Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

"Unikalny" zastąpiłbym słowem "mało popularny" i ta wypowiedź radykalne zmianiłaby sens..

A tak poważnie - Arti- zapytałeś rano a po 2 godzinach mówisz ze wybór dokonany. W tym wątku tylko oczywiste i kontrowersyjne sprawy są komentowane natychmiast - inne czekają na swoją odpowiedź czasem wiele dni. Nie czekałeś nawet dłuższej chwili - myślę że Twój wybór faktycznie był już przesądzony wcześniej a pytanie na forum było dla "lepszego samopoczucia". Żałuję ze nie mogłem przytaknąć Twojemu wyborowi.

Zupełnie z innej beczki - budujesz Wierę - no charakterystyczny i zarazem nietypowy projekt - jak będziesz potrzebował konsultacji z osobami które to już zrobiły to znam kilka realizacji tego projektu w okolicach Siedlec, Łukowa, Siemiatycz - jesli Twoja budowa jest w tej częsci wschodu i chcesz - to dam namiary.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znałem do dziś tej firmy. Dostałem II ofertę od tego samego sprzedawcy co już się zdecydowałem u niego na firmę J. Dostałem wyjaśnienia na wszystkie moje zapytania użyte elementy składowe, jakość wykonania, terminowość itd. Jeszcze tel. do żony ;) Tak oto została podjęta decyzja.

Firma produkuje w większości na zachód i stara się zdobywać nasz rynek a czy jej się uda to cena, jakość i rzetelność pokaże. Mają nowoczesny park i hale a z tego co się dowiedziałem to mają świetny system premiowania pracowników. To "powinno" się odpłacić jakością. Nie wiem do końca czy dobrze zrobiliśmy i nie szukam usprawiedliwienia lecz w dalszym ciągu mam nadzieję, że ktoś tu zajrzy kto się spotkał z produktami tej firmy.

 

A ja się z miłą chęcią dowiem jakiego producenta reklamuję a może reprezentuję?

Podpowiem, że firma na "J" to moja poważna konkurencja, jednak potrafię obiektywnie wypowiadać się także o niej...

Chyba mnie P. źle zrozumiał odniosłem się do tematu.

 

ps. dzięki finlandia za info o wierce póki co to do tej pory mieliśmy sporo dylematów i pytań ale już z górki, niestety wymienione nie są to domki w mojej okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arti.sa - przywołany do tablicy kilka postów wcześniej - odpowiem - nie wiem. Nie znam tej firmy i powiem Ci szczerze nie interesuje mnie poszukiwanie innego dostawcy - a dopiero wtedy, nie po miesiącu czy trzech nawet latach można się na temat producenta wypowiadać. Mam blisko siebie kilka fabryk, cześć z nich przetestowałem, o części zasięgnąłem języka, wszystko zaowocowało tym ze sprzedaje okna z fabryki odległej o 200 km ode mnie.

Jak wybierałem okna w 90 do swojego domu nie patrzyłem wogóle na cenę, teraz podobnie odradzam to wszystkim kupującym - nie tylko okna tylko wogóle pragnącym wydać kasę na cokolwiek.

I znów mój post wypadł jak darmowa reklama - sorki

Przypatrz się montażowi, obejrzyj okienka a później podziel sie z innymi swoimi doświadczeniami.

 

fin - wspomniany dealer handlujący na dwa fronty już nie jest dealerem firmy J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znalazłem w pobliżu okien z firmy Jezierski, i nie mam żadnego porównania; (...) nie mają żadnego przedstawicielstwa;

dodam, że jestem z Koszalina;

a podobają mi się okna w kolorze grau 7155.05 - gdzieś widziałem na forum zdjęcie z realizacji lub nawet na stronie jareko;

co robić? czy jest szansa na realizację zamówienia z odległego zakątka kraju, czy sobie odpuścić?

 

Myślę, że można spróbować.

Sam trochę szukałem i też chyba zdecyduję się na okna Jezierski, gdyż w moim odczuciu jest to b. dobry produkt.

... ktoś kto ma te okna (i z których jest b. zadowolony) doradził mi aby i skontaktować się z salonem w Kielcach. Ponoć raz w tygodniu montują okna w Warszawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fin - wspomniany dealer handlujący na dwa fronty już nie jest dealerem firmy J

 

Jareoko - to jakaś aluzja do mnie? :wink:

Idę pod prąd i niekoniecznie chcę się zgodzić na bycie salonem firmowym. Mimo że J. jest w mojej ofercie oknem nr jeden (w PCW) i z reszty mógłbym zrezygnować bez straty finansowej.

Nie chcę być salonem firmowym nawet dla mojego producenta stolarki drewnianej.. i godzę się z faktem że mam przez to gorszą promocję ze strony producenta.

A ten wspomniany tu przypadek sprzedawcy Jezierskiego i Hekaplast? Czy taki w ogóle miał miejsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fin jaka tam aluzja - jeśli tak zabrzmiało - wybacz :oops:

Powiem ci szczerze - od samego początku zawsze bylem przeciwny wiązania się na stale z jakimś dostawcą i na dodatek dla rozwoju jego a nie mojej marki otwieraniem salonu firmowego ale.... ale chyba nadchodzą inne czasy. Wolny strzelec powoli zaczyna przegrywać z cala siecią dystrybucji, przynajmniej ja to zauwazylem kilka lat temu - stad zmiana decyzji. Niestety, w dalszym ciagu salony firmowe tak naprawde nie sa salonami firmowymi. Jestesmy skazania na pelne ponoszenie kosztow. Dobrze jak jest ruch w intersie i na zwiekszone wydatki kasa sie znajduje - gorzej jak nadchodzi zima. Pozostawieni zamym sobie tak naprawde niewiele sie roznimy od Ciebie - z nikimm nie zwiazanego wolnego strzelca.

Moze z czasem do Szefostwa wielu firm dotrze ze Salon Firmowy to wizytówka ich firmy i partycypować w ich utrzymaniu trzeba

Mowie teraz ogólnie a nie konkretnie o firmie J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie to powiedziałem o aluzji :wink: . Ja i tak jestem postrzegany jako salon firmowy jednego z producentów, co nie do końca mnie cieszy.

 

Salony firmowe to tylko nazwy. Praktycznie wszystkie są prowadzone przez niezależne firmy - dealerów, czasem jednak ta niezależność nie dotyczy możliwości oferowania innych produktów. Czasem te firmy "salonem" są tylko z nazwy bo nawet ekspozycja pozostawia wiele do życzenia. Naoglądałem się takich "salonów" w ciągu kilku lat pracy.

 

To tak ogólnie - bo w razie wpadki w zamówieniu wielu Klientów mówi później "producent X nas zawiódł", a wina często leży wyłącznie po stronie dystrybutora.

 

I jeszcze jedno - nawet słowo "salon firmowy" nie uratuje przed bankructwem sprzedawcy. Producent na ogół nie przyjmie odpowiedzialności za swój "salon" - szczególnie kiedy właściciel takiego zginął z zaliczkami Klientów i naraził na szwank dobre(?) imię Producenta.

 

Mówię o tym by podchodzić ostrożniej do zakupów - szczególnie teraz, w obecnym "kryzysie" wiele słabych finansowo firm dystrybucyjnych zamyka działalność- i by się nie okazało że Państwa zaliczka przepadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe żeczy tu powiadacie i prawda to zapewne ;). Natomiast co do J i HEKA to ma miejsce jak najbardziej a ja jestem tego namacalnym przykładem (oby nie experymentem ;) ). Nie znam polityki tej firmy (dealera) w każdym bądż razie widnieje na stronie J pod zakładką partnerzy. Jest tak, że czasami wycena wychodzi podobnie i nie jest opłacalne z Heka a czasami odwrotnie. Jak to rozumieć nie wiem trzeba zaryzykować może nawet będzie to lepszy towar a przynajmniej obym nie narzekał i reklamował. Czas pokaże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zaskoczyło mnie to co piszecie. Wynika z tego, że dotąd tkwiłem w błogiej nieświadomości... Byłem przekonany, że "Salon firmowy" to punkt handlowy założony i prowadzony przez producenta lub wyłącznego importera.

Tak w każdym razie to wygląda w większości branż: sieć telefonii komórkowej, dystrybutorzy samochodów etc

A tu przypadek firmy "Jezierski" jest nieco nietypowy - różnica między "Salonem firmowym" a "Punktem handlowym" zaciera się, bo to są tak samo niezależne podmioty....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zaskoczyło mnie to co piszecie. Wynika z tego, że dotąd tkwiłem w błogiej nieświadomości... Byłem przekonany, że "Salon firmowy" to punkt handlowy założony i prowadzony przez producenta lub wyłącznego importera.

Tak w każdym razie to wygląda w większości branż: sieć telefonii komórkowej, dystrybutorzy samochodów etc

Przyjrzyj się dokładniej a zobaczysz, że zazwyczaj tak nie jest. Cała sieć dealerska samochodów to niezależne podmioty, stacja benzynowa oznakowana logiem znanego koncernu często jest wyłącznie franczyzową firmą, sieci fast foodów pomimo loga firmowego i jednolitego wyglądu są oddzielnymi firmami itp.

Takie działanie podyktował rynek. Gospodarka zarządzana centralnie się nie sprawdziła więc tak samo jest w biznesie.

"Salon Firmowy" jest natomiast zazwyczaj silnie powiązany z producentem, umowy współpracy wymuszają pewnie standardy działania, jakość obsługi itp. Tak więc nie ma się co "bać" salonów firmowych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście każda firma tworzy własny model struktury dystrybucji swoich produktów.

 

Akurat w branży motoryzacyjnej zróżnicowanie salonów jest bardzo wyraźne.

W większości są to rzeczywiście niezależne podmioty gospodarcze będące "Autoryzowanym Partnerem" lub "... Dealerem", które wiąże z importerem jedynie umowa koncesyjna lub dealerska. Nie są salonem firmowym, chociaż najczęściej sprzedawana jest w salonie tylko jedna marka importera.

Ostatnio jednak pojawiają się właśnie Salony Firmowe, które są zakładane przez Importera (np. Citroen Polska, Peugeot Polska, Mercedes-Benz Warszawa) lub bezpośrednio przez spółkę należącą do Producenta (np. Renault Retail Group). W reklamie tzw. lokalnej (w której reklamuje się punkt handlowy) nie używają określenia Autoryzowany Partner ale właśnie Salon Firmowy np.Salony Firmowe Peugeot/Renault zapraszają".

 

Dla klienta nie ma to większego znaczenia: ceny i standard obsługi są zbliżone. No może w Salonie Firmowym łatwiej jest wdrożyć wszystkie standardy sprzedaży i obsługi (u dealeraów jest to trochę trudniejsze do wyegzekwowania). Ale tak naprawdę chodzi tylko o pieniądze, gdyż importer/producent sam prowadząc sprzedaż aut, nie musi dzielić się z pośrednikiem...

 

Żeby nie był to taki zupełny off-topic, to wracam do okien.

Ponieważ sieć sprzedaży "Jezierski" jest tak samo zróżnicowana i dzieli się na "Punkty Handlowe" i "Salony Firmowe", wydawało mi się, że te ostatnie też jakoś kapitałowo są powiązane z producentem (ale jak widać myliłem się)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

polecam firmę Oknotrex . Wybierając firmę zależało nam na dobrej cenie i na wysokiej jakości produktu,oraz na profesjonalnym montażu . Mamy już rok stolarkę tej firmy i jesteśmy bardzo zadowoleni.Specjalizują się w aluminium,plastiku ,drzewie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

polecam firmę Oknotrex . Wybierając firmę zależało nam na dobrej cenie i na wysokiej jakości produktu,oraz na profesjonalnym montażu . Mamy już rok stolarkę tej firmy i jesteśmy bardzo zadowoleni.Specjalizują się w aluminium,plastiku ,drzewie.

Pozdrawiam.

 

...prawie jak z folderu reklamowego. I do tego jeszcze jest to pierwszy napisany post.... Ale czasem pozory mylą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze pomóżcie!!!

Proszę o radę, ponieważ mam ogromny dylemat czy wybrac okna z Krakowa Oknoplast czy z firmy Veka? Wiem że te z Krakowa są super jakości i jeśli chodzi o jakośc to są nr 1, ale są po wycenie moich okien o 10.000 droższe od oknoplastu o których też słyszałam że są dobre? Co mam robic zaryzykowac i zaoszczędzic 10.000 zł czy nie? POMOCY!Chętnie poznam opinię osób które mają jedne lub drugie okna!!! Za każdą nawet małą podpowiedz BARDZO dziękuję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...