Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Ale wracając do sedna sprawy to ten Thermoplast ( okna ) to generalnie dobra firma? Bo tanie te okna nie były :( Ktoś użytkuje dłużej i może się konstruktywnie wypowiedzieć ?

 

Jako sprawca małego zamieszania wokół pewnej firmy pozwolę sobie udzielić krótkiego wyjaśnienia.

 

Materiał opublikowany pod podanym parę postów wyżej linkiem jest tylko opisem wierzchołka góry lodowej. Osobą, która moim zdaniem bez wątpienia zawiniła w opisywanym przypadku jest autoryzowany przedstawiciel Thermoplastu we Włocławku, popierany bezkrytycznie przez Thermoplast. Bezkrytycznie, bo z mojej wiedzy wynika, że nikt z tej firmy nie pofatygował się, by sprawdzić stan tej budowy. W ten sposób sukces jest zawsze własnością Thermoplastu, a porażka własnością przedstawiciela i jego podwykonawców. Dlaczego? Bo zawsze zawini jakiś przedstawiciel, gdyż z tego co wiem od lat tylko taką formę sprzedaży ta firma realizuje. W opisywanym przypadku tocząca się sprawa sądowa dotyczy wyrobów firmy Thermoplast i sposobu ich montażu, ale nie ona jest pozwaną, a jedynie jej autoryzowany przedstawiciel i ewentualnie kolejny podwykonawca, czyli montażysta przedstawiciela.

Swoją drogą wszystkim nabywcom okien firmy z Libiąża doradzam wczytanie się w treść żółtej książeczki nazywanej „Paszportem gwarancyjnym”. Bardzo ciekawe rzeczy tam napisano, w sam raz dla UOKiK. Ten, który ja posiadam, otrzymałem od klienta w grudniu 2008 r, a czy nasz artykuł coś w niej zmienił? Nie sądzę, wszak nasz vortal i pojedynczy klienci to mrówki, a Thermoplast to potentat w branży. Co mu mrówki będą fikać, no nie?

Dla pełnej jasności, przed publikacją wysłałem do Thermoplastu szereg maili z pytaniami, opisem sytuacji i prośbą o zajęcie stanowiska. Długo milczeli, materiał poszedł i... otrzymałem pocztą pismo mniej więcej takiej treści: „Jesteśmy doskonali. Odszczekaj wszystko, bo jak nie to Cię pozwiemy”.

Pozwu jeszcze nie dostałem, ale jeśli proces mrówek ze słoniem faktycznie się zacznie to na rozprawy już serdecznie zapraszam legion mrówek czyli wszystkich forumowiczów. Niech to nie będzie tajne przez poufne. Pełna sala,to dobra cena za kły słonia lub śmierć mrówki.

 

 

Pozdrawiam

 

PS. Opinia o stolarce tej firmy? Nie wiem o jaką odmianę i jaki system chodzi, nie wiem o jakie okna chodzi, nie wiem jak są zamontowane więc trudno opiniować, ale to co widziałem w ich wykonaniu w zachwyt mnie nigdy nie wprowadziło. Średnie, średniactwo czyli taka okienna klasa B, ale ceny owszem, jak na Batorym. Ciekawym przed zakupem radzę zajrzeć na ich nową stronę internetową. Tam nie ma ani słowa o tym co produkują. Żadnych pożytecznych informacji o oknach. Więcej o profilach, które produkują. Ciekawe dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

"Salon Firmowy" jest natomiast zazwyczaj silnie powiązany z producentem, umowy współpracy wymuszają pewnie standardy działania, jakość obsługi itp. Tak więc nie ma się co "bać" salonów firmowych!

 

Ależ oczywiście Wojtku - salonów firmowych nie trzeba się bać. Mam na myśli jedynie fakt, że salony nie są rozwiązaniem dla wszystkich problemów. Tak jak dealer nie jest podmiotem gorszym (co do zasady).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THERMOPLAST był potentatem na rynku okien plastykowych. Był tzn., że nie jest. W tej chwili to margines branży. Kilka przyczyn się na to złożyło a przede wszystkim zła polityka firmy.

Natomiast polskie firmy już dawno przegoniły Thermoplast i prezentują na dzień dzisiejszy o wiele wyższy poziom technologiczny produktu jakim jest okno a także obsługę Klienta.

Są oczywiście tzw czarne owce ale coraz więcej ludzi zaczyna rozpoznawać tzw. firmy krzaki z tej prostej przyczyny, że kultura techniczna Polaków jest coraz wyższa aczkolwiek niezadowalająca jeśli porównamy się ze społeczeństwem Niemiec, które od wieków było wiodącym państwem w Europie w obszarach technicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i o radę pytam.

 

Mam wstępną wycenę okien PCV od Jezierskiego i od Marka Grzomby z Rybnika. Okna na profilach SCHUCO CT70 5 komorowa - kolor obustronny, z tym że Jezierski daje okucia firmy Winkhaus AutoPilot , natomiast Grzomba okucia SIEGENIA-AUBI. I jak sie nie mylę to Grzomba nie daje w standardzie cieplej ramki i nie wiem czy ma klamke typu Secustic. Z tym że cena mojego zestawu okien u Jezierskiego to ok. 20,5 tys. netto, a u Grzomby ok. 12tys. Różnica spora.

Czy ktoś z Was słyszał o firmie Marka Grzomby i o ich oknach?

Podobają mi się okna Jezierskiego tylko cena jak dla mnie wysoka - wiem że jest adekwatna do jakości ale budżet jest napięty - dlatego zaczęłam szukać okien od innych producentów na profilu SCHUCO CT70 i na razie natrafiłam na tę z rybnika, tylko nic o nich nie wiem? Dlatego pytam Was.

 

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem dlatego jak juz zbierzemy wstepne oferty jeszcze z innych firm to osobiście będziemy jeżdździć do tych co nas najbardziej zainteresują i dokładnie wypytywać co mieści sie w tej cenie, no i co ważne na żywo trzeba okna pooglądać. Jednak liczę ze może znajdzie się ktoś na forum kto wie coś o tej firmie z Rybnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyło mi się że Klient porównywał moją ofertę na okna z innym dealerem. Różnia ok 4 tys. zł. - ale porównywana oferta była wyłącznie ceną netto samych okien, bez klamek, akcesorii, montażu i VAT`u. Nic nie docierało do Klienta, chciał tylko usłszeć czy zejdę tyle z ceny.

 

A Jezierski? Kurczę, prawie 4 lata temu, w podbramkowej sytuacji (pilny termin) porównywałem ceny innych producentów na Schueco - i wyszło mi że wszędzie wokól jest drożej i wcale nie szybciej. Inna sprawa - życzyłem sobie Schueco CT70 zaokrąglone - a to dla słabszych producentów bywa trudne w obróbce. Ale dość reklamy :wink:

 

Może w tym przypadku ktoś porównuje CT70 Cava do CT70 Classic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się wam "pochwalić" jakie dzisiaj 2 kwiatki spotkałem...

1. Podjechałem odebrać parapet blaszany od lokalnego producenta. Na zaparkowanym samochodzie pewniej firmy okiennej (konkurencją tego nie nazwę...) stało sobie okno O16 znanej marki Avantgarde. Z ciekawości zerknąłem... ...i zobaczyłem 2 (50%) narożniki skrzydła z nieobrobioną wypływką. Ciekawe co na to powie klient?

2. Pojechałem na budowę w sprawie drzwi. Klient miał zamontowane okna z konkurencji (moja wycena była za droga) i spytał co o nich sądzę... Powiedziałem, że wyglądają nieźle bo czasem lepiej nie powiedzieć nic niż za dużo ale jak zobaczyłem balkon 126x230cm w łuku (zmierzyłem), jednoskrzydłowy (na zwykłym profilu okiennym) to żal mi się go zrobiło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jak zobaczyłem balkon 126x230cm w łuku (zmierzyłem), jednoskrzydłowy (na zwykłym profilu okiennym) to żal mi się go zrobiło...
ale po cóż to mówisz bwojtku? Popatrz na posty tu często publikowane

Byl u mnie ostatnio jeden z Forumowiczów. Miał 5 ofert, cztery w tym moja oscylowały wokół tej samej kwoty - różnica raptem plus - minus 1000 i jeden kwiatek, oferta o 50% (!!!) tańsza. Jak sadzisz którą wybrał? A okienka mial tez szczególne zarówno pod względem kształtu jak i wielkości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię że okna od Jezierskiego i tej firmy z Rybnika to takie same okna i że już te oferty porównuję jako takie same a tylko różniące sie ceną. Napisałam przecież że nie wszystko jeszcze wiem o tych oknach z Rybnika. Wysłałam do nich e-maila z prośbą o dodatkowe informacje. Zbieramy rózne oferty, także okien drewnianych - bo nie ukrywam że drewno ma swój urok. i dopiero potem bedziemy już w salonach oglądać i o wszystko dopytywać. Tym bardziej że dopiero koniec sierpnia, początek września będziemy mieć postawione całe mury a dopiero wtedy będą mogli przyjść pomierzyć dokładnie otwory.

Szukam dobrych okien w przystępnej dla nas cenie i dlatego zapytałam tu czy ktoś zna może w/w firmę z Rybnika i mógłby coś na ich temat powiedzieć. Ponieważ w wyszukiwarce forum nic nie znalazłam.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Tym bardziej że dopiero koniec sierpnia, początek września będziemy mieć postawione całe mury a dopiero wtedy będą mogli przyjść pomierzyć dokładnie otwory.

Szukam dobrych okien w przystępnej dla nas cenie i dlatego zapytałam tu czy ktoś zna może w/w firmę z Rybnika i mógłby coś na ich temat powiedzieć. Ponieważ w wyszukiwarce forum nic nie znalazłam.

 

Pozdrawiam.

I bardzo dobrze robisz, bo zanim do końca postawisz ściany warto sprawdzić czy wszystko da się zrobić. A wyceny i różnice? Zawsze były i będą, ale najgorsze, że nawet kiedy odwiedzisz salon nie będziesz miała pewności, że nadal masz w ofercie to, czego dokładnie chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując temat ( po dokładnym rozpoznaniu rynku) zastanawiam się jak może byc tak że u jednej firmy te same okna na tych samych profilach są o ,może nie 10000, ale o dokładnie 7.000 droższe od innych. Rozumiem różnica 500 zł, ale 7.000??? :evil: :evil: :evil: Cały czas jestem w szoku i niestety firma która była dla mnie nr 1, mnie zawiodła a szkoda...Na koniec RADA DLA WSZYSTKICH BUDUJĄCYCH-nie dajcie się zwieśc reklamie!!!! zastanówcie się dwa razy zanim kupicie okna bo dużo można stracic....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując temat ( po dokładnym rozpoznaniu rynku) zastanawiam się jak może byc tak że u jednej firmy te same okna na tych samych profilach są o ,może nie 10000, ale o dokładnie 7.000 droższe od innych. Rozumiem różnica 500 zł, ale 7.000??? :evil: :evil: :evil: Cały czas jestem w szoku i niestety firma która była dla mnie nr 1, mnie zawiodła a szkoda...Na koniec RADA DLA WSZYSTKICH BUDUJĄCYCH-nie dajcie się zwieśc reklamie!!!! zastanówcie się dwa razy zanim kupicie okna bo dużo można stracic....

 

 

Nieśmiało dopowiem, że różnicę lepiej liczyć w procentach, a nie kwotach bo to może być mylące.

Ostatnia Twoja rada dotyczy wszystkiego, a nie tylko okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim domu od 15 lat mam drewniane okna, takie zwykle jak to kiedys bywaly. Wygladaja jeszcze naprawde niezle; malowane raz na pare lat. Tylko okno od poludnia jest zniszczone bardzo i konieczna jest wymiana., stad tez moja obecnosc tutaj.

Tak czytam te opinie fachowcow - "kupujmy dobre, bez wzgledu na cene" i bawi mnie to :) bo to co dobre dzis, za 5 lat moze byc juz nieatrakcyjne, niemodne, i jakosc juz nie bedzie taka sama jak w dniu zakupu.

Widzialam okna w wielu domach, renomowanych firm, i tak np na wszystkich bialych oknach widac szare smugi.

Nie wpadajmy w paranoje :) nic nie jest wieczne :)

Koniec filozofowania, Pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...