Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Gość Andrzejus_
W wycenie okien mam napisane:

- okucia WINKHAUS AUTOPILOT

- typ okuć: UR2 (ER2) oraz AP HKS150S (ER1)

 

Co dokładniej oznaczają te symbole..?

 

Witam,

 

Te symbole to nazwy grup okuciowych Winkhausa.

UR - to okucie uchylno-rozwierne

ER2 - to narożnik z "mikrowentylacją"

HKS150S - okucie przesuwne (patrz: http://www.hautau.pl)

ER1 - narożnik z jedną rolką

Podane narożniki mogą, ale nie muszą występować w danym pakiecie. W oznaczeniu może być narożnik ER2, a w rzeczywistości ER1 (bez mikrowentylacji)

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi pchelku. Pozbud reklamują na Bartyckiej, w budce sprzedającej Goran. Produkują okna drewniane, także ogrody zimowe, drewniane bramy garażowe. :o Fabryka jest w Luboniu.

Drogi Andrzejusie. Czy mógłbyś wypowiedzieć się na temat obecnych na naszym rynku okuć. Jest kilka znanych firm. Pchelek jak zauważyłeś twierdzi, że niezbyt się na tym zna. Które są dobre, lepsze. Jakieś wady? Na co zwrócić uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa teraz na całość, zaliczka 50% reszta po wykonaniu roboty - uciekasz od VAT 22% i masz pewność, że Ci nie nawalą. Chociaż w przypadku tych firm to niemożliwe. Czy M&S czy GEBAUER - nie wiem. Te firmy jakościowo są takie same. Gdzie masz bliżej, tam wybieraj - zaproponuj żeby Ci dali upust.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzejus_

Drogi Andrzejusie. Czy mógłbyś wypowiedzieć się na temat obecnych na naszym rynku okuć. Jest kilka znanych firm. Pchelek jak zauważyłeś twierdzi, że niezbyt się na tym zna. Które są dobre, lepsze. Jakieś wady? Na co zwrócić uwagę?

Będę się trzymać Pchelkowego porównania okuć do samochodów: czy jest sens porównywać mercedesa do bmw? I z innej strony: jak ktoś, kto jeździ np. mercedesem może go porównać do bmw (którym nigdy nie jeździł). Jak napisałem parę postów wyżej, nie mam do czynienia z innymi okuciami - tylko Winkhaus. Prawdopodobnie wszystkie są "lepsze", przynajmniej te najbardziej znane marki. A producent okien nie dlatego stosuje np. Roto, że jest lepsze, ale dlatego, że akurat od nich uzyskał lepszą cenę. Ktoś inny dostanie lepszą ofertę od Winkhausa, to wybierze jego.

Wady? Chyba tylko wady montażu, ale to już nie zależy od firmy okuciowej, tylko od producenta okien. Może się trafić jakiś element z wadą fabryczną - trzeba reklamować.

I jeszcze jedno. Gdy okno będzie przewymiarowane, to żadne okucie nie pomoże. A któryś producent może przystać na pomysł klienta na drzwi balkonowe ze skrzydłem np. 120cm ("a co, jak pójdzie do konkurencji?"). Skrzydło opadnie - i co, okucie złe?

To tyle.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...