Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

lepiej zamurować :) lub dać fix ;) Po co Ci tyle okien? :lol:

A na serio - nie wiem. Po prostu nie wiem. Wszystko zależy od kasy i podejścia.

Mieszkając w swoim domu zauważyłem ze z balkonu dwuskrzydłowego nie korzystałem z drugiego skrzydła ani razu - sadze ze większość z Was podobnie

HKS (uchylno-przesuwne) kosztuje więcej i mozna by zrobić to jako podział na pół

 

A dla siebie zrobiłbym ten otwór z podziałem na trzy gdzie po bokach fixy a w środku jedno skrzydło otwierane

Wszak na taras się wychodzi po to by na nim być a szlajać się co chwila tu i tam :p mając otwarte oba skrzydła - do komunikacji wystarczy prześwit 80 cm - jak w drzwiach do pokoi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Względy komunikacyjne i praktyczne są wg mnie OK dla zwykłych balkonów,

przesuwnki mają czasem lepsze właściwości estetyczne i statyczne, ale ich główna "zaleta" to przede wszystkim prestiż.. - o ile ktoś nie ma go dość :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto to w ogole mówi o firmie Jezierski? mowimy o listwach przyszybowych a ukazane okna nie sa od Jezierskiego - to tak celem wyjasnienia

Oczywiście, że to nie są okna Jezierskiego bo to nie ten profil. Zastanowiło mnie tylko, że to właśnie ty bronisz takiego wykonania kiedy sprzedawane przez ciebie okna (właśnie firmy Jezierski) są ponoć jednymi z najlepszych na rynku :o

Chyba powinniśmy porównywać z najlepszymi a nie z byle czym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sa ponoc tylko sa najlepszymi na rynku hi hi hi - to tylko chwila zalamania marketingowego :lol:

nie to miałem na celu - zwróciłem tylko uwage ze nawet przy dobrze przcietych listwach, z odpowiednim zapasem, takie szczeliny rzędu 0,1 - 0,3mm mogą sie pojawic i nie stanowia one zadnego powodu do dyskredytowania całego okna a tu juz dokladny opisc ogromnej usterki sie pojawial

zadna tam usterka i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam dylemat i mało czasu na jego rozwiązanie:

 

Jestem an etapie kupna okien wybór padł na dwie firmy BUDVAR i VEKA.

 

Wycena obu firm różni się nieznacznie, ale najbardziej zależy mi nie na cenie (w granicach rozsądku) ale na jakości.

Czy ktoś z użytkowników może miał doświadczenia z którymś z producentów.

 

Okna PCV VEKA SWINGLINE 5 kom

 

Budvar Top-Glas 4/16Ar/4 UltraU=1,0

 

Będę wdzięczny z a pomoc. Pozdrawiam

 

Masz trudny wybór bo:

Budwar wg mnie jest firmą która zamiast robić porządne okna to najlepiej potrafi starszyć ludzi potencjalnym ołowiem, przetworzonym plastikiem, czy też niewgrzewanym słupkiem.

A Veka to nie okna - to tylko profil i to całkiem przyzwoity. A wazniejszy jest tu jeszcze producent i montazysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dostałam gazetkę z oknoplastu i tam jest w promocji profil rubin plus 70 mm z pakietem 3 szybowym.Szyba 0,7. W wycenie mam 4/12/4/12/4 ale zastanawiam sie czy profil 70 mm z pakietem 3 szybowym nie jest za wąski?Daja na te okna niby 7 lat gwarancji... Okna jakie posiadam maja wysokości i szerokości 1100x945,2040x1600 z ruchomym słupkiem ,bez poprzeczki,1120x900,830x570,1630x1400,1600x1530. Czy przy takim profilu i cięzaże szyb przy moich oknach nie bedzie problemu ze sprawnym działaniem okuć? Dodam, ze okna sa do remontowanego domu (40 letniego).Robimy kapitalna odnowę całości... Prosze pomóżcie bo mózg mi już napuchł...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sa ponoc tylko sa najlepszymi na rynku hi hi hi - to tylko chwila zalamania marketingowego :lol:

nie to miałem na celu - zwróciłem tylko uwage ze nawet przy dobrze przcietych listwach, z odpowiednim zapasem, takie szczeliny rzędu 0,1 - 0,3mm mogą sie pojawic i nie stanowia one zadnego powodu do dyskredytowania całego okna a tu juz dokladny opisc ogromnej usterki sie pojawial

zadna tam usterka i tyle

 

Jaki bełkot marketingowy.

Są tak samo dobre jak okna conajmniej kilkudziesięciu innych producentów.

Jareko powinieneś poprośić o honoralium prezesa, odwalasz kawał dobrej roboty marketingowej i to bez żadnych kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dostałam gazetkę z oknoplastu i tam jest w promocji profil rubin plus 70 mm z pakietem 3 szybowym.Szyba 0,7. W wycenie mam 4/12/4/12/4 ale zastanawiam sie czy profil 70 mm z pakietem 3 szybowym nie jest za wąski?Daja na te okna niby 7 lat gwarancji... Okna jakie posiadam maja wysokości i szerokości 1100x945,2040x1600 z ruchomym słupkiem ,bez poprzeczki,1120x900,830x570,1630x1400,1600x1530. Czy przy takim profilu i cięzaże szyb przy moich oknach nie bedzie problemu ze sprawnym działaniem okuć? Dodam, ze okna sa do remontowanego domu (40 letniego).Robimy kapitalna odnowę całości... Prosze pomóżcie bo mózg mi już napuchł...

 

Pozdrawiam

 

Jakby się to nie nazywało to te Oknoplastowe Platynowe, Orionowe, Awansowe, Konceptowe i Rubinowe okna są jakąś tam mutacją kształtowników Veka Perfectline,w złożeniach różnią się miedzy sobą jedynie konstrukcją skrzydeł. A dla klienta z opuchniętym mózgiem pewnie i ceną. Jedna szyba więcej przy tych wymiarach okien to pikuś. Marketing Oknoplastu powoli sięga bruku i robi się antykonsumencki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka szczelinka to nie szczelinka - pewno kat ciecia byl nie 45o a 45,00001 i wyszlo - o drobiazgi sie czepiacie - ponadto listwa sie zeschla pewno bo ogrzewanie w domu dziala a cieli listwy w produkcyjnej hali

Ktos tam dokonal sztuki nie lada i pozenil w tych oknach dwa rozne profile - aluplast i brugmann - ze mu sie udalo ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczelina jest bardzo mała.

Nie dawała mi spokoju ponieważ zastanawiałem się czy nie będzie miała jakiegoś wpływu na szczelność i izolacyjność okna.

Domyślam się już ,że obawy były niepotrzebne i bezzasadne ,ale to dlatego ,że tak naprawdę nie wiem jak takie okno jest uszczelnione na styku szyby ze skrzydłem.

 

 

Pchełek, ja tam się nie znam ,ale:

 

(...) ponadto listwa sie zeschla pewno bo ogrzewanie w domu dziala a cieli listwy w produkcyjnej hali(...)

 

to jest dom w trakcie budowy i nie ma jeszcze w nim instalacji CO

 

(...)

Ktos tam dokonal sztuki nie lada i pozenil w tych oknach dwa rozne profile - aluplast i brugmann - ze mu sie udalo ???

 

profil brugmanna ma 73mm ,a aluplast 70mm - przy moim czepianiu się szczegółów zauważyłbym taką różnicę zanim jeszcze samochód wjechałby na działkę , nie mówiąc już o zamontowanych oknach :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczelina jest bardzo mała.

Nie dawała mi spokoju ponieważ zastanawiałem się czy nie będzie miała jakiegoś wpływu na szczelność i izolacyjność okna.

Domyślam się już ,że obawy były niepotrzebne i bezzasadne ,ale to dlatego ,że tak naprawdę nie wiem jak takie okno jest uszczelnione na styku szyby ze skrzydłem.

 

 

Pchełek, ja tam się nie znam ,ale:

 

(...) ponadto listwa sie zeschla pewno bo ogrzewanie w domu dziala a cieli listwy w produkcyjnej hali(...)

 

to jest dom w trakcie budowy i nie ma jeszcze w nim instalacji CO

 

(...)

Ktos tam dokonal sztuki nie lada i pozenil w tych oknach dwa rozne profile - aluplast i brugmann - ze mu sie udalo ???

 

profil brugmanna ma 73mm ,a aluplast 70mm - przy moim czepianiu się szczegółów zauważyłbym taką różnicę zanim jeszcze samochód wjechałby na działkę , nie mówiąc już o zamontowanych oknach :lol:

 

Sławek proszę zrób fotkę skrzydła i ramy po otwarciu tak aby było widać część prostą i łukową od wewnątrz to może wówczas zostaną rozwiane pchełkowe fantazje o okiennych dziełach sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dostałam gazetkę z oknoplastu i tam jest w promocji profil rubin plus 70 mm z pakietem 3 szybowym.Szyba 0,7. W wycenie mam 4/12/4/12/4 ale zastanawiam sie czy profil 70 mm z pakietem 3 szybowym nie jest za wąski?Daja na te okna niby 7 lat gwarancji... Okna jakie posiadam maja wysokości i szerokości 1100x945,2040x1600 z ruchomym słupkiem ,bez poprzeczki,1120x900,830x570,1630x1400,1600x1530. Czy przy takim profilu i cięzaże szyb przy moich oknach nie bedzie problemu ze sprawnym działaniem okuć? Dodam, ze okna sa do remontowanego domu (40 letniego).Robimy kapitalna odnowę całości... Prosze pomóżcie bo mózg mi już napuchł...

 

Pozdrawiam

 

okucia będą pracować bez zastrzeżeń.

Natomiast dobra rada - poproś przed zakupem na PISMIE jaki będzie współczynnik przenikalności cieplnej "U" dla tych okien ( jest on rózny dla różnych rozmiarów i konstrukcji ).

Po co ? Chodzi o to czy klasyfikują się PROFILE w klasie energooszczędnej - szyby się klasyfikują ale mam wątpliwości co do PVC.

 

Jesli NIE to pieniądze masz wyrzucone w błoto - profil bedzie mostkiem termicznym i lipa !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dostałam gazetkę z oknoplastu i tam jest w promocji profil rubin plus 70 mm z pakietem 3 szybowym.Szyba 0,7. W wycenie mam 4/12/4/12/4 ale zastanawiam sie czy profil 70 mm z pakietem 3 szybowym nie jest za wąski?Daja na te okna niby 7 lat gwarancji... Okna jakie posiadam maja wysokości i szerokości 1100x945,2040x1600 z ruchomym słupkiem ,bez poprzeczki,1120x900,830x570,1630x1400,1600x1530. Czy przy takim profilu i cięzaże szyb przy moich oknach nie bedzie problemu ze sprawnym działaniem okuć? Dodam, ze okna sa do remontowanego domu (40 letniego).Robimy kapitalna odnowę całości... Prosze pomóżcie bo mózg mi już napuchł...

 

Pozdrawiam

 

okucia będą pracować bez zastrzeżeń.

Natomiast dobra rada - poproś przed zakupem na PISMIE jaki będzie współczynnik przenikalności cieplnej "U" dla tych okien ( jest on rózny dla różnych rozmiarów i konstrukcji ). Powiedz, ze Ci te dane są potrzebne do PASZPORTU ENERGETYCZNEGO - mają obowiązek dać Ci te dane !!!

Po co ? Chodzi o to czy klasyfikują się PROFILE w klasie energooszczędnej - szyby się klasyfikują ale mam wątpliwości co do PVC.

 

Jesli NIE to pieniądze masz wyrzucone w błoto - profil bedzie mostkiem termicznym i lipa !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezcze jedno pytanie do fachowców. Czy amontowanie niskiej listwy progogowej w oknie balkonowym-wyjście na taras wyklucza montaż okuć WK2 ? E jednej z firm powiedziano mi że montaż takich okien jest polecany gdy mam zamontowana żaluzje , bo w przeciwnym wypadku cytuje "dołem będzie podwiewać" chodzi mi o okna m&s lub urzędowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...