichu sa zupełnie inne - sporo technologi jest dofinansowywanych bądź niosą ze sobą ulgi podatkowe a u nas? U nas buduje się jak sie buduje - króluje podejście za króla Ćwieczka ale tez nie ma się czemu dziwić - kasa za nowoczesne rozwiązania u nas wydawana czyni je realnie nieopłacalnymi dla wielu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko mam pytanie.

Chciałbym zastąpić trójskrzydłowe okno 2065 x 1435 fixem z jedną szybą, z imitacją ram okiennych. Czy Jezierski robi coś takiego ? Przez wszystkie dotychczasowe lata w obecnym oknie nie było ani razu otwarte jakiekolwiek szkrzydło, za wyjatkiem mycia. A że jest to okno balkonowe, to rozwiązanie z fixem bardzo by nam pasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko mam pytanie.

Chciałbym zastąpić trójskrzydłowe okno 2065 x 1435 fixem z jedną szybą, z imitacją ram okiennych. Czy Jezierski robi coś takiego ? Przez wszystkie dotychczasowe lata w obecnym oknie nie było ani razu otwarte jakiekolwiek szkrzydło, za wyjatkiem mycia. A że jest to okno balkonowe, to rozwiązanie z fixem bardzo by nam pasowało.

no problem :) nawet zmieścisz się z szyba o grubości 4mm choć polecam zamianę na 6mm. Tzw fix szklony w skrzydle każdy producent powinien potrafić wykonać - nie tylko Jezierski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

mam problem co do wyboru firmy we Wroclawiu.

Takie które wybrałem to: Wimarol, Avante, Oknoplast, Empol, M&S, norma 2000,

Teraz czekam na propozycje wyceny tych firm. okna jakie potrzebuje to:

 

okna w mieszkaniu- 4 piętro, od strony zachodniej-słonecznej.WROCŁAW

 

3 OKNA (1465 x1435) i 1 drzwi balkonowe (2000x800-nie mierzone standardowe w blokowych mieszkaniach) z parapetami (150cmx20)-materiał- ważne żeby wyglądał naturalnie do okien i był solidny.

 

Preferowane opcje przeze mnie:

• Materiał PCV,

• 5 lub 6 komorowe - mam duży dylemat, czym takie okna się różnią

• Jednoskrzydłowe - chyba, że lepiej wziąć dwuskrzydłowe ze względu na wielkość okna,

• KOLOR- dąb (obustronny – najważniejsze żeby wewnątrz (w pomieszczeniu były w dębie), klamki srebrne

• Zaokrąglone listwy i narożniki okna,

• Regulacja otwarcia okna,

• Nawiewnik- raczej ręcznie otwierane

• Roletki wewnętrzne w kasetkach z prowadnicami wszędzie- kolor do ustalenia, (np. koloru beżowego, materiał- na razie nie orientuje się jakie są na rynku).

• Do drzwi balkonowych zatrzask od zewnątrz, żeby można było zamknąć

• Rolety zewnętrzne na 2 oknach- raczej białe lub beżowe (tylko nie ciemny kolor)

 

• Ewentualne dodatkowo ramka międzyszybowa

• Jaka jest dokładnie gwarancja i na co?

 

Jeżeli mają Państwo dla mnie jakieś jeszcze propozycje lub sugestie związane z oknami to proszę o informacje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no problem nawet zmieścisz się z szyba o grubości 4mm choć polecam zamianę na 6mm. Tzw fix szklony w skrzydle każdy producent powinien potrafić wykonać - nie tylko Jezierski

Ile może ważyć takie okno i czy dwie osoby dadzą radę wnieść je po schodach, bo do windy się nie zmieści ( zmierzone) ?

Bardzo chciałbym mieć takie okno, ale wyczuwam obawę u dostawcy, czy da sobie z tym radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no problem nawet zmieścisz się z szyba o grubości 4mm choć polecam zamianę na 6mm. Tzw fix szklony w skrzydle każdy producent powinien potrafić wykonać - nie tylko Jezierski

Ile może ważyć takie okno i czy dwie osoby dadzą radę wnieść je po schodach, bo do windy się nie zmieści ( zmierzone) ?

Bardzo chciałbym mieć takie okno, ale wyczuwam obawę u dostawcy, czy da sobie z tym radę.

 

 

Spytaj Jareko, jakie ciężary nosi od czasu, kiedy w Jezierskim potrójna szyba jest w promocji :wink: , pewnie ma ręce jak Pudzian. Zresztą mogą chłopaki wyjąć szybę i osobno zanieść ramę, a osobno pakiet szybowy (dobrze jakby mieli przyssawki do noszenia szkła)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż starość nie radość, młodość nie wieczność :lol: ale fakt HKS 2800 x 2200 z szybą potrójną w pakiecie z P4 to ok. 300kg
a montażyści później stawiają go na cegłach które kolejni wyjmują i osiada jak chce, lub stawiają go na styropianie - bo mostki czy tym podobne bzdury i osiada w sposób niekontrolowany, lub stawiają go na blaszkach z marketu po 2 zeta w warstwie ocieplenia i dzieje się podobnie i... oj przykładów można mnożyć

ale to przecież tylko okno :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż starość nie radość, młodość nie wieczność :lol: ale fakt HKS 2800 x 2200 z szybą potrójną w pakiecie z P4 to ok. 300kg
a montażyści później stawiają go na cegłach które kolejni wyjmują i osiada jak chce, lub stawiają go na styropianie - bo mostki czy tym podobne bzdury i osiada w sposób niekontrolowany, lub stawiają go na blaszkach z marketu po 2 zeta w warstwie ocieplenia i dzieje się podobnie i... oj przykładów można mnożyć

ale to przecież tylko okno :p

 

 

Tylko? To po co tyle ceregieli ze strony klientów przed i w trakcie zamawiania :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...