Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

A ja muszę powiedzieć, że zdecydowałem się na okna Drutexu. Jeśłi chodiz o esettykę to nie mam im nic do zarzucenia ponieważ mają bardoz proste nowowczesne profile co nam bardzo pasowało do koncepcji domu. Dodatkowo cena i fachowość obsługi nas w tym utwierdziła. Na koniec okazało się, że znajomy ma te okna w kolorze orzech i nie miał z nimi najmniejszego problemu.

 

Więc jesli nie widać..... to po co przepłacać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast dobra rada - poproś przed zakupem na PISMIE jaki będzie współczynnik przenikalności cieplnej "U" dla tych okien ( jest on różny dla różnych rozmiarów i konstrukcji ).

Ja np mam dla każdego okna wyliczony współczynnik przenikania ciepła :wink:

 

http://www.helias.pl/forum/u_okna.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Nie rozumiem tak negatywnego podejścia Jareko do rozwiązań szeroko stosowanych w Europie.
Widzisz Charlie - nie można porównywać tego co jest na zachód od Odry do tego co się u nas dzieje

Firma Krzak nie utrzymałaby sie nawet rok na rynku.

Montażyści pie... robotę wylecieliby na zbity pysk.

Inwestor nabity w butelkę nie szlaja się tam latami by udowodnić ze nie jest wielbłądem i to nie on zawinił ze mu wieje, osiada, wypada itd itd a ten kto jest sprawca zabiera się za pietruszkę a nie budowlankę

Stad lepiej przestrzec niż być huuuuura optymista ze będzie dobrze. Jeden ze tutejszych doradców średnio ma 50 HKS, wręcz zaczyn asie specjalizować w tego typu usługach bo na HKS Hs i bardziej skomplikowanych konstrukcjach niewiele osób się na tym zna, rocznie gdzie wymienia sanki i prowadnice gdyż nie tylko źle drzwi zostały zamontowane i nie wyregulowane to jeszcze tynkarze spierniczyli wszystko co tylko można było spierniczyć

Ja nie jeździłbym po kraju by poprawiać montaże

Nie powiem - to chyba najlepsza fucha z możliwych, nie płaci Inwestor, płaci te kto robotę schrzanił i płaci słono oj oj słono

Stad nie dziw mi sie ze potępiam HS i niskie progi. I potępiając nie będę wychwalał HS w Schuco gdyż jest to ułamek procenta tych co HS robią a później klient ma bol a nie dealer stosujący spychotechnikę - bo dealer jest strona a nie fabryka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy możecie powiedzieć coś na temat stolarki okiennej Stollara?

zastanawiam sięczy nie kupić ich okien - i chyba zamontuje stndartowy próg w oknach tarasowych. nie powinno w sumie stnowićwiększego problemu.

Dostałeś od nas 2 opinie i to raczej negatywne... Rozumiem, że nie o takie tobie chodziło i chciałbyś by ktoś utwierdził cię w słusznym wyborze :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdamEwelina,

zdecydowałam się na ten profil + okucia Winkhaus + szyby 2komorowe, montaż trójwarstwowy ( wg. zaleceń producenta profili Schuco International). Wybierałam spośród pięciu różnych profili i pięciu różnych producentów okien. Kasting przeszedł pomyślnie MIELCZAREK. Dobry produkt (wzmocnienie w środku porządne), świetna obsługa, dobre warunki gwarancji.

(Przy czym nie najdroższe - najdrożej wypadły Avante

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieszczelność w HS z drewnie jest raczej wynikiem błędów niż wadliwości konstrukcji. Też będę bronił tego rozwiązania - bo ja naprawdę wierzę, że to co montowałem swoim Klientom jest dobrą pomysłem. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieszczelność w HS z drewnie jest raczej wynikiem błędów niż wadliwości konstrukcji. Też będę bronił tego rozwiązania - bo ja naprawdę wierzę, że to co montowałem swoim Klientom jest dobrą pomysłem. :D
i dobrze ze bronisz :) HS w drewnie naprawdę sie sprawdza - dobrze wykonany przez producenta, dobrze zamontowany i dobrze wyregulowany

Sprawdza się także w niektórych rozwiązaniach w PVC ale... nie mogę dalej mówić :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam około 5 lat drutexy w mieszkaniu i nigdy więcej, nie wiem kto to spaprał czy monterzy czy producent, ale okna są bardzo nieszczelne i nie jest to kwestia regulacji, po dwóch latach jedno przestało się zamykać musieli coś tam pogrzebać wkretakiem stwierdzili,że ten typ tak ma :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ja zacznę jak w temacie: Szukam dobrych okien..."

po przeczytaniu wielu wątków już wiem, że okna nie będą drewniane, nieważne dlaczego, po prostu i już;

teraz pozostał wybór firmy;

jestem po wstępnej wycenie z firmy Redan (Połczyn Zdrój) i MS (Słupsk); przyznam, że nie do końca mnie przekonała ich oferta;

ale jednocześnie jestem ograniczony ofertą na rynku lokalnym - łatwiej jest zgłosić reklamację czy poprawić cokolwiek, tak mi się przynajmniej wydaje, ale...

więc pytanie do jareko:

nie znalazłem w pobliżu okien z firmy Jezierski, i nie mam żadnego porównania; szukałem na ich stronie i rzeczywiście w naszym regionie (zachodniopomorskie) nie mają żadnego przedstawicielstwa;

dodam, że jestem z Koszalina;

a podobają mi się okna w kolorze grau 7155.05 - gdzieś widziałem na forum zdjęcie z realizacji lub nawet na stronie jareko;

co robić?

czy jest szansa na realizację zamówienia z odległego zakątka kraju, czy sobie odpuścić?

pozdrawiam

Wojtek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czy jest szansa na realizację zamówienia z odległego zakątka kraju, czy sobie odpuścić?
Szansa jest zawsze, ale musisz liczyć się z tym ze oferta może nie być atrakcyjna choćby z racji kosztów transportu. Przęśli mi wykaz stolarki na mail - pomyślimy

Prośba na przyszłość... Załatwiajcie tego typu sprawy na priv, ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...