Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

to ja też z pytaniem :)

 

zbieram oferty na okna, no i oczywiście mam zagwozdkę straszną bo nie wiem jak porównać (i czy w ogóle są porównywalne)

- okna na profilach Kommerling plus okucia Winkhaus

i

- okna na profilach Rehau Brilliant i niewiemjakie okucia

 

okucia jedne i drugie z mikrowentylacją czy jak to się tam nazywa ;)

 

czy cenę mogę porównywać 1:1? czy jest coś co sprawia, że jedne profile są lepsze od drugich?

 

a tak na marginesie - to każda firma robi wycenę inaczej, stosując inne parametry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja też z pytaniem :)

 

zbieram oferty na okna, no i oczywiście mam zagwozdkę straszną bo nie wiem jak porównać (i czy w ogóle są porównywalne)

- okna na profilach Kommerling plus okucia Winkhaus

i

- okna na profilach Rehau Brilliant i niewiemjakie okucia

 

okucia jedne i drugie z mikrowentylacją czy jak to się tam nazywa ;)

 

czy cenę mogę porównywać 1:1? czy jest coś co sprawia, że jedne profile są lepsze od drugich?

 

a tak na marginesie - to każda firma robi wycenę inaczej, stosując inne parametry

To pytanie z tych, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi i co by nie napisać może okazać się wejściem na minę, tzn można kogoś niezasłużenie skrzywdzić i w odewcie dostać tęgie lanie.

Jest wiele rzeczy które rozróżniają profile na przyzwoite i lepsze - o tym jest bezmała 190 stron tego wątku :wink:

Gacusiowa - nawet gdybyś zestawiła tu do siebie dwie identyczne kompozycje okienne (profile, okucia i szyby) ale od różnych producentów, to i tak nie można będzie postawić znaku równości.

Okno (i jego cena) to przede wszystkim producent i sprzedawca- montażysta. Profil, okucie itp. nawet jeśli będą najlepsze to przy złym potraktowaniu przez "tych" wyżej wymienionych mogą nie spełnić swoich funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się ilu kwaterowe okna wybrac?

wysokośc okien to 141 cm a szerokosc 203 cm

w tej chwili są tam 3 komorowe okna drewniane ale nie wiem czy 3 komorowe plastiki bedą dobrze wyglądac i czy nie przesłonią zbyt wiele światła, z drugiej strony podzielenie okana na pół, lub z przesunięciem środkowej belki pod bok też chyba nie bedzie ok, bo okno może się wydawac zbyt duże... :(

 

proszę o jakieś sensowne porady, czy dzielic na trzy czy na dwa?

muru zmieniac nie bede wiec taka propozycja raczej odpada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech... wiedziałam...

kurde to znowu wyjdzie tak, że ja jestem pragnienie a oni są Sprite... :roll:

 

jak taki zwykły śmiertelniek ma decyzje podejmować, na podstawie li tylko ceny??

bo to co piszesz to niestety zawsze 'w praniu' wychodzi...

 

Może tak.. podaj nazwy producentów - może ktoś z czytających będzie ich znał? Jeśli firma sprzedająca nie wymieniła ich nazwy, to pewnie i nam nic to nie powie, bo to może być mała firma. Ale spróbujmy?

A swoją drogą znajdź w dziale "Grupy Budujące" jakiś wątek ze swojego regionu i tam pytaj - konkretnie - o sprzedawcę czy producenta - w mniejszym regionie na pewno ktoś będzie mógł pomóc skuteczniej.

Odnośnie okien i właściwości : ten temat to duuużo czytania, zwykle w tym układzie polecam jakiś portal typowo okienno-konsumencki - np. http://www.oknotest.pl

I wcale nie piszę tego jako reklamę - sam korzystam szukając odpowiedzi na bierzące pytania z zakresu wymaganych właściwości okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się ilu kwaterowe okna wybrac?

wysokośc okien to 141 cm a szerokosc 203 cm

w tej chwili są tam 3 komorowe okna drewniane ale nie wiem czy 3 komorowe plastiki bedą dobrze wyglądac i czy nie przesłonią zbyt wiele światła, z drugiej strony podzielenie okana na pół, lub z przesunięciem środkowej belki pod bok też chyba nie bedzie ok, bo okno może się wydawac zbyt duże... :(

 

proszę o jakieś sensowne porady, czy dzielic na trzy czy na dwa?

muru zmieniac nie bede wiec taka propozycja raczej odpada :)

 

Bialyy - szukasz odpowiedzi? Popatrz na domy sąsaiadów i oceń czy Ci sie podoba. Z pewnościa ktoś ma podobny układ.

A jesli juz.. to przy tej wielkości (203x141cm) pod kątem technicznym:

- okno trzyskrzydłowe będzie ok

- okno dwuskrzydłowe będzie ok

Różnica w wyglądzie. Dom z oknem dwuskrzydłowym będzie wyglądał nowcześniej (albo dla niektórych "łyso"), dom z 3skrzydłówką może być bardziej stylowy.

Mieszkam w 30letnim "słupku polskim" i wymieniałem okna na 2skrzydłowe. Teraz pewnie byłyby 3skrzydłowe ze względu na wietrzenie i wygląd.

W okresie takim jak teraz: mikrowentylacja na noc to za mało, uchył - zbyt zimno. Myślę że sprawę załatwi stopniowanie uchylu, ale jak to u siebie - nie mam czasu go założyć.

 

Światło? Dwa skrzydła dają go więcej.. może wręcz za dużo jak na mały pokój.

Policz o u siebie i przyjmij : rama nowego okna z boku ma ok 12 cm, słupek na środku ok 19cm. A w Twoim starym oknie pewnie jest mniej...

 

Ps. Minął miesiąc od tego głównego wpisu a ja założyłem sobie 3stopniowy uchył - sukces! Moja żona chce teraz to samo w następnych oknach... ech.. i znów trzeba się zabrać do pracy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

finlandia dzieki za odpowiedź :)

właśnie jest tak jak napisałeś, że przy tym wymiarze okna mogłoby byc i tak i tak, ale są pewne różniece i cały czas się z tego powodu wacham i nie wiem jakie wybrać.

Druga sprawa to kolor (biały lub brązowy), wziąłbym brąz bo praktyczniejszy bo się tak nie brudzi ale w jednej bocznej ścianie mam juz wstawione białe plastiki, są tam tylko 4 małe okienka ( klatka, piwnica, łazienka itp.) ale są.i nie wiem czy to nie będzie śmieszne tak dokleic calą resztę crązową... ;/

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś słyszał o oknach AVANTE??? Trochę o nich czytalam i wydaje mi się, że są jedne z najlepszych, ale chcialabym zasięgnąć waszej opini.

Wprawdzie post wygląda na zwykłą kryptoreklamę (to się okaże niedługo po postach ania.k4) ale tak, te okna to dobry produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A proszę mi powiedzieć jakim jest konkurentem dla Jezierskiego firma Heka?

Może Pan Jareko się wypowie co myśli o konkurencji.

Są tańsi, dają lepsze wyposażenie, termin 2 tyg szybszy.

Mam porównanie na Schuco CT 70 Cava oraz okucia winkhaus oraz szyba u-0,6 czyli identycznie co Jezierski.

 

Może ktoś ma zamontowane te okna i podzieli się opinią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A proszę mi powiedzieć jakim jest konkurentem dla Jezierskiego firma Heka?

Może Pan Jareko się wypowie co myśli o konkurencji.

Są tańsi, dają lepsze wyposażenie, termin 2 tyg szybszy.

Mam porównanie na Schuco CT 70 Cava oraz okucia winkhaus oraz szyba u-0,6 czyli identycznie co Jezierski.

 

Może ktoś ma zamontowane te okna i podzieli się opinią?

Odpowiedzieć musisz sobie sam. Wchodząc na ich stronę czytasz w pierwszym zdaniu:

Firma HEKAPLAST działa w Polsce od 2006 roku.

Wybierasz więc między ceną a doświadczeniem i wiarygodnością...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A proszę mi powiedzieć jakim jest konkurentem dla Jezierskiego firma Heka?

Może Pan Jareko się wypowie co myśli o konkurencji.

Są tańsi, dają lepsze wyposażenie, termin 2 tyg szybszy.

Mam porównanie na Schuco CT 70 Cava oraz okucia winkhaus oraz szyba u-0,6 czyli identycznie co Jezierski.

 

Może ktoś ma zamontowane te okna i podzieli się opinią?

Chodzi o HEKAPLAST? To jast taka podstawowa różnica że jeśli mowa o firmie z Leszna to istnieje ona w Polsce od 2006roku, a więc są całkiem świeżo na rynku. Czy to wystarczająco długo by dopracować się zasłużonej renomy? Myślę że za krótko, ale na pewno dość mocno się promują i próbują zdobyć rynek - najlepszy dowód że ja o nich wiem z reklam branżowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest Hekaplast z Leszna.

Decyzja podjęta będzie z Heki. Za 1,5 miesiąca będę mógł się pochwalić pierwszym wrażeniem. Mam nadzieję, że to słuszna decyzja i zaowocuje brakiem kłopotów na lata ;)

Jeszcze jedno pytanie: lokalizujesz się na wschodzie. Firma produkuje na zachodzie. Kupujesz o Producenta czy dealera? Przyjechać na montaż - nie ma problemu. Ale co będzie kiedy pojawi się potrzeba regulacji? To wcale nie jest tak nierealny problem - obcierający balkon którym się codziennie wychodzi do ogrodu.

Złożysz reklamację? Owszem, można. Tylko czy wtedy w słuchawce nie usłyszysz "proszę wyregulować okna" ? Z moich doświadczeń wynika, że 99% klientów nie podejmuje się prób samodzielnej regulacji.

 

Nie mam nic przeciw Htej konkretnej firmie - dziwi mnie jednak takie podejście - kupowanie okien na odległość. Wg mnie warto mieć w zasięgu swojego sprzedawcę. Na wszelki wypadek. Ale to tylko moja filozofia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprzedawcy/montażysty mam 30km. Ma również Jezierskiego.

To już racjonalniej.

Jeszcze jedna przestroga i już kończę by nie było że za wszelką cenę próbuję Cię odwieźć od tego zakupu. Producent istnieje od 3 lat. Od jak dawna montuje go Twoj sprzedawca?

W takich sytuacjach musisz przyjąć potencjalne ryzyko ze ich wspólpraca jeszcze nie jest całkowicie ułożona. Zupełnie niedawno (jakieś 20 stron temu) Jareko przytaczał list klienta który wybrał na zasadzie "skoro nie widać różnicy to po co przepłacać".

Dostaję często oferty współpracy od innych producentów - nie da się mnie przekonać niższym cennikiem. Wolę poczekać 2 tygodnie dlużej niż brnąć w nieznane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jam jest inwestor i nie reklamuję nikogo. Temat jest szukam dobrych okien więc zadałem pytanie jak również zadałem czy ktoś je posiada.

Wprawdzie do dzisiaj jedynym moim faworytem był Jezierski lecz zmieniłem zdanie. Wiec nikogo nie proszę o rozgrzeszenie Panie Wojtku tylko o rzetelną opinię jeżeli ktoś z tym produktem miał styczność. Widzę jednak, że to unikalny produkt a czytając ten temat jak również miedzy wierszami to tylko jedną tutaj reklamę widzę chyba nie muszę mówić po imieniu bo każdy się domyśla jakiego producenta :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jam jest inwestor i nie reklamuję nikogo. Temat jest szukam dobrych okien więc zadałem pytanie jak również zadałem czy ktoś je posiada.

Wprawdzie do dzisiaj jedynym moim faworytem był Jezierski lecz zmieniłem zdanie. Wiec nikogo nie proszę o rozgrzeszenie Panie Wojtku tylko o rzetelną opinię jeżeli ktoś z tym produktem miał styczność. Widzę jednak, że to unikalny produkt a czytając ten temat jak również miedzy wierszami to tylko jedną tutaj reklamę widzę chyba nie muszę mówić po imieniu bo każdy się domyśla jakiego producenta :lol:

A ja się z miłą chęcią dowiem jakiego producenta reklamuję a może reprezentuję?

Podpowiem, że firma na "J" to moja poważna konkurencja, jednak potrafię obiektywnie wypowiadać się także o niej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...