Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Jezcze jedno pytanie do fachowców. Czy amontowanie niskiej listwy progogowej w oknie balkonowym-wyjście na taras wyklucza montaż okuć WK2 ? E jednej z firm powiedziano mi że montaż takich okien jest polecany gdy mam zamontowana żaluzje , bo w przeciwnym wypadku cytuje "dołem będzie podwiewać" chodzi mi o okna m&s lub urzędowski

montaż WK-2 w pełnej wersji, tzw niski próg, realnie wyklucza

A co do reszty - tajemnica poliszynela jest ze dwuskrzydłowe drzwi z niskim progiem to późniejsze kłopoty ze szczelnością, regulacja i przede wszystkim prawidlowym ich zamontowaniem.

Tylko ciiiisza :)

Ja o tym nie mówiłem :)

I bynajmniej nie dotyczy to MS czy Urzędowskiego - dotyczy samego rozwiązania a stosuje je wiele innych firm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

montaż WK-2 w pełnej wersji, tzw niski próg, realnie wyklucza

A co do reszty - tajemnica poliszynela jest ze dwuskrzydłowe drzwi z niskim progiem to późniejsze kłopoty ze szczelnością, regulacja i przede wszystkim prawidlowym ich zamontowaniem.

 

Czyli, że nie można mieć w wyjściu na taras niskiego progu, tylko trzeba sie przedzierac przez zasieki żeby wyjść? jednak mamy chyba XIX wiek, z prostymi rzeczami nie mozna sobie poradzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smakor - niski próg ma ok 2 cm, prog normalny ma ok 6,5 cm

Jeśli uniesienie nogi o 4 cm wyżej jest problemem to decyduj się na niski - miej tylko świadomość ewentualnych późniejszych kłopotów

TY decydujesz a handlowiec z prawdziwego zdarzenia ma ci tylko o ewentualnych problemach uświadomić - i chwała MS i Urzędowskiemu ze ma znających się na rzeczy przedstawicielach

A czy mamy wiek XXI czy IX nie ma znaczenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smakor - niski próg ma ok 2 cm, prog normalny ma ok 6,5 cm

Jeśli uniesienie nogi o 4 cm wyżej jest problemem to decyduj się na niski - miej tylko świadomość ewentualnych późniejszych kłopotów

TY decydujesz a handlowiec z prawdziwego zdarzenia ma ci tylko o ewentualnych problemach uświadomić - i chwała MS i Urzędowskiemu ze ma znających się na rzeczy przedstawicielach

A czy mamy wiek XXI czy IX nie ma znaczenia :)

 

No nogę z bólem podniosę, ale żeby to było wygodne to nie powiem.

A co do wieków to jednak mamy XIX bo ze wszystkim są problemy, próg w oknie to tylko jedna z 1000 rzeczy w budowanym domu, z która są "problemy" i albo "sie nie da", albo :"nie waidomo w sumie jak" (patrz: "pełne deskowanie", patrz "folia dachowa", patrz "ocieplenie elewacji", sporo tego jest gdzie są jakies problemy...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czegoś nie pojmuje. 99 o ile nie 100% z Was wyszło z domów gdzie wyjście na balkon czy taras miało próg, rozwiązanie sprawdzone, szczelne i nie sprawiające w ogóle kłopotów. Podnosicie stópki na 6 a czasem i o wiele więcej cm i jakoś kłopotów nie sprawia a tu nagle staje się problemem z racji XXI wieku w którym żyjemy

Realnie niski próg trzeba zastosować tam gdzie jest to konieczne - gdy ktoś w domu jeździ na wózku bo inni mogą nogi unieść. I tu jest to wynikiem konieczności zagwarantowania komunikacji, szczelność może już nie mieć znaczenia. W miarę bezpieczny jest do szerokości 90 no maksimum 100 mm później zaczynają się dziać cuda - jeśli nie od razu to po jakimś czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam inne zdanie na temat niskiego progu. Markowy produkt np., firmy MACO z ZAMONTOWANYM pod nim elementem stabilizującym nie powinien sprawiaż ŻADNYCH kłopotów.

Raczej nie jest on polecany z powodów kłopotliwego czyt. PRECYZYJNEGO montażu. Czyli trzeba NALEŻYCIE złapać poziom a dodatkowo montowanie elementu stabilizującego to nic innego jak wycinanie diaxem wylewki.

Także bez przesadyzmu :p

 

P.S. od 5-6 lat jest on stosowany w stolarce drewnianej ( przesuwki typi HS czy drzwi balkonowe) i NIE MA ŻADNYCH PROBLEMÓW ze szczelnością !!! jeśli jest właściwie zamontowany !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dostałam gazetkę z oknoplastu i tam jest w promocji profil rubin plus 70 mm z pakietem 3 szybowym.Szyba 0,7. W wycenie mam 4/12/4/12/4 ale zastanawiam sie czy profil 70 mm z pakietem 3 szybowym nie jest za wąski?Daja na te okna niby 7 lat gwarancji... Okna jakie posiadam maja wysokości i szerokości 1100x945,2040x1600 z ruchomym słupkiem ,bez poprzeczki,1120x900,830x570,1630x1400,1600x1530. Czy przy takim profilu i cięzaże szyb przy moich oknach nie bedzie problemu ze sprawnym działaniem okuć? Dodam, ze okna sa do remontowanego domu (40 letniego).Robimy kapitalna odnowę całości... Prosze pomóżcie bo mózg mi już napuchł...

 

Pozdrawiam

 

okucia będą pracować bez zastrzeżeń.

Natomiast dobra rada - poproś przed zakupem na PISMIE jaki będzie współczynnik przenikalności cieplnej "U" dla tych okien ( jest on rózny dla różnych rozmiarów i konstrukcji ).

Po co ? Chodzi o to czy klasyfikują się PROFILE w klasie energooszczędnej - szyby się klasyfikują ale mam wątpliwości co do PVC.

 

Jesli NIE to pieniądze masz wyrzucone w błoto - profil bedzie mostkiem termicznym i lipa !

 

serdeczne prośba o info na forum czy Twój dostawca dostarczył Ci odpowiednią informację na temat współczynika U dla Twoich okien !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...P.S. od 5-6 lat jest on stosowany w stolarce drewnianej ( przesuwki typi HS czy drzwi balkonowe) i NIE MA ŻADNYCH PROBLEMÓW ze szczelnością !!! jeśli jest właściwie zamontowany !!!
od końca lat 90-tych stosowany w PVC ale.... zwróć uwagę co z Twego tekstu wytłuściłem

Forum to miejsce wymiany doświadczeń - czyż nie ? :) a nie ukazywanie rozwiązań które są i są pie....

Oczywiście mowie "bez przesadyzmu" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziedzinie niskich progów technika poszła do przodu a to o czym piszesz Jareko to wady dawnych rozwiązań. Obecnie niskie progi są po pierwsze izolowane termicznie a po drugie mają (nie wszystkie) możliwość mocowania na nich zaczepów antywyważeniowych więc można zamontować pełne okucie WKx i nie ma problemów ze szczelnością. Podnoszenie konieczności prawidłowego montażu jest zbędne bo to chyba oczywiste niezależnie od zastosowanego rozwiązania progu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście to już nie jeden puc aluminiowy po całości - masz racje, poszła technologia do przodu z małą tylko uwagą - kamera termowizyjna obnaża w sposób wyjątkowo obrazowy rozkład temperatur w tym miejscu ,niestety nagminnie popełniane są błędy w trakcie wymiarowania, montażu jak i późniejszych prac - ten wątek najlepiej rozwinie Pchełek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadz się do Californi lub na Majorke to wówczas niski próg zda egzamin i nie będziesz się martwił ewentualnymi nieszczelnościami.

Kalifornia? A mnie się wydaje ze jak oglądam filmy z Alaską w tle to widzę drzwi wejściowe, przesuwane itp z wielką, niczym nieuszczelnianą dziurą pod spodem... :wink: Może wystarczy więc do Ameryki.. ?;)

 

A poważnie - niski próg który montowałem ma przekładkę termiczną, wzmacnające go poszerzenia pod spodem (w opcji), przykręcane okucia i uszczelkę LISTKOWĄ. A tzn że nie jest to zwykła uszczelka wrębowa, gdzie dociśnięcie klamką daje 100% szczelność. Ta uszczelka - mimo że jest właściwie wygięta, gruba, twarda i mało elastyczna - nie ma regulacji siły docisku i w przypadku jakiś dużych wiatrów może wykazywać nieszczelności.

Nie miałem póki co na to reklamacji mimo iż robiłem takie progi w balkonach nawet blisko 4-metrowych, ale trzeba się z tym liczyć - że może być nieszczelnie i dlatego "mój" Producent pisze "brak gwarancji na szczelność"..

 

A sprawa pomiaru i montażu to zupełnie inna sprawa i tu absolutnie nie ma miejsca na najmniejszą pomyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy warto zapłacić 50% więcej profile z zewnątrz b. podobne - iglo 5 drutexu i rondo jezierskiego. Wiadomo, że jezierski to znany schuco. Dodam jeszcze, że największe okno to 100x230 z poprzeczką, kolor obustronny, u Jezierskiego jeszcze lepsza klamka i termoramka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, jak dla mnie to 30 różnicy, ale nie o to chodzi.

Sam musisz zdecydowac co chcesz.

Ja zazwyczaj jak cos kupuję to mniej wiecej ze środkowej półki cenowe (nie najtańsze, ale równiez nie najdroższe).

 

Przypuszczalnie wolałbym dołozyc te 30%. Gdyby to było 60-70% to pewno bym nie kupił.

 

Poczytaj troche opinii o oknach (jest duzo)

 

ps.

Sam brałem pod uwagę Jezierskiego, ale z innych przyczyn kupiłem okna tez na profilu schucco, ale innego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem rozpiętość od 15 tys do 25 tys. Ta tańsza z Drutexu, najpierw oczka mi się zaświeciły, ale trochę zwątpiłem gdy okazało się, że jeżeli okno tarasowe ma więcej niż 220cm, to już gwarancji nie dadzą. Z opini w internecie wynika, że Drutex robi swoje własne badziewne profile, które mają cieńsze ścianki niż "normalne". Wybrałem droższe, firmowe okna, za 21. Okna 2,5 metra bez problemu z gwarancją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się skłaniam do okien firmy Abakus. Profile Brugmann + okucia Roto. Dodatkową zaletą, jak dla mnie to to, że mają okleinę zgrzewaną na styk, czyli bez tej ok 2mm przerwy. Z tego co się zdołałem zorientować to Brugmann i Salamander mają takie same profile z tą różnicą, że Salamandra biel jest bielsza. U mnie białych okien będzie niewiele więc tym bardziej nie widziałem powodu dopłacać do Salamandra. Cenowo Abakus jest chyba minimalnie droższy od Drutexu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...